Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Son 2 aydır bende bu durumdayım. Test yaptım ama bi türlü pik olmayınca bıraktım bende ama adetim de düzenli gününde olurum. Anlamıyorum bende bu ay adet biter bitmez başlayacağım testlere ve bir sonraki adete kadar devam edeceğim bakalım neler oluyor 😎 artık başka çare kalmadı
Kuzum benimde hala pik olmadı adete 11 gün kaldı çözemedim valla

Preseed jel olabilir canim. O sperm dostu diye geçiyor. Ama o da kaliteli kalitesi spermin hepsini tutuyor zararlı dediler.biz de baslarda hep kullandık kaygamlastirici ama zararlı dediler öldürüyorsun. O yuzden bıraktık zorla. Ama lazim. Basta su kullanıyorum suan ins bi zarari yoktur.
Evet su tek zararı olmayan şey, canım bazı insanlar ilişki öncesi vajinal duş yapıyormuş temiz olsun diye buda çok zararlı vajinanın PH sını bozuyor gebeliğe engel olabiliyormuş. Bunu genelde bebek istemeyenler yapıyor.

Kızlar akşam olunca bi iç bulantim oluyo benim 3 günüm kaldı adete adet olacak gibi sancı oluyo am beyaz su gibi sıvı geliyo ben bisey anlamadım test yapmak da istemiyorum

Sorma canım sorma 3 gün görünce ne bileyim tuhaf tuhaf yazılar okudum vallahi aklım dondu. Bugünü de değerlendireyim canım çıktı artık ya kaç gündür:mad:
Güldürdün beni Allahta seni güldürsün canım ya 😀 gerçi sıkıntı var mıdır bilmiyorum ben çok yeniyim bu konularda

Kızlar yaa tek ilişkiyle şansım kac güya bu ay debemeyecektim eşimle birlikte degiliz annemlerdeyim diye. Doktora kontrole gittim. Buyumus yumurtan var( kagitta 24-16 mm gosteriyordu en boy) dedi eşinle bir an önce birlikte ol dedi. Ancak tek ilişki oldu. Iliski olmasaydi kafaya takmayacaktim ama dusunuyorum stres oluyor yaa.
Bu arada newmoon10 newmoon10 ekler misin bat 9 şubat ama tahmini. Doktorun soyleyişine göre hesapladim. Pkoyum ve 3 aydir 43 günde bir adet goruyorum. Daha önce de bir 3 ay düzenliydi. Yumurtlamami hic tespit edemiyorum. Yelkenleri suya indirdim. Biliyorum tevekkül etmem lazim. Ediyorum da hatta. Ama konuyu aklimdan çıkaramıyorum ya. Siz ne durumdasınız. Pko tanısı kesinleştikten sonra zaten moralim bozuldu umitsizlik basladi...

Canım işte bir ümit 😔 adet günümü bekliyorum, hala hiçbir belirtim yok. Erken gebelik testi yaptım cuma günü; çok silik bir çizgi gördüm ama yanılma payı fazla gibi. Bu ay olmadığını düşünüyorum nedense. İçime öyle düştü. Allah sana da hayırlı bir evlat nasip etsin inşallah 🤲🏻
Amin canım. Yaptın mı testi ne çıktı 🤩

Slm arkadaşlar. Benim de yumurtlama gününden beri geçmeyen kasık ağrım, bel ağrısı ve baş ağrısı var. Baş ağrısı özellikle akşam saatlerinde başlıyor. Adetime tahminen 9 gün var ve geceleri uyurken insanın karnı acıkır mı??? Sabah uyanınca sadece ekmek olmadan haşlanmış yumurta ve peynir zeytinle doyan ben sanki kıtlıktan çıkmış gibi hissediyorum sabahın erken saatlerinde... bunlar işaret olsun nolur Allah'ım...
Ben de öyleyim aksam gece ve sabah namazina kalktigimda iştahliyim deli gibiyim hatta. Sabah ozellikle tatlı yemem lazim seklindeyim. Amma velakinki benim belli donemler boyle oluyor zaten. Genelde yemeği seviyorum. Fazla kilom var kilolu sayılmam. Bilemiyorum. Belirti aramak istemiyorum artık. Yıldım. şu an hiçbir belirtim yok. Bata tahminen 6 gun var.

Son düzenleme:
Kızlar yaa tek ilişkiyle şansım kac güya bu ay debemeyecektim eşimle birlikte degiliz annemlerdeyim diye. Doktora kontrole gittim. Buyumus yumurtan var( kagitta 24-16 mm gosteriyordu en boy) dedi eşinle bir an önce birlikte ol dedi. Ancak tek ilişki oldu. Iliski olmasaydi kafaya takmayacaktim ama dusunuyorum stres oluyor yaa.
Bu arada newmoon10 newmoon10 ekler misin bat 9 şubat ama tahmini. Doktorun soyleyişine göre hesapladim. Pkoyum ve 3 aydir 43 günde bir adet goruyorum. Daha önce de bir 3 ay düzenliydi. Yumurtlamami hic tespit edemiyorum. Yelkenleri suya indirdim. Biliyorum tevekkül etmem lazim. Ediyorum da hatta. Ama konuyu aklimdan çıkaramıyorum ya. Siz ne durumdasınız. Pko tanısı kesinleştikten sonra zaten moralim bozuldu umitsizlik basladi...
Nasil kesinlesti canim tani bense kesinlesmesi icin doktora gidicemde

Nasil kesinlesti canim tani bense kesinlesmesi icin doktora gidicemde
Hormon tahlili+ultrason. ultrasonda her gittigimde minik kistler gozukuyordu. Son gittigimde ama buyumus catlamaya hazir yumurtam vardi. Catladi mi catlamadi mi da bilmiyorum muamma ovu testi yapmadim...

Evet su tek zararı olmayan şey, canım bazı insanlar ilişki öncesi vajinal duş yapıyormuş temiz olsun diye buda çok zararlı vajinanın PH sını bozuyor gebeliğe engel olabiliyormuş. Bunu genelde bebek istemeyenler yapıyor.
Yok zaten onu yapamam da 🙈😄 ben sadece psikolojik olarak disini ıslatır gibi yapıyorum suyu sürüyorum. Insallah suyun da olmasın ya bi zararı zor surekli yapınca.

X