Stajdan atıldım haksız mıyım

Ama en başında tipine bakıp edepsiz oldugu belliydi minvalinde birşey söylemiş konu sahibi. Velhasıl haklı diyelim,gidip üstlerine anlatmalıydı durumu,elinden birşeyler cekerek,gerizekalı diye bağırarak olmaz. Ha bana mobbing uygulanıyor diye bahsederdi üstlerine,hala bu tavır devam eder ve sorun yaşanırdı haklısınız iki tarafa da özür diletilir vs ama şu durumda konu sahibi hatalı. Dingonun ahırı değil ki orası herkes kendi adaletini sağlasın. Seviyeyi en dibe çeksin kafasına göre.

Evet bende konu sahibi hatalı demişim zaten ? Kendisinede defalarca kez hatasını kabul etmesini söylemiştim. Sorumluları yapılmamış stajı yapıldı gösterip başından savmışlar bu etik değil ya yakacaksın o stajı ya düzeni sağlayacaksın. Stajerler arasında bu tarz şeyler olabiliyor bi taraf sessiz kışkırtıcı bi taraf agresifse kavgalar kaçınılmaz.

annesi bile sensin asıl edepsiz demiş. insan evladını bilmez mi? saçma sapan çıkışıp g.zekalı dediğini biliyordur kadın

O kısmı kaçırmışım ben. Kadın biliyordur tabii kızının tarzını Hala da haklı görüyor kendini.
İyi biz de gün içinde sinirlendiğimiz herkese küfür edelim, hakaret edelim. Dingonun ahırına dönsün ortalık.

Muhakkak ama kim yüzde yüz sevdigi,anlayışlı,huzur veren insanlarla çalışıyor ki bu devirde. Herkes mutsuz,genelde birbirinin ayağını kaydırmaya çalışıyorlar,geçimsiz insan zaten heryerde en az 1 tane vardır numunelik,yalaka desen onlarda fazlaca var. Kraldan ćok kralcılar vs vs daha uzar gider bu.
Sorun şu ki,konu sahibi bunca yoruma rağmen hala ben haklıyım kafasında. Yanlış olan bu bana göre. Sonuçta orada hasta var,insanlar tedavi olmaya gelmişler mahalle kavgasi ćıkmış şu veya bu sebeple bu hiç hoş değil. Öte yandan kıza vicdansız diyor ya,kız dediği gibi vicdansız olsa bu olayı büyütebilirdi pekala,(stajı da yanardı)bana hakaret etti diye. Gidip üstlerine söylese ne olacak?
İnsan her sinirlendiğinde önüne gelene kafasına göre hakaret edemez. Bir gün sert kayaya çarpar üzerler ki annesi bile demiş edepsiz sensin diye ,kızının huyunu biliyor demek ki.
Bilmiyorum henüz çok genç, bizlerinde bir bildigi, yaşadıgı ,gördüğü var ki konuşuyoruz hatalısın diye. Hala beddua ediyor olay büyümedi,stajımda yanmadı diyeceğine.

İşte tamda bu yüzden konu sahibi gibi çalışanlar eğitilmeli. Bugün stajdan atarsın yarın başkasının yakınına işlem yapacak yine kendisi ve kendi gibiler. Şuan oradakiler ekmeğine yağ sürdüler bu çok yanlış. Banada uzun uzun boşuna anlatmayın benimde stajerlerim var bir sürüde yetiştirdiğim oldu neyin ne olduğunu olabilceğini biliyorum. Bugün stajyerse yarın çalışan olacak ve bu kafada her gittiği yerde sorun yaşamaya devam edicek. Kendisinede dedim sağlık sektöründeysen sinirlerin çelik gibi olmak zorunda. Benim stajerlerim böyle bi durumda atılcaklarını bildiklerinden cesaret edemezler mesela korkup çekinirler kavga çıkartamazlar direk bana söylerler bu otoriteyi kuramamak yine ayrı hata

Aynı bölümde staj yaptım. Hasta yanında bırak tartışmayı birbirimize adımızla bile hitap etmezdik. Atıyorum Melisa Hanım hasta içeri alabilirsiniz derdik. Bazı kurumlar diğerlerine göre daha fazla dikkat ister. Maalesef hatalısınız .

Ben sizin yerinizde olsam uzatmaz defteri doldurur verirdim ve gönüllü staja başvururdum başka bir hastaneye

Ulusal staj başvuruları bitti mi bilmiyorum ama ona bakın derim

@melisssl Mesajı görürsünüz umarım.Yanimda bir sorumlu sağlıkçı var şu an, durumu anlattım.Hastane yönetimi ve sorumluya söylemeli diyor , teknisyene kalmadı stajter atmak diyor.Stajla ilgilenen birim var diyor hastane yönetiminde

Birine uzaktan bakıp bu edepsizdir diyorsanız edepsiz olan sizsinizdir çünkü edepli bir insan başkalarıyla tanışmadan böyle çirkin yakıştırmalar yapmazlar. Hakaret eden kimse edepsiz olarak kendini göstermiş oluyor. Yaşınız genç sanırım size ders olmuştur. Bundan sonra daha dikkat edersiniz olan olmuş sıkmayın canınızı

Hastane stajından pek anlamam hak nasıl aranır bilmem ama haklıyken haksız duruma düşmüşsün. Kız bildiğin seni tahrik edip bilerek bağırtmış. Sana sus demiyorum ama bağıracak seviyeye gelmeden önce o sorumlu kimse artık ona söylemen lazımdı. Benimle uğraşıyor iş yaptırmıyor vb. İş hayatında böyle hemen celallenirsen insanlar seni çok kolay kışkırtır ekmeklerine yağ sürersin. Kız amacına ulaşmış bir günde.

Evet hastaya müşteriye öğrenciye içerideki sorunlar yansıtılmaz. Etik açıdan.

Evet hak etmissin.

Wow bayagi deneyimliymissin. 10 gun staj yaptin demek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…