Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Eki Görüntüle 2992436
Kızlar bugünün ovülasyon testi, az önce yapabildim. Dünü değerlendirmiştim bugün de silik çıkar dünkü gibi diye ama baya koyu çıktı napıyım şimdi ya kafam karıştı :KK43: @asunny Arianaa Arianaa Papatyamveben-Mavi Papatyamveben-Mavi @Bir_Mumine @Feslegeen
henüz pik olmamış ama koyulaşma var eşinde sperm sorunu yoksa değerlendir canım çokta testlere takılıp kaçırdım mı die düşünüp sitres yapma spermler sağlıysa 48-72 saate kadar yaşıyo çünkü

Evet değerlendireceğim kısmetse 😁 sen tekrar test yaptın mı çünkü gayet iyi tarihlerde değerlendirme yapmışsın. Son ihtimal olan 5 ocaktan 2 gün sonra yumurtan çatlamış olsa en geç 17 ocakta yerleşme olur ki senin lekelenmeler daha önce başladı. Evde yapılan testte artık çıkar diye düşünüyorum. Eğer hala çıkmazsa test bozuk değilse gecikme sebebi gebelik kaynaklı değil başka bir sebeptendir. Bence yapmadiysan tekrar test yap.

Çift yumurta ikizi kardeşlerim var benim. Kızıma hamile kalmadan evvel yumurta takibi yaptı doktor, takip sürecinde 3 yumurta gözlenmişti. Çoğul gebelik olur sanmıştık hatta. Çift yumurtlama olabiliyor ancak farklı dönemlerde değil diye biliyorum yani bu döngü-yumurtlama durumları belli bir hormonal düzen içerisinde gerçekleştiği için döngü içinde sadece bir kez yumurtlama olur ama yumurtaların sayısı farklı olur şeklinde bilgiye sahibim.2013 yılından beri konuya özel ilgim olduğundan fahri uzman oldum 🤣 Eğer dediğin gibiyse çok şaşırırım zira bu konularla ilgili çok fazla akademik yazı okudum hatta özellikle farklı zamanlarda iki kez yumurtlama olur mu diye araştırmıştım.😁 Doktora gidince muhakkak soracağım

Küfün sebebini saptamak ve oluşmasını engellemek lazım ev içinde çamaşır kurutuyor musun? Yemek yaparken aspiratör kullanmak çamaşırı evde kurutmamak sürekli değil 15 dk kadar havalandırmak ev içi ısı dengesini sağlamak... Gibi önlemler nemi azaltır. Bunun dışında boya yapacağın zaman rutubetlenme karşıtı boya tercih edebilirsin. Rutubeti sebebi evde bulunan fazla nemin evin en soğuk noktasında birikmesi
Ben geçen ay klomen kullandım 2 yumurta oluştu bu iyi bişey mi bana az gelmişti. Bu ay da kullandım pazartesi kontrolüm var

