Süper annelersiniz

nerden buldunuz o suyu bende alayım bari arkadaşlar.valla bende kolaya hasret kaldım.bunları burada öğrenmesem hayatta oğlum olamazdı herhalde yinede allah bilir tabii vereceği evladı.ama çok kola içiyodum her gün yarım litre neredeysea.s eehh napalım artık sonra bol bol içeriz.amaç yumurtlama zamanını anlayabilmekte onu napcam bilmem.takvimde daha ulaşmadı pazartesi gelir herhalde.nuraycım şubatı boş geçme demişsin ama yumurtlamadan iki gün öncesine falan denk gelir diye korkuyorum.zamanlama yanlış olursa bi de.sağol arkadaşım sende uyarıların için.

Samira Senin Nuray Olduğunu Bilseydim Sormazdim çünkü Sen Bu Konu Hakkindaki Sorulardan Sikildiğini Belirtmiştin Kusura Bakma Canim Başka Biri Zannettim Sorulari Siraladim .

canim hani su hazir sular varya
o,larin arkasina bak ph degeri 7 nin uzerinde olani al zaten maden suyuda buna esdeger yok sevmiyorum diyorsan normal su ama dedigim gibi ph i yuksek
bende cook dengesiz besleniyordum allah razi olsun nuraydan:1hug:
onun verdigi bilgiler beni cook aydinlatti
yumurtlama isini nasil yoluna koyacam bende bilmiyorum :çok üzgünüm::çok üzgünüm:
allah yardimcimiz olsun

merhaba Samira,
seni yine rahatsız ettiğim için çok özür dilerim. geçen sefer seni son kez rahatsız ediyorum demiştim ama çok üzgünüm başka çıkış yolu bulamıyorum :sm_confused: Gülhanos yabancı bi siteden bahsetmiş belki ordan bişeyler bulabilirim diye düşündüm , hangi site diye sordum ondanda cevap gelmedi , anladığım kadarı ile tüm yıl için takvim hazırlamak uğraştırıcı bi iş , o yüzden bana da sadece mart ayı erkek bebek için günlerini verebilirmisin bu kadar sıkıntılı olmasaydım seni bu kadar rahatsız etmezdim tekrar kusura bakma
SEVGİLER

günaydın hepinize arkadaşlar yumurtlama testleri yumurtlamadan 24-36 saat öncesinden gösteriyormuş eğer bu testi yapıcaksanız bunu gözönünde bulundurmanızı tavsiye ederim.dün akşam bir bardak kola içtim kendimden geçtim 2. de geldi valla.birde kaju(kesunat)potasyum bakımından zenginmiş.kalsiyum ne kadar var içinde bilmiyorum.fıstık türü şeyler yemememiz gerekiyor ama ben fıstık ezmesinin içeriğine bakarak çok yedim.arkasından 690 yazıyordu potasyum.şaşırdım valla ne yiyeceğimi şaşırdım.ph ölçümü arkadaşlar hastanede ne diyorsunuz onu yaptırmak için.

arkadaşlar bişey daha sorayım nuraycım senin daha fazla bilgin vardır sanıyorum bu konuyla ilgili olumlu günlerde korunmayacağız ya yumurtlamanın öncesine denk gelen olumlu günlerdedemi korunmam gerekiyor.yoksa şansı arttırmak içinmi tam yumurtlama gününe denk getirmeye çalışıyoruz.daha öncede sormuştum ama cevap alamadım.yani yumurtlamadan 2 gün önce falanda olumlu günüm varsa o günde mi korunmalıyım.geç döllenme falan olur diye düşündümde.

mrb arkadaşlar. potasyum hapı aldım günde 2 tane kullanırsak , içindeki bilgide idrarın ph ını alkaline çevirdiği yazıryor. 2 haftada sonuç veriyormuş. ayrıca benim ph ım 5di çok düşük yani misafir gelmişti ettir tavuktur sonuç bu tabi.. ama çok dikkat ediyorum artık. ayrıca vaginal duş yaptım çok korkuyodum biri vaginal duş yapıp o bölgeyi yara yaptığını yazmıştı öyle bişey başıma gelirmi diye çok korktum ama herşeyin bir dozajı var. bilgi olsun diye anlatayım 1 litre suyu ılık olacak 1 tatlı kaşığı karbonat kattım karıştırdım sonra o suyu adı aklıma gelmedi şimdi iğnelerin arkasında olan şey neydi isme ona koydum ve verdim suyu.. bakalım oda yarar gösterecekmi hiçbir problem olmadı ve yüzmeye kayıt olacağım gine idrar tahlili falan istiyorlar bakalım ph da bir değisiklik olcakmi... bu arada özlembaya bişeş soracağım hani hamileykenki testlerime baktım ph ım 8di yazmışsın ya ozaman bebişin kızmıydı erkekmiydi? arkadaşlar ben bu ay deneyeceğim kısmetse bakalım hamile kalacakmıyım? hayırlısı olsun

kizlar su potasyum hapinin adini banada verin malum burada belki degisik olabilir bi arastirayim ben

