Erkek İnfertilitesi Sperm ileri hareketininde sorun olup ilaç tedavisi ile hamile kalan var mı?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Suan umutsuzken heyecanlandırdın 😀 Klomen ve proxeed i 3 ay kullanmasi gerek tam sonuç için. Ama 1. Ayinda sperm testi yaptıracağız.
klomeni eşimde kullandı pek sevmedik ama hormonları düzeltti sonrasında proxeed vitamindir bizimde ona benzer ilacımız vardı onu kullandık halada kullandırıyorum ve bence sen birazda doğal yollar denemelisin ben pişman oldum denemediğim diye çünkü sperm testi yaptırdık ve sonuçlar aynı kalmıştı her insana farklı etki ediyor demekki
ilaç ve vitaminle bir yere kadar ..
Aktara gittik eşimle saraçoğlunun kürüiçin keçiboynuzu aldık kaynatıp ara ara içiriyorum Faydası olsada olmasa da bir şeyler için çaba gösteriyoruz diyeceğim
Pes etmek yok o gemi buraya gelecek ..

klomeni eşimde kullandı pek sevmedik ama hormonları düzeltti sonrasında proxeed vitamindir bizimde ona benzer ilacımız vardı onu kullandık halada kullandırıyorum ve bence sen birazda doğal yollar denemelisin ben pişman oldum denemediğim diye çünkü sperm testi yaptırdık ve sonuçlar aynı kalmıştı her insana farklı etki ediyor demekki
ilaç ve vitaminle bir yere kadar ..
Aktara gittik eşimle saraçoğlunun kürüiçin keçiboynuzu aldık kaynatıp ara ara içiriyorum Faydası olsada olmasa da bir şeyler için çaba gösteriyoruz diyeceğim
Pes etmek yok o gemi buraya gelecek ..

Biz kuru incir; keçiboynuzu özü, havuç suyu...
Uyguluyoruz sırayla. Yeterki çabamızın sonucunu alalım 😊

Maalesef adet oldum doktora gittim prolaktinim yükselmiş bu defa şuan ilaç kullanıyorum düşsün diye
Benim hep mottom şu oluyor kendini kötüye alıştır zaten iyi bişey olursa sevinirsin
en zor şarta kendimi alıştırıyorum .. Evet bu prolaktini dengede tuttuktan sonra bence her ay ovülasyon testiyle denemeni tavsiye ederim .. Geçmiş mesajlarına baktım değerleri bayağı düzelmiş demişsin..
Bence mutlu sonuçlara yakınsın ..

Yok canım 😔 Silik de de çıkmadı. Belkide stresten. Belki de baska birsey.
Bu arada sakın motivasyonunu bozmuyorsun
bu vitamin ve ilaçları bitirince teste bakacaksınız baktın o süre zarfında çabaladınız olmuyor
Tabiki o zaman ileri seviye olan kısma geçersiniz
Ben her ay böyle adet olunca canım sıkkın oluyor ama yapacak bişey yok diyorum artık beklentimi düşük tutuyorum
Bende istanbuldayım

Benim hep mottom şu oluyor kendini kötüye alıştır zaten iyi bişey olursa sevinirsin
en zor şarta kendimi alıştırıyorum .. Evet bu prolaktini dengede tuttuktan sonra bence her ay ovülasyon testiyle denemeni tavsiye ederim .. Geçmiş mesajlarına baktım değerleri bayağı düzelmiş demişsin..
Bence mutlu sonuçlara yakınsın ..
İnşallah Rabbim hepimize nasip etsin evlatsizlik çok zor. Bende çok Umutluyum kafama takip stres yapmicam doktorum sters yapma çok etkiliyor dedi stres kortizon hormonunu etkileyip yumurtalıklara ulaşıyor dedi stres yapma dedi bı kerede hamile kalmışsın olur Allah'ın izniyle dedi bakalm

İnşallah Rabbim hepimize nasip etsin evlatsizlik çok zor. Bende çok Umutluyum kafama takip stres yapmicam doktorum sters yapma çok etkiliyor dedi stres kortizon hormonunu etkileyip yumurtalıklara ulaşıyor dedi stres yapma dedi bı kerede hamile kalmışsın olur Allah'ın izniyle dedi bakalm
birde söyle düşün senin yerinde bile olamayanlar var öyle yada böyle 1 olmaz 2 olmaz 3 olur.Allah nasip etsin
evet bir kere bile kalmışsın ben mesela hiç yaşamadım hamilelik

birde söyle düşün senin yerinde bile olamayanlar var öyle yada böyle 1 olmaz 2 olmaz 3 olur.Allah nasip etsin
evet bir kere bile kalmışsın ben mesela hiç yaşamadım hamilelik
Allah herkese nasip etsin hamileliğim iki ay sürdü ama dünyanın en güzel hissiydi ayaklarım yerde değil gibiydim tabi sonu kötü oldu 😟ama umudu yitirmedim insll Allah hepimize nasip etsin ☺️

Allah herkese nasip etsin hamileliğim iki ay sürdü ama dünyanın en güzel hissiydi ayaklarım yerde değil gibiydim tabi sonu kötü oldu 😟ama umudu yitirmedim insll Allah hepimize nasip etsin ☺
amin canım inş siz kaç senedir uğraşıyorsunuz ? ben beş senelik evliyim

amin canım inş siz kaç senedir uğraşıyorsunuz ? ben beş senelik evliyim
İki yıllık evliyim ama ilk zamanlar biz istemedik istedikten 3 ay sonra hamile kaldım ama 2 aylıkken kalp atışı yoktu aldindi sonra 4 ay bekledik son bir yıldır uğraşıyoruz bizde eşim durumunu çok geç anladık ama çok şükür düzeldi bakalm artık inşallah umutluyum

İki yıllık evliyim ama ilk zamanlar biz istemedik istedikten 3 ay sonra hamile kaldım ama 2 aylıkken kalp atışı yoktu aldindi sonra 4 ay bekledik son bir yıldır uğraşıyoruz bizde eşim durumunu çok geç anladık ama çok şükür düzeldi bakalm artık inşallah umutluyum
canım biz beş senelik evliyiz son bir senede çocuk olaylarına giriştik ama maalesef önceden girişseydik şimdiye büyümüştü .

Arkadaşlar selamlar,
Güzel haberlerinizi alırız inşallah :anneadayı:

Erkekte en önemli konu sperm hücresinin üretiminin olmasıdır. Doğal gebelikte sperm sayısının ve hareketliliğinin önemi tabii ki çok önemli. Ancak tüp bebek tedavisinde hareketlilik daha önemli kalıyor.

Takviye destek tedavisi için eczanelerden gıda takviyeleri alabilirsiniz. Sayı ve hareketlilik için yardımcı olur. Bunun yanında stresten uzak durma (o nasıl olur tam bilemiyorum maalesef) ve sigarayı bırakma önerilerim olur sizlere.

Hayırlısı olsun hepimiz için.

X