Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhabalar; Bat 8- 9 Şubat ancak kasık ağrısı ve göğüs sızlaması dışında ne gelen var ne giden 🤷🏻‍♀️… Ayın 5nde bhcg bakmıştık ancak 1.20 çıkmıştı. Üzerine erken gebelik testlerinden yapmıştım negatif çıktı. İlk doğumumdan bu yana ilk defa 2-3 gün gecikme yaşıyorum. Tekrar test yapsam mı yoksa bir kaç gün daha beklesem mi bilemedim. Sizce ne yapim ?
Yani yumrtlama zamaniniz ne zamandi ona gorede adet gecikiyormus ben bu ay 28. Gunde catlama gordum ilkkez ve arastirmalarm sonucu gec yumrtlama oldugundan adetimde gecikcekmis
Tabi insallah sizinki hamileliktir bnm adet gunumde 8/9 subatti beklemedeyim

Adetimi 1 sayarsak 16. Gün pik gördüm yAni 29 Ocak da beklenen adet tarihim de 14 şubat canım
Eğer çatlama 30/31 ocakta olduğunu varsayarsak, 13/14 gün sürüyor ikinci fazın. İdeal. Maşallah! Hatta 1 şubatta bile çatlama olsa yine yeterli. Yine de çatlamanı tam olarak bilmediğin için progesteron ölçtürmekte yarar var. Bir engeli daha elemiş olursun daha rahat olursun bence.

Canım betaya çok erken baktirmisdim çıkmaması normldir. Erken gebeliği de son iki günde daha sağlıklı olurdu. İstersen yap bı test vadsa şimdi çıkar artikk
Testim de kalmamış. O zaman yarın ya bir test alim ya da kan vereyim bakalım 👍 yani ilk gebeliğimde adet gecikmesi dışında bir deneyim yaşamadığım için anlamlandıramıyorum şu an. Kasıklarım dolu dolu ağrıyor bir sağ bir sol bazen de her iki tarafta oluyor. Göğüslerimde ise hafif sızlama bazen de ağrı oluyor 🤷🏻‍♀️. Yarın yaptırayim o zaman 👍

Eğer çatlama 30/31 ocakta olduğunu varsayarsak, 13/14 gün sürüyor ikinci fazın. İdeal. Maşallah! Hatta 1 şubatta bile çatlama olsa yine yeterli. Yine de çatlamanı tam olarak bilmediğin için progesteron ölçtürmekte yarar var. Bir engeli daha elemiş olursun daha rahat olursun bence.
Yaaaaa Ovülasyon testiyle takip ediyorum çatlama 30 unda başladı 31 inde tam olarak silikti
Haklısın kuzum fayda var

Bazen adete yakın olabiliyor buna geç döllenme deniliyor çünkü geç bir yumurta oluyor muhtemelen 15 gün sonra bat çünkü 15 atar siz bugün yarın ertesi gün hep değerlendirin sperm ile alakalı bir sorun varsa gün aşırı deneyin ver 17. Gün test yapın inşallah güzel haberler verirsiniz
Bat 15 şubattı döngüm biraz uzun önceki adet 8ocakta başlamıştı. Yani benim şu an bat 25 şubata mı kaydı 🤔

Yani yumrtlama zamaniniz ne zamandi ona gorede adet gecikiyormus ben bu ay 28. Gunde catlama gordum ilkkez ve arastirmalarm sonucu gec yumrtlama oldugundan adetimde gecikcekmis
Tabi insallah sizinki hamileliktir bnm adet gunumde 8/9 subatti beklemedeyim
İnanın hiç bilmiyorum bir program var onu kullanıyorum benim regl günlerimi nokta atışı biliyor. Ovu tarihlerimide o programdan takip ediyorum. Şöyle söylim 14 Ocak regl başlama günümdü. Regl bittikten sonra 21-27 arası ovu günleri olarak gösteriyordu. 23-25 ocak korunmadık. Sonraki hafta kasıklarımda ki ağrılar başladı ve halen devam etmekte.
İnşallah sizden güzel bir haber alırız🥰 🙏🥰🙏🥰🙏

İnşallah benim eşim asker ne zaman nereye gideceği belli olmuyor o burdayken bir an önce olsun istiyorum ama nasip işte nisanda tüplere de baktırcam. Regl de düzenli herhangi bir hastalık vs de yaşamadım ama tüpler kendi kendine de kapalı olabilir mi
Anladim cnm, asker esi cok bu forumda. Tupler konusunda bir tecrubem yok, tikaniklik yapisiklik filan oluyormus, film cekilirken ilacin etkisiyle aciliyormus. Ben hic yaptirmadim. Neden ve nasil olur, bir bilgim yok malesef. Arama cubuguna yazarsan cok sayfa bulursun forumda. Buradaki kizlar da yardimci olur.

Hadi beni alkışlayın ya da akıl verin 😂 Ankara’dan arkadaşımız geldi kocam şu an onunla içmelerde. ( çocuk yapacağımdan haberi yok )Gelse dıkşın yapsak banyosu dert sabah okul var offf moralim bozuldu

Canım ovulasyon ağrısı olmasın her ay aynısı oluyor mu olmasın akıntın ne durumda düne göre. Döllenme olduda onun belirtisimi acaba inşallah öyledir
İnşallah canım ovulasyonla ağrısı oluyor her ay ama bu farklıydı sanki. Akıntı çok az bilemedim valla. İnşallah dediğin gibidir.

Hadi beni alkışlayın ya da akıl verin 😂 Ankara’dan arkadaşımız geldi kocam şu an onunla içmelerde. ( çocuk yapacağımdan haberi yok )Gelse dıkşın yapsak banyosu dert sabah okul var offf moralim bozuldu
Kız sen akşamdan niye bi mesaj atmadın 😃gerçi arkadası gelmiş bırakırmıydı bilmiyorum en azından sonraki güne ertelerdi 😃

Bozma moralini elbet eve gelecek 🤭🤭 eve gelmesini hızlandırıcı bir iki mesaj at bari 😎

X