Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
En koyu halini birinci fotoda gordum 1 tanesi 11.30 digeri 14.00 de yapilldi, 2. si aksama kurumus hali ama daha belli. Gozle bakinca o ilk yaptigimda ikinci cizgiler birinci ile ayni koyuluktaydi ama daha ince gorundugu icin suphede kaldim. Netten böyle olan testlere yada sizin tr de yapilan kaset testlere baktim onlarda da ikinci cizgi koyuda olsa bir ince cizgi koyu gerisi acik gibi olmus. Bu testlerden sonrada digerlerinde oldugu gibi silinmeye basladi. Pik oldugunu dusundugum gunu ve bir önceki günü degerlendirdik. 🙈
Çok iyi yapmışsın 👍🏻 Bence pikten sonra silikleştiği günü ve ertesi günü de değerlendirmen iyi olurmuş, ama geçti sanırım 🤗

Çok iyi yapmışsın 👍🏻 Bence pikten sonra silikleştiği günü ve ertesi günü de değerlendirmen iyi olurmuş, ama geçti sanırım
Tesekkur ederim cevabin icin🥰 Söyle ki pizzacimiz var ve esim cok fazla calisiyor bende o günü bulayimda adami cok yormayayim dedim☺️ Umarim yeterli olmustur o iki gün bekleyecegim artik nasil sabredeceksem. Pazar aksami esim ertesi gun ise gitmeyecegi icin sorun degil, pazartesi de tatil gunu zaten. Yumurtlama akintimda 4-5 gun olup azalmisti bile bende deneyeyim yinede testi dedim pazar degerlendirdik sansima pazartesi test pik oldu o günü de degerlendirme firsati bulduk.

Son düzenleme:
İnanın hiç bilmiyorum bir program var onu kullanıyorum benim regl günlerimi nokta atışı biliyor. Ovu tarihlerimide o programdan takip ediyorum. Şöyle söylim 14 Ocak regl başlama günümdü. Regl bittikten sonra 21-27 arası ovu günleri olarak gösteriyordu. 23-25 ocak korunmadık. Sonraki hafta kasıklarımda ki ağrılar başladı ve halen devam etmekte.
İnşallah sizden güzel bir haber alırız🥰 🙏🥰🙏🥰🙏
Yani duzenli reglide zten yumrtlamada genelde hep duzenli olur bnmki duzensiz biraz pco var oyuzdn eskiden braz programla uyusuyordu sdce 1-2gun oynuyordu
Simdi ovulasyn testiyle takip ediorm bndede kasik agrisi var hep bakalm nasip aminnn🥰🥰

Çalışan annenin büyütmesi daha zor canım. Bende 10 aylıkken bıraktım şanslıydım ki babaanesi baktı..ama yinede ayrılmak zor uykusuz gidiyosun ise. Geliyorsun hiç dinlenmeden yemek as çocuk . Bı yattigimi bı kalktığını bilirim. Allah herkse güç kuvvet versinnn canimm ikinciyede bakarız elbette anneler güçlüdür 😍
Babaanne var, babanne var, benimki "bakmam elimi bile sürmem" demişti.

En koyu halini birinci fotoda gordum 1 tanesi 11.30 digeri 14.00 de yapilldi, 2. si aksama kurumus hali ama daha belli. Gozle bakinca o ilk yaptigimda ikinci cizgiler birinci ile ayni koyuluktaydi ama daha ince gorundugu icin suphede kaldim. Netten böyle olan testlere yada sizin tr de yapilan kaset testlere baktim onlarda da ikinci cizgi koyuda olsa bir ince cizgi koyu gerisi acik gibi olmus. Bu testlerden sonrada digerlerinde oldugu gibi silinmeye basladi. Pik oldugunu dusundugum gunu ve bir önceki günü degerlendirdik. 🙈
Hamile kaldigim ay ayni cikmisti ovulasyon testlerm ve ayni gnleri degerlendirmistm hayrlisi insallah

Canım daha yeniymişsiniz sen böyle stres yaparsan olmaz ki amaa☹️bizde ilk aylarda olmayınca hemen şüphelendik eşim önce gitti doktora varikosel çıktı ama biz yinede doğal olarak olmasını bekledik bir sene doğal kürler macun lar denedik istersen sen de bir süre doğal yöntemleri dene ama hormonların a baktır önce adetliyken eşinde bir sperm tahlili yaptırsın üroloji ye gidip 😇
Kaç gün ilişki olmadan veriliyor tahlil ve açlık tokluk fark ediyor mu?
Kriter olarak neye bakıyorlar idealdir denen?

