Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kuzum benim daha önce de yazdım sana yumurtlama aslında çatlama dediğimiz olay ve ancak 24 saat sürer yani 3 gün arayla yumurtlama olmaz.bir döngü içinde birden fazla yumurta çatlayabilir ancak o çatlama aynı gün içinde olmak zorundadır.cunku fizyolojimiz bu şekilde bunun istisnası yok yani.evet LH yükselmesi yumurtlama göstergesi ama her lh yükseldiğinde yumurta çatlıyor diyemeyiz. Senin pik görmen tekrar yumurtladigindan değil bence gebelik oluşuyor ondan😊 yanlış yönlendirilme olmasın diye düzeltiyorum yanliş anlama emi ☺️☺️
Ama 1 hafta öncesinden ovülasyonda görünen gebelik şimdi çıkması gerekmez miydi bugüm test yaptım negatif🤷🏻‍♀️ Daha önce de burda 3-4 yumurtası olanlar oldu hatta çoğul gebelikler de öyle oluşuyor yazıldı

Heeee fenomenin kuzum mahallenin delisi 😁 yok kız öyle bı yazı yazdım hamile falan değilim herkes öyle sanmış aileler arkadaşlar uzun süredir bekleyince 11 yaşında kızım hep hadi diyorlardı smdi.oyle sanınca msj üstüne msj ama testler negatif tabi🤭
Olsun canimmm .. bat nezamandi erkenci seniii 😂😂

Ama 1 hafta öncesinden ovülasyonda görünen gebelik şimdi çıkması gerekmez miydi bugüm test yaptım negatif🤷🏻‍♀️ Daha önce de burda 3-4 yumurtası olanlar oldu hatta çoğul gebelikler de öyle oluşuyor yazıldı
Yok canım o şekilde yazanlar da yanılıyor belli ki LH dalgalanabilen bir hormon. Çoğul gebelikte birden fazla yumurta salınır ama farklı günlerde değil aynı gün içinde olur. Belki de ilk pik değil ikinci pikte yumurta çatlamıştır. İlkinin üzerinden kaç gün geçti çatlatma yapanlarda 14 gün kuralını duymussundur ilk pikte yumurta salinmissa bile yerleşmesi 10 günü bulabiliyor biraz kazı çalışması yaptı diyelim önce kana oradan idrara bhcg geçene kadar birkaç gün üzerine köy. Şimdi senin dongun kısa olduğu için bat tarihinde öğrenmen belki daha sonra bile öğrenmen mümkün olabilir

Benim yedinci günde oldu akıntıdan anladım test yapmaya devam edeceğim belki ikinci yumurtlama da olabilir diye düşünüyorum :) Avakado büyük bir nimetmiş yeni yeni farkettik :)
Kizlar bende bu ay avakado tuketmeyi dusunuyorum adetliyken baslamak mi gerekiyor

Yok canım o şekilde yazanlar da yanılıyor belli ki LH dalgalanabilen bir hormon. Çoğul gebelikte birden fazla yumurta salınır ama farklı günlerde değil aynı gün içinde olur. Belki de ilk pik değil ikinci pikte yumurta çatlamıştır. İlkinin üzerinden kaç gün geçti çatlatma yapanlarda 14 gün kuralını duymussundur ilk pikte yumurta salinmissa bile yerleşmesi 10 günü bulabiliyor biraz kazı çalışması yaptı diyelim önce kana oradan idrara bhcg geçene kadar birkaç gün üzerine köy. Şimdi senin dongun kısa olduğu için bat tarihinde öğrenmen belki daha sonra bile öğrenmen mümkün olabilir
1 şubat itibariyle yumurtlamanın üzerinden 11.gün çatlama 9.gün oldu

-Arwen- -Arwen- şunun şurasında pazara ne kaldı 😁😁
Ya benim durumum başka ben ailemin yanına gitcem ayrı şehirlerdeyiz pazar çoktaan dönmüş olcam sürpriz hazırladım eğer öğrenmiş olursam yanlarında olmam lazım bunun için o yüzden acelem, başka zaman olsa gecikene kadar sabredebilirdim belki

Ya benim durumum başka ben ailemin yanına gitcem ayrı şehirlerdeyiz pazar çoktaan dönmüş olcam sürpriz hazırladım eğer öğrenmiş olursam yanlarında olmam lazım bunun için o yüzden acelem, başka zaman olsa gecikene kadar sabredebilirdim belki
Hadi bakalım inşallah sürpriz yapabilirsin...ama bence ne kadar geç yapsan o kadar iyi en kötü doneceğin gün yap bari şimdi silik çizgi çıksa tereddüt yaşayabilirsin çünkü

Kizlar merhaba adetim biteli 2 gün oldu ama beyaz akıntım geliyor sizce yumurtlama olabilir mi bu kadar erken

Hadi bakalım inşallah sürpriz yapabilirsin...ama bence ne kadar geç yapsan o kadar iyi en kötü doneceğin gün yap bari şimdi silik çizgi çıksa tereddüt yaşayabilirsin çünkü
Bacım silik çıksa kan testine koşarım 2 gün sonra da orda yaptırırım kan testi mis gibi sürprizimi yapar dönerim zaten inşallah silik milik bişey görebilsem😅

X