Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canlar bu ay aranızda aşılama yaptıracak olan var mı
ben varım :)
adetin 3. gününde klomen ve estrofem'e başladım dün adet bitti cuma günü doktora kontrole gidicem bakalım yumurta var mı büyümüşmü çatlatma iğnesi ve aşılama günü bu 2. aşılamam olucak tecrübeliyim ahahahaha şubat 8 bat tarihim gözüküyor bakalım inşallah bat mat olmaz bebek olur hepimize

biz sizinle aynı zamanda gidiyoruz gibi batlar bitişler falan ben de dün ovulasyon testi yaptım akşam çeker koyarım inceleriz :)

koyulaşana kadar günaşırı dene şuan böyle olması normal zamanla koyulaşması lazım canım

Canım seni çok ıyı anlayabiliyorum geçen sene dış gebelik yaşadım.Tam anne olma fikrine alışıyorsun sevinmeye başlıyosun bi anda hersey değişiyo sürekli doktora gidip gelip kan vermekten süzgeç gibi olmuştu kollarım. Hayati tehliken olduğuna mı üzülürsün çom istediğin hamilelik olup senin hayatını tehdit ettiğin için biran once kurtulmak istemene mi üzülürsün.Çok zor bi süreç tedavide yaptıkları iğnenin acısını hatırlamak bile istemiyorum.Allah kimseye yaşatmasın.

normal kuzum daha ozaman yenı bıtmıs reglın, gun asırı degerlendır sen. koyulasınca her gun denersin
Kuşum işte döngüm kısa olduğu için reglin hemen sonrası ovülasyon görünüyor bende sonra bat geliyo zaten hemen, ay sürekli regl oluyorum gibi geliyo bazen
koyulaşana kadar günaşırı dene şuan böyle olması normal zamanla koyulaşması lazım canım
Ya işte fazla vaktim yok bat kapıda bakalım ne kadar koyulaşacak peki bata kadar mı yapmam lazım test? Pik gördükten bikaç gün sonra bırakcak mıyım?

biz sizinle aynı zamanda gidiyoruz gibi batlar bitişler falan ben de dün ovulasyon testi yaptım akşam çeker koyarım inceleriz :)
Yaa birlikte takip edelim o zaman canım durumlar nasıl ilerlicek :) yol arkadaşı buldumm

guzel aslında benımde dongum 28-29 . 14gbı ovulasyon donemım oluyor.
art arda olması guzel ya uzun olmasın :)

piki gör sonra test silikleşene kadar devam et ilk silikleştiğinde çatlamış oluyo sonrası istege bağlı ben çatlamadan sonra yapmıyorum genelde sen yeterli testin varsa devam edebilirsin bazen gebelik varsa eğer bata yakın koyuda çıkabiliyo hamileliğini öyle öğrenenlerde var

Bat 19 şubat beni de ekler misiniz:)

AH O KADAR iyi anladımki seni ben de 1.5 yıldır bekliyorum herkes ama herkes hamile etrafımdaki ne yazıkki yanlış olduğunu bile bile üzüldüm bu duruma kendim için çokk çok mutsuzum biliyorum doğru değil ama görüşmüyorum hiç kimseyle bana akıl vermeye çalıştıkları için hamileliklerini anlattıkları için görmeye tahammül edemediğim için buralara yazıyorum sizide yormak istemem ama yazmadan olmuyo bir kez bu duygularımı eşime anlattığımda tepki aldım o yüzden ona bile söylemiyorum ama çok çok mutsuzum

Bak canım pil yaptığında kıpkırmızı oluyor bu test silik çizgili gebelik testindeki gibi değil çizgi durumu mesela ben pcoluyum ya benim sürekli böyle sonra yumurta gelişince hop diye bi bakıyorum başka bir testimde belirmiş burada önemli olan t çizgisi ya C çizgisi kadar koyu yada C çizgisinden daha koyu olacak işte onu gördüğün an yumurtlama demekki yumurtlama 2hatta 3 gün bile sürebilir sonrasında silikleşecek işte o vakit silik çıkan ise çatlama yumurtlama günü çatlama günü ve çatlama sonrası günü değerlendirmen lazım eğer sperm sorunu varsa gün aşırı değerlendir.reglin bitikten kısa bir süre sonra yumurtlama oluyor demekki sende adeti 1. Gün kabul edersek 10.gün itibariyle heran olabilir 18.güne kadar sürer yani tahminim 10 ve 18 arasında yumurtlama çatlama oluyordur senin

çikolata kisti için şimdi bir operasyon düşünüyorum ama ameliyat olup kurtulan duymadım ne yazıkki ama belki operasyon sonrası gebelik olur diye denicem

Teşekkür ederim bilgi için canım 7 testim kaldı 26sında sonuncuyu kullanmış olcam bat zaten 6 şubat sonrasında test alıp yapmaya devam etmem muhtemelen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…