Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
3 şubat mı yumurtlama canım tam anlayamadım eğer öyleyse belki çıkmaz testte. Yarın 9.gün olucak en azından ptesiyi bekle istersen ama elinde test varsa yap gitsinnnn amaaaannnn😝😆
Evet 3 şubat yumurtlama gözüküyor takvimde 🤭 test aldım ama kaset çıkmazsa regl olana kadar yapacağım😂😂

Kızlarrrrr adetime 4 gün var akıntı geldi şimdi 6 şubatta çatlatma iğnesi oldum ondan bi gün önce bir damla gelmişti bidaha gelmemişti bide şimdi geldi değerlendirmeyi kestim artık bugün en son dün değerlendirdik yumurtam geç mi çatladı acaba ne oldu böyle bilen var mı

Sağol canım bilgiler için valla işte benim ocakta kimyasal oldu bakalım bu ay nasıl olucak. Geçen ay ben 7. Gününde gittim doktora bakmadı gereksiz buldu hatta ovulasyon testini gebelik testini falan hep gereksiz bulduğunu söyledi yapmadi bana progesteron testini aslında merak ediyorum bende acaba sağlık ocağında yaparlar mı ne demem gerekir.
Sağlık ocağında yapmazlar belki ama özele git hemen yaparlar

Benim de 4 ünde çatladı canım degerlendirdik ve benim de ince ince sızlıyor ve şişlik var catlayacak gibi oluyor kasıklarım
Aynen olur daha devam eder değerlendirdin ya mütalaa oluverir takılma ama göğüs şişmesi hassasiyeti oda çok belirgin bir olay bırak dokumayı üstünü çıkartırken bile canın acıyor

Yumurtlama tarihinden 8 gün sonra gittim yan dün gittim. Sadece alttan muayene yapıldı yırtılma falan var mı diye temiz çıktı hiç bir sorun yok. Sağ yumurtan çatlamış rahim duvarı kalın dedi. Yumurtalığın arkasında bir sıvı var dedi bende sormadım açıkçası. Adetinde gecikme olursa kan tahlili yaptır dedi. Gebe de olabilirsin adette olabilirsin dedi tam bişey söylemedi.
Şimdi eğer progestron baksaydı daha net bir şey söylerdim ama bence ihtimal yüksek yinede yani sana Umut vermek istemiyorum amaaaaaa ihtimalin çok yüksek hani eğer hormon olsaydı net konuşurdum ama 8. Gün kalınlığı olabilir demişse ihtimalin daha yüksek bakalım dün 8 bugün 9 sayalım ama bana özelden mesaj at çok yazı oluyor görmüyorum senin haberler çok heyecanlı

Az önce son kez yapıp çıktım kenara sanırım artık tam pik durumda uykumu alıp adamı bekliyorum gece ekşınlı dıkşın olacak
Cok guzel pik gormussun bence 1 hafta avakado tuketmelisin etkili oldugunu dusunuyorum esim 2 ay once varikosel ameliyati oldu ve yumurtlama gorsemdd cok asiri pik yapmamasina ragmen bu ay tuttu sanirim henuz kan tekrar vermedim ama avakado tukettim yumurtlamadan sonra

Kızlarrrrr adetime 4 gün var akıntı geldi şimdi 6 şubatta çatlatma iğnesi oldum ondan bi gün önce bir damla gelmişti bidaha gelmemişti bide şimdi geldi değerlendirmeyi kestim artık bugün en son dün değerlendirdik yumurtam geç mi çatladı acaba ne oldu böyle bilen var mı
Canım 6 şubatta iğne olduysan bugün iğnenin 5 günü regl tarihine de 10 gün kalmıs oluyor

Ben de aynı öyleyim tek fark bugun beyaz akıntım oldu bir an önce gelse de rahatlasam artık diyorum. İğneyi ne gün olmuştun? Belki o günden sonra ki ilişkilerden tutmuş olabilir mi geç döllenme falan
Sabahtan beyazdı sonra pembeye döndü canım az önce lavaboya gittim sildiğimde gördüm yine. 28 i akşam üzeri gibi iğne vurunmuştum iğneden sonra ilişki 8 gün daha devam etti umarım dediğin gibidir değilsede olayım kurtulayım artık eşimde sorup duruyor 😪 oda cok üzüldü regl oldum diye

Sabahtan beyazdı sonra pembeye döndü canım az önce lavaboya gittim sildiğimde gördüm yine. 28 i akşam üzeri gibi iğne vurunmuştum iğneden sonra ilişki 8 gün daha devam etti umarım dediğin gibidir değilsede olayım kurtulayım artık eşimde sorup duruyor 😪 oda cok üzüldü regl oldum diye

Sabah olsun bi bakalım canım sökülecek misin yoksa başka gelmeyecek mi strese sokma vücudunu 🙁

Yani iğne adet tarihini değiştiriyor mu kuzum

Yumurta çatladıktan 14 gün sonra adet olunuyormuş. Yumurtlama hesabınıda ordan yapıyorlar ya. Çatlatma iğnesi vuruldugun için yumurta çatlama günün normal rutinininden farklı bir günde şuanda normal adet tarihinde olmassın

Yumurta çatladıktan 14 gün sonra adet olunuyormuş. Yumurtlama hesabınıda ordan yapıyorlar ya. Çatlatma iğnesi vuruldugun için yumurta çatlama günün normal rutinininden farklı bir günde şuanda normal adet tarihinde olmassın
Aaa sağol canım ya o zaman daha günüm var ya son adet bitişimde ful değerlendirdim arada bir iki gün ara vermeler oldu en son düne kadar hep değerlendirme bende tükendim artık bi ara verdim yani akıntıyı da görünce değerlendirme olsun mu olmasın mı bilemedim

Bide bana doktor hiç tarih vermedi 14 gün sonra falan demedi adetin geçince gel dedi ondan ben de bi karışık olmuştum sen söylemesen

X