Kızlar selam aranıza yeni katılıyor sayılırım, uzun zamandır kapalıydı hesabım, ilk kez bebiş için yazıyorum, çünkü artık kendimi çok çaresiz hissediyorum ne yapacağımı bilmiyorum, uzun süredir bebek istiyoruz hep bir engel çıktı karşımıza doktorlara git gel git gel helak oldum. Sebepsiz infertilite olduğumu söylediler hep, bende Eylül ayında yeni doktora başladım ve sürecimi anlattım benim sorunum düzensiz adet durumu ve yumurtlayamama kasım ayında bana attık tedavimin daha güçlü olması için femara ve gonal-f başlandı ama çok yüklü geldiği için çok fazla yumurtam oldu sonra aşılamamı yapsak durumuna döndük ama onda çok fazla yumurta olduğundan vazgeçildi. Son kontrolümde çatlama olacağını söyledi doktorum ve o gün hafif kanamalarım akşam saatinde çoğalarak en son 2 aralıkta ben regl oldum çatlama beklerken hüsrana uğradım çok üzüldüm ondan iğne ilaç boşuna gitmiş gibi hissettim. Ve o gün bugündür regl olamıyorum iki kez idrar testi bir kezde en son 17 ocakta kan testi yaptırdım 0,21 ile negatif hatta yapan kişi arada kaldığını ve hamile olabiliceğimi söyledi iki gün sonra tekrar test vermemi söyledi fakat bu durumu kendi doktorumla görüşünce kesinlikle negatif olduğunu söyledi ve bana söktürücü ilaç olarak tarlusal başladı şuan 3.günüm onu kullanıyorum tiroid hastasıyım ilaç kullanıoyrum bunları yanı sıra birde biosteron başlandı bana 3. ayındayım bende Şubat ayında hamile haberi almak istiyorum etrafımda herkes ya hamile ya doğurdu ve hepsi benden sonra evlendi bende çok üzülüyorum ister istemez insan stres oluyar. Bende kimselere anlatamıyorum buraya yazarak size içimi dökmek istedim 2016 nisanda evlendim 30 yaşındayım son iki senedir bebek düşünüyoruz bazı aksiliklere rağmen, bende hamişşş olabilcek miyimmm :KK43:

İncir süt hormonunu artırıyor diye biliyorum benim zaten bi kez prl yüksek çıkmıştı hamile kalmayı zorlaştırıyor sanırım

Kızlar selam aranıza yeni katılıyor sayılırım, uzun zamandır kapalıydı hesabım, ilk kez bebiş için yazıyorum, çünkü artık kendimi çok çaresiz hissediyorum ne yapacağımı bilmiyorum, uzun süredir bebek istiyoruz hep bir engel çıktı karşımıza doktorlara git gel git gel helak oldum. Sebepsiz infertilite olduğumu söylediler hep, bende Eylül ayında yeni doktora başladım ve sürecimi anlattım benim sorunum düzensiz adet durumu ve yumurtlayamama kasım ayında bana attık tedavimin daha güçlü olması için femara ve gonal-f başlandı ama çok yüklü geldiği için çok fazla yumurtam oldu sonra aşılamamı yapsak durumuna döndük ama onda çok fazla yumurta olduğundan vazgeçildi. Son kontrolümde çatlama olacağını söyledi doktorum ve o gün hafif kanamalarım akşam saatinde çoğalarak en son 2 aralıkta ben regl oldum çatlama beklerken hüsrana uğradım çok üzüldüm ondan iğne ilaç boşuna gitmiş gibi hissettim. Ve o gün bugündür regl olamıyorum iki kez idrar testi bir kezde en son 17 ocakta kan testi yaptırdım 0,21 ile negatif hatta yapan kişi arada kaldığını ve hamile olabiliceğimi söyledi iki gün sonra tekrar test vermemi söyledi fakat bu durumu kendi doktorumla görüşünce kesinlikle negatif olduğunu söyledi ve bana söktürücü ilaç olarak tarlusal başladı şuan 3.günüm onu kullanıyorum tiroid hastasıyım ilaç kullanıoyrum bunları yanı sıra birde biosteron başlandı bana 3. ayındayım bende Şubat ayında hamile haberi almak istiyorum etrafımda herkes ya hamile ya doğurdu ve hepsi benden sonra evlendi bende çok üzülüyorum ister istemez insan stres oluyar. Bende kimselere anlatamıyorum buraya yazarak size içimi dökmek istedim 2016 nisanda evlendim 30 yaşındayım son iki senedir bebek düşünüyoruz bazı aksiliklere rağmen, bende hamişşş olabilcek miyimmm :KK43:
Zamanlama olarak birebir aynı şeyleri yaşıyoruz düğün tarihimiz yaşımız bebek yapmaya çalıştığımız süre aynı yazdıklarınızı okurken kendim yazmışım gibi hissettim. Adet düzensizliği var mı sizde, hep zor mu olur

