Sürekli darlanmaktan bıktım

Yok olmadı çocukları bizim de yok bizde tüp bebek deniyoruz. Bi de böyle şeylerle uğraşıyoruz
Bu sebeple yeğenine ekstra bir bağlılık gösteriyor olabilir ama bu sizin sorununuz değil. Eşiniz abisiyle konuşacak bu durumu, kendisi yardımcı olacaksa olsun yeğenine, siz zorunda değilsiniz.
Allah eltiye de sabır versin bu arada.

Ben tüp bebek ne olacak bu sefer tutacak mı diye düşünürken bunlarla uğraşmak istemiyorum 😢
Üzmeyin kendinizi. Eşinize atın topu. Ben şu an kendi sıkıntımla ilgilenmek istiyorum stres yapmamam lazım beni aramasınlar bunun için deyin. Eşiniz halletsin.

Keşke uzak durabilsek eşimin annesine kadar gidiyor mevzular
Gitsin. Sen kendine odaklan. Eşin de öğretmen sen de. Emek sömürülmesi nedir iyi bilen insanlarsınızdır. Yeri gelince gece mesaj atan veliye sinirleniyoruz. Her dk her an müsait olma zorunluluğunuz onu da geçtim ders verme zorunluluğunuz yok. Herkes sınırını bilmeli. Kayınvalideniz de dahil. Karışmasın ona ne oluyo. Ay gına geldi evlatlarım barışsın bi sorun olmasıncı kaynanalardan. Orta yolu bulmaya çalışmasın haklıya haklı haksıza haksız desin bi zahmet.

Bu sebeple yeğenine ekstra bir bağlılık gösteriyor olabilir ama bu sizin sorununuz değil. Eşiniz abisiyle konuşacak bu durumu, kendisi yardımcı olacaksa olsun yeğenine, siz zorunda değilsiniz.
Allah eltiye de sabır versin bu arada.
Amin eltimde rahatsız ama kocasıyla konuşsa bile durmuyor kocası yerinde

Gitsin. Sen kendine odaklan. Eşin de öğretmen sen de. Emek sömürülmesi nedir iyi bilen insanlarsınızdır. Yeri gelince gece mesaj atan veliye sinirleniyoruz. Her dk her an müsait olma zorunluluğunuz onu da geçtim ders verme zorunluluğunuz yok. Herkes sınırını bilmeli. Kayınvalideniz de dahil. Karışmasın ona ne oluyo. Ay gına geldi evlatlarım barışsın bi sorun olmasıncı kaynanalardan. Orta yolu bulmaya çalışmasın haklıya haklı haksıza haksız desin bi zahmet.
Söyledikleriniz çok doğru. Ben kayınvalidemin zaten dengeyi kuramadığını düşünüyorum. Benim derdim eşim üzülecek. Annesi üzüldüğünde o da ister istemez evde düşünceli mutsuz birine dönüşüyor

Öyle söyledim. Eşimde bırak sen sakın düşünme dedi. Ama bi gün yine abisi eşime saydıracak biliyorum
Karışmayın. Koskoca adamlar halleder aralarında. Kendinizi üzmeyin sakın.
Bahsettiğiniz adam negatif yüklü belli. Kabul etseniz de bi kulp bulacak zaten size. En azından etmeyin de öyle kötüye çıksın adınız. Zaten her türlü kötüsünüz.

Çocukta heves istek görüyorsam ben haftada 1 saatimi ayırırdım. Siz tabi ki ayırmak zorunda değilsiniz ama annesi ve babası hiç ilgilenmiyorsa ve çocukta da potansiyel varsa heba olsun istemezdim. Hele ki ailesinin maddi durumu da yoksa yardım etmek gerekir diye düşünüyorum.
Ben zamanında annemin arkadaşlarının çocuklarına çok İngilizce çalıştırdım, he ailelerinden vefa gördüm mü hayır. Para aldım mı aylar sonra 3 5 kuruş belki ama çocuklar hevesliydi, isteyerek geliyorlardı bizim eve ve onların hiçbir suçu yoktu. O yüzden hiç pişman olmadım.

Ben de tüp bebek süreci geçirdim 2 kez. Bu süreçte belki biraz kafanız dağılmış olur böyle düşünebilirsiniz.

