Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar konuyu değiştiriyorum beni aydınlatın lütfen yumurta belirli bir büyüklüğe gelince mi çatlıyor. Yani mesela ovulasyon testlerine belirli büyüklüğe gelip çatlayacak olan yumurta mı görünüyor. Bazen deniyor yumurtam şu kadar mm di falan küçük ya da büyük diye bilen beni şu fakiri aydınlatsın
Yumurta metrekaresi ancak ultrasonda belli oluyor. Testler yumurtayı büyüten hormonu ölçüyoe.. İçlerinden biri büyümeye başlıyor, belli büyüklükte de çatlama oluyor. Yumurta büyüdükçe testte kırmızılık artıyor, onu büyüten hormon sallgılandığı için, çatladığında da silikleşiyor, hormon salgılanması çok azalıyor çünkü..

Valla canım umursama sakın bu tarz tipleri. Kalbinin pisliğinde boğulsun o. Amacıda o zaten senin psikolojini bozmak. 28 yasındayım 1,5 yıllık evliyim yılladır arkadaşlarım akrabalarımın evliliğini gördüm hiç hatırlamam evlenen insana çocuk sordugumu eşinin maaşını sordugumu. Evlendikten sonra bana bunları soranlara boş boş bakıyorum hani ne alaka ya? Yada sanane. Bir arkadaşım 2 senelik evli 1 yaşında oğlu var evlenince bir iki kez görüştük bana sürekli çocuk sordu bende arkadaş bildim durumu anlattım o günden sonra bana her sabah oğlunun fotoğrafını attı başta anlamadım 1. Gün oldu ay ne sevimli maşallah 5. Gün oldu aynı devam ettim en son 1. Haftayı doldurduk uyardım ne yapmak istiyorsun böyle konuşmanın üstüne sürekli çocugunun fotoğrafını atarak haset ediyorum içten içe yazdım güldüm. O günden sonra benimle muhattap olmadı. Bırak söyle söyleyeceğini o düşünsün ondan sonrasını
Nasıl böyle kötü olabiliyorlar aklım almıyor sen en güzelini yapmışsın benimde bunu yapmamın zamanı geldi artık

Yumurta metrekaresi ancak ultrasonda belli oluyor. Testler yumurtayı büyüten hormonu ölçüyoe.. İçlerinden biri büyümeye başlıyor, belli büyüklükte de çatlama oluyor. Yumurta büyüdükçe testte kırmızılık artıyor, onu büyüten hormon sallgılandığı için, çatladığında da silikleşiyor, hormon salgılanması çok azalıyor çünkü..
Yani 10 mm olan yumurta da testte koyulaşıyor 20 mm olan da ya da şöyle sorayım yumurtanın çatlaması için şu mm ye ulaşması gerekiyor denebilir mi?

Hayırlı olsun benim de sat 14 ocak bat 10 Şubat geçen ay kimyasal olduğu için tarihlerin oynama ihtimali var erken yumurtlama olmuş sende ki maşallah çizgiler çok belirgin. sağlıkla ilerlesin inşallah pazartesi günü kan verebilirsin sabredebilirsen cumaya kadar bekle. Bhcg takibi insanı çok yoruyor

Canım tekrar test yapsan mı acaba ovulasyon zamanı ağrı kesici falan aldın mı hiç...muhtemel çatlamadan kaç gün geçti yazdıysan kaçırmış olabilirim

Ekspres olani çabuk çıkan halbuki kaç eczacıyı ben uyardım bu konuda 😒

Canım çatlamadan sonra 12. Günde o testlerle çok silik çıkabilir ama o süreçte kimyasalı da saptayabileceginden bat zamanı yapmak an mantiklisi yani bata göre değil de çatlama zamanına göre takip lazım çünkü herkesin döngüsü farklı kiminin bati çatlamadan 17 gün sonra oluyor ki öyle olanlarda 3 4 gün erken çıkabilir kiminin ki 13 14 gün oluyor onlarda da çıkmayabilir... Geç yumurtlama olup bat günü çıkmayan da olabilir

