Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Geçmiş olsun hoşgeldiniz inşallah en yakın ve hayırlı zamanda bebeğinizle meşgul olursunuz. Düşüncesiz insanlar her daim olacak konular değişir insanlar değişmez size iyi hissettirmeyenlerle mesafeli olmak en iyisi gerçekten
Gerçekten öyle en güzeli mesafe, olmuyorsa da yarayi göstermemek kesinlikle

Kızlar dün doktora gittim 2. Kez kolemen ve çatlatma deniycez. Bu sefer birde toz şeklinde vitamin verdi günde bir bardak suyla karıstırıp içiyoruz içinde yumurtayı kaliteli hale getiren vitaminler varmıs. Ay inşallah bu ay hepimizin yüzü güler sağlıklı bir şekilde gebelik haberlerimizi alırız 🙏🏻
Benim de bu 2.kullanisim. Yarin bitiyor. Pztsi kontrol. 3 kez kullanicaz demisti dr. Ama ben havlu atiyorum cnm. Reglden sonra mutlu mesuttum. Hersey normaldi, ama ilaci kullanmaya basladigim 3.gunden itibaren psikoloji birakmiyor bende. Bu surec boyle olmamali, gerginim, sinirliyim, agliyorum surekli. Birliktelik filan da istemiyorum. Esime karsi tepkiliyim. Hamile kalmak icin ilac iciyorum ama bedenim ve ruhum bu sureci tamamen red ediyor. Dolayisiyla ilac amacina ulasmiyor. Ve aglama sebebim cocugum olmuyor fikri degil de, sanki ölmek uzereyim de hayatimi hic yasayamadim, yapmak istediklerimi yapamadim, hersey bitti vah tuh filan diye koyu bir dram yasiyorum 🙄🙄🙄

Kızlar camdaki kızı izleyen var mi bu feride de ayni bizim gibi kızı daha geçen bolum cocuk yapmaya başladı bu bolum sen guzellesmissin bebek olabilir diyor asgdhshahaj 🤣🤣

Merhabalar kızlar, konu açtım ama sizede sormak istiyorum doktora gitmiştim adetimin 3. Gününden sabah aksam 1 tane femara kullandım. 11. Gün yani bugün dr gittim 18mm yumurtam büyümüş. Dr şansa bırakmayalım çatlatma iğnesi veriyim mi dedi tamam dedim. 2 gün sonra yani önümüzde ki cumartesi öğlen vurul sonraki günler hep ilişki dedi. Bu arada rahim duvarı kalınlığı 5mm miş. İnce dedi bebek olsa tutmaz dedi ama bi ilaç vermedi. Kafama takılanlar ise eğer rahim duvarım inceyse bana duphaston gibi bir ilaç vermesi gerekmiyor muydu burdaki arkadaşlardan okuduğuma göre kullanmışlar? İkincisi olarak ovitrelle den sonra hemen değil 36 saat sonra ilişki ve sonraki günler değerlendirilmesi lazım değil mi? İlk deneyimim kusura bakmayın bilmiyorum kafama takıldığı için sizlere sormak istiyorum bilginiz varsa yardımcı olur musunuz 🙏🏻🥰
Cnm duvar kalinligi meselesini hic bilmiyorum. Bu konuda dr. Hic bisey demedi. Catlatma ignesi konusunda benim dr. Saat soylemedi. Gun soyledi, ben de 17.00gibi yaptirdim. Ertesi gun ve gun asiri olamk uzere 3 tarih verdi. Yani igne 29 aralikti, iliski icin 30 aralik, 1 ve 3 ocak. Ikisine uydum ama ucuncu de sinirlerim bozuldu yapamadim. Sonra da regl gununu bekledim, yine birliktelik olmadi. Sonuc, negatif tabi. 36 saat meselesi ozellikle opu yapilacaginda cok onemli sanirim. Ya da benim dr. rahat bilemiyorum.

Ben de sunu merak ediyorum. Sanki igneden onceki gunu de degerlendirmek gerekiyor gibi okumustum. Ben muayeneye gidecegim icin igne oncesini de degerlendirmedik. Esim de test verecekti filan. Oncesi hakkinda bilgin var mi acaba, dr. soyledi mi

İncir süt hormonunu artırıyor diye biliyorum benim zaten bi kez prl yüksek çıkmıştı hamile kalmayı zorlaştırıyor sanırım
Aynen Prolaktin ve insülin direnci olanalr bence fazla üstün de durmamalı bend eo hUddn bıraktım zaten..

