Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar partalina_ partalina_ R Random3 bende dün gece durduk yere yine hamile değilim diye tribe girdim gözüme uyku girmedi en son baktığımda saat 4tü süreç cok yorucu yıpratıcı bazen hiç olmayacakmış gibi geliyo insana.sizin hiç var mı cocuğunuz bilmiyorum ama ben hiç tatmadığım evlat kokusuna özlem duyuyorum Rabbim en güzel şekilde verecektir bize de buna inanıyorum
Seni anlıyorum canım, benim de cocuğum yok ve 39 yaşımdayım. Ama işte bu iş hiç belli olmuyor bir anda bize sürpriz yapabilirler. Benim doktorum dediki, stres vucutta hayati tehlike olarak algılanır.. ve tehlike altında vucut bebek olmaması için herşeyi yapar.. strese girersen üzülürsen olacak olan da olmaz.. nolur kendini rahatlat ve olacağına inan 💛💛💛

Kızlar dün doktora gittim.. çok şükür kesemiz var hatta ilk başta acaba iki tane mi dedi sonra yok değil dedi bende anlamadım bir tanesini net kesin gördüm ikincisi kanama da olabilir dedi.. sonra şekerim biraz yüksek çıkmış dahiliyeye yönlendirdi,tsh değerim 2,65 çıkmış onuda ilk üç ay 2,5 üzeri istemeyiz dedi endokrine yönlendirdi.. sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim. doktoru da çok sevemedim zaten. değiştireceğim.öylesine gitmiştim bu doktora çok emin konuşmadı birde ben biraz pimpirikliyim dedi.. ben zaten pimpirikliyim birde kendisi öyle deyince daha da evhamlandım. durum bu haftaya perşembe tam 6 haftalık olacak o zaman prof. gideceğim.😍😍🥰

Bebeklerimiz zamanını bekliyordur canım inşallah en yakın zamanda alırsıın o müjdeli haberi ki bana göre regl gelmeden hep bir ümit vardır. Biz biraz aceleceyiz test işleri için. Yoksa inşallah önümüzde ki ay güzel haberi alırsın🙏🏻🙏🏻♥️
Kuzum geç pozitife dönerse sağlıksız olma ihtimalinden daha çok korkuyorum zaten. Daha önce tecrübe ettiğim için öyle yerleşti zihnime. Olacaksa sağlıkla olsun, üzülmemek elde değil tabii ama umut hep var ❤️
Kızlar partalina_ partalina_ R Random3 bende dün gece durduk yere yine hamile değilim diye tribe girdim gözüme uyku girmedi en son baktığımda saat 4tü süreç cok yorucu yıpratıcı bazen hiç olmayacakmış gibi geliyo insana.sizin hiç var mı cocuğunuz bilmiyorum ama ben hiç tatmadığım evlat kokusuna özlem duyuyorum Rabbim en güzel şekilde verecektir bize de buna inanıyorum
Tatlım ne kadar yıpratıcı olduğunu biliyorum ama her regl olduğumuzda yine bir umutla sıfırdan başlıyoruz, biz güçlüyüz sabırlıyız ve sabrın mükâfatını da alacağız üzülme. Benim bir oğlum var 9 yaşında ilk evliliğimden. Eşimle ortak bir çocuğumuz olsun, çocuklarımıza bağ olsun istiyoruz ama öncelikle hiç anneliği tatmamış olanlar için dua ediyorum hep. Allah gönlünüze göre verecek, inanmaktan vazgeçme ❤️
Ahh cnm ya, reglin gelsin rahatlarsin biraz. Ben de 2gundur yataktan cikmiyorum neredeyse. Ama adet oncesi baya depresif oluyorum, gelince zihnim daha temiz oluyor, biraz atiyorum. Benim kuzuyu aksam yatirirken aglamakli oldu kardesim olsun cok istiyorum diye. Ben de istiyoruz annecim ama gelmeye de bilir, Allah bilir. Napalim cok sukur sagligimiz yerinde, guzel bir aileyiz, annen baban basinda dedim daha cok uzuldu. Siz olmasaniz naparim diye. Aileden uzakta oldugumuz icin ozellikle pandemi doneminde yalnizlik duygusuna kapildi. Bizi kaybetmekten cok koruyor. Cuma el mahkum doktor kontrolune gidecegim, tedavi almayi dusunmuyorum birkac ay, kendi haline birakacagim. Yine de baska bir doktorun fikrini alayim bakalim. Bana kalsa tamamen bu isi rafa kaldirip onume bakmak istiyorum 🤷‍♀️

Elimizden geleni yapiyoruz, gerisi tevekkul, olacaktir insallah, moralini bozma ❤❤❤ Buradaki herkes icin diliyorum 🙏
Ayy aynı şeyleri yaşıyoruz. Benim oğlumda da anksiyete var sürekli bana bişey olacak diye korkuyor ağlıyor. Hatta düşük yaptığımda falan eğer sana bişey olacaksa vazgeçtim ben kardeşten dedi. Sadece benimle büyüdüğü için bana bağımlı, sevgisi hiç bölünmedi. 1 tane kuzeni bile yok iki taraftan da. Çok istiyorum o yüzden kardeş sevgisini yaşamasını, benden sonra hayatta bir desteği olmasını ama Allah her şeyin hayırlısını versin tek duam bu 🙏 ben de 6 ay kadar ara vermiştim kafamı boşalttım iyi de gelmişti. Biraz akışına bırakmakta fayda var tabii

