Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Yumurtlama demek catladigi gün aslında yumurta dönemi de hamilelik şansı dönemi ama net olanı yumurtlama catladiktan sonra adet 14 gün sonra başlar tabi dediğim gibi başka sorun yoksa ne zaman yumurtladin senin ne zaman sat ne zaman bat canım
Bu ay gecikmeli olunca adetim 3 ündeydi, yumurtlama evelsi gündü yani 9 unda, dünde 10 unda çatlama.

Hastaneye yanlız gitmek istemiyorum bu işler için gidince kötü birsey söyleseler sanki ecel fermanımı verecekler öyle tedirgin öyle korkuyorum.eşim 23 üne izin alabilmiş o yüzden ona göre 23 üne aldım 🥺 doktor kötü birsey söyleyecek die o kadar korkuyorum ki titreyerek gidiyrm hiç kötü şeyler duymadım ama doktordan çıkınca yaşadığım stresten dolayı hıçkırıklarla ağlıyorum.eşim konuştukça ağlama geliyor yine doktora gidecez ve ilk aşı olacak çocuk gbi korkuyorum 🥺
Canımmm kıyamam vallaha üzülme kız ne olabilir Allah aşkına .. merak etme sen.. Allah'ın izniyle birşey olmaz.. ayrıca herşeyin çaresi var artık bu gnumuzde çok şükür.. meraklanma..

Şuan döngünün kaçıncı günündesin ve aşağı yukarı genelde kacıncı gün çatlama görüyorsun?

Şöyle kısaca anlatabilirim:
Çatlama görülene kadar ateş düşük seviyelerdedir ve düzenli değildir.
Catlama günü ateşv biraz daha düşer.
Ertesi gün ateş fırlar. Orda anlarsın önceki gün çatladığını. Ve artık adet olana kadar ateş yüksek olur.
Valla kesin bir günüm yok o nedenle ben Ovulasyon testi kullanıyorum ama bu ay kullanmadım 25. Güne girdim daha önce bir kere Olmuştu bu tarihlerde yumurtam ama bilemiyorum ateşim yüksek düşüyor çıkıyor garip bi tepki var vücudumda bende dedim ki acaba yumurtlamamı bugünde değerlendirdim ne olur ne olmaz diye nasıl olsa evimize geçtik geçte olsa başlayalım dedik bakalım kısmette varsa artık

Kizlar cogu yerde ayni cevaplari gordum ama dikkat edin her yumurtlama adetten 14 gün önce olmuyor. Yada her yumurtlamadan sonra 14. gün adet olunmuyor. Ilk hamileligimde de erken yumurtlamistim hatta oglum 1 hafta buyuk cikmisti erken döllenme olduguna emindim. Ovulasyon testini ilk kez bu ay duzenli kullanmis olsamda ben akintimdan biliyorum erken yumurtladigimi. Adetim bittikten sonra 1-2 gün kuru günlerim oluyor, sonrasinda ise akintim cogalmaya basliyor. Testte 12. günde pik oldu ve 13. günde catladi eger gebelik olmazsa 25 subatta adet olmam gerekiyor. 27 ocakta oldum bir sonraki 25 subat gösteriyor. App‘e son 3 ayimi girmistim sonraki gösterdigi tarihlerde kesinlikle adet oldum.

