Süper annelersiniz

canım selam benim ısı cetvelime bak istersen orda 13 gün ısı hafif yükseliyo ertesi gün biraz düşüyo farkedilir derecede 14 gün yani yumurtlama gerçekleşiyo ve ertesi gün yani 15 gün bariz bi yükselme ile lutelal faz başlıyo yani artık iş işten geçmiş oluyo birleşme günü ısının düştüğü gün dür kız için uğraştığın için bence çalışmaya bundan bir iki gün evvel başla ki y kromozomları yorulmuş olsun kız olabilmesi içn

Harikasin Nuray...cok cok tesekkur ederim. hemen yarin gidip bakacagim. Her yazimda soyledim ama yine de hizimi alamiyorum. senin kadar bilgili ve merhametli bir insani insallah Allah kisa zamanda saglikli, hayirli bir evlada kavusturur. O kadar cok insanin hayir duasini aliyorsun ki buradan, benim bundan hic suphem yok zaten. Insallah cok yakinda...

NurEren'cim nasilsin??Nuray'in tavsiye ettigi ovulasyon testini alacagim yarin. Benim kiz gunleri 27-31 Aralik arasinda. Yumurtlama gunumde 24-26 arasinda. Aralik 24-26 erkek gunune denk gelmiyorsa ve bir de gec yumurtlama olursa insallah olabilir belki bu ay. Cok uzuldum takvimi hem erkek hem kiz icin almadigima ama is isten gecti artik. Neyse hic degilse kiz gunlerim belli, onlara gore deneyecegim artik.
Sen nasilsin?

çok iyiyim canım bende günlerimi bekliyorum denk gelirmi diye sadece üç günüm var( sen merak etme kız için bence kız günlerin bitse de nötr günlerin başlıyo hemen ardından erkek günleri yok o yüzden devam et nötr günlerinde %50 şansın var daha önce de sana anlattığım gibi erkek y spermlerin yorulmasıyla ilgili,sık ilişki de y leri azaltır diyer şeylere de dikkat edersen allahın izniyle olur inşallah

Canim benim...kismet artik ne olacak bakalim. benim yumurtlama Aralik 24-26 arasi. Aralik 27'de de kiz gunlerim basliyor. Insallah gec yumurtlama olursa tutturabilirim diye umit ediyorum. Yumurtlamadan onceki gunler erkek gunu degilsse eger olur herhalde. Ama Nuray'in bahsettigi testi alacagim yarin.

arkadsım ben derımkı allah kız erkek fark etmez allah hayırlısını versın derım benımde ıkı kızım oldu nasip öyleymıs dedık arastırmadık bıle en guzelı neyse o olsun derım

slm kizlaaaaaar ya banada soyleyin bi erkek gunu nuraya demistim sagolsun bakmisti ama o bebegimi kaybettim simdi bilgisi olan varsa ne yapmam gerekiyor yardimci olursaniz sevinirim!!!

nur erencim şu diyeti buraya yazabilirmisin erkek diyetini bizde bilgilenelim :) nurayahmet hep tahmin ettigin kişilerin kaydını tuttum ben sana verebilirim sonuçlarını öğrenebilirsin... hatırlamıyorum kime vermistim falan yazmışsın ya... tutuyosa gine ver kız sevaptır be

kis nuraaaay benim kadar kimse yalvarmamistir sana onca kisinin duasini aliyosun sende haklisin seninde yasantin var ama vakit buldukca bakiver beee ben dusuk yaptim son satimi bilmiyorum oyle bakabilirmisin hadi beeee

Alkali Oluşturan Yiyecekler

Yüksek Alkali Oluşturanlar

Limon
Karpuz (çekirdekleri dahil)
Tüm çiğ, yeşil yapraklı sebzeler
Tüm çiğ sebzeler
Tohumların, baklagillerin ve pekçok tahılın filizlenmiş hali
Tüm çimlendirilmiş filizler (buğday, arpa)
Deniz yosunları (dulse, wakame, kelp)
Yeşil süpergıdalar
Chlorella
Yeşil sebzelerin suları
Tüm taze bitkiler
Badem (filizlenmiş )

Düşük Alkali Oluşturanlar

Buharda pişmiş sebze ve yeşillikler
Tüm olgun meyveler
Darı (Lat.panicum miliaceum,İng.millet)
Quinoa (Lat.chenopodium quinoa)
Tüm soğuk sıkım, sızma yağlar (zeytin, keten, susam, hindistancevizi, ayçiçeği, kenevir)
Kurutulmuş aromalı bitkiler ve baharatlar
Kafeinsiz bitki çayları
Fermante olmuş yiyecekler

Alkali Mineraller

Kalsiyum
Magnezyum
Potasyum
Sodyum
Silikon
Demir
Manganez

Yüksek Alkali Oluşturan Duygu Durumu ve Etkinlikler

Huzur
Minnettarlık
Affetmek
Neşe
Gülmek
Olumlu Düşünmek
Dinlenmek
Egzersiz yapmak
Derin nefes almak
Meditasyon yapmak
Nezaket

Asit Oluşturan Besinler

Yüksek Asit Oluşturanlar
(uzak durun)

Kümes hayvanları ve balık dahil tüm etler ve deniz ürünleri
Tüm süt ürünleri (süt, peynir, tereyağ, yoğurt)
Yumurta
Her tür ekmek, hamur işi ve rafine edilmiş kahvaltı gevrekleri
Beyazlatılmış tahıllar ve işlemden geçmiş beyaz unlar
Beyaz şeker
Sentetik tatlandırıcılar ve kimyasal katkı maddeleri
İşlenmiş çikolata ve diğer tatlılar
Rafine edilmiş soslar (ketçap, mayonez, hardal)
Gazlı içecekler
Kafein (kahve, siyah çay)
Alkol (bira, diğer alkollü içecekler ve şarap)