Benimde arkadaşlarımın ya bebeği oldu ya da hamileler dün arkadaşımın kızı olacağını öğrendim onun adına sevindim tabi ki de ama sonra küçücük bir olay oldu istemsizce ağlamaya başladım. Sebebi o küçük olay değildi hamile olmasını kıskanmakta değildi. Benim olmadığı için yaşadığım o üzüntüydü. Artık son zamanlarda en küçük şeye bile ağlar oldum bazen beklemeye bile dayanamıyorum. Daha regl 6 gün var yine olmamıştır diye bile üzülüyorum
Hormonlar bizi ele geciriyor tatlim. Kendini suclama, ama kafani da dagitmaya calis (kendim de yapamiyorum orasi ayri, ama benim vaktim yok yastan dolayi). Yasin genctir diye dusunuyorum. Farkli doktorlarin gorusunu al, elinden geleni yap, tedavini al, sonrasi guzel olacaktir insallah, ben inaniyorum 🌻

Seni anlıyorum canım, benim de cocuğum yok ve 39 yaşımdayım. Ama işte bu iş hiç belli olmuyor bir anda bize sürpriz yapabilirler. Benim doktorum dediki, stres vucutta hayati tehlike olarak algılanır.. ve tehlike altında vucut bebek olmaması için herşeyi yapar.. strese girersen üzülürsen olacak olan da olmaz.. nolur kendini rahatlat ve olacağına inan 💛💛💛
Cnm ya ben de 39 yasindayim. Ozelden yazmayi bilemedim. Bizim icin umut var mi, yoksa bosa mi kurek cekiyoruz. Benim amh 0.63 fsh 11,40. Senin degerlerin nasil, dr. Ne diyor, ozelden yazabilir misin.

Beta hcg 28 cikti suan net birsey diyemiyorlar vR ya da yok diye 😕
Kuzum ama çok normal değerin sıkma canını daha adetin e beş gün varmış iki güne iki katına çıkacak inşallah sağlıklı ilerler gebeliğin şimdiden sıkma canını böyle şeylerle iyi düşün iyi olsun 😍bat gecikince öğrenseydin belki daha da yüksek bir değerle öğrenecektin sen erken öğrendin kuzum

Beta hcg 28 cikti suan net birsey diyemiyorlar vR ya da yok diye 😕
ayyy var var kuzum , demezler net bısey ama sen cok dıkkat et yat dınlen avakado ye bırde kabak cekırdegı,
ıkı gun sonra aynı yerde aynı saatte tekrar kan ver kuzum ınsallaahh katlanarak artar:KK200::anneadayı::nazar::nazar::nazar::nazar:

Kuzum ama çok normal değerin sıkma canını daha adetin e beş gün varmış iki güne iki katına çıkacak inşallah sağlıklı ilerler gebeliğin şimdiden sıkma canını böyle şeylerle iyi düşün iyi olsun 😍bat gecikince öğrenseydin belki daha da yüksek bir değerle öğrenecektin sen erken öğrendin kuzum
evttt aynen bes gun var cok normal deger dusuk cıkması

Kuzum geç pozitife dönerse sağlıksız olma ihtimalinden daha çok korkuyorum zaten. Daha önce tecrübe ettiğim için öyle yerleşti zihnime. Olacaksa sağlıkla olsun, üzülmemek elde değil tabii ama umut hep var ❤️

Tatlım ne kadar yıpratıcı olduğunu biliyorum ama her regl olduğumuzda yine bir umutla sıfırdan başlıyoruz, biz güçlüyüz sabırlıyız ve sabrın mükâfatını da alacağız üzülme. Benim bir oğlum var 9 yaşında ilk evliliğimden. Eşimle ortak bir çocuğumuz olsun, çocuklarımıza bağ olsun istiyoruz ama öncelikle hiç anneliği tatmamış olanlar için dua ediyorum hep. Allah gönlünüze göre verecek, inanmaktan vazgeçme ❤️

Ayy aynı şeyleri yaşıyoruz. Benim oğlumda da anksiyete var sürekli bana bişey olacak diye korkuyor ağlıyor. Hatta düşük yaptığımda falan eğer sana bişey olacaksa vazgeçtim ben kardeşten dedi. Sadece benimle büyüdüğü için bana bağımlı, sevgisi hiç bölünmedi. 1 tane kuzeni bile yok iki taraftan da. Çok istiyorum o yüzden kardeş sevgisini yaşamasını, benden sonra hayatta bir desteği olmasını ama Allah her şeyin hayırlısını versin tek duam bu 🙏 ben de 6 ay kadar ara vermiştim kafamı boşalttım iyi de gelmişti. Biraz akışına bırakmakta fayda var tabii
Pandemi hayatimizdan 2 yil hatta fazlasini caldi. Olmasaydi belki su an anneler grubunda yazisiyorduk 🤭 Hersey mukemmel olsun diye beklerken, tren kacti herhlde benim. Yasin gencse senin olur insallah. 35 alti, 35-38 diye gruplandiriyorlar. Sonrasi her yas birbirinden cok farkliymis, hizla azaliyormus dogurganlik 😔 Ben sinirlari zorluyorum galiba. Ama hem ailelerden uzak ol, hem calis, hem yuksel, hem cocuk buyut, bir suru badire atlat, ustune 2.yi yap, zor yani.

X