Kızlar dün doktora gittim 2. Kez kolemen ve çatlatma deniycez. Bu sefer birde toz şeklinde vitamin verdi günde bir bardak suyla karıstırıp içiyoruz içinde yumurtayı kaliteli hale getiren vitaminler varmıs. Ay inşallah bu ay hepimizin yüzü güler sağlıklı bir şekilde gebelik haberlerimizi alırız 🙏🏻
İnshaAllah canimm göreceksinnnn :21:

Bol su iç, gebelik çalışmalarına devam et ovulasyon belirtileri de aynı çünkü. Şikayetin artar tuvalete çıkarken yanma olursa tam idrar tahlili yaptır enfeksiyon çıkarsa doktor antibiyotik verir zaten
Regl cuma bitti yumurtlama için çok erken değil mi benim zaten döngüm 35 gün ortalama tahmini yumurtlama günü 30u falan olmalı bat 15 Şubat aşağı yukarı 🤔

Herkese selam kızlar, belki bana şans getirir diye şubat gebelik planlayanlar konusunu ben açmak istedim☺️ Katılmak isteyen olursa bat tarihini yazabilir🌸 Şubat ayı hepimize güzel haberler müjdelesin🍀
Kullanıcı AdıBATSONUÇ
@kuzaca18 Ocak
@ssedays21 Ocak
@majamuge29 Ocak
@oddo065829 Ocak
@Napicagimi Bilmiyorum1 Şubat
@loveprayeat1 Şubat
@Emek011 Şubat
@seklla2 Şubat
@Bonibon482 Şubat
@Hemsiree2e3 Şubat
@mauve3 Şubat
@Hlm284 Şubat
@Maviyiseven4 Şubat
@Dualarlabaykss4 Şubat
@Ebruli_34634 Şubat
@2bocek1melekannesi4 Şubat
@minezmn415 Şubat
-Arwen- -Arwen- 6 Şubat
@undomielk6 Şubat
Ruyaperisi Ruyaperisi 6 Şubat
E L B A E L B A 6 Şubat
@ysmnbs6 Şubat
@NazMinor7 Şubat
@Sunrseee7 Şubat
@sonsuzaskk8 Şubat
@pembelikedis8 Şubat
@Bade58 Şubat
@Ches288 Şubat
@Eflatun1Kelebek10 Şubat
@Sifonella10 Şubat
@Arianaa10 Şubat
Teach_Mavi Teach_Mavi 11 Şubat
@mmmeyra11 Şubat
@Balim2511 Şubat
@kertenkelebekim11 Şubat
@Efsanemine12 Şubat
@Sevdalikelebek12 Şubat
@Mer12345812 Şubat
R Random3 12 Şubat
@Kaptanyin13 Şubat
@1 prenses annesi5813 Şubat
@dua644113 Şubat
@Svgidrmzz13 Şubat
@ozlemem13 Şubat
@Hali13 Şubat
@hummy14 Şubat
@Szrsz14 Şubat
@Birbuketcicek14 Şubat
@Nasipolsunn14 Şubat
@asunny15 Şubat
H heraa20 15 Şubat
@papatyamveben15 Şubat
@dceke15 Şubat
@Pandolfini15 Şubat
@Feslegeen16 Şubat
@Hyrnssrcn16 Şubat
@bugdaycorci17 Şubat
@yanbaz17 Şubat
@BurcuYener18 Şubat
@nedesemkipek19 Şubat
@Eriser23 Şubat
Beni de ekler misiniz 11 Şubat inşallah 💐

Kızlar çocuk ne zaman sorusuyla nasıl başa çıkıyorsunuz nolur bana bi yol gösterin akıl verin her soran çocuk yok mu niye yok diyor diyemiyorsun ki 1 yıldır deniyoruz olmuyor diye tükendim ruh halim artık bu soruyu duyduğum an istemsiz tepki veriyor baş edemiyorum
Çocuk nezmaan diyene.. canım istediği zaman:cool: diceksin canım .. kocamla beraber vakit geçirecek daha erken genciz .. çocuğa daha var deyin gitsin yaaa sonrada salllaaaaaa

Cnm duvar kalinligi meselesini hic bilmiyorum. Bu konuda dr. Hic bisey demedi. Catlatma ignesi konusunda benim dr. Saat soylemedi. Gun soyledi, ben de 17.00gibi yaptirdim. Ertesi gun ve gun asiri olamk uzere 3 tarih verdi. Yani igne 29 aralikti, iliski icin 30 aralik, 1 ve 3 ocak. Ikisine uydum ama ucuncu de sinirlerim bozuldu yapamadim. Sonra da regl gununu bekledim, yine birliktelik olmadi. Sonuc, negatif tabi. 36 saat meselesi ozellikle opu yapilacaginda cok onemli sanirim. Ya da benim dr. rahat bilemiyorum.

