Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Dün ilk defa umutsuzluğa kapıldım, ilk defa bi sorun olduğunu düşündüm. Üstelik tam de deneme yapmamız gereken bugünlerde.. bu hafta en yakın arkadaşımın hamilelik haberini aldım diğer tüm arkadaşlarım gibi.. dün gece kız kardeşimin de hamilelik haberini aldım.. insan kardeşinin mutluluğuna sevinmez mi sevinemedim nasıl sıktıysam kendimi telefonu kapattığım gibi ağlamaya başladım. Stresle dolu geçen 1,5 yıl ve henüz hiçbi tedavi görmemiş olmamız. Her şey normalse neden bebeğimiz olmuyor normal değilse neden tedaviye yönlendirilmedik içim o kadar huzursuz ki
Yaaa o kadar sen bensin kiiii yazını üzülerek okudum 😭 içini rahat tut inşallah en kısa zamanda nasip olur 🌺

Merhabalar kızlar, konu açtım ama sizede sormak istiyorum doktora gitmiştim adetimin 3. Gününden sabah aksam 1 tane femara kullandım. 11. Gün yani bugün dr gittim 18mm yumurtam büyümüş. Dr şansa bırakmayalım çatlatma iğnesi veriyim mi dedi tamam dedim. 2 gün sonra yani önümüzde ki cumartesi öğlen vurul sonraki günler hep ilişki dedi. Bu arada rahim duvarı kalınlığı 5mm miş. İnce dedi bebek olsa tutmaz dedi ama bi ilaç vermedi. Kafama takılanlar ise eğer rahim duvarım inceyse bana duphaston gibi bir ilaç vermesi gerekmiyor muydu burdaki arkadaşlardan okuduğuma göre kullanmışlar? İkincisi olarak ovitrelle den sonra hemen değil 36 saat sonra ilişki ve sonraki günler değerlendirilmesi lazım değil mi? İlk deneyimim kusura bakmayın bilmiyorum kafama takıldığı için sizlere sormak istiyorum bilginiz varsa yardımcı olur musunuz 🙏🏻🥰

Hanımlar birsey sorucam yardımcı olurmusunuz özel günlerde 4 defa ilişki oldu 2 günde bir 3 günde bir şans olurmu acaba az mı 🥴

Herkese selam kızlar, belki bana şans getirir diye şubat gebelik planlayanlar konusunu ben açmak istedim☺️ Katılmak isteyen olursa bat tarihini yazabilir🌸 Şubat ayı hepimize güzel haberler müjdelesin🍀
Kullanıcı AdıBATSONUÇ
@kuzaca18 Ocak
@ssedays21 Ocak
@majamuge29 Ocak
@oddo065829 Ocak
@Napicagimi Bilmiyorum1 Şubat
@loveprayeat1 Şubat
@Emek011 Şubat
S seklla 2 Şubat
@Bonibon482 Şubat
@Hemsiree2e3 Şubat
mauve mauve 3 Şubat
@Hlm284 Şubat
@Maviyiseven4 Şubat
@Dualarlabaykss4 Şubat
@Ebruli_34634 Şubat
@2bocek1melekannesi4 Şubat
@minezmn415 Şubat
-Arwen- -Arwen- 6 Şubat
@undomielk6 Şubat
@Ruyaperisi6 Şubat
E L B A E L B A 6 Şubat
@ysmnbs6 Şubat
@NazMinor7 Şubat
@Sunrseee7 Şubat
@sonsuzaskk8 Şubat
@pembelikedis8 Şubat
B Bade5 8 Şubat
@Ches288 Şubat
@Eflatun1Kelebek10 Şubat
Sifonella Sifonella 10 Şubat
@Arianaa10 Şubat
@Teach_11 Şubat
@mmmeyra11 Şubat
@Balim2511 Şubat
@kertenkelebekim11 Şubat
@Efsanemine12 Şubat
@Sevdalikelebek12 Şubat
@Mer12345812 Şubat
@Random3312 Şubat
@Kaptanyin13 Şubat
@1 prenses annesi5813 Şubat
@dua644113 Şubat
@Svgidrmzz13 Şubat
@ozlemem13 Şubat
@Hali13 Şubat
@hummy14 Şubat
@Szrsz14 Şubat
@Birbuketcicek14 Şubat
@Nasipolsunn14 Şubat
@asunny15 Şubat
H heraa20 15 Şubat
@papatyamveben15 Şubat
@dceke15 Şubat
@Pandolfini15 Şubat
@Feslegeen16 Şubat
@Hyrnssrcn16 Şubat
@bugdaycorci17 Şubat
@yanbaz17 Şubat
@BurcuYener18 Şubat
@nedesemkipek19 Şubat
@Eriser23 Şubat
13 Şubat 🙈 bu ayda taşınma işim var pek umutlu değilim ama hadi inşallah ❤️

