Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bak canım pil yaptığında kıpkırmızı oluyor bu test silik çizgili gebelik testindeki gibi değil çizgi durumu mesela ben pcoluyum ya benim sürekli böyle sonra yumurta gelişince hop diye bi bakıyorum başka bir testimde belirmiş burada önemli olan t çizgisi ya C çizgisi kadar koyu yada C çizgisinden daha koyu olacak işte onu gördüğün an yumurtlama demekki yumurtlama 2hatta 3 gün bile sürebilir sonrasında silikleşecek işte o vakit silik çıkan ise çatlama yumurtlama günü çatlama günü ve çatlama sonrası günü değerlendirmen lazım eğer sperm sorunu varsa gün aşırı değerlendir.reglin bitikten kısa bir süre sonra yumurtlama oluyor demekki sende adeti 1. Gün kabul edersek 10.gün itibariyle heran olabilir 18.güne kadar sürer yani tahminim 10 ve 18 arasında yumurtlama çatlama oluyordur senin
Aynen kuzum benim ovülasyon adet bitiminde başlıyor hemen, nette bi doktorun hamile kalma hesaplama gibi bi sayfası var son üç adetine göre döngünü ve tarihleri söylüyo ordan baktım uygulamadan baktım yumurtlama 23ü görünüyo yani adetin 1.gününden sayarsak 12.gün. Aydınlanma geldi bana çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için😍

ben varım :)
adetin 3. gününde klomen ve estrofem'e başladım dün adet bitti cuma günü doktora kontrole gidicem bakalım yumurta var mı büyümüşmü çatlatma iğnesi ve aşılama günü bu 2. aşılamam olucak tecrübeliyim ahahahaha şubat 8 bat tarihim gözüküyor bakalım inşallah bat mat olmaz bebek olur hepimize
İnşallah kuzucum ben de aynı şekilde bugün 4. Regl günüm klomene başladım. Estrofem ne ilacı onu da klomenle birlikte mi kullaniyorsun? Benim üçüncü olacak bu aşılama. Batim da 14 Şubat 🙈 inşallah olur hayırlısıyla ❤️

AH O KADAR iyi anladımki seni ben de 1.5 yıldır bekliyorum herkes ama herkes hamile etrafımdaki ne yazıkki yanlış olduğunu bile bile üzüldüm bu duruma kendim için çokk çok mutsuzum biliyorum doğru değil ama görüşmüyorum hiç kimseyle bana akıl vermeye çalıştıkları için hamileliklerini anlattıkları için görmeye tahammül edemediğim için buralara yazıyorum sizide yormak istemem ama yazmadan olmuyo bir kez bu duygularımı eşime anlattığımda tepki aldım o yüzden ona bile söylemiyorum ama çok çok mutsuzum
Aynı şeyleri yaşıyoruz inanın ben de kimseyle paylaşamadığımdan içimi dökeyim diye üye oldum. Yalnız olmadığımızı biliyoruz hiç değilse

Kızlar buda ilk ovü testim..Yorumlarınızı alırım.Yumurtlamaya yaklaşmış gibi sanki değil mi ?
20220119_170227.jpg

Aynen kuzum benim ovülasyon adet bitiminde başlıyor hemen, nette bi doktorun hamile kalma hesaplama gibi bi sayfası var son üç adetine göre döngünü ve tarihleri söylüyo ordan baktım uygulamadan baktım yumurtlama 23ü görünüyo yani adetin 1.gününden sayarsak 12.gün. Aydınlanma geldi bana çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için😍
Ay hadi uğurluda gelsin çok heyecanlandım Rabbim güldürsün

Kızlar buda ilk ovü testim..Yorumlarınızı alırım.Yumurtlamaya yaklaşmış gibi sanki değil mi ?
Eki Görüntüle 2991952
Ovulasyon testi hamilelik testi gibi değil ki, benim ilk yaptığım günden itibaren hep böyle silik oluyor bu negatif sayılıyor. Net bi şekilde koyu kırmızıyı gördüğümüzde yumurtlama günü demek ama sonrasında ne zaman ilişkiye girmemiz gerekiyor acaba