Ben de sunu merak ediyorum. Sanki igneden onceki gunu de degerlendirmek gerekiyor gibi okumustum. Ben muayeneye gidecegim icin igne oncesini de degerlendirmedik. Esim de test verecekti filan. Oncesi hakkinda bilgin var mi acaba, dr. soyledi mi
Evet iğneden önce değerlendir diyor herkes bende öyle yapıcam canım dr demedi ama yapıcam. Zaten bu doktora yeni başladım sanki tekrardan gelmemi istercesine hani bu işlem olmasın bidaha geleyim hgs flan cekelim dedi bayada pahalıymiş biraz maddiyata önem verdi heralde. Ben de doktorun dediği gibi yapmıcam canım iğne vurulduktan snra 36 saat snra yapıcam

Merhabalar kızlar, konu açtım ama sizede sormak istiyorum doktora gitmiştim adetimin 3. Gününden sabah aksam 1 tane femara kullandım. 11. Gün yani bugün dr gittim 18mm yumurtam büyümüş. Dr şansa bırakmayalım çatlatma iğnesi veriyim mi dedi tamam dedim. 2 gün sonra yani önümüzde ki cumartesi öğlen vurul sonraki günler hep ilişki dedi. Bu arada rahim duvarı kalınlığı 5mm miş. İnce dedi bebek olsa tutmaz dedi ama bi ilaç vermedi. Kafama takılanlar ise eğer rahim duvarım inceyse bana duphaston gibi bir ilaç vermesi gerekmiyor muydu burdaki arkadaşlardan okuduğuma göre kullanmışlar? İkincisi olarak ovitrelle den sonra hemen değil 36 saat sonra ilişki ve sonraki günler değerlendirilmesi lazım değil mi? İlk deneyimim kusura bakmayın bilmiyorum kafama takıldığı için sizlere sormak istiyorum bilginiz varsa yardımcı olur musunuz 🙏🏻🥰

13 Şubat 🙈 bu ayda taşınma işim var pek umutlu değilim ama hadi inşallah ❤️

-Arwen- -Arwen- merhaba benide listeye ekler mısınız? Bende 36 yaşındayım ve 1 yılı aşkındır deniyorum ama olmuyor sebepsiz yere. 4 yaşında kızım var ve o kendiliğinden oldu ama şimdi olmuyor 🤷🤷🤷 şu an 10 gün var adetime beni de ekler mısınız?

Herkese selamlaar🖐️ geçen ay ovülasyon testi kullanmadan takvim üzerinden tahminde bulunarak denemiştik hatta baya da umutlanmıştım ancak bugün regl oldum 😒 normalde 30 günde bir düzenli şekilde olurken bu ay o kadar denemeden sonra 4 gün erken regl oldum😒 o yüzden şubat ayında ovülasyon testi ile denemeye karar verdim. Beni de ekler misiniz listeye 😊 bat 20 ocak

Beni de ekler misiniz 11 Şubat inşallah 💐
Selaaaam kizlaar hepiniz hoşgeldiniz... İnshaAllah müjdeyi bu topikte verirsinizzz🤲🏻🥰🙈

Benim de bu 2.kullanisim. Yarin bitiyor. Pztsi kontrol. 3 kez kullanicaz demisti dr. Ama ben havlu atiyorum cnm. Reglden sonra mutlu mesuttum. Hersey normaldi, ama ilaci kullanmaya basladigim 3.gunden itibaren psikoloji birakmiyor bende. Bu surec boyle olmamali, gerginim, sinirliyim, agliyorum surekli. Birliktelik filan da istemiyorum. Esime karsi tepkiliyim. Hamile kalmak icin ilac iciyorum ama bedenim ve ruhum bu sureci tamamen red ediyor. Dolayisiyla ilac amacina ulasmiyor. Ve aglama sebebim cocugum olmuyor fikri degil de, sanki ölmek uzereyim de hayatimi hic yasayamadim, yapmak istediklerimi yapamadim, hersey bitti vah tuh filan diye koyu bir dram yasiyorum 🙄🙄🙄
Evet o bende de öyle oluyor. İlacın değişik bir psikolojik etkisi var kafamı oyalamaya çalıssam da o hormon beni bırakmıyor. Kilo almamam lazım kilo aldım bu ilacı ilk kullandıgım da 1 ayda 5 kilo aldım. Ay bilmiyorum Allah yardımcımız olsun 🙏🏻🙏🏻

