Süper annelersiniz

Özlembay verdiğin bilgiler teşekkürler. Bu yumurtlama gününün erkek bebek için önemli olduğunu daha öncede duymuştum.Senin doktorda madem böyle demiş, bu gün konusunda daha bi dikkatli olmak gerekli, ben onun için ateş ölçme yöntemi ile takip etmeye başladım umarım faydası olur.

Kızlar,

ben 3 subatta regl olmustum ve yumurtlama kıti ile takip ettim 9.gun yaptım ve 13.gun yaptım 13.gunde cift cizgi cıktı yani 15 subatta yumurtlamısım 16 subatta dr a gittim ve dr dun yumurtlaman olmus dedi.Babychoce takvimine gore Nisanda deniycem ama 22 nisanda baslıyor erkek gunlerim ama ben 15 nisan gibi yumurtlamıs olucam yani tarihe uymuyor.DR a sordum neyapabiliriz diye ve dr a catlatma ignesi lmak istediğimi soyledim.2-3 NİSAN da regl olunca dr a gidicem yumurtlama takibi yapıcak ve yumurtlama olunca geciktirici igneyle 22 Nisan a kadar geciktirip sonra catlatma ignesi yapıcakmıs zaten tup bebektede geciktirici igne yapıyoruz dedi. Yani tarihi boylece tutturucam insallah ayni zamanda yumurtlamadan sonra ilişki yonteminide denemis olucam.

canım çooook kolay gelsin sana
İnşallah bu uğraşın sonunda güzel hamiş haberini alırız

Citos 75 Adaçayini Neden Içiyorsun Faydasi Neler Acaba Merak Ettim

Aydancım adaçayı ile ilgili daha önce bulduğum bilgiler şöyle ;
ADAÇAYI: HORMON EKSİKLİĞİNİ GİDERİP HAMİLE KALMAYI SAĞLAR. BİR BARDAK SICAK SUYA ÜÇ YAPRAK ADAÇAYI BEŞ DAKİKA DEMLENDİRİLİP İÇİLİR. KALBE DE İYİ GELİR. SIKÇA İÇİLDİĞİNDE TÜM BEDENİ GÜÇLENDİRİR. DÖLYATAĞI HASTALIĞI OLAN HANIMLARIN ARASIRA ADAÇAYI OTURMA BANYOSU YAPMALARI İYİ OLUR. OTURMA BANYOSU İÇİN; İKİ AVUÇ DOLUSU YAPRAK ADAÇAYI SOĞUK SUDA GECE BOYUNCA BEKLETİLİR. ERTESİ GÜN KAYNAMA NOKTASINA KADAR ISITILIP BANYO SUYUNA EKLENİR. BANYO SUYU BÖBREKLERİN ÜSTÜNE KADAR ÇIKMALIDIR.
Yanlız adaçayının bu kadar faydasının yanında dikkat edilmesi gereken iki nokta var ;
1. Günde 2 fincandan fazla içilmemesi gerekiyormuş, fazla tüketilmesi zehirlenmeye sebep olabilirmiş
2.Döllenme olduktan sonra adaçayı düşüğe sebep olabilirmiş.Bu nedenle yumurtlama gününüzden sonra içmeyin diyorlar
Bende içmeye yeni başladım, yumurtlama günümden sonra içmiycem.

özlemcim sen medismart mı kullanmıştın yumurtlama kitini.bende alıcamda bilmiyorum eczaneye sordum yokmuş.nerde ve kaça satılıyor.yazarsan sevinirim.bu arada bende idrar tahlili yaptırdım 5.8 çıktı.düşük yani.aslında bu değer normalmiş.ama erkek bebek için 7 diyorlar ya.biraz uğraşmam gerekiyor.

canım google dan medikal market yaz cıkan sitede satılıyor,yaklasık 28 ytl içinde bes tane var.dr yumurtlamanız oldugunu soylede anlayabilirsiniz dedi o gun kasıkta sag yada sol sadece bir agrı olur adet sancısı gibi ve sıkıntı ve sıcak basar ve sinir basar dedi.Gercekten cift cizgi oldugu gun ben hep corapla yatarım coraplar bile sıkıntı verdi cıkardım ve ustumu ortemedim ve acayip sinirliydim.bende 13.gun cift cizgi cıktı zaten adetin ordasında oluyor
yumurtlama.PH dusuk cıkmıs ama dr un soyledigi gercek ph vajenden bakılıcak idrar ph ı degil vajen ph ı onemli.Kolay gelsin cnm.Sen takvim aldınmı?

teşekkür ederim cevapladığın için.yumurtlama zamanındayım şimdi hissedebiliyorum fakat tam gününü bilmek gerekiyorya onu kestiremiyorum bir türlü.onun için alayım dedim kitlerden.evet takvimi aldım ama daha gelmedi.yarın gelir büyük ihtimalle.umarım herşey gönlümüzce olur.acaba doktora gidip yumurtlama takibimi yaptırsam.siz denemelere nisanda başlıyonuz sanırım.öylemi?