Düşük Asit Oluşturanlar
(Mümkün olduğunca az kullanın)

Pişmiş baklagiller ve tahıllar
Rafine edilmiş soya ürünleri (tofu, soya peyniri)
Patates ve mısır
Pişmiş tam tahıl ekmeği ve kahvaltı gevrekleri
Konservelenmiş veya şişelenmiş sebze ve meyveler
Tüm pişmiş (sızma olmayan) yağlar
Ticari meyve suları
Tüm sirke çeşitleri
Bal
Kuru meyveler
Filizlendirilmiş badem dışındaki tüm kuru yemişler ve çekirdekler

Asitli Mineraller

Fosfor
Klor
İyot
Nitrojen
Sülfür

Yüksek Asit Oluşturan Duygu ve Etkinlikler

Nefret
Korku
Kıskançlık
Öfke
Stres
Uykusuzluk ve dinlenmeye zaman ayırmamak
Hareketsizlik
Uyuşturucu kullanımı
Sigara içmek
Radyasyona maruz kalmak, televizyon, bilgisayar gibi

Asidik yiyecekler

Asidik sebzeler

Konserve, mercimekler, mısır, yağda pişmiş yiyecekler.

Asidik yağlar

Avokado yağı, ayçiçeği yağı, domuz yağı, susam yağı, tereyağı.

Asidik meyveler

Erik, konserve meyveler, hazır meyve suları,

Diğerleri

Alkol (Bira, şarap, likör), aspirin, beyaz şeker, işlenmiş sütler (Soya, pirinç, badem, yulaf unu), kahve, kahverengi şeker, kakao, karabiber, ketçap.

Kimyasallar

Kola, meşrubat, sigara, siyah çay, şişelenmiş salata sosları, tuz, uyuşturucu maddeler, yapay tatlandırıcılar, yer fıstığı, yoğurt, yumurta

Asidik tahıllar

Tüm ekmekler, tüm pirinçler, beyaz unlu gıdalar, çavdar, kek, kepek, yulaf, makarna, patlamış mısır, pişmiş tahıllar, rafine şekerli tahıl, soda, yulaf unu.

Asidik baklagiller

Barbunya, kırmızı fasulye, mercimekler, nohut, siyah fasulye, soya fasulyesi, soya sütü

Asidik süt ürünleri

Buzlu süt, dondurma, peynir, tereyağı,

Asidik proteinler

Sığır eti, ceviz, dana eti, domuz eti, geyik ve karaca eti, hindi, ıstakoz, istiridye, kabuklu deniz ürünleri, karides, kuzu eti, mezgit, midye, organ etleri, jambon, sardalya, sucuk, sosis, tavşan eti, ton balığı.

En iyi ilaç: Taze besinler

Bedenimizin kimyası normal koşullar altında alkali özelliğe sahiptir. Herhangi bir sağlık sorunu olmadığında bedenin kimyasal yapısı en yeterli durumdadır ve sindirim sürecinin tüm artık ürünleri hızla boşaltılabilir. Bununla beraber asidik besinler fazla alındığında, beden ile kan dolaşımı alkalik yerine asidik hale gelir, kanı temizleyen organlar aşırı aktif çalışır. Bu durumda eğer çok yorgun düşülürse, hastalıklara yakalanma riski artar. Bunun yanı sıra, zehirli artıkların dışarı atılmaları da zorlaşır. Bu durum, çeşitli hastalıkların oluşmasına yol açar.

Bedenin asiditesini azaltmak ve aynı zamanda birçok hastalığı tedavi etmek için alkali besinlerle beslenmek şarttır.

Besinleri alkali hale getirmek için özellikle tahılları doğru pişirildikten sonra tüketmeliyiz. Örneğin ekmek kızartıldığında, nişastası meyvalarda bulunan ve kolay sindirilebilir bir karbonhidrat olan 'meyva şekeri'ne, yani fruktoza dönüşür. Bu nedenle kızartılmış ekmek taze ekmekten daha alkali ve sindirilebilir özelliklere sahiptir. Aynı şekilde beyaz pirinç pişirilmeden önce 30 dakika kadar suda bırakılırsa, asidik nişastasının birçoğu yıkanma sayesinde temizlenir ve bedene daha az zararlı hale gelir.

Asidik besinler:

Sindirim yetersizliği ve hastalıklar sırasında sakınılması gereken ve asit üreten besinlerin listesi aşağıdadır.
Et, balık, yumurta
Çay, kahve, alkol
Turşu, çeşitli soslar ve sirke
Nişasta ve çeşitli tahıllar
Baharatlar
Soğan, sarmısak, mantar
Barbunya, bezelye ve mercimek dahil birçok bakliyat
Yerfıstığı ve ceviz gibi bazı kuruyemişler
Yağlar ve yağlı besinler
Tatlı besinler

Alkalik besinler:

Beslenmemizde miktarı artırılması gereken alkalik besinler şunlardır.
Hemen hemen tüm sebzeler
Süt, tereyağı, yayık ayranı
Bal, pekmez
Badem, kestane ve fındık gibi birçok kuruyemiş
Meyvalar ve meyva suları
Elma
İncir
Domates
Papaya
Muz
Hindistancevizi
Kayısı
Limon
Portakal
Çilek

...............................................................................................................................

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…