Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Selam kızlar bana o kadar cevap gelmiş ki hangisini alintilayim bilemedim. Hepinize teşekkür ederim zaten halihazırda anksiyete problemim var/vardı. İlaç kullaniyordum iki ay oldu bırakalı işte. O nedenle biraz da sanırım olacak mı olmayacak mı düşünceleri var kafamda. Ama kendimi şöyle rahatlatiyorum olmazsa da tedavisini oluruz en kotu olursa ne ala hayırlısı.
Bat geçene kadar yani birkaç gün hatta belki de beş gün falan test yapmicam.
Evet umut verici belirtilerim var haftabaşından beri, vücudumu taniyorum az çok piskolojik de olabilir tabi, o yüzden beklicem belki dediğim gibi iki Şubat'ta yaparım testi durumlar böyle :)

Kızlar bu ay yumurtam 18inde çatladı, geçmeyen bir göğüs ağrısı var, birde ağzıma sürekli acı su geliyor midemden, kendimi de dinlemek istemiyorum stres yapmamak için, 1 hafta sonra test yapacağım inşşalah tutmuştur
Benimle aynı gün yumurtlamışsınız bende bel ağrısı ve hafif baş dönmesi var reglime 3-4 gün kaldı ama akıntı falan yok merak ediyorum bende herkes akıntı geldi öyle öğrendim diye benim regl gibi aynı kurulukta sadece bel ağrım ve baş dönmem oldu bugünde kalkerken sağ kasığımda bışak gibi bişey battı artık 4 aydır belirti aramaktan bıktım . Hatta bebekten bile soğumak üzereyim her ay 30 gün saymaktan 😌

1-Beklenen Adet Tarihiniz? Tahmini 27 şubat
2-Kaç yaşındasınız? 27
3-Kullandığınız herhangi bir ilaç/takviye var mı gebeliği destekleyici? geçen ay prolaktin yuksek cıktı dostinex kullandım bitti testere dişli aslan pençesi çayı içmiştim bide bu ay
4-Varsa Kullandığınız ovulasyon testi markası? laboquick kullanıyorum memnunum tahminleri hep doğru
5-Ne kadar süredir çocuk istediğiniz? 9.aya giriyoruz
6-Herhangi bir sağlık sorununuz var mı? hayır yok

Merhabalar bugün regli oldum geçen ay doktora gıtmıstım bazı tahlıller yaptı sıkıntı cıkmadı prolaktın dısında bıdakı ay adet olunca gel tedavıye baslarız demişti çünkü ben ona ilgilensin dıye 1 senedir olmuyor demiştim. yarın sabah tekrardan gidicem muhtemel klomen tedavisi felan başlatıcak. eşim testlerını yaptırdı bır sıkıntı yok. inş topik uğurlu gelir benide eklermisiniz listeye teşekkürler.

Son düzenleme:
Selam kızlar bana o kadar cevap gelmiş ki hangisini alintilayim bilemedim. Hepinize teşekkür ederim zaten halihazırda anksiyete problemim var/vardı. İlaç kullaniyordum iki ay oldu bırakalı işte. O nedenle biraz da sanırım olacak mı olmayacak mı düşünceleri var kafamda. Ama kendimi şöyle rahatlatiyorum olmazsa da tedavisini oluruz en kotu olursa ne ala hayırlısı.
Evet umut verici belirtilerim var haftabaşından beri, vücudumu taniyorum az çok piskolojik de olabilir tabi, o yüzden beklicem belki dediğim gibi iki Şubat'ta yaparım testi durumlar böyle :)
. sen de olağan dışı bir panik havası zeşmiştim zaten. ilaçlarını doktor kontrolünde mi bıraktın canım

ayyy bende de aynısı anksıyete benımde 4 ay oldu bırakalı cok sınır bozucu bı durum degıl mı yaaa :mad: aynene bekle en guzelı bende aksam yapıcam gebelık testı 2 gun kaldı zaten :) sen de ne belırtıelr var yavrum