Bu ay gecikmeli olunca adetim 3 ündeydi, yumurtlama evelsi gündü yani 9 unda, dünde 10 unda çatlama.
Eğer kesin ise 23-24 senin bat günün inşallah güzel haberi alırsın.. bak benim mesela hamile kalma şansı günlerimde yoğun akıntım olur yumurta çatlamadan önce de hep kontrol ederim uzayan akıntı var mı yok mu diye eğer varsa bilirim ki çatladı çatlayacak ama o günde bı kramp ihsal dönemi gibi şeyler yaşıyorum bu kişiden kişiye değişir tabi. Yumurta hazır olana kadar ağrılarım artar sağ veya sol en son catladigi gün ertesi gun genelde gider bazen iki saat sürüyor bazen bir gün o günleri ve bir iki gün öncesini muhakkak değerlendir ben bu ay hamile kalırsam mucize diyeceğim rahatsız olduk eşim ve ben kontrol edemedim hiç birşeyi yeni düşündük geçen ay olmadı mesela nasip artık ama umarım senin bunları yapmana gerek kalmadan hamile kalırsın küçük ayrıntıyı da söyleyeyim eğer kendi vücudunu dinliyorsan ve anliyorsan adetin gelene kadar hafif batmalar hissedeceksin kişiye göre değişir belki ilk gebeligimden biliyorum ve çevremde hamile kalanlar da aynısını söyleyince kendimce onayladım 🙂 ve bu bende var psikolojik değildir inşallah ama adetin gelse bile üzülme adetin gelmesi de güzel bişey bu ay olmazsa gelecek ayda olur Allah izin verdikten sonra. İnşallah gelmez 🤗

Tesekkur ederim cevap icin🥰 hayirlisi olsun insallah tutar. Ilk cocukta 2 ay denemistik sonra idrar yolu enfeksiyonu olunca acile gitmistim 2 gün boyunca herseye baktilar ama ustten ultrasonlar yumurtaliklari göremeyince kadin hastanesindeki kadin doktoru+urolog olan birine gönderdiler oda alttan muayene etti tesadufen olgunlasmis bir yumurta gorduk bir haftaya kadar catlar dedi bizde o günden itibaren gün asiri degerlendik o ay hamile kaldim sukur simdi 5 e girecek. Yurt disinda normalde oyle pek detayli bakmiyorlar tesaduf olmustu tamamen hastaliktan dolayi bakmak zorundaydilar. O yuzden simdi yine 3. ayda ovulasyon testi denedim.
Allah bagislasn evladinizi ❤️
Yurt disinda maalesef kafana estikce hastaneye gidemiyorsun kurallari var pasalarin :))
Ovulasyon en iisi zaten ovulasyonla cok zaman surmeden cogu kisi kaliyor insallah Rabbim nasip etsin hepimize tez vakitte saglikla

Kizlar cogu yerde ayni cevaplari gordum ama dikkat edin her yumurtlama adetten 14 gün önce olmuyor. Yada her yumurtlamadan sonra 14. gün adet olunmuyor. Ilk hamileligimde de erken yumurtlamistim hatta oglum 1 hafta buyuk cikmisti erken döllenme olduguna emindim. Ovulasyon testini ilk kez bu ay duzenli kullanmis olsamda ben akintimdan biliyorum erken yumurtladigimi. Adetim bittikten sonra 1-2 gün kuru günlerim oluyor, sonrasinda ise akintim cogalmaya basliyor. Testte 12. günde pik oldu ve 13. günde catladi eger gebelik olmazsa 25 subatta adet olmam gerekiyor. 27 ocakta oldum bir sonraki 25 subat gösteriyor. App‘e son 3 ayimi girmistim sonraki gösterdigi tarihlerde kesinlikle adet oldum.
Yumurtlamadan sonra 14 gün sonra yani 15.inci günde adet görmelisin aksi takdirde doktora görünmekte fayda var yada önce yumurtladi tutmadı ikinci kez yumurtladi tutmuş olabilir orasını bilmiyorum. Ben de kullanıyorum hatta yumurtlama dönemini telefona bakarak yapmıyorum adetimi de telefona göre beklemiyorum günler oynuyor ya ondan. Telefonda artık 3 ayı mi baz alıyor 6 ayımı hatirlamiyorum benim size tavsiyem akıntınizi kontrol edin ovulasyon testi varsa daha iyi tabi bu 14 gün sonra olayı yumurtlama dollenmezse temizlenmesi lazım ki kendini tekrar hazırlasın eğer adet gecikiyorsa sıkıntı var demektir yada geç yumurtladı