özlem ya harikasın çok sıkı asıldın bu işe inşallah olur.peki bu geciktirici iğne yumurtanın 7 gün kadar atılmamasınımı sağlıyormuş. benim pek mantığıma yatmadı. sakın bu adet geciktirici iğne olmasın. bana açıklayabilirsen sevinirim.....

yaa ben napcam peki banada yardim edin nolur benimde gidaklama gunume denk gelmiyor napcam yaaa

evet cnm,

benim nisan tarihlerim 22-29 nisan ama yumurtlamam nisanda 15-16 gibi dr adetin 2. gunu gel dedi yani 4-5 nisan gidicem takibe baslıycak ve yumurta gelisince geciktirme ignesi yapıcak ve 22 nisanda catlatma ignesi vurucak.1 gun sonra ilişki dedi.Yumurta takibi ile cok buyuk ıhtimal zaten erkek oluyormus.İnsallah Allah hepimizin gonlune gore verir.Zaman gecmek bilmiyor biran once Nisan gelsin istiyorum.Bu arada idrar yollarımda iltihap varmıs bir hafta kadar bir tedaviye baslıycam persembe gunu.

Canım dr yumurtanın catlamamasını saglıyor ve sonra istedigimiz tarihte catlatma ignesi vurucak tam detaylı konusmadım persembe buyuk ihtimal tekrar gidicem iltihap var ilaç yazıcak tahlil sonucuma gore detaylı sorucam sizler için.Ne ogrensem paylasıyorum sizde yaralanın diye.İnsallah faydam olur.

çok iyisin özlemcim paylaşımların için teşekkür ederim.mart ayında nurayın dediğine göre 2-3 gün varmış benimde olumlu günüm.napcam bilmiyorum.4 ünde falan adet görcem bakalım bende giderim artık yumurtlama takibine.herşeyi en ince detayına kadar anlatıyosun allahım seninde gönlüne göre versin.

kız icin
23mart-1nisan super tarıhler kesin yumurtlamaya denk gelir ilk gunden son geceye kadar deneyin.bol şans:hooray:

Samira'cım bana kız günlerimi verdiğinden beri bu işi hesaplamaya çalışıyordum. Aşağıdaki kız tarihlerime bakabilirmisin, doğru mu. Valla bu iş olduysa ne çok sevinicem anlatamam. Alışkanlık gibi bu. Tarihleri bir ay aldın mı obur ayları merak etmeden duramıyor insan...
17-25Nisan
15-17Mayis
23-24Haziran
16-22Temmuz
8-17Agustos
4-9Eylul

Pardon, Nisan 18-25Nisan olacakti

özel msj lara girilmiyorrrr özel msjlarımı okuyamıyorum "Özel mesajlaşma sistemi geçici olarak hizmet vereememktedir. Lütfen daha sonra tekrar deneyin." yazıyor

evet valla özlemcim insan bu kadar şey yapınca kendini ister istemez şartlandırıyor.bir mağazanın önünden geçerken kızıma kıyafet alırken ister istemez ay birde oğluma bakayım diyorum.eşimde diyor ortada fol yok yumurta yok kavga ediyoz :)) olcak diye.bakalım artık ne olcak.bu arada geçmiş olsun canım.iltihap o kadarda önemli değildir umarım.birde eşimde çinko eksikliği olup olmadığını nasıl anlıcaz peki.

Günaydın kızlar,
Özlembay yine bilgileri döktürmüşsün eline sağlık...
şimdi bişi sorucam, ben bu ateş ölçme yöntemine başladım yanlış hatırlamıyorsam yumurtlamanın olduğu gün ateş çıkıyodu değil mi, o zaman ateşin yükseldiği gün ilişkiye girerek erkek bebek ihtimalini yükseltiyoruz
ayrıca bişey daha sorucam bu yumurtlama gününden bir gün önce ateşte herhangi bi değişiklik oluyomu mesela herhangi bir düşüş... bu konuda bilgisi olan var mı

Benim sordugum dr atesin cıktıgı gun yumurtladıgın gundur dedi.Atesi zaten sabah olcuyorsun sabah ates yuksekse o aksam ilişki olabilir.Cunku yumurta 24 saat yasıyor spermlerin yumurtaya ulasmasıda duydugum kadarıyla 5-6 saat suruyor.Yalnız ovulasyon kitiylede ates yukselince bakabilirsin double-check olur.

Tamamdır Özlemcim. Pür dikkat ateş ölçmeye devam o zaman tekrar teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…