Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ginnys canım buraya yazdım okurmusun

Canım sürekli doktora gidiyorum zaten hiç bi zaman kist flan yoktu.üşüttüm mü acaba ama iki aydır evin içinde bile tayt giyip polar pijama giyiyorum dışarıya çıkarken de öyle bilmiyorum ki üşüttüm mü

Dilooooş canım senin de sıkıntıların var ama herkes şuan kendi derdinde gbi dün söylemiştim ya bi ağrı oldu belimden die bugün de değişik bi ağrı oldu konuşamadım nefesim kesildi ama yine böyle saniyelik birseydi geçti ay deli olacam hamile değilsem niye bunlar oluyor ilk defa yaşıyorum

Evet otrivine nin pek iyi bir namı yok ondan biz de pediatrik olanı kullanıyoruz çok sıkışınca yani burun içi anomaliler ve alerji yüzünden sürekli tıkanıklık yaşayanlar yanlış yapıp sürekli kullanıyor bu tarz ilaçları o çok sakıncalı öyle durumlarda ilaçsız nefes alamaz hale gelmeleri normal bence. En çok 3 gün kullanirdan sorun olacağını sanmıyorum bir de pediatrik yani yaridoz ama o bile işe yarıyor. bir de normalde alerjik misindir? Bu tarz viral hastalıklar alerji durmunu da azdiriyor ya benim kardeşim annem uzun süreli kortizonlu sprey kullanırlar kullanmadıkları zaman sikayetleri çok artıyor zaten doktorda düzenli kullanılması gerektiğini söylüyor o durumda. Nefessizlik zor Allah sağlıklı nefesten ayırmasın

Yok canım estağfurullah ben yazılana cevap verip geri çıkıyorum sadece şuan,
Başka sıkıntın falan var mı peki
Bi gidip kan mı versen?

Aa hiç duymadım, ben de almanyadanım. Genelde 1 sene beklerler hormon testi için ama evlilikle alakası yok, doğum kontrol hapı kullananların hormonlarının kendiliğinden normale dönmesi için belirlenen bir süre bu. Siz baskı yaparsanız, 1,5 senedir deniyoruz olmadı derseniz hormon testi yaparlar. Olmazsa başka bir doktora gidip bunu söyleyin. Yoksa gerçekten evlilik cüzdanınızı mı istediler? Çok şaşırdım

Yok canım estağfurullah ben yazılana cevap verip geri çıkıyorum sadece şuan,
Başka sıkıntın falan var mı peki
Bi gidip kan mı versen?
Başka sıkıntım yok sadece arada bi böyle değişik ağrılar oluyor sabahta uykudan uyandım sağ taraf kasığımda uyuşmuş gbi bi ağrıyla.sonra ki olanda eşim işten geldikten sonra oldu ayaktayım birseyler anlatıyorum bi anda alt karnımda rahmim olması lazım oraya bi ağrı saplandı eşim dahi şaşırdı konuşurken nefesim kesildi konuşamadım Noldu ay die gülerek şaşırdım ama yine saniyelik birseydi deli olacağım meraktan

Evet canım çok haklısın uzun süre kullanmamak gerekli. Illadin vardı evde bazen o açıyordu ama geri tıkaniyordu tabi daha önceden, alerjik miyim tam bilmiyorum ama toz falan çok oldugunda tıkanıyorum rahatsız oluyorum birde bunu petshopa gittiğimde farketmistim. 2 dk ağlayayım hemen burnum tıkanır mesela, ya da sıcak soğuk girsem çıksam sürekli olur. Doktora gitmistim o zaman ne vermişti tam hatırlayamıyorum geçmezse ameliyat demişti kaldı gitti öyle. Normalde de az nefes almaya alismisim herhalde ama tetikleyen bisey oldugunda başlıyor hemen

Naptın canım sonucun çıktı mı. Ben de sabahtan beri sırt ağrısı bel ağrısı ateş öksürükle uğrasıyorum simdi test verdim. Sonuc bekliyorum kovidim sanırım
Aaa geçmiş olsun canım, noldu yaa bizim vızvızlara nazar değdi arka arkaya covizzz…

Kist olabilirmi?

Kizlar selam ben 28. Gunde catlama gordum normalde 33 gunde bir regl olurum smdi adetim gec yumurtlamadan dolayi gecmi gelir yani illa ovulasyondn 14 gun sonra flanmi adet olunuyor yoksa normal zamanda mi adet gorurum
Pco var ama adetm prolaktin ilaci kllandgmdn duzenli oluor

Döngümün 20. Günündeyim. Bat 16 Şubat. Bel ve kasık ağrım var. Ve çok fazla şişkinliğim var.
Bu dönemde sarı akıntının görülmesi hormonlarla alakalı olabilir, yerleşme belirtisi de olabilir.
BAT'e yakın da sarı akıntı görülebilir. Bu adet belirtisi olabilir (akıntıya az miktarda kan bulaşır, bu da akıntıyı sarı rengine çevirir), ya da gebelik belirtisi de olabilir. Maalesef akıntı ile ilgili kesin bir şey demek mümkün değil. Benim her ay yumurtlama sonrası ve adete yakın sarı akıntım olur, henüz gebelik elde edemedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…