Zamanlama olarak birebir aynı şeyleri yaşıyoruz düğün tarihimiz yaşımız bebek yapmaya çalıştığımız süre aynı yazdıklarınızı okurken kendim yazmışım gibi hissettim. Adet düzensizliği var mı sizde, hep zor mu olur
Bende kendime bir arkadaş bir derttas arıyorum artık kendim başa çıkabilecek gibi hissetmiyorum :KK43: Evet adet düzensizliğim kendimi bildim bileli var senede iki kez hatta 2 ayı geçiyor ama pcos değilmişim öyle söylendi. Kafasına göre takılmayı seviyor kendileri :) beni hep strese sokuyor

Dün ilk defa umutsuzluğa kapıldım, ilk defa bi sorun olduğunu düşündüm. Üstelik tam de deneme yapmamız gereken bugünlerde.. bu hafta en yakın arkadaşımın hamilelik haberini aldım diğer tüm arkadaşlarım gibi.. dün gece kız kardeşimin de hamilelik haberini aldım.. insan kardeşinin mutluluğuna sevinmez mi sevinemedim nasıl sıktıysam kendimi telefonu kapattığım gibi ağlamaya başladım. Stresle dolu geçen 1,5 yıl ve henüz hiçbi tedavi görmemiş olmamız. Her şey normalse neden bebeğimiz olmuyor normal değilse neden tedaviye yönlendirilmedik içim o kadar huzursuz ki
Bu yazını gördükten sonra bende yazmaya karar verdim aslında aynı şeyleri yaşadığımız doğru :) bende iki en yakın arkadaşımın hamilelik haberinde böyle hissettim ağladım kendimi kötü hissettim :KK43: her geçen ay umutsuzlukla doldu içim..

henüz pik olmamış ama koyulaşma var eşinde sperm sorunu yoksa değerlendir canım çokta testlere takılıp kaçırdım mı die düşünüp sitres yapma spermler sağlıysa 48-72 saate kadar yaşıyo çünkü
Bildiğimiz bi sorun yok canım bugünü de değerlendirip iki gün ara vermeyi düşünüyorum

Bende kendime bir arkadaş bir derttas arıyorum artık kendim başa çıkabilecek gibi hissetmiyorum :KK43: Evet adet düzensizliğim kendimi bildim bileli var senede iki kez hatta 2 ayı geçiyor ama pcos değilmişim öyle söylendi. Kafasına göre takılmayı seviyor kendileri :) beni hep strese sokuyor
Ben de hep içime attığım için bir iki gün önce kayıt oldum aslında her ay belirtileri okumak için burayı takip ediyordum :) her ay bi umut sonrası hüzün inşallah allahım isteyen herkese nasip eder

Ben de hep içime attığım için bir iki gün önce kayıt oldum aslında her ay belirtileri okumak için burayı takip ediyordum :) her ay bi umut sonrası hüzün inşallah allahım isteyen herkese nasip eder
Daha çok kafama takmamaK adına bakmak istemiyordum, hiçbir bitkisel denemem olmadı, bir kür takviye denemedim acaba denemeli miyim napmalıyım bilmiyorum çok karışığım kendimi çaresiz hissediyorum ve yoruldum artık.. deneyimliler neler tavsiye eder acaba :KK43: Amiiiiin inşallah inşallahhhhh Allah isteyen herkese versin..

