Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
inş.ben ılk gebelıgımde soğan suyu ıçmiştim sabah aç karnına polistiv over var dedı doktor klomen vereyım dedı ıstemedım ben ocuk dusunmedııgım ıcın sonra netden onu gördüm yaptım onla alakalı degılmı bılmıyorum bırde gerçekten hamıle kalmak kolay degıl arkadaslar bu cok mucıze bırsey o yuzden bu ay test sipariş verdım gelıyor ve onla denıcem yumurtlama gununu bılmek onemlı cunkı ınsan her Allahın gunu ilişki yaşayamaz bıkar görev haline gelır ben görev haline gelsin ıstemıyorum

aynen öle ben bu kadar takan bır ınsan degılım ılk gebelıgımı tek seferde amaann bı yapayım bakalım olcak mı dedım nasip tabı bıde o ayrı buranın ıyı tarafları cok hersey hakkında bılgınız oluyor ama bı gırdapa gırmıs gıbı sureklı bakıyorsun kendını dınlıyorsun olmayan belırtılerı psıkolojık yaşadım resmen ben gecen ay

Hayırlısıyla olur canım inşallah yüreğinden geçen anlıyorum seni
Amin inşallah canım benim iki oğlum var benim şükürler olsun Rabbime. Ama ilk eşimden onlar ve şimdi ikinci evliliğim ve eşimin hiç çocuğu yok. Onun için ikimizde çok istiyoruz. Belli etmiyor bana ama adetim gecikince o da çok umutlandı. Üzüldüğünü de belli etmemeye çalışıyor. Nasip diyelim ne yapayım vardır Rabbimin bir bildiği... inşallah sağ salim bebis nasip etsin Rabbim isteyen her evlat hasretiyle yanan kadınlara.

amin canım olur merak etme eşinede bıseler ıcır bır suru tarıf var

Ben hiç ovulasyon takibini testle yapmadım ama gün aşırı ilişki olunca çoğunlukla gerek görmedim. Bir zaman geçince insan gerçekten görev gibi hissediyor artık. Hayırlısı inşallah tez zamanda sağlıklı bebis haberleri alırız.

Bende pko derdini yasiyorum ve cok belirgin adet duzensizligim var Bazen 6 ay adet olmadigimi bilirim o yuzde asilama falan denedik cok kilo aldim hormon ilaclarimdan tip bebek icin bekleme karari aldim sogan kurune basladim arisitu kullandim kilo versin o ara da kendim hamile kaldi m o zaman da yumurtlama takibi yapiyordum ama eglencesineydi yumurtladim degil ola deneyelim diye ugrasmiyordum ilk ay Kim Yasar gebelik digger ay hamilelik olmustu o kadar zor bi surectiki suan sitem eden Artik denemeyecem diyenleri oyle Iyi anliyorum ki

amin canım olur merak etme eşinede bıseler ıcır bır suru tarıf var
İnşallah canım inşallah. Evet eşime de keçiboynuzu özü aldıracağım kendim de bal tarçın çörek otu karışımını kullanacağım. Rabbim büyüktür. Vaktini bilemeyiz tevekkül etmek lazım.

Ben hamileyim çok şükür bu topik bana çok uğurlu geldi 2 buçuk yıl sonra çok şükür
Dün 1555 çıktı betam, batım 11şubattı bu arada çarşamba dra gidicem umarım herşey yolundadır
Folden qf ve levotiron kullanıyorum
Kızlaaar tebrik ederim sizde ilk sayfadaki soru cevapları yapar mısınız? :)

Canım ben regile 6 gün kala yani geçen hafta salı beta 10 çıktı sonra regile 4 gün kala yani perşembe günü beta 22 çıktı bat günüm bgn benim

1-Yumurtlamayı adetinizden sonra kaçıncı günü gördünüz?
_ Adetten bittikten 6 gün sonra
2-Regl döngünüz kaç gün sürüyor?
_30 gün sürüyor
3-Yumurtlamayı ne ile takip ediyordunuz?
_laboquinck ovulasyon testi ile
4-İlk gebelik belirtileriniz ne idi?
Yumurmadan 5 6 gün sonra beyaz akintim vardı ve bazen kasıklarım igneleniyordu cok fazla belirti yaşamadım açıkçası ilk defa bu ay belirtisiz geçti diyebilirim
5-Çatlamadan kaç gün sonra gebeliğinizi öğrendiniz
10 gün sonra gebeliği öğrendim

2 buçuk yıldır evliyim evlendigim günden beri hiç korunmadim regil duzensizligim vardı bende pko var o sebebten bazen aylarca regil olamiyordum çok doktorlara gittik herksin dedgi şey sorun yok pko var en sonunda aşılamaya karar verdik doktor bıze şansıniz normal insana göre yüksek demişti ama negatif sonuç aldık o negatif sonuç alınca ben günlerce ağladım geceleri eşim aglamama uyaniyordu evet yıllarca bekleyen insalar var onlar hep aklıma geliyordu ama insan işte bu durum çok başka hiç güçlü kalamiyordum aşılamadan 5 ay sonra ben şuan hamileyim çok şükür şuan hala inanamıyorum ben geçen ayda ovulasyonla takip yaptım negatif almıştım ama dedim 5 kere daha deneyecem ve çok şükür 2. Denemede sonuç aldım rabbim isteyen herkese hayırlı sağlıkli sihatli evlat nasip etsin inşallah biz eşimle birlikte namaza başladık çok dualar ettik ediyoruz bu topik bana çok uğurlu geldi buraya gebelik için bu yazıyı dolduranlari görünce dedim acaba bı gün banada nasip olurmu böyle form doldurmak rabbim banada nasip etti çok şükür
Hepnize dua ediyorum rabbim sizlerde tez zamanda nasip etsin insallah

Çok üzgünüm, haklısınız ihmal etmemek gerekir, ben dün bir defa oldu geçti şuan leke yok, inşallah olmaz daha

Hemen hemen ayni seyleri yasamisiz canim ama sukur mutlu sona kavusmussun sende. Namaza baslamaniz cok duygulandirdi beni. Rabbim daim etsin. Soyle 2 sene sonra bebisiniz sirtina atlayip oyun oynarken kilin namazlarinizi insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…