Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Önce jinekoloji diye bakmıştım orada vardı ama jinekoloji onkoloji sistemden randevu vermedi, sonrasında kadın doğumdan aldım Haydar Paşa Numuneye.
Eşim içinde sperm testi vermek istiyoruz ama onu nereye nasıl vercez başka bir yerden randevu mu almak gerekiyor? Tecrübesi olan arkadaşlar yanıtlarsa çok sevinirim.
Ürolojiden randevu almanız gerekiyor.. doktor muayene edip sperm testi isteği yapacaktır.. sonrasında hastanede veya özel labaratuvarda yaptırabilirsiniz

Kızlar adet sonrası ilk günü hamile kalan var mi? Varsa kaçıncı günü belirtileri hissetti?
Ben varım canım ilk gebeliğime adetten sonraki gün kalmıştım 1 hafta sonra ağlama krizlerim göğüslerdeki damarların belli olması sonrasında kasık ağrısı mide yanması sık idrara çıkma ve sıcak basmaları yaşamıştım 8 haftaya girerken düşük oldu ama belirtilerim bunlardı

Çok üzüldüm adına🙏🏻 Herşeyde vardır bi hayır üzülme , herşeyi verende o alanda o.. İnsallah en kısa zamanda anne olursun🙏🏻 Stresden uzak durmak lazım yoksa cok sıkıntı..
Elbette ki öyle, aslında niyeyse hala içimde birseyler kopmamış gibi üzülmedim her zaman en azından hamile kalabiliyorum dedim ama sanki sonlanmamış devam ediyor gibi ne biliyim garip birşey... Sende sağlıcakla al inşallah ..

canım ya evet görüyorum senin paylaşımlarını da ama üzülme hiç kimyasaldan sonra kolay kalıyor diyorlar hakkımızda hayırlısı olur inşallah benim de stresim işte yumurtlamadan sonra kaldı mı kalmadı mı diye

Yumurtlamadan beri aklımda bu var dedim kızım kendine gel olacağı varsa da olmayacak kafamı dağıtmak için annemlere gideceğim 1500 km uzağa 😂

Canım ya evet görüyorum senin paylaşımlarını da ama üzülme hiç kimyasaldan sonra kolay kalıyor diyorlar hakkımızda hayırlısı olur inşallah benim de stresim işte yumurtlamadan sonra kaldı mı kalmadı mı diye

Bu ay bende bunu yaşayabilirim bir de 1 haftalığına memlekete gideceğiz benim regl yine gününü yönünü tarihini şaşırır 😂😂 inşallah Rabbim isteyen herkese nasip etsin canım 😊
Kesinlikle stres yumurtlamayı, çatlamayı herşeyi doğrudan etkiliyor bu ay spontane ilerleyecegim bakalım. Annem de hep düşüğün arkası kolay olur der de tabiki en başta nasip 🤲💕

Önce jinekoloji diye bakmıştım orada vardı ama jinekoloji onkoloji sistemden randevu vermedi, sonrasında kadın doğumdan aldım Haydar Paşa Numuneye.
Eşim içinde sperm testi vermek istiyoruz ama onu nereye nasıl vercez başka bir yerden randevu mu almak gerekiyor? Tecrübesi olan arkadaşlar yanıtlarsa çok sevinirim.
Canım eşin için üroloji ye gideceksiniz. Ama mümkünse 3 gün cinsel perhiz ile gidin ki hemen testi verin beklememiş olun :)

Doktor bizzat soyledi ya stres yapma kafani dagit diye. Ben yumurtlamayi gordum gayette guzel buyumustu 26 mm olmustu stres yaptigim ve uykusuz kalidigim icin o ay catlamamisti. Ovulasyon testinde de silik gorunuyor haliyle hormon azalisa gectigi icin. Cok uzulmustum kendime kizdim ben yaptim bu durumu diye cunku deli gibi belirti aradim burada cok arastirdim uykusuz kaldim uykularim kacti hic yasamadigim belirtileri yasadim bir gittim ki catlamamis meger hafif kiste cevirmis. Suan cok rahatim regle kadar beklemedeyim yoksa ciddi sorun bu stres meselesi
Aynen benim doktor da ne kadar tedirgin olduğumu görünce demişti ki, bak şimdi hiç düşünme gebeliği falan geç tvnin karşısına çekirdek çitle. En çok o kadınlar hamile kalıyor demişti 😁 yani ona odaklanırsan gerilirsen olmaz dedi. Ama düşünmemek de elde değil ki 😏

Canım eşin için üroloji ye gideceksiniz. Ama mümkünse 3 gün cinsel perhiz ile gidin ki hemen testi verin beklememiş olun :)
Çok teşekkürler. Bir soru daha soracağım, ilk muayenede yalnızca hormonntesti kan testi vs yapılır değil mi zaten adetin 2 ya da 3. Günü gidiliyor anladığım kadarıyla?
Sonrasında adetten sonra vajinal muayene vs istiyorlar mı rahim için?

