Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Eki Görüntüle 2771456
Kızlar merhaba bu testi bgn yaptım regilim biteli 6 gün oldu acaba yarın daha koyu olurmu acaba yumurtladimmi geçen ay hersy daha netti cnki yavaş yavaş kırmızi olmuştu ama bu ay dün bı kırmızıydı bgn baya koyu cikti düne göre sizinde fikrinizi alabilirmiyim yumurtlama olmusmu

newmoon10 newmoon10
Yumurtlama olmuş gibi sanki yarın silikleşirse anlarız kuzu iyice 🤭 sen yine değerlendir gün aşırı 😊

Kızlar iyi aksamlar🤗 benim daha adetime daha 9 gün var ama benim göğüslerim dolgunlasti ve dünden beri ara ara belim batıyor bazen puskolojiktir diyorm içime bi kuşku düşüyor sabah ta ara ara sağ tarafimda batma hissettm ıns bu ay vardır yinede umutlanmayacağım diyorm kendi kendime günler geçmez oldu 😔
Kuzu benimde adete 9 gün var sadece kasıklarım da batma hissi oluyo başka da bisey hissetmiyorum bide sanki adet olacakmışım gibi geliyo bazen sancı başka da yok umarım adetjmuz olmaz 😕

Bisy daha sormak istiyorum yarın doktor randevum var bu doktora ilk defa gidecem ben bgnu değerlendirecem ama yarın doktor alttan muane yapmak isterse yaptirayimmi hani bgn yumurtlamam olmuş ya normalde sperm 72 saat yaşıyor ama alttan muane sırasında jel kullanıyorlar jelde spermi öldürüyormuş aşılamadan dolayı biliyorum sizce ne yapayım
Bence baktırma alttan kuzu ama daha deneyimli arkadaşlar var aramızda onlar bilgi verirse daha sağlıklı olur ben baktırma derim çünkü yumurtlama dönemin ne olur ne olmaz

Bence baktırma alttan kuzu ama daha deneyimli arkadaşlar var aramızda onlar bilgi verirse daha sağlıklı olur ben baktırma derim çünkü yumurtlama dönemin ne olur ne olmaz
Tamam canım bende senin gibi düşündüm ama çokta emin olamadım başka da kimse yazmadı senden başka

Karbonhidratlı duş nasıl almam gerekiyor karbonhidrat suya koyup peçete ile vajinayimi silmemmi gerekiyor hiç denemedim denemek isterim
Karbonatlı duş ne ya hergün yeni bişey duymaya başladık.. bence yapma öyle bişey alacaksan normal duşunu al vajinanın phşını bozabilirsin enfeksiyon ve mantara açık bir durum oluşmasın

Bisy daha sormak istiyorum yarın doktor randevum var bu doktora ilk defa gidecem ben bgnu değerlendirecem ama yarın doktor alttan muane yapmak isterse yaptirayimmi hani bgn yumurtlamam olmuş ya normalde sperm 72 saat yaşıyor ama alttan muane sırasında jel kullanıyorlar jelde spermi öldürüyormuş aşılamadan dolayı biliyorum sizce ne yapayım
Bence de baktırma canım benim. Sperm zarar görür.

Düzenli karbonat kullanımı, asit düzeyini azaltıp kanın doğal pH seviyesini dengelemek yoluyla vücudun genel işleyişini destekliyor devaminda
“Erkeğin spermleri alkali, kadın vajinası ise asidiktir. Erkek kromozomları taşıyan sperm hızlı bir biçimde yol almasına rağmen yaşam süreleri kısa olduğundan vajinanın asidik ortamında ömrü çok kısadır. Buna karşın dişi kromozomları taşıyan sperm yavaş yol almasına rağmen vajinanın asidik ortamında daha uzun süre yaşayabilir. Bu basit sistem uygulanarak erkek veya kız çocuğa sahip olunabilmektedir bu sekilde yanitliyim

Düzenli karbonat kullanımı, asit düzeyini azaltıp kanın doğal pH seviyesini dengelemek yoluyla vücudun genel işleyişini destekliyor devaminda
“Erkeğin spermleri alkali, kadın vajinası ise asidiktir. Erkek kromozomları taşıyan sperm hızlı bir biçimde yol almasına rağmen yaşam süreleri kısa olduğundan vajinanın asidik ortamında ömrü çok kısadır. Buna karşın dişi kromozomları taşıyan sperm yavaş yol almasına rağmen vajinanın asidik ortamında daha uzun süre yaşayabilir. Bu basit sistem uygulanarak erkek veya kız çocuğa sahip olunabilmektedir bu sekilde yanitliyim
Araştırdığımda yanlış bir uygulama olduğunu gördüm. Bence de yapılmamalı.

Bununla ilgili kulaktan dolma bilgiler değil de ,bir doktor söylemi yada bilimsel bir yazı varsa paylaşırmısınız?

Merhaba bende bu ay gebelik planliyorum. Laboquick ovulasyon testi yapıyorum. Üstteki bugün yaptigim alttaki dün. Degerlendirebilir misiniz yumurtlama olmuş mu acaba??

Eklentiler

• IMG_20210128_214122.jpg
    IMG_20210128_214122.jpg
    57,5 KB · Görüntüleme: 68
Merhaba bende bu ay gebelik planliyorum. Laboquick ovulasyon testi yapıyorum. Üstteki bugün yaptigim alttaki dün. Degerlendirebilir misiniz yumurtlama olmuş mu acaba??
Malesef daha yumurtlamanin emaresi dahi yok. Yumurtlama cok koyu sekilde cikiyr. Boyle silik olunca dgl. Sana kendi ornegimi atayim. Gun gun bakarsin

Eklentiler

• 20210127_212748.jpg
    20210127_212748.jpg
    39,9 KB · Görüntüleme: 60
Sagdaki t c den daha koyu farkettiysen. Bunu farkettiginde veya farketmeye basladiginda iliskiye gir gun asiri. Kacirmamak adina.

Yumurtlama yok henüz canım. Ama bir anda koyulaşabiliyor. Aynı saatlerde tekrarlamayı ihmal etme

Canim soruyor zaten banada sordu ben ultrason sectim diye oyle muayene etti. Ama soyle dusun jel kullansa dahi neticede spermler coktan gitti yani oraya herhangi bir sivi vs gonderimi olmadigi icin sorun olmaz sanki? Simdi ikilemde kaliyor insan ya😊 Sen nicin muayene olacaksin?

X