Eğer kesin ise 23-24 senin bat günün inşallah güzel haberi alırsın.. bak benim mesela hamile kalma şansı günlerimde yoğun akıntım olur yumurta çatlamadan önce de hep kontrol ederim uzayan akıntı var mı yok mu diye eğer varsa bilirim ki çatladı çatlayacak ama o günde bı kramp ihsal dönemi gibi şeyler yaşıyorum bu kişiden kişiye değişir tabi. Yumurta hazır olana kadar ağrılarım artar sağ veya sol en son catladigi gün ertesi gun genelde gider bazen iki saat sürüyor bazen bir gün o günleri ve bir iki gün öncesini muhakkak değerlendir ben bu ay hamile kalırsam mucize diyeceğim rahatsız olduk eşim ve ben kontrol edemedim hiç birşeyi yeni düşündük geçen ay olmadı mesela nasip artık ama umarım senin bunları yapmana gerek kalmadan hamile kalırsın küçük ayrıntıyı da söyleyeyim eğer kendi vücudunu dinliyorsan ve anliyorsan adetin gelene kadar hafif batmalar hissedeceksin kişiye göre değişir belki ilk gebeligimden biliyorum ve çevremde hamile kalanlar da aynısını söyleyince kendimce onayladım 🙂 ve bu bende var psikolojik değildir inşallah ama adetin gelse bile üzülme adetin gelmesi de güzel bişey bu ay olmazsa gelecek ayda olur Allah izin verdikten sonra. İnşallah gelmez 🤗
Ya sen ne kadar güzel bi yüreksiz🌹 enerjin, insani yaklaşımın🌹
Seninle bu platformdan olsa bile tanıştığında çok mutlu oldum güzel insan❤️
Bende açayım sen o kadar yorulmuş emek vermişsin kaderdaşım,

1 seneyi geçti korunmayalı, kardeş düşünüyoruz ama geciktk biraz, okul, iş derken, unuttum bile hamilelik belirtilerini, sürecini vs:)

Öncelikle inş sen daha yeni başladın sanırım değerlendirmelere, inş bu belirtilerin ve iştir annesi🤲

Yumurtlamaya gelince bende pek akıntı olmaz ondan anlayamam, sancım olur öyle anlarım,
Benimde o dönem bir kaç gün ağrılarım olur,

Bu ay bal tarçın çörek otu karışımı yapmıştım, çatlamayı görünce bıraktım.
Sen hiç duydun mu, yeni başladığından denememişsindir muhtemelen:)
O da sancı yapmış olabilir belki.

Evet vücudumu dinlerin sen gibi:)
Batmalar sağ/ solda mı oluyor adete yakın sanırım gün içinde sürekli gelip giden ağrılar mı bunlar?

Ve nedense sende hissettiğim şu oldu, hislerin biraz kuvvetli midir? Öyle hissettim nedendir bilmiyorum🌹

Evet kesinlikle katılıyorum .. ki zaten birçok kez ovulasyon testlerinie adet bitiminden hemen sonra başlanması tavsiye ediliyor.. yumurtlamanın adetten hemen sonra görüldüğü de oluyor veya adete çok yakın zamanda..

Benim adetime şuan gece 12 yi geötiği için bir güm var.. 6 gün öncesi gebelik testi yaptırsam sonuç alırmıyım malum hafta sonu test veremıyrum.

Allah bagislasn evladinizi ❤️
Yurt disinda maalesef kafana estikce hastaneye gidemiyorsun kurallari var pasalarin :))
Ovulasyon en iisi zaten ovulasyonla cok zaman surmeden cogu kisi kaliyor insallah Rabbim nasip etsin hepimize tez vakitte saglikla
Amin tesekkur ederim🥰
Maalesef doktor hastane konusunda bayagi surunuyoruz. Öyle hamilelik icin kan testi falan da yok, supeleniyorum bile desek idrardan bakiyorlar. Hamilelikte 8. hafta gibi doktora gitmemizi falan bekliyorlar 🤦‍♀️ Biraz daha stressli oluyor beklemek yumurtlamadan sonra belirti ariyorun surekli :) oglumda cok cabuk hissetmistim sukur.
Allah bekleyen, isteyen kimsenin kucagini bos koymasin insallah, bizlerinde yuzunu guldursun.