Aynen benim doktor da ne kadar tedirgin olduğumu görünce demişti ki, bak şimdi hiç düşünme gebeliği falan geç tvnin karşısına çekirdek çitle. En çok o kadınlar hamile kalıyor demişti 😁 yani ona odaklanırsan gerilirsen olmaz dedi. Ama düşünmemek de elde değil ki 😏
Hahaha guldum buna ya😄 doktorlarin verdigi tavsiyelerde bazen komik oluyor ama dogru demis 5 6 cocugu olup hala sipsak hamile kalanlari aklim almiyor ya oncelerde ovulasyon testi mi varmis folik asit mi varmis catir catir dogurmuslar valla bizlerin kusagi cok dertli😄

Kesinlikle stres yumurtlamayı, çatlamayı herşeyi doğrudan etkiliyor bu ay spontane ilerleyecegim bakalım. Annem de hep düşüğün arkası kolay olur der de tabiki en başta nasip 🤲💕
Canimm sen hamile kalabiliyorsun ve buna eminsin artik bu ne kadar guzel bir dusunce biliyorsun dimi🤗🤗 sen gunlerini degerlendir sonra dusunme reglini bekle inan kafan cok rahat eder ve eminim sen hemen hamile kalacaksin cunku hamilelik oluyor cok sanslisin vardir bunda bir hayir Allahim sana nasibini tez vakitte verir asla uzulme uzaktan sarildim sana🤗😍

Kzlar adet öncesi negatif görüp sonradan pozitif olan vardı diye hatırlıyorum.. nasip olur mu acaba 😂 olacakmısım gibi ama olmadı akşam yada gece mi olur ki
Şu an bende olacak gibiyim çok korkuyor 😕
Bana hicbirsey demedi bende onu anlamdim kendim bakarken gordum baska bi doktora gitmeliyim galiba 🤦‍♀️🤦‍♀️
anlık düşüp çıkan bir hormon o bugün 30 yarın 10 olabilir yani. Prolaktin yüksekliği teşhisi için aralıklı zamanlarda ölçtürmen lazım

Çok teşekkürler. Bir soru daha soracağım, ilk muayenede yalnızca hormonntesti kan testi vs yapılır değil mi zaten adetin 2 ya da 3. Günü gidiliyor anladığım kadarıyla?
Sonrasında adetten sonra vajinal muayene vs istiyorlar mı rahim için?
Kuzum ben ilk kez gittiğimde adetimin 2. Günü gitmiştim hem hormon aldı hemde adetli bir şekilde vajinal muayene yaptı. Yani adetliykende yapılıyormuş sorun olmuyor gerek görürse hepsini bir arada çıkarıyor :) İstediğini sorabilirsin kuzum💕

Doktor bizzat soyledi ya stres yapma kafani dagit diye. Ben yumurtlamayi gordum gayette guzel buyumustu 26 mm olmustu stres yaptigim ve uykusuz kalidigim icin o ay catlamamisti. Ovulasyon testinde de silik gorunuyor haliyle hormon azalisa gectigi icin. Cok uzulmustum kendime kizdim ben yaptim bu durumu diye cunku deli gibi belirti aradim burada cok arastirdim uykusuz kaldim uykularim kacti hic yasamadigim belirtileri yasadim bir gittim ki catlamamis meger hafif kiste cevirmis. Suan cok rahatim regle kadar beklemedeyim yoksa ciddi sorun bu stres meselesi
Ben hem çalışıyorum hem alzehımer hastası anneme bakıyorum benim strese girmemem için bir formülü olan varsa ALlah rızası için söylesin

Canimm sen hamile kalabiliyorsun ve buna eminsin artik bu ne kadar guzel bir dusunce biliyorsun dimi🤗🤗 sen gunlerini degerlendir sonra dusunme reglini bekle inan kafan cok rahat eder ve eminim sen hemen hamile kalacaksin cunku hamilelik oluyor cok sanslisin vardir bunda bir hayir Allahim sana nasibini tez vakitte verir asla uzulme uzaktan sarildim sana🤗😍
Ah kuzum çok teşekkür ederim, ne güzel dokunuyoruz birbirimizin kalbine. En önemlisi de bu birbirimizi böyle motive edebilmek. Rabbim bekleyen isteyen herkesi mucizesine bir an önce kavuştursun inşallah. 💕 Çok takıntılı süreçlerim oldu yumurtlama dönemlerinden sonra ama bundan sonra umursamayacağım bu bana manevi rahatlık verdi çok şükür bende kocamaaan sarılıyorum ♥️🧿

Hahaha guldum buna ya😄 doktorlarin verdigi tavsiyelerde bazen komik oluyor ama dogru demis 5 6 cocugu olup hala sipsak hamile kalanlari aklim almiyor ya oncelerde ovulasyon testi mi varmis folik asit mi varmis catir catir dogurmuslar valla bizlerin kusagi cok dertli😄
Tabii canım, insanlar bilinçlendikçe her şey daha zor oluyor. Kafayı dağıtacak bişeyler bulmalı sürekli, zamanını bekliyor kuzucuklar gelecekler de nazlanıyorlar işte 🥰

Ben hem çalışıyorum hem alzehımer hastası anneme bakıyorum benim strese girmemem için bir formülü olan varsa ALlah rızası için söylesin
Alzheimer öyle zor bir hastalık ki . Allah yardımcın olsun eşimin anneannesi öyle idi çok baktık. Rabbim seni yavrunla mukafatlandırsın inşallah kuzum. Adın gibi tosbağana kavuş ☺️

X