Hadi burda da denk geldik 1 hafta aramız var yine.Güzel haberler alalım sırayla inşallah 🙏 Önce sen ✨
Ah canım inşallah son ay olur anneler grubuna geçeriz direkt ama benim bu ay dan hiç umudum yok.. Yumurtlama dönemim haftaya.. Ara tatile girdik memlekete gidicez pazar günü. Ovulasyonla takip ediyorum ama henüz olmadı.neyse bu ay doktorlar net bir şey söylesin de diğer ay doğru tedaviyle ilerlerim umarım. Üroloğada gidicez bu zamana kadar gittiğimiz doktorlar gerek yok dedi biz de saf gibi gitmedik hiç. Dermansız dert vermesin Allahım, o güzel haberi bizlerde alalım artıkk

Bugün ben de Femaraya başladım yine 6 ay tedavisiz bir süreden sonra. Geçen yıl Femara kullandığımda 2 kez gebelik oldu ama ikisi de düşük oldu çünkü o zaman pıhtılaşma olduğunu bilmiyordum. Klomen denemelerim başarısız oldu. Israrla tekrar Femara denemek istedim. Akşam alabildim ama ilk dozu, farketmez heralde. Hadi bu sefer hayırlısı diyelim 🙏🥰 var mı başka Femara kullanan bu ay?

Selamlar herkese ocaktan transferim reglimin ilk günü bugün bat 18 Şubat etiketlemeyi bilmiyorum beni de eklerse ilgili kişi memnun olurum yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim 😅
Hoş geldin canım ekliyorum🍀

Herkese selam kızlar, belki bana şans getirir diye şubat gebelik planlayanlar konusunu ben açmak istedim☺️ Katılmak isteyen olursa bat tarihini yazabilir🌸 Şubat ayı hepimize güzel haberler müjdelesin🍀
Kullanıcı AdıBATSONUÇ
@kuzaca18 Ocak
@ssedays21 Ocak
@majamuge29 Ocak
@oddo065829 Ocak
@Napicagimi Bilmiyorum1 Şubat
@loveprayeat1 Şubat
@Emek011 Şubat
@seklla2 Şubat
@Bonibon482 Şubat
@Hemsiree2e3 Şubat
@mauve3 Şubat
@Hlm284 Şubat
@Maviyiseven4 Şubat
@Dualarlabaykss4 Şubat
@Ebruli_34634 Şubat
@2bocek1melekannesi4 Şubat
@minezmn415 Şubat
-Arwen- -Arwen- 6 Şubat
@undomielk6 Şubat
Ruyaperisi Ruyaperisi 6 Şubat
E L B A E L B A 6 Şubat
@ysmnbs6 Şubat
@NazMinor7 Şubat
@Sunrseee7 Şubat
@sonsuzaskk8 Şubat
@pembelikedis8 Şubat
@Bade58 Şubat
@Ches288 Şubat
@Eflatun1Kelebek10 Şubat
@Sifonella10 Şubat
@Arianaa10 Şubat
Teach_Mavi Teach_Mavi 11 Şubat
@mmmeyra11 Şubat
@Balim2511 Şubat
@kertenkelebekim11 Şubat
@Efsanemine12 Şubat
@Sevdalikelebek12 Şubat
@Mer12345812 Şubat
R Random3 12 Şubat
@Kaptanyin13 Şubat
@1 prenses annesi5813 Şubat
@dua644113 Şubat
@Svgidrmzz13 Şubat
@ozlemem13 Şubat
@Hali13 Şubat
@hummy14 Şubat
@Szrsz14 Şubat
@Birbuketcicek14 Şubat
@Nasipolsunn14 Şubat
@asunny15 Şubat
H heraa20 15 Şubat
@papatyamveben15 Şubat
@dceke15 Şubat
@Pandolfini15 Şubat
@Feslegeen16 Şubat
@Hyrnssrcn16 Şubat
@bugdaycorci17 Şubat
@yanbaz17 Şubat
@BurcuYener18 Şubat
@Brckrks18 Şubat
@nedesemkipek19 Şubat
@Eriser23 Şubat
Tahmini 14 şubat canım, ovulasyon günü netleşince değişirse güncellerim. Bu topikte güzel haberler alalım inşallah :)

X