Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar ovülasyonla takip yaparken nasıl ilişki olmalı pik 2 gün oluyor bende çatladığı gün mü ilşki nasıl yapayım yardımcı olurmusunuz regl bitsin gene takip edeceğim 2 ay ettim ama olmadı sizin öneriniz nedir bekleyip çatladığı günü mü değerlendireyim

Ben de aynu sorunlardan muzdaribim

Deliricem artık o kadar takip ediyorum değerlendiriyorum ama o yumurtlama zamanı hergün ilşki oluyor arka arkaya 5 gün gibi acaba ondan mı nasıl yapmalıyım

YouTube da filan doktorlar hep yumurtlamadan önceki 2 gün ve yumurtlamadan sonraki 2 gün olmak üzere 5 gün ilişki diyorlar. Yumurtalama gününü de adet olduğunuz ilk günden 14 gün öncesi 15 gün olarak hesaplıyorlar. Adetten sonraki kacıncı günde yumurtlama olacağı değişkenlik gösterebiliyormus fakat yumurtlama olduktan MUTLAKA 14 GÜN sonra adet oluyormuşuz. Böyle karısık bişey

Öncelikle test yaparken test yavaş yavaş artmaya başlıyor burada 5 günlük spermle ilişki yaşamayın derim yani beklemesin arada pik öncesi ilişki olsun çünkü 5 günde sprem beklerse bayatlar. Daha sonra pik gördüğünüz gün önemli pik gördüğünüz geceyi kesinlikle değerlendirin o arada yumurta çatlama işi olacak. Pik gecesi yaptınız ya birgün olsun birgün olmasın o şekilde değerlendirin. Çatlayınca bırakın ilişkiyi en azından hamilelik içn yeterli. Anlatamadığım yer varsa orayı sorabilirsiniz.

Yukarıdaki listeye katılamıyo muyuz artık listeyi yeni fark ettim

Çatladığı akşam devam edeyim mi pik benim 2 gün o zaman ilk akşam boş geçip 2. Pik akşamı değerlendireyim böylemi olsun

Yok ya prolaktin sorun değil öyle olsa ilki olmazdı bence sorun stres ve takmak ne kadar boşlarsak o kadar rahat olur bebeğimiz ne kadar stres olanda durmuyor. Tabi şu da var sağlıklı olsun hertürlü birde o var.

Yok ya prolaktin sorun değil öyle olsa ilki olmazdı bence sorun stres ve takmak ne kadar boşlarsak o kadar rahat olur bebeğimiz ne kadar stres olanda durmuyor. Tabi şu da var sağlıklı olsun hertürlü birde o var.
Evet stres en büyük sorun sanki kafama takmasam beni bulacakmış gibi geliyor ama gereğinden fazla heyecanlıyım bu konuda tüm arkadaslarım hamile üç gün önce biri dogum yaptı bi ay önce biri ben de hevesleniyorum

Çatladığı akşam devam edeyim mi pik benim 2 gün o zaman ilk akşam boş geçip 2. Pik akşamı değerlendireyim böylemi olsun
Aslında az çok yumurtlama gününüzü bilirseniz şöylede yapabilirsiniz mesela kendim örnek vereyim benim pik 14. Gün ama ben 12 gün yaparım. Hadi pik 14.gündü 15.gün oldu değişti diyelim ben 15.günü değerleniririm sonra birde 17.günü değerleniririm o arada çatlamış olur nasipse bunla da olacak olan Bebiş olur bence

Takmamak diye durum olmuyor ki bazen istemsiz oluyor insan. Hele ki sürekli arkadaşlar doğurur iken istemsiz kafa takılıyor ama hiçç öyle düşünmeyelim ben önceden yapardım bunu şimdi çok rahatım Allah herkese neyi ne zaman vereceğini nasip etmiştir.

Doğru su an daha başındayız zamanla bu düşünceye kavurum bnde inşallah ama tabiki o kadar zaman almadan güzel haberler alırız :)

Sağ ol, Inşallah canım rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu ilaç için doktora sor hep ben her gittiğimde sordum. Kullanayım mı ya da keseyim mı diye ? Bazen yoğunluktan unutabiliyor doktorlar. Bide sormayınca söylemiyorlar. Rabbim senin de yüzünü güldürsün tüm isteyenlerinde

Doğru su an daha başındayız zamanla bu düşünceye kavurum bnde inşallah ama tabiki o kadar zaman almadan güzel haberler alırız :)
Zamandan daha kötüsü varsa hiç olmaması o yüzden zaman önemli değil sağlıklı sıhhatli hayırlı evlatlar nasip etsin. Bekliyorum inanıyorum gelecek. Gelmezse de nasip yokluğuyla sınanmayız inşlh.

Prolaktinim olduğunu bilmezdim tabi ki bilememek çok kötü. Birde nette incir kürü ile havuç kürü varmış bende iyi geldiğini duydum yumurta büyüyüp çatlamasına gittim incir aldım yedim başıma böyle iş açtım. İncir meğersem prolaktini yükseltirmiş

wuhuuuu. Tebrikler tatlım
Çok teşekkür ederim darısı isteyen herkese olsunn
Evet hamilesiniz benim de böyleydi ertesi gün erken gebelik testi yaptım iki koyu çizgi çıktı. Hayırlı olsun
Çok teşekkür ederim sağlıkla kucağımıza alalım inşallah siz de hamile siniz sanırım
bayağı bayağı hamilesin tebrikler canım
Darısı başına çok teşekkür ederim
Çok şükür var canım .Tebrik ederim.Hayirlisi ile ilerlesin inşallah
Amin canım sen de bir an önce güzel haberler al inşallah
Çook güzel çok sevindim hayırlı olsun
Çok sağol canımm senden de güzel haberi bekliyorum inşallah gelecek o haber yakında
Tebrik ederim maşallah Allah tamamlamdırsın senin ve formdaki tüm hamilelerin
Aminn çok teşekkür ederim Allah isteyen kimsenin kucagını boş bırakmasın sağlıkla kucağımıza alalım inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…