Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Selamlar canım adetin geçiktiren prolaktinin yüksekliği olabiliyor. Evet hamileliğe engel şu şekilde prolaktin yüksekliyor bu durumda kadın vucudu kendini otomatik hamile kabul ediyor bu yumurtanın büyümesine ya da çatlamasını engelliyor hamile kaldığımızda bile herşeyin fazlası zarar kısmına geliyor olay düşüğe sebebiyet olabiliyor. Dostinex kullan o iyi gelecektir bende kullandım. Şuan pek birşey yok. Normalde bu şunu belirteyim en büyük düşmanı stres bir ilaç kontrol etse bile yine arada iner tekrar yükselip düşebilir. Adet olmana gelince arkadaş demiş burada birisi onun gibi yumurtlamanı ya ovulasyon testi al öyle takip et yada doktor kontolunde bu şekilde hamile kalman her konuda kontrollü olman daha iyi olur.
Benim bekarken de prolaktinim yüksekti ama o zaman önemsememiştim.düşük yaptığım için acaba prolaktin yüzünden bebek tutunamadı mı sorusu hep aklımda cunku rahmin kalınlaşmasınu engelliyormus galiba prolaktin. Bir de adetlerim cok az olur hep tabiri caizse 3 4 gün lekelenme seklinde, bebek tutunamayacak mı bu prolaktin yüzünden diye cok korkuyorum. Prolaktin hamileliğime engel olmadı ama düşükle sonuçlandı. Doktor simdilik sen kendin dene olmazsa yumurta takibini yapcaz dedi, aklımda deli sorular 😪

Benim bekarken de prolaktinim yüksekti ama o zaman önemsememiştim.düşük yaptığım için acaba prolaktin yüzünden bebek tutunamadı mı sorusu hep aklımda cunku rahmin kalınlaşmasınu engelliyormus galiba prolaktin. Bir de adetlerim cok az olur hep tabiri caizse 3 4 gün lekelenme seklinde, bebek tutunamayacak mı bu prolaktin yüzünden diye cok korkuyorum. Prolaktin hamileliğime engel olmadı ama düşükle sonuçlandı. Doktor simdilik sen kendin dene olmazsa yumurta takibini yapcaz dedi, aklımda deli sorular 😪
bende düşük yaptım ve prolaktin sorunum var. Doktora sorduğumda prolaktin düşüğe sebep olmaz demişti

Yanı prolaktin çok yüksel değil benimki hep normal seviyedeydi bi ara stresten 39 a çıkmıştı dostineks kullandım ama sadece iki tane içebildim çünkü ictigim başımda uyuşma yapmaya başladı bıraktım hemen. Ondan sonraki ay 6 ya düşmüştü. Stres hormonu o stres yapma ovulasyon gününüde en iyisi test yapmak ama ben uygulama kullanıyorum birde belirtilerimden anlıyorum. Akıntıda artış ateş basması kasıklarda batma falan olduğu günler bende ve eşimde de hiçbir sorun yok tüm kurallara uyduğunuz halde olmuyor 💁‍♀️
Umarım çabalarımız meyvesini verir, düşük sebebi olabilir diye prolaktinin üstünde duruyorum aynı durumu bi daha yaşamak istemiyorum inşallah benimki de düşmüştür, dostinex bende de duygusal çöküşe neden oldu 3 gün ağlamalar vs . Ama ilaçtan dedim dayandım bakalım bi anlam ifade edecek mi 😔

Kızlaaar benim normalde bugün ya da yarın adet olmam lazım fakat dünden önceki akşam pembe leke geldi dün akşam üzeri kesildi Dikket etsem göremezdim çakşır suyu da içiyoruz eşimle o lekelenme yapmış olabilir mi yada yerleşme kanaması pembe olur mu bu şekilde bilginiz var mı 😔

