Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben de bugün hamile olduğumu gördüm rüyamda. Eşime güzel bi hediye vermek isterdim ama önceki gün yaptığım erken gebelik testi negatif çıktı ☹️

1-Yumurtlamayı adetinizden sonra kaçıncı günü gördünüz?
2-Regl döngünüz kaç gün sürüyor?
3-Yumurtlamayı ne ile takip ediyordunuz?
4-İlk gebelik belirtileriniz ne idi?

5-Çatlamadan kaç gün sonra gebeliğinizi öğrendiniz?

1️⃣ 17.gün yumurtlamayı gördüm ertesi gün çatlaçadı
2️⃣Regil döngüm 28 29 gün sürüyor
3️⃣ Ovulasyon testi ile takip ettim
4️⃣ Çatlamadan sonra aşırı derecede göğüs hassasiyeti başladı dolgunlaştı ve özellikle göğüs uçlarım bırak dokunmayı kıyafet dahi deyince ağrıyor ve sızlıyordu. Arkasından kasık batmaları ve ara ara giren şiddetli kasık ağrılarım oluyordu. Herzaman olmasada arada belim ve sırtım sızlıyordu. Sık sık idrar yapmaya başladım sürekli idrarın geliyordu ve peçeteye her seferinde beyaz süt gibi akıntı geliyordu. İç çamaşırım çatlamadan sonra hergün lekeleniyordu az miktarda. Dün sabah uyanınca ağzımda demir yutmuş gibi pas hissi vardı dün itibari ile başladı bu sabahta uyanınca aynı his oldu. Son olarak hatırladığım kadarıyla iki yada üç gündür mide ekşimesi ve kazınması oluştu kızlar inşallah yardımıcı olabilmişimdir bunları paylaşarak size 🙏
5️⃣ 1 Şubat'ta yumurtladım 3 Şubat'ta çatladı 14 Şubat'ta sabah idrar testinde gördüm çift çizgiyi 🙏❤️
Burda hamiş olmayı bekleyen bütün güzel anne adayları dualarımda sizlerde varsınız rabbim hepinizin kucağını doldursun tez vakitte güzel haberlerinizi alırız inşallah buradan çünkü rabbim ol der ve olur çok şükür bin şükür 🙏🧿

Eklentiler

• IMG_20210214_082836.jpg
    IMG_20210214_082836.jpg
    74,5 KB · Görüntüleme: 55
  • IMG_20210214_082058.jpg
    IMG_20210214_082058.jpg
    64,9 KB · Görüntüleme: 53
Yumurtlama zamanı gögüs hassasiyeti olurmuş ama öyle o zaman olup bitmedi devamla inatla hassas ben bir araya geldim salmadım ve istiyorum uşak 😂saldım demeyle saldım olmuyor ki 🙈siz bilirsiniz isterseniz yapın test 😊bana da yazın merak ettim. İşin ilginç yanı ilk defa bunu yaşıyorum normalde gögüs hassasiyetim adetime yakın olurdu abartmıyorum bu 25 gündür acıyor diger adetimden bu yana 🙈son zamanlar özellikle geceleri artıyor herşeyi araştırırım bulurum bunu bulamadım 😂
ay karadenizli misiniz? :)
siz de bana yazın bende merak ederim :)
saldım demekle saldım olmuyor ama ben adamla 5 gündür biraraya gelmedim , göğüs ağrım yumurta oluşumu için de olabilir diyorum kendime ama yine yanaştırmadım yanıma bu salmak :KK70:
göğüs hassasiyeti de değil göğüs ucu daha çok sizde de öyle mi?

4️⃣ Çatlamadan sonra aşırı derecede göğüs hassasiyeti başladı dolgunlaştı ve özellikle göğüs uçlarım bırak dokunmayı kıyafet dahi deyince ağrıyor ve sızlıyordu. Arkasından kasık batmaları ve ara ara giren şiddetli kasık ağrılarım oluyordu. Herzaman olmasada arada belim ve sırtım sızlıyordu. Sık sık idrar yapmaya başladım sürekli idrarın geliyordu ve peçeteye her seferinde beyaz süt gibi akıntı geliyordu. İç çamaşırım çatlamadan sonra hergün lekeleniyordu az miktarda. Dün sabah uyanınca ağzımda demir yutmuş gibi pas hissi vardı dün itibari ile başladı bu sabahta uyanınca aynı his oldu. Son olarak hatırladığım kadarıyla iki yada üç gündür mide ekşimesi ve kazınması oluştu kızlar inşallah yardımıcı olabilmişimdir bunları paylaşarak size 🙏
5️⃣ 1 Şubat'ta yumurtladım 3 Şubat'ta çatladı 14 Şubat'ta sabah idrar testinde gördüm çift çizgiyi 🙏❤️
Burda hamiş olmayı bekleyen bütün güzel anne adayları dualarımda sizlerde varsınız rabbim hepinizin kucağını doldursun tez vakitte güzel haberlerinizi alırız inşallah buradan çünkü rabbim ol der ve olur çok şükür bin şükür 🙏🧿
şu 4 no ilk cümle ben. hamile olabilir miyim acaba?
ya özür dilerim tebrik edemedim kusura bakmadın ben heyecanlandım.
allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin :)

Canım ne güzel anlatmışsın ayrıntılı .Çok teşekkürler .Allah gönlüne göre vermiş gerçekten 🙂Sağlıkla ilerlesin gebeliğin 🙂🙂