-Arwen- -Arwen- merhaba benide listeye ekler mısınız? Bende 36 yaşındayım ve 1 yılı aşkındır deniyorum ama olmuyor sebepsiz yere. 4 yaşında kızım var ve o kendiliğinden oldu ama şimdi olmuyor 🤷🤷🤷 şu an 10 gün var adetime beni de ekler mısınız?

Herkese selam kızlar, belki bana şans getirir diye şubat gebelik planlayanlar konusunu ben açmak istedim☺️ Katılmak isteyen olursa bat tarihini yazabilir🌸 Şubat ayı hepimize güzel haberler müjdelesin🍀
Kullanıcı AdıBATSONUÇ
@kuzaca18 Ocak
@ssedays21 Ocak
@majamuge29 Ocak
@oddo065829 Ocak
@Napicagimi Bilmiyorum1 Şubat
@loveprayeat1 Şubat
@Emek011 Şubat
S seklla 2 Şubat
@Bonibon482 Şubat
@Hemsiree2e3 Şubat
mauve mauve 3 Şubat
@Hlm284 Şubat
@Maviyiseven4 Şubat
@Dualarlabaykss4 Şubat
@Ebruli_34634 Şubat
@2bocek1melekannesi 4 Şubat
@minezmn415 Şubat
-Arwen- -Arwen- 6 Şubat
@undomielk6 Şubat
@Ruyaperisi6 Şubat
E L B A E L B A 6 Şubat
@ysmnbs6 Şubat
@NazMinor7 Şubat
@Sunrseee7 Şubat
@sonsuzaskk8 Şubat
@pembelikedis8 Şubat
B Bade5 8 Şubat
@Ches288 Şubat
@Eflatun1Kelebek10 Şubat
Sifonella Sifonella 10 Şubat
@Arianaa10 Şubat
@Teach_11 Şubat
@mmmeyra11 Şubat
@Balim2511 Şubat
@kertenkelebekim11 Şubat
@Efsanemine12 Şubat
@Sevdalikelebek12 Şubat
@Mer12345812 Şubat
@Random3312 Şubat
@Kaptanyin13 Şubat
@1 prenses annesi5813 Şubat
@dua644113 Şubat
@Svgidrmzz13 Şubat
@ozlemem13 Şubat
@Hali13 Şubat
@hummy14 Şubat
@Szrsz14 Şubat
@Birbuketcicek14 Şubat
@Nasipolsunn14 Şubat
@asunny15 Şubat
H heraa20 15 Şubat
@papatyamveben15 Şubat
@dceke15 Şubat
@Pandolfini15 Şubat
@Feslegeen16 Şubat
@Hyrnssrcn16 Şubat
@bugdaycorci17 Şubat
@yanbaz17 Şubat
@BurcuYener18 Şubat
@nedesemkipek19 Şubat
@Eriser23 Şubat

Herkese selamlaar🖐️ geçen ay ovülasyon testi kullanmadan takvim üzerinden tahminde bulunarak denemiştik hatta baya da umutlanmıştım ancak bugün regl oldum 😒 normalde 30 günde bir düzenli şekilde olurken bu ay o kadar denemeden sonra 4 gün erken regl oldum😒 o yüzden şubat ayında ovülasyon testi ile denemeye karar verdim. Beni de ekler misiniz listeye 😊 bat 20 ocak

