Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bendim o:) Noldu acaba? Sonuc Merak ettim..
Hala herhangi bişe olmadı canım 3 gün önce negatif görünce bugün test yapmadım is yerindeyim bel ağrılarım filan var ama daha önden gelen bir hastalık akıntısı filan da yok bilmiyorum çok umutluydum bu ay hala da umutluyım negatif gördükten sonra hep dua ettim allahım bi mucize diye inş mucize olur banadaa

@newmoon10
Benim yumurtlama günlerinin sonrasında ara ara kasık ağrım ve bel ağrısı oldu. Ve dün sabah erkenden aşırı aç uyandım ve ağzımın tadı acıydı kahvaltı yapamadım. Midem de hafif bulantı da vardı. Bilmiyorum ama kendimi çok dinledim sanki ondandır dedim. Dayanamadım akşam saatlerinde normal test yaptım. Tabiki negatif çıktı. Bata kadar da yapmayacağım test falan. Ama dün gündüz ayak bileklerim ve bacaklarım çok ağrıdı. Muhtemelen yine kırmızılar gelecek bu ay da...😔😔
Bütün belirtileri yaşayıp hevesle test yapıyoruz sonuç negatif. Aynı histeyim doğrusu. 🥴

Canım ben klomenle hamile kaldım merak etme yumurtaların büyümüştür 😊
Canım gittim adetin dokuzuncu gunu bugun hıc buyuyen yumurta yok Pazartesi çağırdı ama erken dedi ben bilerek erken cagırdım ılacı ılk kullananlarda bazen cok hızlı buyuyor dıe kontrol etmem lazımdı dedi. Pazartesi gel dedi pazartesi yumurtan olacak dedi . Bılmıyorum ama moralm bozuldu Pazartesye kadar yumurta 20cm olurmu buyurmu Kac yumurta olur felan. Ben normalde ovü testinde 17. Gün felan pik görürdüm pazartesi 12.günüm olcak ilaç inşallah etki eder

Arada adet olacakmışım gibi sancı giriyor bide normal mi ki adet öncesi mi acaba bunlar bilemedim 😔 yo test yapmiycam korkuyorum zatenn adeti beklemek daha kolay testte tek çizgi görünce baya üzülüyorum
Kuzum hiç stres yapma zaten gebelik belirtileri ile adet belirtileri hemen hemen aynı, benim sadece normalde hiç olmayan göğüs hassasiyetim olmuştu. Bence gecikmeden en az 1 hafta geçmesi gerekiyor ki en azından hiç değilse öğrenirsin 1 hafta sonra gider keseni de görürsun. Bak diğer türlü daha stres. Değer arttı mı? Sağlıklı mı sağlıksız mi. Gecikmenin 2 günü öğrendim. 3 gün sonra kimyasal . Bu daha kotü bekle kuzum bekle. 💕

Kizlar bu gun testlerime bakarken prolaktin hromonumun 36 yani yuksek oldugunu farkettim doktor bisi soylemedi ama neden olabilir acaba
Kuzum prolaktin hormonu çok hassas bir hormondur. Önceki değerlerine bakmıştır. Öyle oynuyor ki moralin bozuk olduğunda yükseliyor , mutlu olduğunda düşüyor. Bende yaşadım bu durumu fakat doktor beni telaşlandırmıştı hiç endişelenme streslisin sen adet gecikmesinden dolayı ondan yükselmiştir

Kuzum prolaktin hormonu çok hassas bir hormondur. Önceki değerlerine bakmıştır. Öyle oynuyor ki moralin bozuk olduğunda yükseliyor , mutlu olduğunda düşüyor. Bende yaşadım bu durumu fakat doktor beni telaşlandırmıştı hiç endişelenme streslisin sen adet gecikmesinden dolayı ondan yükselmiştir
Büyük ihtimalle öyledir umarim oyledir yani simdi ben bu hafta devlet hastanesine gidicem interfiliteyemi gitmem gerekiyor genel muayene icin

Hamile anneler güzel haberi alıp sorularımızı unuttunuz sizler de aşağıdaki soruları cevaplar mısınız?
Bu arada kan sonuçlarınız nasıl geldi?