Canlarım hepinize genel bilgi veriyim, 12 ocak reglimin ilk günüydi 17si gece-18i sabah gibi bitti, döngüm 25-26 gün uygulamaya göre 23ü yumurtlama. Bugünü değerlendiriyim dimi? Zaten günaşırı denemeyi düşünüyorum bu ay, pik görürsem iki gün üst üste değerlendiririm diye düşünüyorum. Ovülasyon ilk kez yapıyorum hiiç bilgim yok şükür bunda bari çift çizgi gördüm🤣🤣
Değerlendir sen bugünü aralıklı olsunki daha kaliteli olur spermm sayısı.. pik olduğu zaman mutlaka o günü ve ertesi günü değerlendir

Dün ilk defa umutsuzluğa kapıldım, ilk defa bi sorun olduğunu düşündüm. Üstelik tam de deneme yapmamız gereken bugünlerde.. bu hafta en yakın arkadaşımın hamilelik haberini aldım diğer tüm arkadaşlarım gibi.. dün gece kız kardeşimin de hamilelik haberini aldım.. insan kardeşinin mutluluğuna sevinmez mi sevinemedim nasıl sıktıysam kendimi telefonu kapattığım gibi ağlamaya başladım. Stresle dolu geçen 1,5 yıl ve henüz hiçbi tedavi görmemiş olmamız. Her şey normalse neden bebeğimiz olmuyor normal değilse neden tedaviye yönlendirilmedik içim o kadar huzursuz ki
Yok canım sakin öyle düşünme.. hayırlısı vakti değildi demekki belki bu sefer olur.. Allah büyüktur.. oluncak İnshaAllah .. uzaklaştır şeytanı kendinden o seni üzmeye çalışıyor sakın aldanma.. olumlu ol Allah'ın izniyle olacak ..ben topigimde yazdım neler yapabiliriz olumlu sonuç olabilmek için.. bak sende istersen

İnanın bir iki ay öncesine kadar hep rahattım artık panik hali başladı. Düzenli deneyemedik bile eşimle sürekli başımıza bi iş geldi ailelerimiz ciddi sağlık problemleri yaşadı cenazeler oldu zor bi seneydi olmaması normal diyordum ama öyle ya da böyle 1,5 yıl geçti ve artık paniklemeye başladım
Oluyor işte öyle araya şeyler giriyor Herzaman insanın bir zamanı diğer zamanına uymuyor.. hayırlısı önümüze bakalım 🥰

Sen neler yapıyorsun şimdi bitti mi adetin ?

Canım bi öğle saatlerinde yaptım test bozukmuş sanırım hiçbir şey çıkmadı bide akşamüstü yaptım 6 civarında baya silik çıktı. Bugün tekrar yapcam bakalım 11-12 gibi

Hoş geldiniz kızlar ekliyorum hemen🍀
Canimm internetten innovita al Instagram sayfasindan çok güvenilir o testler ve çok hassas hem 40 tanesi filan 100 küsur TL filandi yanında 4 gebelik testi

Eki Görüntüle 2991952
Biaraz ama canım sen devam et çunki hiç belli olmuyor birdne pik gorebilirsin.. birde şu var bugün köyü olup yarın siliklesebilir çizgiler aksın morleinizi bozmayi gayet normal lh hormani dalgalı sonuçta bir çıkıp bir inebiliyor pik gördüğünüzde zaten tamamdır

Değerlendir sen bugünü aralıklı olsunki daha kaliteli olur spermm sayısı.. pik olduğu zaman mutlaka o günü ve ertesi günü değerlendir
Aynen ben de öyle düşündüm bu ay kuzum
Canimm internetten innovita al Instagram sayfasindan çok güvenilir o testler ve çok hassas hem 40 tanesi filan 100 küsur TL filandi yanında 4 gebelik testi
Canım miratech mi ne markası ben laboquick mi ne varya ondan alcaktım aslında da eşim bunu almış🤷🏻‍♀️

Bu arada kızlar avokadoyu nasıl tüketiyosunuz ya allah affetsin tadı çoook kötüü çok zor yedim :KK43:

Aynen ben de öyle düşündüm bu ay kuzum

Canım miratech mi ne markası ben laboquick mi ne varya ondan alcaktım aslında da eşim bunu almış🤷🏻‍♀️
Laboquick de olur ama benim dediğim çok hassas gerçekten biterse ovulasyon görmezsem pik henüz bence al odnan

X