Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Peki doktor ne dedi bu gecikmeyi PCOS a mi yordu yani ? Neden bu kadar ağrı yapıyor filan bunları soylemedimi?
Hepsini sordum kadin doğuma muayne ol polikinlige git dedi pcos gecikme yapmıştır dedi 9 unda randevum var o zaman ayrıntılı öğrenirim inşallah o altta muayne beni mahfetti zaten o an bi kan aktı sedye bacaklarım heryer kan oldu sonrasında gberiyom sandim

Allah Allah.. adetin mi geldi acaba hani gecikmisti ya alltan kontrol edince sökülmesine neden olmuş olabilir hani..

Pikten sonraki gün eger silik ciktiysa ve akinti beyaz pürtüklü olduysa yumurta catlamis demek oluyor. Cünkü yumurtlamadan sonra akinti degisip azaliyor. Önceki gün ve dünü degerlendirmissindir umarim

Pikten sonraki gün eger silik ciktiysa ve akinti beyaz pürtüklü olduysa yumurta catlamis demek oluyor. Cünkü yumurtlamadan sonra akinti degisip azaliyor. Önceki gün ve dünü degerlendirmissindir umarim
tam silik değildi ama silikleşmeye başlamıştı, dünü değerlendiremedim.. bugünü değerlendirsem geç kalmış olur muyum sence

Aynen sonrasında kanamam durmadı zaten hala devam ediyo bazen iyi bazen çok kötüyüm kalkamıyorum yerimden öyle ağrı yapiyo
Canım geçmiş olsun.. geciktigi için bu şekilde geliyor olabilir Ağrı'da muhtemelen bu yüzden.. İnshaAllah daha iyi olursun canım.. Nisan ayına İnshaAllah güze haberi alirisn önce sağlık tabi

tam silik değildi ama silikleşmeye başlamıştı, dünü değerlendiremedim.. bugünü değerlendirsem geç kalmış olur muyum sence
Zaten pikten sonra biraz siliklesmis oluyor tam siliklesmiyor yinede pembe cikiyor cizgi ama tam kirmizi cikmadigi icin catlamis oldugunu gösteriyor. Pik gününü degerlendirdirysen dahi tutma sansi var her ihtimale karsi bu günüde degerlendir sen cunku yumurta catladiktan sonra 12-36 saat arasi canli kaliyormus hala canliysada bu günde ise yaracaktir. Yumurtanin ne kadar sure canli olduguna bagli gec kalmis sayilmazsin. Bende pikten bir gün önceyi ve pik gününü degerlendirdim, catlama gününü degerlendirmedim

Benim 1 ve 2 si pikti 1 ini değerlendirdim, 2 yi es geçtim 3 ü dün işte silikleşmeye başlamıştı, dünü değerlendiremedim, bugünde kasık ağrım ve akıntım olunca, acaba geç kalmamış sayılır mıyım dedim. inşallah bende de denk gelmiştir ya, ama dediğin gibi bugünü de değerlendireceğim.. senin de gebeliğin sağlıkla ilerlesin inşallahhhh

1 ve 2 de pik yani t cizgisi tamamen ayni koyuluktamiydi? Foto varsa atabilirmisin bakayim. Yumurta catlamadan onceki degerlendirmen kac saat önceydi? Aslinda 1 ve 2 pik 3 catlama diyorsun ya 2 nin geceside catlamis olma ihtimali var yani. Sen her ihtimale karsi bu günü es gecme aslinda pik yaptigi iki günüde degerlendirsen daha iyiydi ama bu olmayacagi anlamina gelmez cunku sperm 72 saate kadar canli kaliyor yani 3 gün hatta 5 güne kadar canli kaldigini söyleyen doktorlar var. Eger sperm kalitesi iyiyse yine tutar. Catlama dün gerceklestiyse ve yumurtada 12-36 diyorlar ama 24 saat canli kaldigini dusunelim bu günde sansin var o yuzden. Aminn tesekkur ederim Allah bekleyen herkesi tez zamanda kavustursun insallah Yumurtlamadan onceki 72 ve sonraki 24 saat onemli catlamayi gormus oldugun icin. Allah ol derse 4 gün öncesi olan iliskide bile tutar.