Son düzenleme:
Kızlar dün doktora gittim 2. Kez kolemen ve çatlatma deniycez. Bu sefer birde toz şeklinde vitamin verdi günde bir bardak suyla karıstırıp içiyoruz içinde yumurtayı kaliteli hale getiren vitaminler varmıs. Ay inşallah bu ay hepimizin yüzü güler sağlıklı bir şekilde gebelik haberlerimizi alırız 🙏🏻

Ben geçen ay klomen kullandım 2 yumurta oluştu bu iyi bişey mi bana az gelmişti. Bu ay da kullandım pazartesi kontrolüm var
İyi olması nereden baktığına bağlı çoğul gebelik istemeyebilir herkes. Ama az değil klomenin kullanım amacı yumurtayı geliştirmek yani hedef 1 yumurta iken sende iki tane olmuş. Bence az bulma hem çok yumurta olması da eğer tüp bebek olmayacaksa ile miktar riskler barındırıyor. Çoğul gebelik oluşursa o gebeliği sağlıklı tamamlamak kolay değil.
Hoşgeldin umutsuz olma herşeyin bir vakti zamanı var emin ol.bu gözler ileri infertelite denilen kimselerin tedavisiz hamile kaldığını gördü bir değil birden fazla kişi hem de...
Kızlar dün doktora gittim 2. Kez kolemen ve çatlatma deniycez. Bu sefer birde toz şeklinde vitamin verdi günde bir bardak suyla karıstırıp içiyoruz içinde yumurtayı kaliteli hale getiren vitaminler varmıs. Ay inşallah bu ay hepimizin yüzü güler sağlıklı bir şekilde gebelik haberlerimizi alırız 🙏🏻
Hayırlı sonuçlar alın inşallah toz karışımın adı nedir merak ettim

Kızlar çocuk ne zaman sorusuyla nasıl başa çıkıyorsunuz nolur bana bi yol gösterin akıl verin her soran çocuk yok mu niye yok diyor diyemiyorsun ki 1 yıldır deniyoruz olmuyor diye tükendim ruh halim artık bu soruyu duyduğum an istemsiz tepki veriyor baş edemiyorum

Arkadaşlar alt karın bölgemde ve kasıklarımda ağrı olduğunu yazmıştım ya size bugün ovülasyon testimi yapmak için baktığımda idrarımın aşırı derecede bulanık olduğunu gördüm karnımda hafif şişlik de var tüm bu belirtilere baktığımda idrar yolu enfeksiyonu olduğunu gördüm daha önce başına gelen var mı tam da ilişki dönemi ne yapmam gerekiyor acaba

İyi olması nereden baktığına bağlı çoğul gebelik istemeyebilir herkes. Ama az değil klomenin kullanım amacı yumurtayı geliştirmek yani hedef 1 yumurta iken sende iki tane olmuş. Bence az bulma hem çok yumurta olması da eğer tüp bebek olmayacaksa ile miktar riskler barındırıyor. Çoğul gebelik oluşursa o gebeliği sağlıklı tamamlamak kolay değil.

Hoşgeldin umutsuz olma herşeyin bir vakti zamanı var emin ol.bu gözler ileri infertelite denilen kimselerin tedavisiz hamile kaldığını gördü bir değil birden fazla kişi hem de...

Hayırlı sonuçlar alın inşallah toz karışımın adı nedir merak ettim
Sifonella hoşbuldum sağolasın inşallah bende buraya hamileyim diye yazabilirim en kısa zamanda :KK43:

Kızlar tek tek alintilayamadim mesajlarinizi ben de 30 yaşındayım 4 yıllık evliyim bir buçuk yildir uğraşıyoruz bir dış gebelik bir kimyasal sigdirdim bu bir buçuk yila, yaramı kime açsam tuz bastılar, insanların düşüncesizligi öyle fazla ki bas etmek mümkün değil en iyisi uzak durmak

Kızlar çocuk ne zaman sorusuyla nasıl başa çıkıyorsunuz nolur bana bi yol gösterin akıl verin her soran çocuk yok mu niye yok diyor diyemiyorsun ki 1 yıldır deniyoruz olmuyor diye tükendim ruh halim artık bu soruyu duyduğum an istemsiz tepki veriyor baş edemiyorum
Canım şuan düşünmüyoruz de, hiç istiyoruz deme

X