@toffie33 @LorenaEce @honeyyball Smjj Smjj T tugce2110 @Ruyaperisi @huliadoruk @eymentaa @Afitap_34 @Ozgurkus

1-Yumurtlamayı adetinizden sonra kaçıncı günü gördünüz?
2-Regl döngünüz kaç gün sürüyor?
3-Yumurtlamayı ne ile takip ediyordunuz?
4-İlk gebelik belirtileriniz ne idi?

5-Çatlamadan kaç gün sonra gebeliğinizi öğrendiniz?
1- 13-14
2- 28
3-
Hamile anneler güzel haberi alıp sorularımızı unuttunuz sizler de aşağıdaki soruları cevaplar mısınız?
Bu arada kan sonuçlarınız nasıl geldi?

@toffie33 @LorenaEce @honeyyball Smjj Smjj T tugce2110 @Ruyaperisi @huliadoruk @eymentaa @Afitap_34 @Ozgurkus

1-Yumurtlamayı adetinizden sonra kaçıncı günü gördünüz?
2-Regl döngünüz kaç gün sürüyor?
3-Yumurtlamayı ne ile takip ediyordunuz?
4-İlk gebelik belirtileriniz ne idi?

5-Çatlamadan kaç gün sonra gebeliğinizi öğrendiniz?
1- 13,14
2- 28
3- laboquick marka testle ( ilk denememde oldu)
4- Adet günümde ağrıyan kasıklarım 4 5 gün önceden başladı göğüslerimde hassaslaşmadı
5- Adete 2 gün kala öğrendim😊

Allah seni 😁 normal jinekoloji ye git 😁 gebe kalmayı planladığını soyle tüm testlerin yapılsın testlerde sorun çıkmadığı sürece tedavi işine girme kuzum ♥️ boşu boşuna vücuduna hormon yükleme ☺️
Gittim aslinda jinekolojiye bana net hicbirsey soylemedi hormon testi uapti hersey nromal dedi ultrasonla bakti karinda o da yumurtaliklarinda minik minik kistler goruyorum gebe kalman biraz zor olabilir ama mutlaka cocugun olue dedi aklim cok karisti 🤦‍♀️

Siyami ersek ya da ümraniye eğitim araştırmada doktor tavsiyesinde bulunabilir misiniz kızlar gidip memnun kaldığınız doktor var mı?

Gittim aslinda jinekolojiye bana net hicbirsey soylemedi hormon testi uapti hersey nromal dedi ultrasonla bakti karinda o da yumurtaliklarinda minik minik kistler goruyorum gebe kalman biraz zor olabilir ama mutlaka cocugun olue dedi aklim cok karisti 🤦‍♀️
Ohoooo benim 6.5 cm kistim vardı kuzum kistten korkma kendi kendine atıyor vücut gebe kalmaya da engel değil onkadar çok tanıdığım var ki Kistle gebe kalan bence hiç gitme o zaman biraz kendiniz deneyin ovulasyon testiyle kendini en başından yıpratma bence ♥️

Siyami ersek ya da ümraniye eğitim araştırmada doktor tavsiyesinde bulunabilir misiniz kızlar gidip memnun kaldığınız doktor var mı?
Jinekoloji ve kadın doğum arasındaki farkı da bilmiyorum, ilk kez muayene olacağım genel bir muayene istiyorum hangi bölüme gidicem ben şimdi

Ohoooo benim 6.5 cm kistim vardı kuzum kistten korkma kendi kendine atıyor vücut gebe kalmaya da engel değil onkadar çok tanıdığım var ki Kistle gebe kalan bence hiç gitme o zaman biraz kendiniz deneyin ovulasyon testiyle kendini en başından yıpratma bence ♥️
Bende netten baktim minik kistler pco oluyomus pco var kesin bende moduna girdim bilmiyorum bsiilerden emin olmak istiyorum ahh o ovulasyon testelri bende hep pik gosteriyo 🤦‍♀️🤦‍♀️

X