Evet kesinlikle katılıyorum .. ki zaten birçok kez ovulasyon testlerinie adet bitiminden hemen sonra başlanması tavsiye ediliyor.. yumurtlamanın adetten hemen sonra görüldüğü de oluyor veya adete çok yakın zamanda..
Adet duzenim hic sasmaz ama akintiya göre yillardir hep erken yumurtluyorum oyle 16. gunu falan bulmadi hic. Doktorlarin öyle söylemesi yada nette her sayfada öyle yazmasi ortalama genel bir söylem sadece.

Canım sabredicez tabiki bizde bununla sınanıyoruz malesef.
eşim ailenin hatta sülalenin tek erkek cocugu herkes bizden her ay bi bebek haberi bekliyor benden daha cok istiyorlar diyebilirim. Düşünüyorum bi bebeğimiz olsa kim bilir nasıl mutlu olurlar nasıl severler bana bile bırakmazlar ailesi, nasıl bir huzurla dolar evimiz her şey yerine oturur tam bir aile oluruz(benim kimsem yok çünkü) hep bunları düşünüp hayal kuruyorum 🤲 rabbim tez zamanda nasip etsin inşallah hepimize hayırla sağlıcakla
İstemediklerini düşün bebeği, neden oldu dedikkerini, o zaman ne hissederdin?

Ya sen ne kadar güzel bi yüreksiz🌹 enerjin, insani yaklaşımın🌹
Seninle bu platformdan olsa bile tanıştığında çok mutlu oldum güzel insan❤️
Bende açayım sen o kadar yorulmuş emek vermişsin kaderdaşım,

1 seneyi geçti korunmayalı, kardeş düşünüyoruz ama geciktk biraz, okul, iş derken, unuttum bile hamilelik belirtilerini, sürecini vs:)

Öncelikle inş sen daha yeni başladın sanırım değerlendirmelere, inş bu belirtilerin ve iştir annesi🤲

Yumurtlamaya gelince bende pek akıntı olmaz ondan anlayamam, sancım olur öyle anlarım,
Benimde o dönem bir kaç gün ağrılarım olur,

Bu ay bal tarçın çörek otu karışımı yapmıştım, çatlamayı görünce bıraktım.
Sen hiç duydun mu, yeni başladığından denememişsindir muhtemelen:)
O da sancı yapmış olabilir belki.

Evet vücudumu dinlerin sen gibi:)
Batmalar sağ/ solda mı oluyor adete yakın sanırım gün içinde sürekli gelip giden ağrılar mı bunlar?

Ve nedense sende hissettiğim şu oldu, hislerin biraz kuvvetli midir? Öyle hissettim nedendir bilmiyorum🌹
Allah razı olsun canım yardımcı olmak istedim önce Allah sonra burdaki herkesin tecrübesine göre hamiş kalırsın 🤲
2 ay denebilir benimde bir kızım var ona da kardeş düşünmeye başladık ben bide doğum kontrol hapı kullandım belki tünelin ışığını hemen göremem ki bu aydan sonra dusunmicem aşı yaptırmayı düşünüyorum üstünden zaman geçsin istiyorum..
Akıntılarını parmaklarınla kontrol edersen aslında anlarsın sabah uyandığında tuvalete gitmeden kontrol edersin tabi şimdi geçti yumurtlamadan önceki gün den bahsediyorum gerek kalmaz inşallah.
O dediğin kürü duydum ama inan yapmaya fırsatım olmadı balla aram pek iyi değil Aralık ayında soğan kürünü yaptım sıkıntı varsa çıksın gitsin diye hem sağlık yönden de iyi senede bir kere yapılsa iyiymiş..
Batmalar ilk hamile kaldığımda şöyle oldu bende yumurta o zaman sağdan çatlamıştı o günden beri hep sağdan batmalar devam etmişti hatta ben yumurtlamadim herhalde neden böyle oluyor, dedim ama yok o zaman bende hissetmiştim baya hatta akıntıyı da yakalamıştım adete kadar hatta doğuma kadar devam etti.
Hisslerime gelince çok teşekkür ederim hisslerime yenik düştüğüm günlerde oldu ama evet genelde üzülerek evet diyorum kötü şeyleri hemen hissetmek istemediğimdn.. ayrıca samimiyetin ve sohbetin için gönülden teşekkür ediyorum 🥰🥰