Merhabalar kızlar, konu açtım ama sizede sormak istiyorum doktora gitmiştim adetimin 3. Gününden sabah aksam 1 tane femara kullandım. 11. Gün yani bugün dr gittim 18mm yumurtam büyümüş. Dr şansa bırakmayalım çatlatma iğnesi veriyim mi dedi tamam dedim. 2 gün sonra yani önümüzde ki cumartesi öğlen vurul sonraki günler hep ilişki dedi. Bu arada rahim duvarı kalınlığı 5mm miş. İnce dedi bebek olsa tutmaz dedi ama bi ilaç vermedi. Kafama takılanlar ise eğer rahim duvarım inceyse bana duphaston gibi bir ilaç vermesi gerekmiyor muydu burdaki arkadaşlardan okuduğuma göre kullanmışlar? İkincisi olarak ovitrelle den sonra hemen değil 36 saat sonra ilişki ve sonraki günler değerlendirilmesi lazım değil mi? İlk deneyimim kusura bakmayın bilmiyorum kafama takıldığı için sizlere sormak istiyorum bilginiz varsa yardımcı olur musunuz 🙏🏻🥰
İğneden 36 saat sonra yumurta çatlar mutlaka değerlendir bi de sabah saatlerinde ilişki olcak şekilde iğne olursan daha iyi olur sonra da bi kaç gün üst üste sonra gün aşırı. İlk gebeliğimi öyle yaşamıştım sonrasında kürtaj oldum ama hamile kalmıştım sonuçta

Kızlar çocuk ne zaman sorusuyla nasıl başa çıkıyorsunuz nolur bana bi yol gösterin akıl verin her soran çocuk yok mu niye yok diyor diyemiyorsun ki 1 yıldır deniyoruz olmuyor diye tükendim ruh halim artık bu soruyu duyduğum an istemsiz tepki veriyor baş edemiyorum
Kimseye açıklama yapmak zorunda değilsin canım, değiliz hepimiz ne çektiğimizi kendimiz biliyoruz burada. Ben bir ara konuşuyordum bu konuları işte muhabbetimin olduğu kişilerle sonra hata yaptığımı anladım. Etiketliyor insanlar çocuk için uğraşan kişi oluyorsun tavırlarından alınıyorsun sonra kırılıyorsun😒

İğneden 36 saat sonra yumurta çatlar mutlaka değerlendir bi de sabah saatlerinde ilişki olcak şekilde iğne olursan daha iyi olur sonra da bi kaç gün üst üste sonra gün aşırı. İlk gebeliğimi öyle yaşamıştım sonrasında kürtaj oldum ama hamile kalmıştım sonuçta
Teşekkür ederim canım tamam sabaha denk getrmeye calısıyım. Geçmiş olsun inşallah tekrardan sağlıklı hamile kalabilrsin 🙏🏻

Kızlar çocuk ne zaman sorusuyla nasıl başa çıkıyorsunuz nolur bana bi yol gösterin akıl verin her soran çocuk yok mu niye yok diyor diyemiyorsun ki 1 yıldır deniyoruz olmuyor diye tükendim ruh halim artık bu soruyu duyduğum an istemsiz tepki veriyor baş edemiyorum
Böyle durumlarda canımız istediği zaman demek ve had bildirmek lazım. Toplumsal olarak insanların ağzının payını verememe gibi bir sorun yaşıyoruz hepimiz.bu sorunun ne kadar özel ne kadar hassas ne kadar can yakıcı veya sıkıcı olabileceğinin farkında olmayana farkettirmek lazım

Herkese selamlaar🖐️ geçen ay ovülasyon testi kullanmadan takvim üzerinden tahminde bulunarak denemiştik hatta baya da umutlanmıştım ancak bugün regl oldum 😒 normalde 30 günde bir düzenli şekilde olurken bu ay o kadar denemeden sonra 4 gün erken regl oldum😒 o yüzden şubat ayında ovülasyon testi ile denemeye karar verdim. Beni de ekler misiniz listeye 😊 bat 20 ocak
Pardon bat 19 şubat oluyor benim

Arkadaşlar alt karın bölgemde ve kasıklarımda ağrı olduğunu yazmıştım ya size bugün ovülasyon testimi yapmak için baktığımda idrarımın aşırı derecede bulanık olduğunu gördüm karnımda hafif şişlik de var tüm bu belirtilere baktığımda idrar yolu enfeksiyonu olduğunu gördüm daha önce başına gelen var mı tam da ilişki dönemi ne yapmam gerekiyor acaba
Bol su iç, gebelik çalışmalarına devam et ovulasyon belirtileri de aynı çünkü. Şikayetin artar tuvalete çıkarken yanma olursa tam idrar tahlili yaptır enfeksiyon çıkarsa doktor antibiyotik verir zaten

