Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canlar bu ay aranızda aşılama yaptıracak olan var mı
ben varım :)
adetin 3. gününde klomen ve estrofem'e başladım dün adet bitti cuma günü doktora kontrole gidicem bakalım yumurta var mı büyümüşmü çatlatma iğnesi ve aşılama günü bu 2. aşılamam olucak tecrübeliyim ahahahaha şubat 8 bat tarihim gözüküyor bakalım inşallah bat mat olmaz bebek olur hepimize

Canlarım hepinize genel bilgi veriyim, 12 ocak reglimin ilk günüydi 17si gece-18i sabah gibi bitti, döngüm 25-26 gün uygulamaya göre 23ü yumurtlama. Bugünü değerlendiriyim dimi? Zaten günaşırı denemeyi düşünüyorum bu ay, pik görürsem iki gün üst üste değerlendiririm diye düşünüyorum. Ovülasyon ilk kez yapıyorum hiiç bilgim yok şükür bunda bari çift çizgi gördüm🤣🤣
biz sizinle aynı zamanda gidiyoruz gibi batlar bitişler falan ben de dün ovulasyon testi yaptım akşam çeker koyarım inceleriz :)

Canlarım hepinize genel bilgi veriyim, 12 ocak reglimin ilk günüydi 17si gece-18i sabah gibi bitti, döngüm 25-26 gün uygulamaya göre 23ü yumurtlama. Bugünü değerlendiriyim dimi? Zaten günaşırı denemeyi düşünüyorum bu ay, pik görürsem iki gün üst üste değerlendiririm diye düşünüyorum. Ovülasyon ilk kez yapıyorum hiiç bilgim yok şükür bunda bari çift çizgi gördüm🤣🤣
koyulaşana kadar günaşırı dene şuan böyle olması normal zamanla koyulaşması lazım canım

Ben mol gebelik geçirdiğim zaman şehir dışındaydim oradaki doktor değerim 5000 lerde ama USG de görünmediği halde lekelenmem var diye de progestan vermişti. Kendi doktorum sonra buna çok kızdı kese görünmeden progestan verilmemeli dış gebelik mol gebelik ihtimalleri yüzünden nitekim bu tarz gebeliklerin ilerlemesi sakıncalı. Mol gebelik olduğu anlasilanakadar ömrümden ömür gitti 1 hafta hastane hastane dolaştım çünkü değerim 17binlere çıktı ama ortada kese yok önce dış gebelik olarak düşünüldü patlamaya hazır bir bomba gibisin dedi doktorlar. o değerlerle dış gebelik olsa yüksek ihtimal tüp yırtılır iç kanama gecirirdim. Neyseki mol çıktı. Onun da riskleri ayrı tabi...
Canım seni çok ıyı anlayabiliyorum geçen sene dış gebelik yaşadım.Tam anne olma fikrine alışıyorsun sevinmeye başlıyosun bi anda hersey değişiyo sürekli doktora gidip gelip kan vermekten süzgeç gibi olmuştu kollarım. Hayati tehliken olduğuna mı üzülürsün çom istediğin hamilelik olup senin hayatını tehdit ettiğin için biran once kurtulmak istemene mi üzülürsün.Çok zor bi süreç tedavide yaptıkları iğnenin acısını hatırlamak bile istemiyorum.Allah kimseye yaşatmasın.

normal kuzum daha ozaman yenı bıtmıs reglın, gun asırı degerlendır sen. koyulasınca her gun denersin
Kuşum işte döngüm kısa olduğu için reglin hemen sonrası ovülasyon görünüyor bende sonra bat geliyo zaten hemen, ay sürekli regl oluyorum gibi geliyo bazen😅
koyulaşana kadar günaşırı dene şuan böyle olması normal zamanla koyulaşması lazım canım
Ya işte fazla vaktim yok bat kapıda😅 bakalım ne kadar koyulaşacak peki bata kadar mı yapmam lazım test? Pik gördükten bikaç gün sonra bırakcak mıyım?

biz sizinle aynı zamanda gidiyoruz gibi batlar bitişler falan ben de dün ovulasyon testi yaptım akşam çeker koyarım inceleriz :)
Yaa birlikte takip edelim o zaman canım durumlar nasıl ilerlicek :) yol arkadaşı buldumm🌸

Kuşum işte döngüm kısa olduğu için reglin hemen sonrası ovülasyon görünüyor bende sonra bat geliyo zaten hemen, ay sürekli regl oluyorum gibi geliyo bazen😅

Ya işte fazla vaktim yok bat kapıda😅 bakalım ne kadar koyulaşacak peki bata kadar mı yapmam lazım test? Pik gördükten bikaç gün sonra bırakcak mıyım?
guzel aslında benımde dongum 28-29 . 14gbı ovulasyon donemım oluyor.
art arda olması guzel ya uzun olmasın :)

piki gör sonra test silikleşene kadar devam et ilk silikleştiğinde çatlamış oluyo sonrası istege bağlı ben çatlamadan sonra yapmıyorum genelde sen yeterli testin varsa devam edebilirsin bazen gebelik varsa eğer bata yakın koyuda çıkabiliyo hamileliğini öyle öğrenenlerde var