Ben 12ye kadar tutamam ki benim ki çalar saat gibi 8-9da mutlaka geliyo🤣🤣 eşimin sayısı 79milyon ama ileri hız %10 morfoloji %1 baş anomalisi %60 yapıda sıkıntı var yani o yüzden dediğin gibi keçiboynuzu, arısütü propolis karışımı, başka takviye şeyler de kullanıyoruz. Önümüzdeki ay tekrardan test vericek bakalım inşaAllah biraz düzelme olmuştur eğer yine olmadıysa bize tüp bebek yolları görülür canım😄
Canım yapıda sıkıntı hangi değer?

Amin tesekkur ederim🥰
Maalesef doktor hastane konusunda bayagi surunuyoruz. Öyle hamilelik icin kan testi falan da yok, supeleniyorum bile desek idrardan bakiyorlar. Hamilelikte 8. hafta gibi doktora gitmemizi falan bekliyorlar 🤦‍♀️ Biraz daha stressli oluyor beklemek yumurtlamadan sonra belirti ariyorun surekli :) oglumda cok cabuk hissetmistim sukur.
Allah bekleyen, isteyen kimsenin kucagini bos koymasin insallah, bizlerinde yuzunu guldursun.
Evet yani belki daha iidir olesi anneler hemen hersyi an an takip edeyim istiyor ama cokcoksitres erken ogrenip neler cktim bn ama erken ogrenmekde zorundaym cnku ilac kllaniorm brakcm ona gore yani orda zor bu isler Allah kolaylk versn
Aminnnnn

Allah razı olsun canım yardımcı olmak istedim önce Allah sonra burdaki herkesin tecrübesine göre hamiş kalırsın 🤲
2 ay denebilir benimde bir kızım var ona da kardeş düşünmeye başladık ben bide doğum kontrol hapı kullandım belki tünelin ışığını hemen göremem ki bu aydan sonra dusunmicem aşı yaptırmayı düşünüyorum üstünden zaman geçsin istiyorum..
Akıntılarını parmaklarınla kontrol edersen aslında anlarsın sabah uyandığında tuvalete gitmeden kontrol edersin tabi şimdi geçti yumurtlamadan önceki gün den bahsediyorum gerek kalmaz inşallah.
O dediğin kürü duydum ama inan yapmaya fırsatım olmadı balla aram pek iyi değil Aralık ayında soğan kürünü yaptım sıkıntı varsa çıksın gitsin diye hem sağlık yönden de iyi senede bir kere yapılsa iyiymiş..
Batmalar ilk hamile kaldığımda şöyle oldu bende yumurta o zaman sağdan çatlamıştı o günden beri hep sağdan batmalar devam etmişti hatta ben yumurtlamadim herhalde neden böyle oluyor, dedim ama yok o zaman bende hissetmiştim baya hatta akıntıyı da yakalamıştım adete kadar hatta doğuma kadar devam etti.
Hisslerime gelince çok teşekkür ederim hisslerime yenik düştüğüm günlerde oldu ama evet genelde üzülerek evet diyorum kötü şeyleri hemen hissetmek istemediğimdn.. ayrıca samimiyetin ve sohbetin için gönülden teşekkür ediyorum 🥰🥰
Canım çok sağ ol desteğine,
Bende kardeş düşünüyorum nasipse,

Yumurtlama nerden oldu bilmiyorum, bi sağ bi soldan derler doğruysa.
Sol tarafımda daha çok sancı oldu yumurtlamada.

Seninde desene yumurtlamadan beri batmaların olmuş erkenden, akıntım nasıldı rengi kıvamı, miktarı? Oda yumurtlamayla başlamış yine erkenden.

İnş burdan pozitifleri konuşuruz arkadaşım🤲
Bilmukabele samimiyetin ve hoş sohbetine ben teşekkür ediyorum 🌹

X