Sürekli darlanmaktan bıktım

Açın uygun bir dille anlatın derdinizi, ona yardımcı olamayacağınızı söyleyin, amcan çalıştırmak isterse ona da bu konuda sorun çıkartmayacağınızı anlatın. Topu eşinize atın. Yarın adamı da tutuyo bırakmıyo demesinler.
Yok öyle bişey yapmam zaten eşim gider anlatır. Sadece sorun şu benim de dersim sayısal bir ders yani benden beklentileri fazla. Bi de çocuk yengem çok güzel anlatıyor bi ondan anlıyorum diyormuş

Kızlar olayı anlatıcam hemen. Ben öğretmenim eşimde öğretmen branşlarımız ana branş. Yani Lgs de çıkacak branşlardan. Eşimin kardeşinin oğlu var bu sene 8 e geçti. Şimdi bu bilgi dursun ben size asıl mevzuyu anlatıcam. Eşim ortanca kardeş 8e geçen oğlu olan ise eşimin küçüğü bi de eşimin büyüğü var ( aralarında hepsinin 1 yaş var) neyse bu 8e geçen çocuğa amcası çok ilgileniyor her şeyiyle üst baş yemeklere götürüyor okuluyla dersleri ile ilgileniyor.(benim eşim değil diğer amcası) şöyle söyleyim okul notları k12 diye bir sistemden açıklanıyor bu çocuğun babasının telefonun da yüklü değil amcasında yüklü. Amcası takip ediyor hangi dersten kaç almış vs. Ben eşimle evlendiğimde bunları görünce çok şaşırdım babası ve annesi çocukla hiç ilgili değiller. Amcası her şeyiyle ilgileniyor. Bazen çocuğu alıp evine götürüyor haftasonu beraber geçirmek için tabi diğer eltim de eşinin böyle olmasından rahatsız ama adam o çocuğa bişey söylensin istemiyor. Nedeni ise şuymuş eşimlerin babası vefat etti vefat eden babasının adını vermişler ilk torun olduğu için. O benim babamın ismi diye el üstünde tutuyor amcası.
Gelelim bizle ilgili olan kısma eşimle ben öğretmen olduğumuz için sürekli abisi eşimi darlıyor bu sene sınav senesi çalıştırın gibi. Daha okullar bile açılmadı bugün de böyle bi mevzu geçti. Bu arada yazılısı olduğu haftalar ben ve eşim ayrı ayrı evlerine giderek yazılı falan çalıştırıyoruz. Sürekli emri vaki yapılınca içimde böyle yapmama istediği doğdu. Yapmak zorunda mıyım? Eşime de dedim çocuğu dersaneye yazdırsınlar sadece seninle benim branşımdan çıkmayacak sınavda diye.
Neden bu kadar büyüttüğüme gelecek olursak geçen sene temmuz ayında bu çocuk daha 7.sınıfa geçmişti. Eşimin abisi yani çocuğun amcası eşimi aradı içmiş içkili bir şekilde ağzı yüzü kayarak eşime hakaretler etmiş. Sen ilgilenmiyorsun amca olarak saydırmış eşimde içkilisin sonra konuşalım demiş yüzüne kapatmış. Bu da eşime bu sefer destan şeklinde mesajlar atmış ( bana o mesajları eşim okutmadı hemen sildi) her neyse eşim abisini her yerden engelledi. Biz aylarca konuşmadık. Eşim rest çekti haddini bilsin dedi. Bildiğiniz gibi eşimin babası vefat ettiği için anne yalnız kaldı ve oraya gittiğimizde karşılaştık annesi üzülmesin diye eşim abisiyle küs olduğunu belli etmedi. Sonra eltim beni aradı müsaitseniz kahve içmeye gelelim diye bende buyrun gelin dedim. Eltimle bi problemimiz yok. Geldiler ve tekrar konuşmaya başlamış olduk. Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim. Bu çocuk amcasının takıntısı olmuş ve bu sene sınav senesi. Bugünde hem amcasına hem bana mesaj atmış ne zaman çalışmaya başlayacağız diye.. yüksek ihtimalle amcası zorluyor mesaj at çalışmaya başla diye çünkü çocuk ders çalışacak hevesli biri değil. Yani siz olsanız napardınız?
Amca normal değil hayır yani çocuk yetim , öksüz de değil, bana çok tuhaf geldi , bence uzak durun mesafe koyun küserse küssün, amca psikoloğa gitsin ...

Böyleleri psikoloğa gider mi bacım? Bunların hasta ettikleri gider hep
Doğru diyorsun, ben de öğretmenim bana da yapıldı buna benzer şeyler ama asla taviz vermedim özel ders isteyen buyursun fiyat konuşalım emeğimi yedirtmem sistematik bir şekilde, size tavsiyem yakanızı kurtarın bırakın eşiniz halletsin ...

X