Karışmayın. Koskoca adamlar halleder aralarında. Kendinizi üzmeyin sakın.
Bahsettiğiniz adam negatif yüklü belli. Kabul etseniz de bi kulp bulacak zaten size. En azından etmeyin de öyle kötüye çıksın adınız. Zaten her türlü kötüsünüz.
Evet kesin şuna da takılmışlardır neden sadece yazılı haftası çalıştırdı daha önce ilgilenmedi demişlerdir bitmez ki bunun sonu yok

Manipüle ediyor çevresindekileri. Mecbur bırakıyor bizi. Aman aman bi tatsızlık çıkmasın moduna sokuyor.
Tatsızlık çıksa nolur mesela? İki gün küserler sonra bişey olmamış gibi sitem telefonu alırsınız. Domuzdan tek tel kıl çeksek kâr kafasında oldukları için tatsızlık falan çıkmaz anca trip yersiniz.

Söyledikleriniz çok doğru. Ben kayınvalidemin zaten dengeyi kuramadığını düşünüyorum. Benim derdim eşim üzülecek. Annesi üzüldüğünde o da ister istemez evde düşünceli mutsuz birine dönüşüyor
Eşin bence gözünü açıp olanları görmeli. Abisi istediği olmadığında ne kadar çirkinleşebiliyormuş onu anlamış olması lazım. Ailede herkes mutlu mesut yaşayamıyor her zaman maalesef. Sen sıyrıl kendine ve tüp bebek sürecine odaklan. Ne yapıyolarsa yapsınlar boşver.

Çocukta heves istek görüyorsam ben haftada 1 saatimi ayırırdım. Siz tabi ki ayırmak zorunda değilsiniz ama annesi ve babası hiç ilgilenmiyorsa ve çocukta da potansiyel varsa heba olsun istemezdim. Hele ki ailesinin maddi durumu da yoksa yardım etmek gerekir diye düşünüyorum.
Ben zamanında annemin arkadaşlarının çocuklarına çok İngilizce çalıştırdım, he ailelerinden vefa gördüm mü hayır. Para aldım mı aylar sonra 3 5 kuruş belki ama çocuklar hevesliydi, isteyerek geliyorlardı bizim eve ve onların hiçbir suçu yoktu. O yüzden hiç pişman olmadım.

Ben de tüp bebek süreci geçirdim 2 kez. Bu süreçte belki biraz kafanız dağılmış olur belki böyle düşünebilirsiniz.
Evet hevesli olsa gerçekten heba olsun istemem fakat şöyle söyliyim ortaokulda takdir hiç almadı. Ders çalıştığımızda gülesi geliyor ıvır zıvır şeylerde aklı. Yani öyle verdiğini alan bi çocuk değil. Ben yine de notlarımı veriyorum yazılıda bunlar çıkar diyorum. Test götürüyorum eşim zaten yayınevlerinin kitaplarından alıp götürüyor. Ama hiç birini çözmüyor evde

Ay öf o üzülecek bu sıkılacak derken paşa paşa bedava uğraşırsınız kayınçonun bebesiyle siz. Siz üzülecek misiniz siz yorulacak mısınız diye kim düşünüyor?

Eşin bence gözünü açıp olanları görmeli. Abisi istediği olmadığında ne kadar çirkinleşebiliyormuş onu anlamış olması lazım. Ailede herkes mutlu mesut yaşayamıyor her zaman maalesef. Sen sıyrıl kendine ve tüp bebek sürecine odaklan. Ne yapıyolarsa yapsınlar boşver.
Eşim biliyor abisini engelledi konuşmadı aylarca. Sonra kalktılar bize geldiler eltim beni arayınca. Yoksa eşim barışmazdı. Ben neye kızıyorum biliyor musun insanlar değişmiyor yine aynısını yapacak

Ben biraz fesatım galiba babasının ismi verildi diye düşkün olması bana hikaye gibi geldi başka bir nedeni olmalı 🤷‍♀️
Kendi çocuklarının olmaması sebebiyle o yeğenini çocuğu yerine koymuş gibi geldi bana daha çok. O konudaki üzüntüsü, hırsını da yine yeğenle ilgili konulardan çıkarıyor muhtemelen.

X