Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Aa hiç duymadım, ben de almanyadanım. Genelde 1 sene beklerler hormon testi için ama evlilikle alakası yok, doğum kontrol hapı kullananların hormonlarının kendiliğinden normale dönmesi için belirlenen bir süre bu. Siz baskı yaparsanız, 1,5 senedir deniyoruz olmadı derseniz hormon testi yaparlar. Olmazsa başka bir doktora gidip bunu söyleyin. Yoksa gerçekten evlilik cüzdanınızı mı istediler? Çok şaşırdım
Sistemde görüyorlar Almanya geliş tarihimi ve sigorta kartı veriliş tarihini vs.ve yasal süreç 1,5 yıl diyorlar progestron bile yaptıramadım.yapmadılar yani ayrıca benim ispanyadaki arkadaşım var aynı durum onda da oldu maalesef

Almanya da çocuk istiyoruz ama yeni evliyiz yaşım ileri olsada 1,5 yıl dolmak zorunda sadece o zaman hormon tahlillerine başlıyorlar Tr de her şekilde yapılıyor daha erken tanı tedavi ama burada maalesef dedi Dr biraz sıkıntılı beklemek zorundasın dedi bu süreci
Ne sacma birde yurtdisi asigi bizim milletimiz ama hastane isleri berbat orda

Kizlar ben düşük yapıyorum sanırım adetim 4 gün gecikmesinden snra kanamam başladı ama herzmankinden farklı beyaz et parçası olarak ikinci defa biseyler geldi çok ağrım var düşük mü yapiyorum ki aranızda geçiren varmı böyle bisey

Canım nasılsın?benim aklım çok karışık yarın adet günüm ve çok meraklıyım.nedeni şu dün akşam otururken sağ tarafımdan belime doğru bi ağrı vurdu ve bi kaç saniyede geçti ama güçlü bi ağrıydı a diye orayı tuttum ve misafirlikteydik.bu sabahta rüya gördüm güya test yapıyrm ikinci çizgi çıkıyr o sırada sağ kasığma bi ağrı giriyor o ağrıya uyandım gerçekten varmış rüyadakiyle aynı.biraz önce de eşim işten gelmişti ayakta birseyler anlatyrm bi anda alt karnıma yani rahim galiba oraya bi ağrı saplandı o an konuşamadım nefesim kesildi eşimde şaşırdı noldu die ama saniyelikti tekrar hemen geçti.kafayı yicem bunlar neden oluyor dün test yaptım negatifti
Kuzummm affedersin daha yeni gördüm mesajını canım..

Bunlar iyi işaretler alsında tetslere bakma sen. Efret ettim o testlerden zaten.. bekle bakalım adetim geçsin daha yeni birsheler oluyordur bunlar hemen testte cikmazmi dollenmeye bağlı.. 9 ay boyunca testte göremeyen var ayrıca salla su testleri.. bekle baklim adet olacakmisim diye.. İnshaAllah bebiş dir 😍

Başka net belirti varmı yumurtlaman kaç gün önceydi kaç gün sürdü çatlama kaçıncı güm oldu
Canım yumurta takibi yapmadım ama ben bazen bende ayda çift yumurtlama oluyor daha önce doktor söylemişti.son ilişkinden sonra 11 gün oldu.3-4 gün önce de ara ara midem bulanıyordu ama ağır bi bulantı degil sanki mutfak bile değişik kokuyordu.öyle olduğu zaman hafif başım dönmüş gbi oluyordu şimdi onlar geçti bu ağrılar başladı.ve akıntım süt gbi oluyordu iki gündür o akıntım azaldı.bu batmalar ağrılar olmaya başladı diğer aylar beyaz opak akıntım olurdu ve adete yakın yumurtlamadan sonra sarı akıntım olurdu.bu ay hiç sarı akıntım flan olmadı.enfeksiyonum flan yok hiç olmadım kist yada miyomda yok sürekli doktor kontrolüne gitmiştim bi problem yok die die geçen ay gitmeyi bıraktım.bide dün test yaptım negatifti olsaydı çıkmazmıydı

Kuzummm affedersin daha yeni gördüm mesajını canım..

