Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hayır kuzum yapma yerleşme kanaması ise kanamadan 5 gün sonra kana 10 gün sonra idrara geçiyormuş ancak ki bende yapmıştım çıkmamıştı bı kaç arkadaş da öyle yazmıştı bir kaç gün daha sık dişini ☺️💕
Arada adet olacakmışım gibi sancı giriyor bide normal mi ki adet öncesi mi acaba bunlar bilemedim 😔 yo test yapmiycam korkuyorum zatenn adeti beklemek daha kolay testte tek çizgi görünce baya üzülüyorum

Kzılar benim de bat günüm. belirtim yok adetim genelde düzenlidir. Sabah bembeyaz süt gibi akıntı geldi o kadar. dğn tedt yaptım negatif ama geç döllenme olabilir diyen var. Öyle olması geç yumurtlama mı demek :):bilen aydınlatır mı

Kızlar adet döneminde verdiğiniz hormon tahlillerinizi aynı gün alıyor muydunuz?Doktor bir hafta sonra çıkar dedi böyle geç mi çıkıyor bu testler şaşırdım sormak istedim sizler ne zaman görüyordunuz sonuçlarınızı 😊

Kizlar bu gun testlerime bakarken prolaktin hromonumun 36 yani yuksek oldugunu farkettim doktor bisi soylemedi ama neden olabilir acaba

Kızlar adet döneminde verdiğiniz hormon tahlillerinizi aynı gün alıyor muydunuz?Doktor bir hafta sonra çıkar dedi böyle geç mi çıkıyor bu testler şaşırdım sormak istedim sizler ne zaman görüyordunuz sonuçlarınızı 😊
Benim 15 gun sonra çıkmıştı 🤦‍♀️🤦‍♀️

Kizlar bu gun testlerime bakarken prolaktin hromonumun 36 yani yuksek oldugunu farkettim doktor bisi soylemedi ama neden olabilir acaba
Prolaktin anlik yukselip dusen bir hormon canim. Stres vs cok etkiliyor bu hormonu. Vakti zamaninda 54e yukselmisti ve reglim gecikmisti (evlilik oncesi) yinede neden boyle oldu diye gittigimde icinde iki tane minicik hap verdi ictim 4e dusmustu canim

Kzılar benim de bat günüm. belirtim yok adetim genelde düzenlidir. Sabah bembeyaz süt gibi akıntı geldi o kadar. dğn tedt yaptım negatif ama geç döllenme olabilir diyen var. Öyle olması geç yumurtlama mı demek :):bilen aydınlatır mı
Ben ilk hamileligimde en son 21 Ocak da adet oldum .Ovu testi yaptım 4 Şubat'ta pik yapti .18 Şubat bat ti .13 Şubat'ta lekelenme başladı .8 Mart'ta pozitifi gördüm .değerim 702 çıktı .Ama bebek görünmedi .Doktor en son adet tarihimi degistirdi.Ultrason goruntusu ile uymuyor .21 Ocak son adet tarihi ise bebeği gorebilmemiz lazım demişti ve son adet tarihimi 4 Şubat olarak değiştirmişti .Geç döllenme olmuş dedi..

doktor bana gebelik olmaz diye bir şey yok ama hamile kalmakta zorluk yaşayabilirsin demişti prolaktin yüksekliği ile alakalı
Bana hicbirsey demedi bende onu anlamdim kendim bakarken gordum baska bi doktora gitmeliyim galiba 🤦‍♀️🤦‍♀️

Bana hicbirsey demedi bende onu anlamdim kendim bakarken gordum baska bi doktora gitmeliyim galiba 🤦‍♀️🤦‍♀️
bu değerlerle hamile kalanlar var dedi. Benim yaşım 34 belki yaşı da kattığı için bana öyle dedi. Zaten 3 doktora göründüm kimse bu değere kolay kolay ilaç vermiyor.

bu değerlerle hamile kalanlar var dedi. Benim yaşım 34 belki yaşı da kattığı için bana öyle dedi. Zaten 3 doktora göründüm kimse bu değere kolay kolay ilaç vermiyor.
Benim 19 yasim🤦‍♀️ bisi soylememesi garip sadece

Ben adetime 5 gün kala,3 gün kala adet günümde ve 3 gün gecikince yaptim.Negatif.13 gün gecikmede pozitifi gördüm .Doktor geç döllenme demişti ..
Yaaa inşallah bana da nasip olur canım benim de çok umudum var dı ondan erken test yapmıştım ama şimdi hasta olmayınca umutlar yeşerdii ❤️

Kizlar size sorum baya 12 gün kala belirti yaşayan oldu mu?Mide bulantısı,kasik ağrısı ?
Benim yumurtlama günlerinin sonrasında ara ara kasık ağrım ve bel ağrısı oldu. Ve dün sabah erkenden aşırı aç uyandım ve ağzımın tadı acıydı kahvaltı yapamadım. Midem de hafif bulantı da vardı. Bilmiyorum ama kendimi çok dinledim sanki ondandır dedim. Dayanamadım akşam saatlerinde normal test yaptım. Tabiki negatif çıktı. Bata kadar da yapmayacağım test falan. Ama dün gündüz ayak bileklerim ve bacaklarım çok ağrıdı. Muhtemelen yine kırmızılar gelecek bu ay da...😔😔

X