Su orucu (Aidin Salih )

troidiniz oruçtan çıktığınızda çok yavaşlamış olacak kat kat alacaksınız ben 1 hafta sadece su içerek yaptım ergenliğimde.ama lavman falan yok tabi. 5 kilo verdim 8 kilo aldım zaten çoğu su atmak. bütün sistemim bozuldu. bi kere lavman falan tehlikeli işler bağırsaktaki faydalı bakterileri öldürüyor. illa detokssa meyve sebze yiyin bi kaç hafta. ya da aralıklı oruç intermittent fasting araştırın hem sağlıklı hem kolay. 20 günde 20 kilo kimse veremez ayrıca aç da kalsa obez falandır.çünkü vücut açlığa da uyum sağlar.

11 gun icinde olmezseniz salataya tavuga da gecersiniz. Bu kadar hayalperest olmayin allah askina. Ic organlarinizi elinize alcaniz ya.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Aslında cidden korkutucu ve kafa karıştırıcı hani 2-3 gün deseler neyse de 10 gün sadece su.. İşte bizimkisi de acaba bi umut

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Uyarmak istedim :)
Beyinde ödem oluşuyomuş. Hem bişi yemezseniz vücut savunmaya geçer ne yerseniz yağ olarak depo eder.

Bu konu ile ilgili daha önce de birçok şey okumuştum.
Açıkçası benim aklıma da yatmıyor.
Biraz gayret edip spor ve diyetle verebilirsiniz kilonuzu.

Arkadaşımın ablası geçen sene uyguluyor bu detoksu. 20 günde 20 kilo veriyor daha sonra 4 ünü geri alıyor ve bunu doktor eşliğinde yapıyor. Internet'ten baktım ama çok çeşit çeşit ablası da net olarak hatırlamıyor nasıl yaptığını. Aranızda yapanlar sonuç alanlar var mı?

Ablası net olarak hatırlamıyor mu? Neden acaba?:KK14:

Arkadaşımın ablası geçen sene uyguluyor bu detoksu. 20 günde 20 kilo veriyor daha sonra 4 ünü geri alıyor ve bunu doktor eşliğinde yapıyor. Internet'ten baktım ama çok çeşit çeşit ablası da net olarak hatırlamıyor nasıl yaptığını. Aranızda yapanlar sonuç alanlar var mı?

Bence çok tehlikeli; bunun bize uymayacağını söyleyen doktorlar var.

Bu kadın Özbekisatanlı, o yörelerde insanlar ağrılık olarak et ile besleniyor. Bakın, sabah -akşam et. Sonuç olarak kaslı/ geniş yapılılar.

Biz ise sebze/tahıll ile beslenen bir toplumuz. Böyle ağır bir diyet sonucu, vücudunda kaslar eriyecektir insanın...eee zaten ekstra kasımız yokki...Allah korusun bunu yapan bir kadın kalp kapacıklarında kaslar gitmiş...şimdi ömür boyu kalp hastası.

Tamam bol su için, spor yapın , akşam yemeyin de, böyle radikal şeyler deneyip, sağlığınız riske atmayın lütfen. :KK19:

.

Beni korkuttunuz valla , haklı olabilirsiniz 😔

epeydir olan bir konu aslında.Yapan kişileri de biliyorum.Ama ben kesinlikle dayanamam.

Bu yöntemi uygulayan biri anlatmış banada tavsiye etmişti. Ama o zayıflama yöntemi olarak değil. Detoks için.ve Sağlıklı yaşam için. sonrasında yaşamınıda belli bir besin düzenine göre düzenliyor ve öyle devam ediyor..Sanırım Bizzat bu kadının tavsiyesi üzerine yapmıştı ama yanlış hatırlıyor olabilirim.. Bende bunun üzerine araştırmıştım...Bana çok ağır ve korkutucu geldi ama ilginç bir teknik

ingiliz tuzu ne la ? diyesim geldi yazıyı ookudum da biraz zahmetli gibi duruyo ya

İnqiliz tuzu -magnezium sulfat eczanede bulabilirsin

Bən yapdım detoks amacıyla.çok qüzəl ama zor .önce bilgilenmek sonra başlamak lazım.yoksa yapmak çok daha zor gelebilir.