2 yıldır evliyim bir kere gebelik olustu yaşımdan dolayı tüp bebek düşündüm 39 yasındayım dr eşimede banada yasınıza göre yumurta ve sperm sayısı vs gayet iyi normal demişti 5-6 aydır gebelik olısmayınca klomen kullanmadıgıma pişman oldum sanki daha kolaylaştırırdı belki .. benim haşimatom var ilaç kullanıyorum ama etkilediğini düşünüyprum gebe kalmayı veya düşük yapmaya
Haşimato için Allah ayrı yardımcınız olsun. Klomeni kullanmanın zararı kist yapma ihtimali yüksek oluyor o yüzden kist geliştiren bir durum varsa dikkatli olmanız lazım ona göre kullanın derim. 🙈

ya benim 42 çıktı 36 çıktı 21 e indi. ama genellikle prolaktin yüksek çıkıyor. Doktorlar bana ilaç vermiyorlar özellikle. Anlamadım çocuğum olmasın mı istiyorlar :) reçetesiz o ilaç eczaneden alınmaz sanırım değil mi?
Bence alınabilir. Ben dostinex 2 li olanı adetinim 3 günü ve 2 hapı 3 gün sonra içtim. Doktora dedim ki hamile kalırsam ilac sorun olur mu dedim zaten yumurtlama zamanına ilaç bitiyor dedi. Kullandım su an deniyorum ovulasyon programına göre inşallah yakalarız bi gün..

bu ay tutmasını çok istiyorum artık aklıma kötü ihtimaller geliyor bazen.
eşim takıntı haline getirmemden korkuyor olmazsa diye. Köpeğimizin yanına belki bir evcil hayvan daha alırız onlar olur diyor

Umarım çabalarımız meyvesini verir, düşük sebebi olabilir diye prolaktinin üstünde duruyorum aynı durumu bi daha yaşamak istemiyorum inşallah benimki de düşmüştür, dostinex bende de duygusal çöküşe neden oldu 3 gün ağlamalar vs . Ama ilaçtan dedim dayandım bakalım bi anlam ifade edecek mi 😔
Eder inşallah ta ben o ilaca güvenmiyorum hiç ben ayakta duramiyorumda nefesimi kesti başımı çok fazla dönerdi sersemlerdi baya üstelik bana doktor 39 çok yüksek değil ama gebelik istiyorsan bi yazayım dedi pazartesi ve perşembe olmak üzere günde iki tane içeceksin demişti ben ne olur ne olmaz diye bi tane içtim pazartesi baktım olacak gibi değil ayağa kalkamıyorum işe gidemiyorum sonra başka bi doktora gittim oda bana bu ilacı tam içersen seni tepe taklak eder daha iki tane icmeni mı söyledi dedi kızdı baya yarım alacaksın 3 günde bir dedi ertesi gün yarim içtim başım fazla dönmedi ama dönme olduğu için yinede bıraktım kendimi mutlu etmeye çalıştım stres yapmamaya çalıştım ertesi ay 6 ya düşmüştü çok şükür rabbim yardımcımız olsun tez zamanda hayırlı haber alalim

Şimdi merak ettiğim gebe kaldığımız dönemi yükseklik kaçtı acaba benim de düşüğüm oldu 8 haftalıkken. Benim de aklıma böyle geldi ama yormak istemedim önüme baktım neyse ki ilaç kullandım bilmiyorum kendimi daha iyi hissettim yumurtam büyümesi çatlamasını takipteyim. Hamileliğe engel olmaz belki ama sürekli iner çıkarsa özellikle yumurtlama dönemi çıkarsa bu değer bence engel.düşük de yaparmış birgebeningünlüğü sayfasında doktor konuşmuştu onu izledim o öyle dedi. Ben giden gitti de olması için olanı tutmak için uğramaktayım. İlaç da kullanmam gerekirse yerine göre kullanırım aman prolaktin abartılacak birşey değil aşılır en azından tedavisi var. Kontrolleri düzenli yapmak bunun en iyi tarafı. Ben sürekli ölçtürüyorum şuan çok iyiyim.