Ovülasyon testleriyle ilgili bir bilgim yok maalesef

Canım ilk attığım fotodaki en alttaki 2 si gece, bu tek olan da dün akşam yaptığım test.. ay inşallah olmuştur ya

Eklentiler

• IMG_20220302_200017.jpg
    143,4 KB · Görüntüleme: 42
  • IMG_20220302_200017.jpg
    143,4 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_20220303_211212.jpg
    49,8 KB · Görüntüleme: 36
Canım ilk attığım fotodaki en alttaki 2 si gece, bu tek olan da dün akşam yaptığım test.. ay inşallah olmuştur ya
Kusura bakma canim türkcem bazen biraz kit kaliyor anlamakta zorlaniyorum. Söyle anladim ilk fotodaki 1. test ayin birine ait, 2. test ayin 2 sine ait ve ucuncu testte ayin 2 sinin gecesine ait. Son attiginda dünki.
1 de pik yapmis, ikisi hala pikmis ve ikisinin gecesi catlamis dogru anladim degil mi? Öyle görüyorum bu da demek oluyor ki sen 1. de iliskiye girdin ve zaten 24 saatlik bir zaman diliminde yumurtan catlamis gece ve sabah acik cikmis catlama gece gerceklesmis. Biz tabi geceleri test yapmadigimizdan ertesi gün catlamis oldugunu goruyoruz genelde. O zaman cok gec kalmamissin zamaninda iliski olmus arada 2-3 gün yok 24 yada 20 kusur saatler var tutma ihtimali yuksek ama tabi orasi Allah‘a kalmis biz isteyelim versin insallah Bu günü de her ihtimale karsi degerlendir dünki catlamadan sonraki 12-36 saatlik dilimi göz önüne alirsak garantisi olsun :) dualarim seninle bundan sonrasi 14 gün bekleyelim bakalim

Estağfrullah canım ben açıklayıcı yazmamışımda sen çok güzel anlamışsın 2 si gece bi tık silikleşmeye başlamıştı, aslında planım dünü değerlendirmekti ama, kocama gıcık olduğumdan kaldı napim dünün testide durdukça daha koyulaştı aslında çok silik değildi, belki dediğin gibi denk gelme ihtimali var bugünü de değerlendirelim sonra da bekleyelim artık, 17-18 gibi regl olmalı bu şartlarda

Ahahajajj yumurtlama zamani gecene kadar iyi anlas sonra cikarirsin acisini hatta hamilelikte daha cok cikarirsin. Normalde kac günde bir döngün? Her yumurtlamadan 14 gün sonra adet olunmuyor eger adetin duzenli 28 günde birse örnegin 10. günde yumurtladin diyelim yine sattan sonraki 29. günde adet olursun. Benim yumurtlama 8indeydi ama olsaydim subatin 25in de adet olcaktim Yani 17. günü. Genelleme olarak yumurtlamadan 14 gün sonra olunuyor diyor doktorlar ama yumurtlama zamanlari adet donguleri farkli.

Yok kuruma olsaydı hicbirsey kalmazdı son durum nedir?
Dün kan testi verdim sonuç 0.8 kendi doktoruma gittim ultrasonla baktı yumurtalıklarım temizmiş çok şükür kist falan yokmuş rahim duvarım kalınlaşmış gebelik olabilir bir hafta sonra tekrar gel dedi böyle bir durum yaşayan var mı acaba ya rahim duvarı kalınlaşınca gebelik mi oluyor

Adet gecikince de rahim duvarı kalınlasabiliyor.. illa gebelik anlamında değil ama evet gebelikte de aynı durum oluyor.. ben her ikisinde yaşadım.. hem gebe
değilken oldu sonra adet oldum. Hemde geçen ay gebe iken oldu.. hatta küçücük kese bile görmüştü doktor bende gördüm.. öyle öğrenmiştim ama gelismeyince kısa sürdü. .. adet olmadığın sürece ümit vardır.. İnshaAllah gebesindir canım

Adet döngüm 32-34 gün arası canım , ama yumurtlamadan 14 gün sonra regl oluyorum ben daha önce takip ettik

Adet döngüm 32-34 gün arası canım , ama yumurtlamadan 14 gün sonra regl oluyorum ben daha önce takip ettik
O zaman dogrudur canim zaten testi de 14 gün sonra yapin diyorlar ama erkenden psikolojik degilde gercekten su bende degisik diye belirti hissedersen 3-4 gün önce test yapabilirsin yada kan verme sansin var. Hayirlisi olsun bekleyelim bakalim gelsin minnos söyle diyim vucudumu iyi taniyorum ben nerde nasil adet belirtim olur biliyorum 12 gün önce agrimasi gereken gögüsler 9 gün kala agrimaya basladi birde normalde tamami agrirken önce dis yanlari sonra ustu agrimaya basladi ben tabi bunöara bile psikolojik gözüyle baktim hayal kiriköigi olmasin diye.

Merhabalar sizce bu durumda gebelik yeni olabilirmi tahmini ilişki üzerinden 14 gün geçti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…