Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar günü geçip hala adet olmayan var mı benim bu gün 9. Gün ve hala adet olmadım acaip başım ağrıyo nolcak böyle yaaaa adet olsaydım bu gün son günümdü bitecekti ve yeni aya hazırlık yapıcaktım şimdi bebek var mı yok mu onuda bilmiyorum testlerde yok cikiyo ama kan yakmadılar daha ilaçta içemiyorum çok stresiyim yaaa napcam ben?

Canım ben geçen ay 16 gün geciktim hamile kalma arzusu beyindeki hormonları etkileyip adeti geciktirebiliyormuş düşüncenden uzaklaş biraz istersen

Canım ben geçen ay 16 gün geciktim hamile kalma arzusu beyindeki hormonları etkileyip adeti geciktirebiliyormuş düşüncenden uzaklaş biraz istersen
Bitanem yemin ederim mesele artık gebe olma meselesi deil çok fena afakanlar basiyo karnım başım kasiklarim agriyo ve ilaç içemiyorum nolcak böyle hiç bilmiyorum bi an önce adet olsam modundayim zaten inan ki aklımda gebelik fikri yok bu durumda endişeleniyorum ilk defa böyle gecikti ve sebebini bilemiyorum. Randevu martin 9 una verdiler o zamana kadar afedersin ne halt yicem ben bu durumda ya

Çok dazla istiyorsun hamile kalmayı sanırım o yüzden de stres yapıyorsun haliyle adetin gecikiyor ilk çocuk denemeye karar verdiğimiz ilk zamanlar o kadar çok istedim ki stres oldum 40 gün gecikme yaşadım stresini azalt su akar yolunu bulur artık çok şükür gecikme yaşamıyorum en fazla yaşadım 4 gün oluyo stres iyi gelmiyor insana 40 gün davul gibi göbekle göğüsler şiş ağrılı öyle gezmiştim aman bi daha da hamile değilsen yaşamayayım öyle şeyler

1 kızım var 4.bucuk yaşında ikinciyi istiyorum ama yani bu kadar fazla kafaya takicak kadar degil korkuyorum hatta şuan gecikmemden dolayı geçmişte bakarken kist vardı doğumdan sonra kayboldu denildi geç hamile kalırsın yasin ilerlerse bu ihtimal dahada düşer dedi doktor evlendim 4 ay sonra hamile kaldım sonra çocuk düşünmedik şimdi ikinciyi istiyorum ve bu gecikme olunca aklıma direk o kist geliyo o yüzden endişeleniyorum randevuda geç tarihe buldum ama böyle giderse acile gidip baktiricam hiç içim rahat deil

Hım kist de olabilir benimde vardı çok küçük bi şey çocuk istemeden önce kontrole gitmiştim yok kaybolmuş dediler bana umarım kist yoktur

Kana neden bakmadılar sağlık ocağı bakmadıysa hastaneye git hatta bir doktora git hemen bakarlar bekleme böyle bence benimde geçti gelen giden yok test negatif benim 4 Mart randevum var ama bugün deselerdi bugün giderdim Türkiye’desiniz anladığım kadarıyla orada i kanlar çok güzel lütfen gidip muayene olun böyle beklenmez

Tamam canım ben bu ay ara verip soğan kürü ypıcam diğer ay giderim benimde hormonlarım her şeyim normal bir sıkıntı yok ama demek ki zamanını bekliyor sizin kaç sene sonra oldı bebişiniz

9 marta Verdiler randevuyu banada burdada pandemiden dolayı randevu bulmak çok zor sağlık ocağı hafta ici gel dedi pazartesi ilk iş gitmek olucak zaten

Sağlık ocağında değilde özelde yaptır bir test için rahat eder

Merhaba kızlar bastan beri kenarda sessizce mesajlarinizi okuyorum. Hamile haberleri verilince o kadar seviniyorum ki illa tanimaya gerek yok bunun için. O yüzden bu platformu çok seviyorum hamile olan arkadaşlarım Allah hayirlisi ile kucağınıza almayı, çocuk isteyen herkesede tez vakitte hamile kalmayi nasip etsin inşallah Benim 3 buçuk yasinda bir oğlum var ilk gebeligim ikizdi gelismediler ve gebelik sonlandirildi. O yüzden oğlumun pesine hemen ikincisini yapip ikiz gibi buyutmek istedigimden sadece 6 ay korunduk ama maalesef 3 buçuk yaşında hala olmadi iki sefer kimsayasal gecirdim. 3 4 ay once doktora gittim ve hormonlarimda hicbir sorun cikmadi kimyasal gebeliklerimi soyleyince demekki kalabiliyorsun dedi evet ama neden düşüyor diye sormadigim icin pişmanım şuan. Benim oglumdan once rahmim tersti dogumla duzelir demisti doktor gecen hafta annemle konusurken tekrar donebiliyor dedi bende bu ay dizdirsek pozisyonunu denedim yumurtlama gününden 3 4 gun sonra beyaz kremsi akinti geldi baya baya adet olmusum gibi daha sonra gelmedi bat yarin bu arada. 3 4 gun once belim ve kasiklarim acayip agrimaya basladi duramiyorum suan otururken bile rahatsiz ediyor beni goguslerimin acısı gun gectikce sanki daha cok oluyor ama ucu acıyor bilemiyorum adette olabilir zaten pek umutlanamiyorum artik yoruldum diyebilirim. Cok uzun oldu kizlar kusura bakmayin bende icimi dökmek istedim

Rabbim oğluna sağlıklı ömür nasip etsiin. Üst üste bu tarz şeyler yaşamak insabı kötü etkiler tabi. Umarım doğru zamand Rabbim sağlıklı bir gebelik nasip eder bebeğini kucağını alırsın

Az kaldı insallah olmazsında hayırlısıyla müjdeli haberi alırsıın
İnşallah canim benim güzel dileklerin için çok teşekkür ederim sende hayırlısıyla sağlıklı bir şekilde bebisini kucağına alırsın inşallah çok amin

Sağol canım Allah isteyen herkese saglikli gebelikler nasip etsin inşAllah. Burda oyle hikayeler okuyorum ki şükür diyorum Allah hic kimseye unutamayacagi zor gunler yasatmasin

Sonradan insana komik geliyor ama yasarken biraz stresli. Bende cok sulugözüm herseye aglarim normalde simdi haddinden fazla agliyorum insallah saglikla tez vakitte gelsin 9 ayin sonunda gülecek birsuru ani biriktir

Tamam canım ben bu ay ara verip soğan kürü ypıcam diğer ay giderim benimde hormonlarım her şeyim normal bir sıkıntı yok ama demek ki zamanını bekliyor sizin kaç sene sonra oldı bebişiniz
Toplamda bir buçuk yıl sonra oldu ama o surenin tamamen bir senesi regl olamamakla ve doktorlarla gecti. Regl olamiyorum doktora gidiyorum kan veriyorum hormon bakiyo hersey iyi diyo tarlusal verip yolluyo. Diger ay yine 90 gun regl olamamisim baska doktora gidiyom hep kan ver kan bakalim tarlusal... Boyle gecti bir sene ben bilmiyodum neyim var ne yapcam. En son temmuzda gittim o dedi pko tarlusal verdi yine. Tam ogrendim ugrascaz taşınma isimiz oldu onda da yeni evde aksilikler oldu tam 3 ay annemlerde kaldik hic denk getiremedik sadece sogan kürü yaptım dogru duzgun bilinçli sekilde 3 ay denedik ocakta tuttu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…