Eder inşallah ta ben o ilaca güvenmiyorum hiç ben ayakta duramiyorumda nefesimi kesti başımı çok fazla dönerdi sersemlerdi baya üstelik bana doktor 39 çok yüksek değil ama gebelik istiyorsan bi yazayım dedi pazartesi ve perşembe olmak üzere günde iki tane içeceksin demişti ben ne olur ne olmaz diye bi tane içtim pazartesi baktım olacak gibi değil ayağa kalkamıyorum işe gidemiyorum sonra başka bi doktora gittim oda bana bu ilacı tam içersen seni tepe taklak eder daha iki tane icmeni mı söyledi dedi kızdı baya yarım alacaksın 3 günde bir dedi ertesi gün yarim içtim başım fazla dönmedi ama dönme olduğu için yinede bıraktım kendimi mutlu etmeye çalıştım stres yapmamaya çalıştım ertesi ay 6 ya düşmüştü çok şükür rabbim yardımcımız olsun tez zamanda hayırlı haber alalim
Siz ilaçsız düşürmüşsünüz ne güzel. Tesirli bir ilaç oldugu için yan etkisi çok malesef. İnşallah düşmüşken sizin prolaktin hayırlı haberler alırsınız :)

Şimdi merak ettiğim gebe kaldığımız dönemi yükseklik kaçtı acaba benim de düşüğüm oldu 8 haftalıkken. Benim de aklıma böyle geldi ama yormak istemedim önüme baktım neyse ki ilaç kullandım bilmiyorum kendimi daha iyi hissettim yumurtam büyümesi çatlamasını takipteyim. Hamileliğe engel olmaz belki ama sürekli iner çıkarsa özellikle yumurtlama dönemi çıkarsa bu değer bence engel.düşük de yaparmış birgebeningünlüğü sayfasında doktor konuşmuştu onu izledim o öyle dedi. Ben giden gitti de olması için olanı tutmak için uğramaktayım. İlaç da kullanmam gerekirse yerine göre kullanırım aman prolaktin abartılacak birşey değil aşılır en azından tedavisi var. Kontrolleri düzenli yapmak bunun en iyi tarafı. Ben sürekli ölçtürüyorum şuan çok iyiyim.
Ben tesadüfen kontrole gittiğimde doktor kese görmüştü. Sadece bthcg bakmış başka da bir hormona bakmamış, bana düşük tehlikesi yok 5 hafta 5 günlük 15 gün sonra gel kalp atıslarına bakalım dedi. Ceviz badem balık ye folik asit al dedi. Ünlü bir doktor kendisi. 2 gün sonra düşük yaptım zaten. Neden oldugu belli değil. Belki tetkiklerini düzgün yapsaydı bi önlem alabilirdik. Prolaktin su an tek sorunum gibi görünüyor eşimde de sorun yok.. Zaten dogal yolla bi kere hamile kaldım ama düşük oldu. Sağlıklı bir hamilelik olması daha önemli, stres ister istemez yapıyorum umarım aklıma bu kadar takmayacağım günler gelir

Kızlaaar benim normalde bugün ya da yarın adet olmam lazım fakat dünden önceki akşam pembe leke geldi dün akşam üzeri kesildi Dikket etsem göremezdim çakşır suyu da içiyoruz eşimle o lekelenme yapmış olabilir mi yada yerleşme kanaması pembe olur mu bu şekilde bilginiz var mı 😔
Olabilir, ben hebeliğimi öğrendim ama adetten 2 3 gün önce çok çok az pembe leke geldi doktor normal dedi hormonlardandır dedi 🥰

Olabilir, ben hebeliğimi öğrendim ama adetten 2 3 gün önce çok çok az pembe leke geldi doktor normal dedi hormonlardandır dedi 🥰
Yaaa hayırlı olsun sağlıkla ilerlesin inşallah bende 4 ay önce düşük yaptım çok istiyorum tekrar, inşallah olmam buğün ve yarın ilk defa böyle bişe yaşadım o yüzden ama adet ağrıları da var bakalım hayırlısı 🤗

X