Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Yok pik den sonra 1-2 gün içinde çatlama oluyor, hem ovülasyon testi hem de ateş takibi yapanlarda gördüm. Pik sonrası ateş takibinde 1/2 gün sonrasında net çatlama görünüyor hep. O yüzden ateş takibine bayılıyorum 😂
Bir şey soracak sana benim aşırı ateşim yükseliyor düşüyor kovit değilim test yaptım birde öyle uzun uzadıya değil bir saat falan oluyor geçiyor anlamadım acaba yumurtlamamı çatlamamı ben hep testle bakıyorum bu ay yapmadım testi bilerek o nedenle bilmiyorum ne zaman diye ateş oluyormuydu

Bir şey soracak sana benim aşırı ateşim yükseliyor düşüyor kovit değilim test yaptım birde öyle uzun uzadıya değil bir saat falan oluyor geçiyor anlamadım acaba yumurtlamamı çatlamamı ben hep testle bakıyorum bu ay yapmadım testi bilerek o nedenle bilmiyorum ne zaman diye ateş oluyormuydu
Şuan döngünün kaçıncı günündesin ve aşağı yukarı genelde kacıncı gün çatlama görüyorsun?

Şöyle kısaca anlatabilirim:
Çatlama görülene kadar ateş düşük seviyelerdedir ve düzenli değildir.
Catlama günü ateşv biraz daha düşer.
Ertesi gün ateş fırlar. Orda anlarsın önceki gün çatladığını. Ve artık adet olana kadar ateş yüksek olur.

Yok ilaç kullanmıycam zaten de yarın farklı ufak bi operasyon geçiricem gözden. Narkoz falan bişry verilmiycek sorun olmaz heralde.
Gebelik şüphem var de geç döllenme olduğunu betanın gözlemde olduğunu söyle en azından kontrollü olurlar ne olur ne olmaz benim başıma geldi kimyasal oldu kimsede uyarmadı sonradan bile olsa yükseliyor o beta dikkat et bir 10 gün en az dikkatli olmalısın

Merhabalar; Bat 8- 9 Şubat ancak kasık ağrısı ve göğüs sızlaması dışında ne gelen var ne giden 🤷🏻‍♀️… Ayın 5nde bhcg bakmıştık ancak 1.20 çıkmıştı. Üzerine erken gebelik testlerinden yapmıştım negatif çıktı. İlk doğumumdan bu yana ilk defa 2-3 gün gecikme yaşıyorum. Tekrar test yapsam mı yoksa bir kaç gün daha beklesem mi bilemedim. Sizce ne yapim ?

O zaman benim çatladıktan sonra 11. Gün oluyor 😀
Eğer 12den az ise, progesteron ölçtür canım muhakkak. Belki yanlış hesapladın bilmiyorum ama 12 den az ise progesterona ihtiyacın olabilir. Eğer az ise gebelik oluşmamasının sebebi bu olabilir. Sentetik progesteron kullanırsın ve inşallah gebelik elde edersin.

Çatlamadan 7 gün sonra kan ver progesteron için.

Son düzenleme:
Ay yazdıklarınızı yeni okuyabiliyorum. Ben de geçen ay nerdeyse 5 gün erken regl oldum normalde aşırı düzenlidir. Ve kanama gerçekten baya kısa sürdü. 3 günde bitmişti nerdeyse. Kimyasal olabilir mi bu
Kimbilir, öyle olmuş olabilir. Ama zaten bir çok kadın farkında olmadan bir çok kez yaşıyormuş. Öyleyse de normal bir durum olarak düşün

Merhabalar; Bat 8- 9 Şubat ancak kasık ağrısı ve göğüs sızlaması dışında ne gelen var ne giden 🤷🏻‍♀️… Ayın 5nde bhcg bakmıştık ancak 1.20 çıkmıştı. Üzerine erken gebelik testlerinden yapmıştım negatif çıktı. İlk doğumumdan bu yana ilk defa 2-3 gün gecikme yaşıyorum. Tekrar test yapsam mı yoksa bir kaç gün daha beklesem mi bilemedim. Sizce ne yapim ?
Canım betaya çok erken baktirmisdim çıkmaması normldir. Erken gebeliği de son iki günde daha sağlıklı olurdu. İstersen yap bı test vadsa şimdi çıkar artikk

Merhaba arkadaşlar bildiğiniz üzere reglim şu an 😊normalde 5 gün sürer sadece kimyasal olduğu zaman 3 gün sürmüştü.
Bu sefer ilk iki gün olması gerektiği gibi geldi 3. Gün çok azaldı hatta kahverengileşti 4. Gün sadece lekelenme vardı yine kahve. Bugün artık bitti diye düşünürken birden pihtili yoğun ve kırmızı olarak gelmeye başladı.normal zamanda 5. Gün çok ama çok az olur lekelenme şeklinde... Bu tarz bir durum yaşayan var mı aranizda?

Merhaba arkadaşlar bildiğiniz üzere reglim şu an 😊normalde 5 gün sürer sadece kimyasal olduğu zaman 3 gün sürmüştü.
Bu sefer ilk iki gün olması gerektiği gibi geldi 3. Gün çok azaldı hatta kahverengileşti 4. Gün sadece lekelenme vardı yine kahve. Bugün artık bitti diye düşünürken birden pihtili yoğun ve kırmızı olarak gelmeye başladı.normal zamanda 5. Gün çok ama çok az olur lekelenme şeklinde... Bu tarz bir durum yaşayan var mı aranizda?
Cnm bnm son zamanlarda basima gelior ki korunuyordm 4. Gun tam bitti biriyor derken sanki yeniden adet oluordm bukez adet suremde uzadi 7 gune kdr olmaya basladm yani maalesef duzen degisior herlde zamanla

X