Herkese selam kızlar, belki bana şans getirir diye şubat gebelik planlayanlar konusunu ben açmak istedim☺️ Katılmak isteyen olursa bat tarihini yazabilir🌸 Şubat ayı hepimize güzel haberler müjdelesin🍀
Kullanıcı AdıBATSONUÇ
@kuzaca18 Ocak
@ssedays21 Ocak
@majamuge29 Ocak
@oddo065829 Ocak
@Napicagimi Bilmiyorum1 Şubat
@loveprayeat1 Şubat
@Emek011 Şubat
@seklla2 Şubat
@Bonibon482 Şubat
@Hemsiree2e3 Şubat
@mauve3 Şubat
H Hlm28 4 Şubat
@Maviyiseven4 Şubat
@Dualarlabaykss4 Şubat
@minezmn415 Şubat
-Arwen- -Arwen- 6 Şubat
D dalonso 6 Şubat
@Ruyaperisi6 Şubat
@E L B A6 Şubat
@ysmnbs6 Şubat
@NazMinor7 Şubat
@Sunrseee7 Şubat
@sonsuzaskk8 Şubat
@pembelikedis8 Şubat
@Bade58 Şubat
@Ches288 Şubat
@Eflatun1Kelebek10 Şubat
@Sifonella10 Şubat
Arianaa Arianaa 10 Şubat
@Teach_11 Şubat
@mmmeyra11 Şubat
@Balim2511 Şubat
@kertenkelebekim11 Şubat
@Efsanemine12 Şubat
@Sevdalikelebek12 Şubat
@Mer12345812 Şubat
@Random3312 Şubat
@Kaptanyin13 Şubat
@1 prenses annesi5813 Şubat
@dua644113 Şubat
@Svgidrmzz13 Şubat
@ozlemem13 Şubat
@Hali13 Şubat
@hummy14 Şubat
@Szrsz14 Şubat
@Birbuketcicek14 Şubat
@Nasipolsunn14 Şubat
Ginnys Ginnys 15 Şubat
@heraa2015 Şubat
Papatyamveben-Mavi Papatyamveben-Mavi 15 Şubat
@dceke15 Şubat
Pandolfini Pandolfini 15 Şubat
@Feslegeen16 Şubat
B bugdaycorci 17 Şubat
@BurcuYener18 Şubat
@Eriser23 Şubat
Bat 19 şubat beni de ekler misiniz:)

İnanın bir iki ay öncesine kadar hep rahattım artık panik hali başladı. Düzenli deneyemedik bile eşimle sürekli başımıza bi iş geldi ailelerimiz ciddi sağlık problemleri yaşadı cenazeler oldu zor bi seneydi olmaması normal diyordum ama öyle ya da böyle 1,5 yıl geçti ve artık paniklemeye başladım
AH O KADAR iyi anladımki seni ben de 1.5 yıldır bekliyorum herkes ama herkes hamile etrafımdaki ne yazıkki yanlış olduğunu bile bile üzüldüm bu duruma kendim için çokk çok mutsuzum biliyorum doğru değil ama görüşmüyorum hiç kimseyle bana akıl vermeye çalıştıkları için hamileliklerini anlattıkları için görmeye tahammül edemediğim için buralara yazıyorum sizide yormak istemem ama yazmadan olmuyo bir kez bu duygularımı eşime anlattığımda tepki aldım o yüzden ona bile söylemiyorum ama çok çok mutsuzum

Bak canım pil yaptığında kıpkırmızı oluyor bu test silik çizgili gebelik testindeki gibi değil çizgi durumu mesela ben pcoluyum ya benim sürekli böyle sonra yumurta gelişince hop diye bi bakıyorum başka bir testimde belirmiş burada önemli olan t çizgisi ya C çizgisi kadar koyu yada C çizgisinden daha koyu olacak işte onu gördüğün an yumurtlama demekki yumurtlama 2hatta 3 gün bile sürebilir sonrasında silikleşecek işte o vakit silik çıkan ise çatlama yumurtlama günü çatlama günü ve çatlama sonrası günü değerlendirmen lazım eğer sperm sorunu varsa gün aşırı değerlendir.reglin bitikten kısa bir süre sonra yumurtlama oluyor demekki sende adeti 1. Gün kabul edersek 10.gün itibariyle heran olabilir 18.güne kadar sürer yani tahminim 10 ve 18 arasında yumurtlama çatlama oluyordur senin

Evet canım ağrı olur ben her ay açıdan anlarım yumurtladıgımi

Canım benim cumartesi dediğin gibi oldu pazartesi test yaptım negatif çıktı regl olmayınca salı gittim kan verdim bhcg 5.13 çıktı Perşembe tekrar verdim 5.38 çıktı cuma kanama başladı 3 gün sürdü. Yani kimyasalmiş adet olsa normal olduğu gün ladar sürüyor kanama ama kimyasal olunca maksimum 4 gün sürüyormuş. Aslında sabırlı olup en az 1 hafta beklemek lazım test için yoksa insan üzülüyor. Eğer kimyasalsa bile üzülme çünkü bu hamile kalabildiğin anlamina gelmekte.

Benim ilk gebeligimden önce 2.5 cm çikolata kistim vardı yumurta takibiyle ilk ayda hamile kaldım nasipse oluyor.
çikolata kisti için şimdi bir operasyon düşünüyorum ama ameliyat olup kurtulan duymadım ne yazıkki ama belki operasyon sonrası gebelik olur diye denicem

piki gör sonra test silikleşene kadar devam et ilk silikleştiğinde çatlamış oluyo sonrası istege bağlı ben çatlamadan sonra yapmıyorum genelde sen yeterli testin varsa devam edebilirsin bazen gebelik varsa eğer bata yakın koyuda çıkabiliyo hamileliğini öyle öğrenenlerde var
Teşekkür ederim bilgi için canım 7 testim kaldı 26sında sonuncuyu kullanmış olcam bat zaten 6 şubat sonrasında test alıp yapmaya devam etmem muhtemelen

X