hastaneden tam idrar tahlili istiyorsunuz orda ph diye yazıyor. benimkisi 5 çıktı çok düşük yani. misafir vardı tavuk et derken sonuç bu tabi. ama artık çok dikkat ediyorum diyetime ve potasyum hapı alıyorum günde 2 kez içinde idrarın ph ını alkaline çevirir yazıyor. 2haftada etki gösteriyormuş. ayrıca vaginal duş yaptım 1 litre ılık suya 1tatlı kaşığı karbonat koyup adı aklıma gelmiyor hani iğnelerin arkasında olan şey :) ona koyup denedim bir problem olmadı. bakalım etkisi olacakmı

kizlar su potasyum hapinin adini banada verin malum burada belki degisik olabilir bi arastirayim ben
benim aldığım potasyum ilacım kalinor efervesan tablet. 15 tane var içinde potasyum sitrat/potasyum bikarbonat potasyum dengesini sağlamak için yazıyor. içindede idrar ph ını alkaline çevirir yazıyor.yalnız tadı kafamçokkarıştı

herkese günaydın forum hareketsiz kalmış bakıyorumda.bende bir türli yaptıramadım şu idrar testini.bu hapların yan etkisi varmı acaba.misswoman arkadaşım kullanıyorsun umarım biliyosundur.yazarmısın arkadaşım.ben biraz korkarım haplardan.

Allah herkeze gönlündekini versin insAllah.ben fazla giremiyorum valla ama takip ediyorum zaman buldukca özlembay kiz sen nerelerdesin ya samira naber canim??

ilacı kullanıyorum üzerimde gördüğüm bir yan etkisi yok ama sende olurmu bilemiyorum

Teşekkür ederim. Benim döngüm genelde 30gün. Bu ayki biraz gecikti. Yumurtlama 7'sindeydi sanırım bu gün ya da yarın adet olmam lazım.
Eger çok çok erken yumurtlama olmazsa, dediğin gibi, 1-4 mart kesin denk gelmez. Ay sonu da biraz riskli, sanirim Mart 13 gibi falan olcak yumurtlama. Nisan'da da 9 günüm varmış. Inşallah günlerim Nisan'ın ortasındadır.

nuray cığım çokteşekkürler yalnızbirşey söylemek istiyorum.eğer adetlerin düzensizse ovulasyon kitleri yada hergün ateş ölçerek ovulasyon günlerini ıskalıyor olabilirsin. doktora takip ettirsençünkü benim reglim düzensiz olduğunda 19.gün yumurtlama olmuştu .ben bu haftasonunu migren kriziyle geçirdiğim için msjını okumaya halim olmadı. bu işe ne kadar kafa yorarsam o kadar sarpa sarıyor. 1 hafta önceden mens olduğum yetmiyormuş gibi 7 gündürde devam ediyor migrende cabası resmen tepetaklak oldum.bir süre ara vermem lazım uğraşmaya hayırlısı...inşallah hepimizin isteği olur.gerçekten teşekkürler bir kez daha çok öpüyorum:1rolleyes:

OCAK 19 -26 şubat 12 -20 mart 11-14 nisan yok mayıs 13 -17 ama doğum tarihlerimiz aynımı

Günaydın kızlar,
Bende mart ayında bebek çalışmalarına başlıycam. 4 yaşında bi kızım var . İkincisi inşallah erkek olur. Tabi herşeyden önce sağlıklı olması.Bugün itibari ile sabahları ateşimi ölçmeye başladım. Ayrıca 1 haftadır hergün bir fincan adaçayı içiyorum. Ara sırada bir kaşık ballı çörek otu yiyorum. Herşey bebeğe hazırlık için . İnşallah kimsenin çabaları boşa çıkmaz.
Allah herkesin gönlüne göre versin

Gunaydın Arkadaslarim,

Beni merak etmisiniz bende sizi ozledim.Kar nedeniyle kayıvalidemde mahsur kaldım.Size cok onemli bilgilerim var.Cumartesi gunu doktora gittim.Tesaduf gittigim dr tup bebek doktruymus.İdrar tahlili yaptırıp gittim bu arada son tahlilde idrar ph 6 idi bu sefer 6.5 olmus cok sıkı olmasada diyet yapmaya calısmıstım.Bu dr a hereseyi sordum dr bunlar sansınızı arttırıcak seyler dedi.Tam yumurtlama gunu bebek erkek olur diger gunlerde hamile kalınabilir ve buyuk ihtimal kız olur dedi.EN ONEMLİSİDE ERKEK İSTİYORSAN BU COK ONEMLİYMİS ESİNİZ DİNC VE DİNLENMİS OLUCAK DEDİ y spermler erkek yorgun olursa yavas oluyormus.Buna cok dikkat edelim.Ayrıca beni muyene etti tahlilde biraz iltihap oldugu cıktı ayrıca akıntım oldugu icin kultur için örnek aldı.Dedigi cok onemli birseyde ph idrardan degil vajinal ph olacakmis.Dr a gidip baktırılacak yani.Ayrıca arkadaslar idrar yolu iltihabi cok ufak dozdada olsa geciriyorsanız vajen asidik oluyormus. Bu nedenle saglıklı hamile kalmak erkek bebek olmasında etkili.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…