Bunlar iyi işaretler alsında tetslere bakma sen. Efret ettim o testlerden zaten.. bekle bakalım adetim geçsin daha yeni birsheler oluyordur bunlar hemen testte cikmazmi dollenmeye bağlı.. 9 ay boyunca testte göremeyen var ayrıca salla su testleri.. bekle baklim adet olacakmisim diye.. İnshaAllah bebiş dir 😍
İnşallah canım ilk defa bu arada bi sık sık degil batma ve aniden saplanan saniyelik ağrılar yaşayınca acaba diyorum yeni mi yerleşiyor yada tutunuyor.ama bi yandan da umutlanamıyorum 🥺

Kizlar ben düşük yapıyorum sanırım adetim 4 gün gecikmesinden snra kanamam başladı ama herzmankinden farklı beyaz et parçası olarak ikinci defa biseyler geldi çok ağrım var düşük mü yapiyorum ki aranızda geçiren varmı böyle bisey
Canım pozitif görmüşmüydün.ben daha önce böyle birsey yaşadım doktora da gittim düşük mü die korkarak rahmin iç dokusu kendini yeniliyor normal demişti bazen böyle ağır geçebiliyormuş.ama pozitif gördüysen dediğin gbi de olabilir

Canım bende yıllar önce düşük yaptım çok erken evrelerde.. beyaz et parçası sanki hatırlamıyorum ama büyük büyük pihtilar düşmüştü ilk düşen benden iki parmak kalınlığında bir şeydi ondada böyle tuhaf şeyler vardı etrafında 🤷🏻‍♀️

İnşallah canım ilk defa bu arada bi sık sık degil batma ve aniden saplanan saniyelik ağrılar yaşayınca acaba diyorum yeni mi yerleşiyor yada tutunuyor.ama bi yandan da umutlanamıyorum 🥺
Zaten ne umutlan ne de umudunu kes ortada. Bir yerde takıl.. Rabbim hayırlısını nasib etsin inshaAllah .. du bakalim

Zaten ne umutlan ne de umudunu kes ortada. Bir yerde takıl.. Rabbim hayırlısını nasib etsin inshaAllah .. du bakalim
Ay askm umudu kesebilmek elimizde olsa keşke tam diyorum değilim adet olacam bu sefer de bu aniden olan ağrı çıktı.akşam ki olanda eşim bile şaşırdı bi anda konuşurken nefesim kesildi konuşamadım ama birkaç saniyede geçti acaba dedim oldura tam yerleşti ağrımı yaptı.

Canım bende yıllar önce düşük yaptım çok erken evrelerde.. beyaz et parçası sanki hatırlamıyorum ama büyük büyük pihtilar düşmüştü ilk düşen benden iki parmak kalınlığında bir şeydi ondada böyle tuhaf şeyler vardı etrafında 🤷🏻‍♀️
Evet benim de öyle olmuştu 🥺 çok doğru anlatmışsın benim ki iki taneydi o parmak büyüklüğünde ki parçalar hatta gözleri belliydi 😢 7 haftalıktı çünkü

Evet benim de öyle olmuştu 🥺 çok doğru anlatmışsın benim ki iki taneydi o parmak büyüklüğünde ki parçalar hatta gözleri belliydi 😢 7 haftalıktı çünkü
Ayy yok ben okadar göz detayını filan gromedim 😥 detayını İnshaAllah Rabbim nasib eder hayirlisyla

Ayy yok ben okadar göz detayını filan gromedim 😥 detayını İnshaAllah Rabbim nasib eder hayirlisyla
Canım benimkiler ikizdi ve 7 haftalıktı.tuvaletim gelmiş gbi oldu bi parça düştü ama büyüktü iki taneydi birbirine bağlı gbi değişikti anlamadım nerden biliyim 😵‍💫hemen yanda oturan arkadaşımı çağırdım o söyledi zaten gözlerinden anlamış düşük yapıyorsun hemen doktora gidelim die.gittik zaten orda kalçadan iğne yaptılar fitil verdiler flan birsürü uğraştım yani kötü bi tecrübe oldu bana asla unutamıyrm

Sistemde görüyorlar Almanya geliş tarihimi ve sigorta kartı veriliş tarihini vs.ve yasal süreç 1,5 yıl diyorlar progestron bile yaptıramadım.yapmadılar yani ayrıca benim ispanyadaki arkadaşım var aynı durum onda da oldu maalesef
Çok şaşırdım çok ama çok saçma 😳

Canım benimkiler ikizdi ve 7 haftalıktı.tuvaletim gelmiş gbi oldu bi parça düştü ama büyüktü iki taneydi birbirine bağlı gbi değişikti anlamadım nerden biliyim 😵‍💫hemen yanda oturan arkadaşımı çağırdım o söyledi zaten gözlerinden anlamış düşük yapıyorsun hemen doktora gidelim die.gittik zaten orda kalçadan iğne yaptılar fitil verdiler flan birsürü uğraştım yani kötü bi tecrübe oldu bana asla unutamıyrm
İnshaAllah birdaha yaşamayız canım son olsun ..

Çıktı canım çıktı pozitifim tam zamanını buldu lanet olası hastalık bende öksürük yokta tüm vucudumda sızlamalar ve yüksek atesle başladı bugun iyiyim bi serum taktır serum kolay atlatmanı sağlıyor geçmiş olsun
Sanada geçmiş olsun canım. Sağlıklı atlatalım inşallah kolayca

X