ayyy bende de aynısı anksıyete benımde 4 ay oldu bırakalı cok sınır bozucu bı durum degıl mı yaaa :mad: aynene bekle en guzelı bende aksam yapıcam gebelık testı 2 gun kaldı zaten :) sen de ne belırtıelr var yavrum
Hep o anksiyeteden işte, normal insan bu kadar erken paniklemez yani :))
İlk belirtim göğüsler. Bende adet öncesi hiç bu kadar hassas olmamıştı, bu ay fazla hassas. Kasik ağrılarım, yürürken bile böyle ağrı giriyor arada. Ateş basması. Halsizlik, isteksizlik, duygusallık. Ama kasiklar aşırı ağrıyor, dün gece alt karnımdaki ağrı yüzünden uykumdan uyandim. Aynı zamanda adet belirtileri tabi ama vücudum garip bu ara :) dediğim gibi piskolojik de olabilir. Bakcaz bakalım nasip :)

Hep o anksiyeteden işte, normal insan bu kadar erken paniklemez yani :))
İlk belirtim göğüsler. Bende adet öncesi hiç bu kadar hassas olmamıştı, bu ay fazla hassas. Kasik ağrılarım, yürürken bile böyle ağrı giriyor arada. Ateş basması. Halsizlik, isteksizlik, duygusallık. Ama kasiklar aşırı ağrıyor, dün gece alt karnımdaki ağrı yüzünden uykumdan uyandim. Aynı zamanda adet belirtileri tabi ama vücudum garip bu ara :) dediğim gibi piskolojik de olabilir. Bakcaz bakalım nasip :)
Aaaa senin baya belirtin var yavrum kasik agrisi bence en belirgin belirti bende olmayan😀 hadi hayirli haberler insallh Allah sabretme gucu versin😅

yarınmı gitsem acaba smdı hastalandım yarın sabahmı gitsem? klomen felan demedi sadece ucuncu gunu gel muane edıp tedavıye baslarız demsıtı
Canım bence yarın git. Bana doktor sadece adetliyken gel demişti. Günü fark eder mi dediğimde en geç 4. Günü demişti. Ben çünkü öncesinde kahverengi akıntı şeklinde regl olduğum için günü bir türlü sayamıyorum tam doğru olarak..
evet git siz cumartesi olmucağınız için bugün geldim de sıkıntı yok ben bu ay cumartesiye 1. günüm denk geliyordu o gün gittim doktor gel sıkıntı yok dedi
Aynen bence de olur herhalde. Ben de yarın gideceğim tam kırmızıya dönmedi hala ama pazartesiye beklersem de geç olacak..
aynen ıkıncı gunude gıdılıyordu dogru zaten muhtemel tedavıye baslıcagı ıcın. sence klomen tarzı bsemı verır oyle dedıgıne gore
Ben de bunu merak ediyorum bakalım senin ve benim doktor ne diyecek 🤷

Canım bence yarın git. Bana doktor sadece adetliyken gel demişti. Günü fark eder mi dediğimde en geç 4. Günü demişti. Ben çünkü öncesinde kahverengi akıntı şeklinde regl olduğum için günü bir türlü sayamıyorum tam doğru olarak..

Aynen bence de olur herhalde. Ben de yarın gideceğim tam kırmızıya dönmedi hala ama pazartesiye beklersem de geç olacak..

Ben de bunu merak ediyorum bakalım senin ve benim doktor ne diyecek 🤷
Sendemi ilk defa tedaviye başlıcan. Gidicem yarın sabahtan izin aldım işyerinden hayırlısı bakalım. Daha tam sökülmedi adetim gerçi yarına anca Bıtane prof var arkadsm gıttı ona ama yer bulamadım ne yarın ne cumartesi inş gerek kalmaz ama kalırsa Mart'ta ona giderim. Suan kendı doktoruma gidcem bakalm .

Ya adete yakin da akinti oluyomu normalde simdiye kadar kendimi dinlemedigim iicn herseyi belirti sayasim geliyo belki oncedende adete 2 3 kala akimtim oluyodu😁

Kızlar, bugün yumurtlama günüm ovulasyon testine göre. Bugün ve yarın birliktelik olacak ertesi gün de eşim nöbetçi olamayacak ama ekstra ayağını kaldır vb. gibi şansı yukseltebilecek bir tavsiyeniz var mı

C9513036-5CA7-4E29-B89A-7B4754E05165.jpeg

X