Kızlar tek tek alintilayamadim mesajlarinizi ben de 30 yaşındayım 4 yıllık evliyim bir buçuk yildir uğraşıyoruz bir dış gebelik bir kimyasal sigdirdim bu bir buçuk yila, yaramı kime açsam tuz bastılar, insanların düşüncesizligi öyle fazla ki bas etmek mümkün değil en iyisi uzak durmak
Geçmiş olsun hoşgeldiniz inşallah en yakın ve hayırlı zamanda bebeğinizle meşgul olursunuz. Düşüncesiz insanlar her daim olacak konular değişir insanlar değişmez size iyi hissettirmeyenlerle mesafeli olmak en iyisi gerçekten

Kızlar selam aranıza yeni katılıyor sayılırım, uzun zamandır kapalıydı hesabım, ilk kez bebiş için yazıyorum, çünkü artık kendimi çok çaresiz hissediyorum ne yapacağımı bilmiyorum, uzun süredir bebek istiyoruz hep bir engel çıktı karşımıza doktorlara git gel git gel helak oldum. Sebepsiz infertilite olduğumu söylediler hep, bende Eylül ayında yeni doktora başladım ve sürecimi anlattım benim sorunum düzensiz adet durumu ve yumurtlayamama kasım ayında bana attık tedavimin daha güçlü olması için femara ve gonal-f başlandı ama çok yüklü geldiği için çok fazla yumurtam oldu sonra aşılamamı yapsak durumuna döndük ama onda çok fazla yumurta olduğundan vazgeçildi. Son kontrolümde çatlama olacağını söyledi doktorum ve o gün hafif kanamalarım akşam saatinde çoğalarak en son 2 aralıkta ben regl oldum çatlama beklerken hüsrana uğradım çok üzüldüm ondan iğne ilaç boşuna gitmiş gibi hissettim. Ve o gün bugündür regl olamıyorum iki kez idrar testi bir kezde en son 17 ocakta kan testi yaptırdım 0,21 ile negatif hatta yapan kişi arada kaldığını ve hamile olabiliceğimi söyledi iki gün sonra tekrar test vermemi söyledi fakat bu durumu kendi doktorumla görüşünce kesinlikle negatif olduğunu söyledi ve bana söktürücü ilaç olarak tarlusal başladı şuan 3.günüm onu kullanıyorum tiroid hastasıyım ilaç kullanıoyrum bunları yanı sıra birde biosteron başlandı bana 3. ayındayım bende Şubat ayında hamile haberi almak istiyorum etrafımda herkes ya hamile ya doğurdu ve hepsi benden sonra evlendi bende çok üzülüyorum ister istemez insan stres oluyar. Bende kimselere anlatamıyorum buraya yazarak size içimi dökmek istedim 2016 nisanda evlendim 30 yaşındayım son iki senedir bebek düşünüyoruz bazı aksiliklere rağmen, bende hamişşş olabilcek miyimmm :KK43:
Olabileceksin canim sende olacaksın İnshaAllah.. çok şükür hala gençsin bende 33 yaşındayım benimde henüz yok ama çok umutluyum İnshaAllah olacak Allah'ın izniyle.. göreceksin 🥰 🤲🏻🌺

Evet değerlendireceğim kısmetse 😁 sen tekrar test yaptın mı çünkü gayet iyi tarihlerde değerlendirme yapmışsın. Son ihtimal olan 5 ocaktan 2 gün sonra yumurtan çatlamış olsa en geç 17 ocakta yerleşme olur ki senin lekelenmeler daha önce başladı. Evde yapılan testte artık çıkar diye düşünüyorum. Eğer hala çıkmazsa test bozuk değilse gecikme sebebi gebelik kaynaklı değil başka bir sebeptendir. Bence yapmadiysan tekrar test yap.
Adet oluyorum canım ben İnshaAllah bridahaki aya 🤲🏻🥰

X