Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Küçük kardesim var 3 yasinda ben hep bi bebege alisdigim icin ev cok bos geliyo bide genc yasta olsun buyusun istiyorum sonrasinda olamz diyede korkum var tabi
Aliskanliklar insani biraz surukluyor tabi sende haklisin. Benim annemde benim yasimdayken 3 cocugu varmis simdi yan yana gelince hic anlamazlar anne kiz yasimda cok degil 28 olacagim ama olsun erken annelik guzel. Ama kendine biraz zaman tani canim suan degerlendirmelerin oldugu icin vucutta bu surece alisiyor. Yas olarak sanslisin☺

Yine kan gelmis bu sefer daha fazla adetmi oluyorum acaba. Siz diyorsunuzki stres olma nasil olmiycam

Kızlar adet sonrası ilk günü hamile kalan var mi? Varsa kaçıncı günü belirtileri hissetti?

Yok kuzum reçetesiz alınabiliyor klomen başka eczaneye sor bence ben reçetesiz aldım geçen ay
benim adetim 9 gün geçti dr bana bekle tekrar test yap dedi dün alttan her türlü muayene ettikten sonra bakalım sonuç bi çıksın başka eczaneden alırım olmadı :)

Yine kan gelmis bu sefer daha fazla adetmi oluyorum acaba. Siz diyorsunuzki stres olma nasil olmiycam
Daha dur canim 1 ayda olmadi 2.ayda olur hemen stres yapma aaaa adet oluyorsun demek ki lekelenmede kan degilde pembe yada kahve hafif lekeler gelirmis olan arkadaslar daha iyi bilir.

Daha dur canim 1 ayda olmadi 2.ayda olur hemen stres yapma aaaa adet oluyorsun demek ki lekelenmede kan degilde pembe yada kahve hafif lekeler gelirmis olan arkadaslar daha iyi bilir.
Haklisiniz galiba agrimda basladi hafiften adet oluyorum sanirim

İdrar testi alip yaparmısın? Bende gecesi yapmıştım olmadım.. Pozitif çıktım.. Çok merak ettim simdi

Kızlar hani şu yumurtlamadan sonra döllenme oluyor ya stres yapmak o süreci olumsuz etkiliyordur değil mi yani stres yüzünden bebeğin tutunmama durumu olabilir mi

Kızlar hani şu yumurtlamadan sonra döllenme oluyor ya stres yapmak o süreci olumsuz etkiliyordur değil mi yani stres yüzünden bebeğin tutunmama durumu olabilir mi
Stres düsünmek hormonlarımızı çok değiştiriyor ben mesela gecen hafta cuma beta yaptırdım 1.20 çıktı negatif o haftaya kadar cok stresliydim sonra bi saldim , devam ettim ilişkiyede adetimin 2 gununde betam 98 oldu.. Ben geç döllendim mesela döllenmem geç oldu.. Belliki belki stresden etkileniyoruz düsünme hic

Ben varya tamameen buna bağlıyorum kimyasalimi. Yerleşme kanamasinin üstünden 6 gün falan geçmişti yani gebeliği öğrenmeden 2 gün önce eşimle çok büyük tartışma yaşamıştık çok ağlamıştım. Bir gün boyunca stres beni yiyip bitirmişti. Aklıma direk bu geldi

benim adetim 9 gün geçti dr bana bekle tekrar test yap dedi dün alttan her türlü muayene ettikten sonra bakalım sonuç bi çıksın başka eczaneden alırım olmadı :)

bu aynı ben sanki senelerdir uğraşıyorum da olmamış gibi delimiyiz neyiz :) iki aydır kafayı yedim :)

allah aşkına eç döllenme nasıl oldun sanırım bendede o var az anlatır mısın neler yaşadın

Çok üzüldüm adına Herşeyde vardır bi hayır üzülme , herşeyi verende o alanda o.. İnsallah en kısa zamanda anne olursun Stresden uzak durmak lazım yoksa cok sıkıntı..

ben stresin etkilediğine inanmıyordum ama şu anda kesinlikle inanıyorum. çünkü benim normalde adet bitiminden 3 gün sonrasında yumurta akı kıvamı akıntım gelirdi hiç şaşmazdı ama şu anda 5.günüm ve hala gelemedi onu bekliyorum :) daha bu ay ovulasyon testine başladım aksi gibi ne gelen var ne giden ovu testte sürekli negatif :)

Jinekoloji ve kadın Doğum aynı şey.. ama Siyami Ersek kalp Hastanesi orda kadın Doğum varmıymış ki ben yok diye biliyorum??
Önce jinekoloji diye bakmıştım orada vardı ama jinekoloji onkoloji sistemden randevu vermedi, sonrasında kadın doğumdan aldım Haydar Paşa Numuneye.
Eşim içinde sperm testi vermek istiyoruz ama onu nereye nasıl vercez başka bir yerden randevu mu almak gerekiyor? Tecrübesi olan arkadaşlar yanıtlarsa çok sevinirim.

allah aşkına eç döllenme nasıl oldun sanırım bendede o var az anlatır mısın neler yaşadın
Benim 2. hamileliğim ilk oglum 10 yasında.. Ben adet bitiminden bu ayki adetime kadar her gece ilişki yaşadık.. 14 ocaktan 2 subata kadar durmadık.. Osüreçte bel kasık migde bulantısı ekşi tatlıdan soguma gibi seyler yaşadım, gecen hafta cuma beta verdim1.20 çıktı doktor belki bir haftalık olabilit bekleyelim dedi , adetim 2 subat gecesine 2 saat kala idrar testi yaptim ikinci cizhi silik çıktı sonra ki gun tekrar yaptim tekrar öyle cıktı daha belirgindi ama sonra kan verdim dün 98 çıktı betam , 1 hafta öncemle bir hafta sonram farklı oldu açıkcası, demekki sonradan yumurtladım

Yumurtlamadan beri aklımda bu var dedim kızım kendine gel olacağı varsa da olmayacak kafamı dağıtmak için annemlere gideceğim 1500 km uzağa
Canım ya evet görüyorum senin paylaşımlarını da ama üzülme hiç kimyasaldan sonra kolay kalıyor diyorlar hakkımızda hayırlısı olur inşallah benim de stresim işte yumurtlamadan sonra kaldı mı kalmadı mı diye
Bu ay bende bunu yaşayabilirim bir de 1 haftalığına memlekete gideceğiz benim regl yine gününü yönünü tarihini şaşırır inşallah Rabbim isteyen herkese nasip etsin canım

Doktor bizzat soyledi ya stres yapma kafani dagit diye. Ben yumurtlamayi gordum gayette guzel buyumustu 26 mm olmustu stres yaptigim ve uykusuz kalidigim icin o ay catlamamisti. Ovulasyon testinde de silik gorunuyor haliyle hormon azalisa gectigi icin. Cok uzulmustum kendime kizdim ben yaptim bu durumu diye cunku deli gibi belirti aradim burada cok arastirdim uykusuz kaldim uykularim kacti hic yasamadigim belirtileri yasadim bir gittim ki catlamamis meger hafif kiste cevirmis. Suan cok rahatim regle kadar beklemedeyim yoksa ciddi sorun bu stres meselesi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…