• Beğen
Reactions: Omr

Bu arada bu belirtilerin çoğu bende de var ..Pas tadı haricinde ..İnşallah benim de tutmuştur ..🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Suan femara ile birlikte bal tarçın corekotu kullanıyorum canim perşembe kontrolüm var bakalim bakacak Yumoslara:)
Ben de dün kullanmaya başladım, regl 2. günden itibaren. cuma da benim kontrolüm var canım, inşallah uğurlu gelir bize, yumişlerimiz büyümüş olur ve kalitelidir :dua:
Kızlar günaydın bugün adet günüm normalde gecesinde rüya gördüm sabah uyanır uyanmaz hamilelik testi yaptım ve sonuç böyle benim gördüğüm silik çizgiyi sizlerde görebiliyorsunuz değilmi 🙏😍 newmoon10 newmoon10 topiginin uğuruna çok inanmıştım 😘
Ayy güne çok güzel haberle başladım :)) tebrik ederim canım 2. çizgi çok belli, kan testini yaptırınca atar mısın buraya merak ediyoruz :)))
Günaydın herkese sizden ricam kullanıp memnun kaldıgınız ovulasyon testi markası söyler misiniz?
Clearblue...
Merhaba kızlar sizce 11 şubatta yumurtlama oldu mu ? Daha yapmaya devam edeyim bat 26 Şubat
evet cnm 11 şubat olmuşsun...

• Beğen
Reactions: Omr
ay karadenizli misiniz? :)
siz de bana yazın bende merak ederim :)
saldım demekle saldım olmuyor ama ben adamla 5 gündür biraraya gelmedim , göğüs ağrım yumurta oluşumu için de olabilir diyorum kendime ama yine yanaştırmadım yanıma bu salmak :KK70:
göğüs hassasiyeti de değil göğüs ucu daha çok sizde de öyle mi?
Evet Karadenizliyim. 😊
Aynen ucunda ama acı mı böyle canım mı çıkıyor yoksam ney çözemedim özellikle gece birisi ucunu çekiyor da öyle acıyor ki bu hiç hoş değil 😱bunu size anlatıyorum beni anlarsınız inanın herkesin anlayacağı birşey değil. Birisi bana anlatsa ne yani gögüs acısı işte der geçerdim nne yalan diyeyim. Eşime sürekli acıyor diyorum unutmasın bana şaka yapmasın sarılmasın diye o derece yani 😂acıyor daaa😂🙈

Evet Karadenizliyim. 😊
Aynen ucunda ama acı mı böyle canım mı çıkıyor yoksam ney çözemedim özellikle gece birisi ucunu çekiyor da öyle acıyor ki bu hiç hoş değil 😱bunu size anlatıyorum beni anlarsınız inanın herkesin anlayacağı birşey değil. Birisi bana anlatsa ne yani gögüs acısı işte der geçerdim nne yalan diyeyim. Eşime sürekli acıyor diyorum unutmasın bana şaka yapmasın sarılmasın diye o derece yani 😂acıyor daaa😂🙈
ahdhaddfasd ben de eşimle sarılırken felan ellerimi göğüs uçlarımla tutuyorum çok sarılmasın bana diye :)
ben de karadenizliyim bu arada :)

İns canım rabbim kimsenin kucağını boş birakmasin . İns bizde o duyguları yaşarız 🥰
Bu arada testi yaptım dune göre bir tık daha açık renkte duruyor belkide yumurtlamadir . Gerçi pembe lekelenme hiç başıma gelmemişti ama yine de umitlenmemk en iyisi ☺️

ahdhaddfasd ben de eşimle sarılırken felan ellerimi göğüs uçlarımla tutuyorum çok sarılmasın bana diye :)
ben de karadenizliyim bu arada :)
Offf ya bende aynen artık kaçıyorum o derece çelikten zırh giysem yeri 😂😂😂😂🙈🙈🙈😱😱😱😱Neresinden karadenizin bu arada?

Bunu düşündüğüm benimde çok oldu 😂😂

Kizlar benim de bat a 6 gün kaldı .Kasıklarımda batma ve yanma var .Yoğun gaz sancım var..Bel ağrısı var .Şeffaf akıntım var şu gibi .Umarım bebeğim tutunmustur .Erken gebelik testi alsam yapardım 1-2 güne .Beklemem zok zor valla.🙂🙂
Biizm sizle aynı zamanlar bende de ıslaklık akıntı var şefff beyaz yarın test yapıcm ben sabah ilk idrarla inşallah biz de hamileyizdir, 🙏🙏🙏

Yarın kan vermeyi düşünüyorum sabah gördüm testte daha yeni 😊🙏
Bende regilden 6 gün önce silik çizgi gördüm tabi dayanamadım hemen kan verdim beta 10 çıkmıştı 2 gün sonra tekrarlamıştim regile 4 gün kala beta 22 çıkmıştı benimde yarın regil günüm perşembe günü beta yaptırayım diyorum ama

Merhaba arkadaşlar normalde düzenli adetim gelir mesela 18 nde gelecekse her ay iki üç oncesinden gelirdi. Şimdi gelmedi 3 gün gecikti. Test yaptım sanki hiçbir şey çıkmadı.Testte belli olması için erken mi arkadaşlar.Testin resmini ekliyorum.
Çok çok az ben gördüm ilk idrarla mı yaptınız yarın sabah bir daha ypın olmazsa

Ben de bugün hamile olduğumu gördüm rüyamda. Eşime güzel bi hediye vermek isterdim ama önceki gün yaptığım erken gebelik testi negatif çıktı ☹️
Bilinçaltından dolayı bende iki üç ay rüyamda hamile oldugumu gördüm en son ay annem rğyamda hamilesin diyordu malesef bende adet oldum bir iki gün içinde üzülmeyin ..

X