Ama ben 2gün yapdım

ben toplamda 8 gün yaptım
maalesef evde pişen şeyler yüzünden istedigim halde devam edemiyorum- pastalar vsler.. baharatlı çörekler..
koku yüzünden bir ısırık alayım derken tamamını yiyorum
annemin marifeti..

ben tip 2 diyabet teşhisiyle çok sıkıntılı günler geçirdim

el ve ayaklarımda aşırı ağrılar oluyordu aslında kg umrumda değildi canımdan olmamak için

bu diyete başladım

hiçbir zararı olmadıgına da kani oldum.. kaybettiğiniz su değil, toksik dokular ve vucut artıkları

bir doktor arkadaşımla görüştüm verdigin sudur dedi, ama aradan zaman geçmesine rağmen aynı kgdayım

asıl önemli olan bundan sonra tekrar devam edebilmek

36- 48 saat gibi aralıklarla da yapılabiliyor ama ben 3 gün üstüste yaptıgımda çok iyi sonuc aldım diğerleri 1 er günlüktü

tekrar başlıycam inşallah

troidiniz oruçtan çıktığınızda çok yavaşlamış olacak kat kat alacaksınız ben 1 hafta sadece su içerek yaptım ergenliğimde.ama lavman falan yok tabi. 5 kilo verdim 8 kilo aldım zaten çoğu su atmak. bütün sistemim bozuldu. bi kere lavman falan tehlikeli işler bağırsaktaki faydalı bakterileri öldürüyor. illa detokssa meyve sebze yiyin bi kaç hafta. ya da aralıklı oruç intermittent fasting araştırın hem sağlıklı hem kolay. 20 günde 20 kilo kimse veremez ayrıca aç da kalsa obez falandır.çünkü vücut açlığa da uyum sağlar.

merhaba verdiginiz diyeti araştırıcam
yalnız ben daha evvel marankinin diyetlerini de yapmıstım genclik yıllarımda
lavmandan hiçbir zarar görmedim, biraz zahmeti var ama daha geçen gün amerikalı bir doktorun videosunu izledim

karaciğer temizliği için 14 esansiyel yiyecek ve yöntem diye anlatırken, avakado, zeytinyagı , limon vs saydı ve lavman çok önemli dedi

aidin salih hanımın yardımcısı bir tıp doktoru var nurdan akay, o da şunu açıkladı bir programda, 100 kg luk bir insanın bağırsaklarında 25 kg ya kadar

bezoar denen taşlaşmış gıda kalıntısı olabiliyormuş çıkarmanın tek yolu lavman

biraz acı veriyor fakat ben 2 kez maranki diyeti yaptım, lavman yapmadıgımda kg veremedim çok az gitti

lavman direk bağırsaklarda cepleşen kalıntıları söküp atıyor

tabi suyun sıcaklıgına cok dıkkat etmek lazım

4 yıl kg almamıstım.. o zayıflıga güvendim sonra da hastalandım şimdi uğraş dur tabi...

hah, aklıma geldi bir başka (3. doktor oluyor bu da ) hastalıkların sebebinin %80-85 oranında beslenme kaynaklı oldugunu söyledi

sağdan soldan videolar izliyorum yerli yabancı doktorlardan.. aklımda epey bilgi kaldı

Son düzenleme:
Ben de geçen hafta 5 gün yaptım ve yarından îtibaren kısmetse önce 36 saatlik yapıp belirli aralıklarla 3, 7 ve 10 gün yapmayı planlıyorum. Bunun için gerçekten sağlam bir konsantrasyon gerekli ayrıca konu üzerine yazılan sayfalarda yazı okuyup özellikle ABD de var olan kliniklere bile yazdım. Hala facebook ta water fasting isimli grubun ve yöneticisinin önerilerini dinlîyorum.
Evet söylenilenler doğru yani 7, 10, 21 ve hatta 40 güne kadar su orucu (şifa orucu) tutanlar var. Kendi deneyimlerimden bahsedecek olursam ilk gün sadece diğer günlere nazaran zordu çünkü vücudum sürekli sînyal gönderiyordu ama dîğer günler karın guruldaması kazınma ve halsizlik yok denecek kadar azdı.
Ben buna kilo vermek için niyetlenmedim (kilolu olduğum halde). Vücudundaki ödem, eklem ağrıları aşırı uyku halî ve kronik kabızlık beni bu oruca yöneltti. Öğretmenim ve sabah erken saatte ders başladığı îçin çoğu zaman öğleye kadar bir elma veya başka bir meyve ile kahvaltıyı geçiştiriyordum doğal olarak bana çalışırken bu orucu tutmak hiç zor gelmedi. Üçüncü gün alarmdan önce uyandım ve bu beş günlük sürede kendimi çok enerjik ve günden güne hafîf hissettim. Verdiğim kiloya gelirsek 5 günde 3 kilo verdim verilen su değildi çünkü oruç boyunca zaten hep su içtim.
Başka pozitif etkileri de oldu ama dediğim gibi benimki kısa sürelî olduğu için yaşadıklarımın o anlık mı yoksa tekrar yapacağım oruçta da ortaya çıkar mı bilmiyorum. Tekrar aynı etkîleri görürsem pozitif veya negatif size bildirîrim.
Yanlış anlaşılma olmasın diye söylüyorum bu benim kendi irademle yaptığım bir şey ve hiç kimseye siz de yapın çok müthiş kolay şu kadar zayıflarsın falan demiyorum. Naçizane deneyimlerimi paylaştım bu açıdan eleştiri yağmuruna tutacak arkadaşlar yargısız infaz yapmasınlar.
Niyetlenenlere başarılar :)

X