Tamamen sağlıklı bir çiftin bile her ay hamile kalma şansı %25miş yani böyle şeyler biraz da psikolojik hamile kalmaktan korkan kalır kalmak isteyen kalamaz gibi... Kötü niyetle bu şekilde konuşanları Allah affetsin artık. Herkesin sınavı başka. Sen kendini eksik hissettigin yerden inciniyorsun ama öyle hissetme herşey Allah'ın takdiri ibretlik çok hikaye var...senin de bir zamanın var elbet 😊

Çok erken kan vermişsin bu sonuç şimdilik birşey ifade etmez. Beklemek görmek lazım

Yaptığı gerçekten çok ayıp çok görgüsüzce Allah herkesin niyetine göre layiğını versin

Benim de ince ince regl ağrısı gibi ağrıdan başka belirtim yok.
Kısmet diyelim o zaman 🙏

hamile olan arkadaşlar akıntınızın rengi nasıldı ? Benim sol kasık ağrım yumurtlama gününden beri devam ediyo 1 haftadır . Hiç böyle olmazdı

Yani 10 mm olan yumurta da testte koyulaşıyor 20 mm olan da ya da şöyle sorayım yumurtanın çatlaması için şu mm ye ulaşması gerekiyor denebilir mi?
Evet canım lh hormonu yumurtayı büyütmek için salgılanıyor, 22-24 arasında da çatlıyor.. çatlamadan önce en yüksek hormonu saptıyor testler biz de kosa sürede çatlayacağını anlıyoruz..

Di mi ama.. kesin bozuk :KK43:
Yavrum bir de atesten anlamak icin adetten itibaren bakmak lazım yumurtlamadaki değeri görüp düşüyor mu yükseliyor mu bakmak gerekir vala herseyden aranır olduk kendimizi yıprattık 😔

yeniyim tam olarak etiketleme nasıl oluyor bilmiyorum :) 4 şubat bat tarihim sayılabilir pcos um her ay farklı geliyor

Canım ben kırmızıları gördüm🔴

Benide ekleyinnn 11 şubat 😍

-Arwen- -Arwen- regl oldum canım, bat 7 şubattı.

Merhaba beni de ekler misin
Yeni arkadaşlar hoş geldiniz bol şans🍀
Regl olan kızlarım üzülmeyin bendensiniz gelin sarılalım🌸

Yumurtlama tarihini kesin net olarak biliyor musun peki canım? Geçen yıl benimde yaklaşık 16 günlük gecikmem olmuştu ama ben bat tarihimde sadece denemek için ovulasyon testi yapmıştım yumurtlama olduğunu gördüm yani geç yumurtladığım için reglim de gecikmişti. İnşallah seninde geç yumurtlama olup geç döllenme olmuştur ve hamilesindir ben senin yerinde olsam test yapardım veya kan verirdim en garanti sonuç😊😊
Yaa gerçekten miii ? Hamile miydin ozaman peki? Ben 33. Gün yumurtladım eminim test yapmadım ama her yumurtlama günü tek taraflı kasık ağrım olur birde şeffaf uzayan akıntı.. bu belirtiden 4 gün sonra yaptım testi negatifti ihtimal vermedim zaten gecikecek diye.. yumurtlamadan 12-14 gün sonra mutlaka adet olurum saydım bugün yarın adet olmam lazım eğer yarın da olmazsam var diye düşüncem 🥰 Yurtdışına ailemin yanına ziyarete geldim burda kan vermek sıkıntı cuma dönücem ozamana kadar beklemek istiyorum 🤲 belirtilerim de var göğüs ağrısı adet ağrısı uyku isteği vs ama bunlar adet belirtisi de olduğu için ikilemde kaldım vallaa.. öbür ay tüp bebeğe geçicem adet olursam inşallah tüp bebeğe gerek kalmadan pozitif olur yaa olursa mucize olcakk benim içinn

X