Su orucu (Aidin Salih )

ulalaa

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
26 Mart 2014
102
8
Arkadaşımın ablası geçen sene uyguluyor bu detoksu. 20 günde 20 kilo veriyor daha sonra 4 ünü geri alıyor ve bunu doktor eşliğinde yapıyor. Internet'ten baktım ama çok çeşit çeşit ablası da net olarak hatırlamıyor nasıl yaptığını. Aranızda yapanlar sonuç alanlar var mı?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bilmiyorum ki canım... Sadece su içmek bişey yemeden kim derse desin sağlıksız, yapmam, yapmayın ..
Bu bir nevi detoks gibi bişey aslında biraz mantıklı.
Ama bence her şeyin başı matematik.
1 kilo = 7000 kalori
kalori hesabı yaparak kaç günde kaç kilo vermek istiyorsan yapabilirsin. Benim yaptığım hep bu.

Canım en sağlıklısı o aslında ama insan istiyor ki hemen gitsin kilolar ☺️

Buna bi netlik getirsekte yapsak ki ya 😔

Buna bi netlik getirsekte yapsak ki ya 😔

Arkadaşım anlattığı kadarıyla ben bi anlatayim o zaman canım. Başlamadan bi gün önce gece bağırsaklarını lavman ya da İngiliz tuzu içerek temizliyorsun daha da bir şey yemiyorsun. Sonra ilk 10 gün full su içiyorsun. 11. Gün meyve suyuna su katarak içiyorsun. Sonraki gün sırf meyve suyu ama tabi evde sıkılmış. Sonra salata yiyorsun. Yavaş yavaş tavuktan başlayarak ete geçiyorsun ama 10 gün boyunca asla ama asla tuz tüketmiyorsun

Baya zor gözüküyor bunu yapan deneyimini paylaşıcak biri çıkar inş sen yapmayı düşünüyormusun ?

Sadece su ile diyet yapman imkansız ciddi sorun yaşarsın. Böyle tehlikeli şeylere kalkışmayın.
Geçen yıl endonezyada bi genç kız sadece su içerek zayıflamış ve beyninde ödem oluşmuş ölmüş. Kan beyin bariyeri diye bişi var....
Sakın böyle şeylere kalkışmayın. Su bol bol içilir ama yanında bişiler yersiniz.

Baya zor gözüküyor bunu yapan deneyimini paylaşıcak biri çıkar inş sen yapmayı düşünüyormusun ?

Pazartesi başlayacağım inşallah canım

Ilk başta bana da çok sağlıksız geldi ama diyet gibi uzun süreli değil de detoks gibi ya belki o yüzden bi sakıncası yoktur. Bu arkadaşımın ablası doktor eşliğinde yapmıştı zararını da görmemiş ama tabi bünyeden bünyeye de değişebilir

Valla okuduğum kadarıyla ilk günden sonrası bildiğin açlık grevi, sadece şekerli/ballı su alıyorsun gıda olarak. Sağlıklı olup olmadığı tartışılır ama uygulanabilir, zayıflatır da cidden. Yanlış hatırlamıyorsam vücut ilk 24 saatten sonra depoladığı besinleri yakmaya başlıyor, ciddi risk moduna geçmesi ise 45. günden sonra oluyor. BU su orucu ise 21 gün sürüyormuş. Yeterli vitamin mineral takviyesi alınırsa denenebilir bence. Bir de denemeye karar verenler varsa başlamadan önce kas/yağ oranı, kandaki şeker kolestrol oranı, kilo ve mezura ölçümlerini yaptırıp, öncesi sonrasını bizlerle paylaşırlarsa amme hizmeti yapmış olurlar.

Bak diyosun doktor eşliğinde.
Kendi kendine böyle bişi yapma bünyen zayıf düşer. Tehlikeli işler.

Aslında cidden korkutucu ve kafa karıştırıcı hani 2-3 gün deseler neyse de 10 gün sadece su.. İşte bizimkisi de acaba bi umut

Pazartesi başlayacağım inşallah canım

Sen bi başalada bizi de yönlerdir ozaman tatlım çalışan biri için çok. Zor gözüküyor çünkü bekleriyorum merakla

Aslında cidden korkutucu ve kafa karıştırıcı hani 2-3 gün deseler neyse de 10 gün sadece su.. İşte bizimkisi de acaba bi umut

Aynen öyle canım bi umut ☺️

Sen bi başalada bizi de yönlerdir ozaman tatlım çalışan biri için çok. Zor gözüküyor çünkü bekleriyorum merakla

Tamam canım ben haberdar edeceğim sizi ☺️

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…