Çörekotu kürünü yapiyorum bende 3. Ayimdi baska kur denemedim. Öyle mi diyorsunuz sürekli insanlar soruyor daha da strese sokuyorlar 😔
Bal tarçınlı olan mı?
Bende bu ay başladım, erken yumurtlama yaptı mı sende? Yumurtlama süreci daha sancılı mıydı?

Hamile kaldigim ay ayni cikmisti ovulasyon testlerm ve ayni gnleri degerlendirmistm hayrlisi insallah
Tesekkur ederim cevap icin🥰 hayirlisi olsun insallah tutar. Ilk cocukta 2 ay denemistik sonra idrar yolu enfeksiyonu olunca acile gitmistim 2 gün boyunca herseye baktilar ama ustten ultrasonlar yumurtaliklari göremeyince kadin hastanesindeki kadin doktoru+urolog olan birine gönderdiler oda alttan muayene etti tesadufen olgunlasmis bir yumurta gorduk bir haftaya kadar catlar dedi bizde o günden itibaren gün asiri degerlendik o ay hamile kaldim sukur simdi 5 e girecek. Yurt disinda normalde oyle pek detayli bakmiyorlar tesaduf olmustu tamamen hastaliktan dolayi bakmak zorundaydilar. O yuzden simdi yine 3. ayda ovulasyon testi denedim.

Gebelik şüphem var de geç döllenme olduğunu betanın gözlemde olduğunu söyle en azından kontrollü olurlar ne olur ne olmaz benim başıma geldi kimyasal oldu kimsede uyarmadı sonradan bile olsa yükseliyor o beta dikkat et bir 10 gün en az dikkatli olmalısın
Tamamdır çok teşekkür ederim 🙏

Bat bugün, bütün hamilelik belirtilerim var ama test negatif umarım gün içinde kırmızları görmem 😏

Hoş buldum canım🧡 çatlatma iğnesinden 30 saat sonra ilşki oldu ama doktorum saat vermedi şu saat olsun demedi iğneden sonraki üç gün üst üste ilşki olsun dedi yani iğneyi yaptığım gün ilşki olmadı 2. Kullanmışım klomen ve çatlatma iğnesi ilkinde 3 tane kist yapmıştı😔😔
Tamam ozmana İnshaAllah tutar 😊

Cumartesi yap kuzum inşallah vardir
İnşallah hepimizde vardır bu ay Rabbim hepimizin yüzünü güldürsün İnşallah bişey merak ettim bende arada sarı akıntı geliyor kalın geçen ay adetime yakın geldi int baktım enfeksiyon diyor ama hiç bir belirtim yok yanma kaşınma gibi geçen ay adete yakın geldi e öyle okuyunca haliyle adeti bekledim oda geldi bu ayda geçen hafta iki kere gördüm bide bugün aklımda deli sorular sen hiç gördün mü böyle bişey yaşadın mı ben ilk defa hayatımda gördüm derlerdi sarı akıntı diye nasıl nedir anlam veremezdim

İnşallah canım ovulasyonla ağrısı oluyor her ay ama bu farklıydı sanki. Akıntı çok az bilemedim valla.
İnşallah canım ovulasyonla ağrısı oluyor her ay ama bu farklıydı sanki. Akıntı çok az bilemedim valla. İnşallah dediğin gibidir.
İyi düşünelim canım beklemek biraz zor ama sabredelim inşallah güzel haber verirsin🐣

Hanımlar geçen ay adetim bi hafta gecikti, adet sonrasında erken yumurtlama oldu,şimdi bat ne olacak benim? Yumurtlamadan 14 gün sonra mı?

Son düzenleme:
X