Su orucu (Aidin Salih )

arkadaşlar bu su orucu falana filana girmeyin bunun asıl adı şok diyet ben çok yaptım zamanında 5 gün 6 gün 7-8 hatta 9 gün hiçbir şey yemeden sırf su içtim ve çok kilo verdim doğru ama yağ mı gitti ?? hayır kaslar eridi ve vücudum yumuşadı sonuç bu sonra bu soru orucuna göre kademe kademe yemek yemen lazımmış işte atıyorum 10 gün su içtin bitti orucun 11.gün meyve suyu 12.gün meyve+sebze vs. gibi bunlar çooook irade gerektiren şeyler 10 gün hiçbir şey yemedikten sonra direk saldırıyorsun yemeklere ve metopolizman bozuluyo ayrıyetten daha fazla kilo alıyorsn bu hataya defalarca düştüm bir türlü akıllanamadım ama artık 5 gündür dukan diyetini yapıyorm çok memnunum :KK16:

konu ile ilgili deneyime sahibim arkadaşlar
Geçen sene 17 günlük bir oruç yaptım ilk 4 günü alıştırma evresi olmak üzere
hiç öyle korkulacak bir şey değil. Saçınız tırnağınız bozulmuyor. Vitamin dengeleriniz normal değerlerde seyrediyor hatta fazla olanlar ile eksik olanlar dengeye giriyor. Öyle ballı su falan içmek yok yada bitki çayı yada tuzsuz bir şeyler yemek de yok. Üstelik bir çok rahatsızlığınızdan kurtuluyorsunuz diyebilirim. Hatta pazartesi günü 5 aylık hamile olmama rağmen kum dökmeye başlayınca üç günlük orucu tekrarladım ve salı çarşamba günü tüm kumları rahat bir şekilde döktüm. Evet ağrım oldu ama en azından iki günde tamamını bitirmiş oldum ve diğer insanlar kadar da zorlanmadım.

hiç öyle korkulacak bir şey değil. Saçınız tırnağınız bozulmuyor. Vitamin dengeleriniz normal değerlerde seyrediyor hatta fazla olanlar ile eksik olanlar dengeye giriyor. Öyle ballı su falan içmek yok yada bitki çayı yada tuzsuz bir şeyler yemek de yok. Üstelik bir çok rahatsızlığınızdan kurtuluyorsunuz diyebilirim. Hatta pazartesi günü 5 aylık hamile olmama rağmen kum dökmeye başlayınca üç günlük orucu tekrarladım ve salı çarşamba günü tüm kumları rahat bir şekilde döktüm. Evet ağrım oldu ama en azından iki günde tamamını bitirmiş oldum ve diğer insanlar kadar da zorlanmadım.
.... kesinlikle muhtesem bir tedavi sekli. Bize surekli yemek yemeyi ogrettiler. Oysa vucut yiyerek degil acken tamir ediyor kendini. Peygamber tedavisidir bu ve tavsiyesidir. Her turlu hastaligin en buyuk sifasidir. Kısırliktan kansere kadar...Ibni sina gibi gercek dr lar bunu tavsiye ederler. Su orucu harika hissettiriyor insana.. saglikli ve hafif....

Iki gündür cok yogun bi şekilde bu yontemi araştırıyorum ve 1 2 gun içerisinde kendimi tamamen hazir hissettigimde başlayacağım ama sunu gördüm ki yontemi deneyenler cok olumlu yonlerinden bahsederken hic denemeyip arastirmadan konusanlar sadece onyargilarini konusturuyor ve bi doktorun yonteminin universite arastirmalarinin sonucu bi doktor edasiyla curutmeye calisiyor neyse inş başladığımda sonuclarini burayada yazacagim

Iki gündür cok yogun bi şekilde bu yontemi araştırıyorum ve 1 2 gun içerisinde kendimi tamamen hazir hissettigimde başlayacağım ama sunu gördüm ki yontemi deneyenler cok olumlu yonlerinden bahsederken hic denemeyip arastirmadan konusanlar sadece onyargilarini konusturuyor ve bi doktorun yonteminin universite arastirmalarinin sonucu bi doktor edasiyla curutmeye calisiyor neyse inş başladığımda sonuclarini burayada yazacagim
2016 Nobel Tıp Ödülü, Japon hücre biyoloğu Yoshinori Ohsumi'ye verildi. Adam, kabaca açlıkla hücre yenilenmesi ve ciddi hastalıklara tedaviden bahsediyor. Öncesinde biraz kendini hazırlasan iyi olur, beslenme anlamında. Sonuçlarını beklerim.

2016 Nobel Tıp Ödülü, Japon hücre biyoloğu Yoshinori Ohsumi'ye verildi. Adam, kabaca açlıkla hücre yenilenmesi ve ciddi hastalıklara tedaviden bahsediyor. Öncesinde biraz kendini hazırlasan iyi olur, beslenme anlamında. Sonuçlarını beklerim.

Bi kac gündür baya kafaya koymustum bugun basladim tek sorun sigara ondan uzak durabilirsem eger tutabildigim kadar uzun tutmayi dusunuyorum minimum 3 gun kadar :)

Bi kac gündür baya kafaya koymustum bugun basladim tek sorun sigara ondan uzak durabilirsem eger tutabildigim kadar uzun tutmayi dusunuyorum minimum 3 gun kadar :)
Sigarayı da bu oruç esnasında hem kafandan hem bedeninden silen ne güzel olur. Aidin Salih in kitabını okudun mu, bilinçsiz yapma sakın?

Selam
Kardeşimde su orucu yapıyor ilk kez, şuan 4. günde. İlk günden beri geğirme olmuş bu normal mi, sizde de oldu mu?

Senin oruç nasıl gitti ruzgar, sonuç nasıl?

Arkadaşımın ablası geçen sene uyguluyor bu detoksu. 20 günde 20 kilo veriyor daha sonra 4 ünü geri alıyor ve bunu doktor eşliğinde yapıyor. Internet'ten baktım ama çok çeşit çeşit ablası da net olarak hatırlamıyor nasıl yaptığını. Aranızda yapanlar sonuç alanlar var mı?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Arkadaşımın ablası geçen sene uyguluyor bu detoksu. 20 günde 20 kilo veriyor daha sonra 4 ünü geri alıyor ve bunu doktor eşliğinde yapıyor. Internet'ten baktım ama çok çeşit çeşit ablası da net olarak hatırlamıyor nasıl yaptığını. Aranızda yapanlar sonuç alanlar var mı?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Merhaba bende su diyeti yapmak istiyorum ama benim tiroit lerim çalışmiyo 140 kiloyumbende genç kız olmak istiyorum

Su oruçunu bana da anlatırmısınız bende 140 kiloyum amaliyat oldum 30kilo verebildim ama bide bunu denemek istiyorum ama benim tiroit lerim çalışmiyo ondan kilo veremiyorum yardımcı olabilir misiniz

Su oruçunu bana da anlatırmısınız bende 140 kiloyum amaliyat oldum 30kilo verebildim ama bide bunu denemek istiyorum ama benim tiroit lerim çalışmiyo ondan kilo veremiyorum yardımcı olabilir misiniz
Bence buna su orucu değil de mahkumların yaptığı ölüm orucu diyelim. Buradaki yorumları okudum ve gerçekten korktum. On gün boyunca hiçbirşey yemeden sadece su içmek ne demek 😵 neyseki on günün sonuna bi meyve suyu eklemiş 😂 bence böyle şeyleri hiç denemeyin.

X