Sürekli darlanmaktan bıktım

Kocası vefat ettiği için oğulları onun bir dediğini iki etmiyor. Kvalidem büyük oğlunun sorunlu olduğunu bildiği için onun her dediğine he demek zorunda kalıyor yoksa annesini de darlıyor
İşte ben de onu diyorum. Bırakın başbaşa bi kalsınlar. Yesinler bi birbirlerini doysunlar. Oğulları demeyin oğlu deyin ayrıca. Anasını düşünen tek saf eşiniz.

Valla Lgs bitince benim branşım bitmiş oluyor ama eşim devam eder.
Anlatıyoruz zaten amcasına ama amcası dozajı artırıyor daha çok arıyor daha çok ilgileniyor ters tepiyor. Yani amca şeyi savunuyor anne baba ilgisiz olduğu için bu çocuk böyle diyor

İşte ben de onu diyorum. Bırakın başbaşa bi kalsınlar. Yesinler bi birbirlerini doysunlar. Oğulları demeyin oğlu deyin ayrıca. Anasını düşünen tek saf eşiniz.
Yok inan eşimin abisi annesine de takıntılı ona da babamın emaneti diye bir dediğini iki etmiyor

Aklıma karagül dizisindeki yeğenine ölümüne düşkün Kendal ağa geldi
İzlemedim ama ben bu derece takıntılı insanlardan yoruldum. Bizim de onun ilgilendiği kadar ilgilenmemizi bekliyorlar. Ama ortada anne baba yok onların bişey dediği yok çok garipler ya. Eşim bu aileden nasıl böyle düzgün çıkmış

Yok inan eşimin abisi annesine de takıntılı ona da babamın emaneti diye bir dediğini iki etmiyor
Sizin sorununuz değil. Herkes kimle yiyorsa onunla yıkasın. Bu hikayede siz yoksunuz. Kayınçonuzun kendi yeğeni, eşinizin de. Yeğenlerine bir şey yapılacaksa bu ikisi arasında kalmalı, kayınçonun haddine değil gelin ders çalıştırsın diye emir yağdırmak, kaynananızın haddine değil sizi lafının içinde geçirmek, eşiniz zaten size sıçratmama konusunda tuhaf bir şekilde başarısız. Yine diyorum. Siz bu hikayede yoksunuz. Oturur yıllarca ilgilenirsiniz, kimse teşekkür etmez, kimse gelin uğraştı didindi demez, amcaları sahip çıktı elinden tuttu denir. Eşiniz kadın olsa onun da kocası anılırdı sağolsun damadımız çok iyidir diye. Bu toplumda kadının emeği pek görülmez. Boşverin gitsin, eşinizin gözünün yaşına bile şüpheli bakın.

Dimi ya. Ben açıkçası eşim bana gelip bu sebepten ağlasa zırlasa bile git ötede ağla benim sorumluluğum değil o çocuk derim. Emrivaki olaylara aşırı geriliyorum. Paşama bak cebinden para çıkmasın diye bulmuş bedavadan öğretmen bir hafta biri çalıştırsın bir hafta diğeriymiş. Oldu.

Tabi ki emeğim görülmeyecek zaten mucize olmazsa o çocuğa çalışma isteği de gelmezse iyi bir yeri kazanamayacağı için emekler ziyan olacak. Eşim bu mevzularda beni dışarda tutmayı biliyor ama bugün çocuk mesaj atmış bana …abla bu sene Lgs ye gireceğim bir an önce çalışmaya başlayayım yazmış. Çocuk yaz tatilinde sanmıyorum kendi isteğiyle bu mesajı atmış olsun. Büyük ihtimalle amcası kendini hatırlat sen söylemezsen onlar gelmez demiştir bu da mesaj atmıştır. Başladılar temmuz ayından. Yani kvalidem yada eşimin abisi doğrudan bana bişey demez. Kvalidemin de ders konusu umrumda değildir. Anlamaz pek o işlerden. Abisi ya tek sorunlu o. Ama işte çocuk iletişime geçiyor. Sinirden hiç bişey yazmadım mesaj da atmadım bilmiyorum ya. Bi okullar açılsaydı bari

Nasıl bir ruh hastasına çatmışsınız ya. Niye bu kadar takmış o çocuğa. Öksüz değil yetim değil. Ben olsam yoğunum derim ders falan vermem. Konuşmayı biliyor, parasıyla tutsun o zaman bir özel hoca. Eşiniz verebilir ne de olsa yeğeni.

Eşim ağlayıp zırlamıyor bilakis ben konuşacam sen boşver diyor.

Doğru tespit. Öksüz değil yetim değil

Paragraf sorularını anlaması için okuyabileceği edebi kitap önerin. En azından bir işe yarar. Bazı il ve ilçe belediyeleri kurs veriyor. Öyle bir imkan varsa önerebilirsiniz. Onun da kabul sınavları bitmiştir belki.

Bir de büyük amcanın eğitim seviyesi nedir? Kendi anlatsın

Eğitim seviyesi lisans. Zaten eltim söyledi kışın gece 11e kadar görüntülü telefonda ders çalıştırıyormuş

Açın uygun bir dille anlatın derdinizi, ona yardımcı olamayacağınızı söyleyin, amcası çalıştırmak isterse ona da bu konuda sorun çıkartmayacağınızı anlatın. Topu eşinize atın. Yarın adamı da tutuyo bırakmıyo demesinler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…