Sorun bende mi ? Çok mu takıntılıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Diğer yorumlarda herseyi yazdım evet sevemiyorum 😐

11 sayfa vardi okuyamadim da haftada bigun icin bakici falan bulacaksaniz bence yapmayin.
Bu aile sapik, pis vs olsa direkt konuya yazardiniz muhtemelen ikili iliskileriniz sagliksiz. Gelmeden bigun once don gomlek toplayip dolaba tepin geçin. Bigunden bisey olmaz

Yanlış yapıyorsun Mihri. Hani sordun diye diyorum yoksa tabi ki senin hayatin. Ama kp eve geldi diye de mahrem bozulmaz, iç çamaşırını kaldırman yeterli, gerisine onlar da dikkat etmiyordur zaten. Biraz da köylü insanlarsa zaten onların ortamı hep öyle samimi olur, o mahrem bu mahrem diye bakmazlar olaya. Bak bunları da es dost akraba nefret eden biri olarak yazıyorum ha😂 bence bakıyorlarsa, yedirme yapma dediğine uyuyorlarsa tesekkurunu et ve bu tavrını biraz törpüle. Sınırlarını yine koru ama insanlar da bir gün torun görsünler, sen yanlarında bile değilsin bu kadar batmasın her şey.
Öyle yapacağım inşallah, teşekkür ederim ❤

11 sayfa vardi okuyamadim da haftada bigun icin bakici falan bulacaksaniz bence yapmayin.
Bu aile sapik, pis vs olsa direkt konuya yazardiniz muhtemelen ikili iliskileriniz sagliksiz. Gelmeden bigun once don gomlek toplayip dolaba tepin geçin. Bigunden bisey olmaz
Yok asla sapık değiller, sadece ataerkil baskıcı bir adam ...

TV haberi falan sizi fazla etkiliyor tahminim. Lütfen psikoloğa veya psikiyatriste gidin. Bu sizde takıntı haline gelmiş.

Bir de benim babamın teyzesi ile kocası çocuk sahibi olmamış. Benim dedem ninem bana karşı soğuktu, onlar benimle sanki kendi torunu gibi oynuyorlardı, ilgileniyorlardı. Hala onların gözünde torun gibiyim biraz. Halbuki teyzemin eşiyle kan bağım bile yok ama bana torunu gibi yaklaştı. Muhtemelen siz olsanız bu bağa izin vermezdiniz.

TV haberi falan sizi fazla etkiliyor tahminim. Lütfen psikoloğa veya psikiyatriste gidin. Bu sizde takıntı haline gelmiş.

Bir de benim babamın teyzesi ile kocası çocuk sahibi olmamış. Benim dedem ninem bana karşı soğuktu, onlar benimle sanki kendi torunu gibi oynuyorlardı, ilgileniyorlardı. Hala onların gözünde torun gibiyim biraz. Halbuki teyzemin eşiyle kan bağım bile yok ama bana torunu gibi yaklaştı. Muhtemelen siz olsanız bu bağa izin vermezdiniz.
Psikolog desteği alıyorum , lohusalık depresyonu yaşadım..

Ohoo siz benim yengemin yerinde olsanız herhalde tüm bağları koparırsınız😅😅 çocuklarına annem bakıyor. Üstelik annem kuralcı, otoriter bir o kadar seven, fedakar bir babanne. Evden de kovuyor torunlarını. Gidin başımı ağrıttınız diyor. Bağırıp, çağırıyorda. Ama elinden tutup okuluna da götürüyor. Torunlarının gözünden yaş aksa dünyayı yakar. Hastane durumu olsa babası ihmalkarlik yapsa babasını fırçalar. Çocuklarına her daim sahip çıkacaksın der. Çocuklar annelerine şikayet etse o sizin babaanneniz doğru söylüyor der. Ama çok mutlular. Babaannelerini çok seviyorlar. Okuldan gelince mutlaka uğrayıp eve öyle çıkıyorlar. Gece 12 de olsa geliyorlar.
Bu şekilde davranırsanız çocuğunuz için de iyi olmaz. Dede ,nene sevgisi görmeliler. Fanus içinde yetiştiremezsiniz.
Anneniz kötü birisi değil...

Okuduklarıma göre kp ile nerdeyse sohbet bile etmediğiniz için siz onu yabancı bir erkek olarak değerlendiriyor ve küçücük kızınızı korumaya çalışıyorsunuz bu yönden bakınca hak veriyorum ama haftada bir gün birkaç saat için bu tantanaya değmez. Kv eğer güzel bakıyorsa dert etmeyin kp bir kenarda oturup izliyordur. Siz çok görüşmediğiniz için geliyor bence torunu görmeye siz yokken rahat rahat sevmek için falan. Kötü düşünmeyin evet dünya kötü ama biraz fırsat vermeliyiz. Eşiniz çok üzülür bu konuya annen gelsin babanı peşine takmasın deseler bana çok bozulurdum. O yüzden biraz zaman verin hatta torun hatrına biraz beraber de zaman geçirin ki kızınız korkmasın yabancı gibi düşünmesin 🥰
Çok haklısınız, teşekkür ederim, kayınpederim despot birisi tek sorun bu...

Merhaba , Öncelikle çalışan annelerden yorum bekliyorum, Kızlar bir konuda fikirlerinizi merak ediyorum, acaba ben yanlış mı düşünüyorum lütfen beni bu konuda aydınlatın eğer haksızsam söyleyin ki bir yanlış yapmayayım, ben çalışmaya başladım eşimle kızıma dönüşümlü olarak bakıyoruz sadece 1 gün öğleye kadar kayinvalidem bize gelip bakıyor( araçla alıp evine yine biz bırakıyoruz) kayınvalideme dedim ki kesinlikle iş, yemek vs istemiyorum kendini yorma sadece kızıma 11 e kadar göz kulak ol yeter ( eşim 11 den sonra eve geliyor) sorun şu ki evim dağınık olabiliyor afedersiniz bazen iç çamaşırlarım kurutma askısında oluyor veyahut yatak odam uygun olmayabiliyor ( normalde bana temizliğe gelen bir abla var sorun sadece ev mahremiyeti temizlik değil) kaynanam ne zaman kızıma bakmaya gelse peşinden kayınbabam da gelmeye başladı, ilk zamanlar böyle bir sorun yoktu son 3 haftadır kaynanam bize geldikten sonra ardından o da geliyor ve ben aşırı rahatsız olmaya başladım, eşime defalarca dedim uyardım, eşim de üstü kapalı annesini uyardı ama değişen hiçbişey yok , eş ailesi ile hep mesafeliydim ama gel gör ki sadece bir günlüğüne 11 e kadar bakacak şekilde muhtaç oldum , sınırlarımı aşmalarından ve başa dönmekten aşırı korkuyorum, hırçın bir insanım kendimi tutamayıp kalp kırabilme potansiyelim fazla , çok huzursuzum, kızımın da mahrem olarak rahat edemeyeceğini düşünüyorum zaten erkeklerden çok korkuyor ve ağlıyor hemen , biz korktuğunu söyleyerek gelmesin desekte durum değişmedi, torununa düşkün desem değil, adamın derdi gelip konfor rahatlık görmek, evim baya konforlu onlara göre bu açıdan çekici geliyor olabilir çünkü yeni evliyken de benim evime karşı aşırı bir merakları vardı, Allah aşkına abartıyor muyum , ben tuhaf sorunlu biri miyim , bunlar normal şeyler de ben mi sıkıntılıyım, saygı çerçevesinde eleştiriye açığım hanımlar ...
Not: Cevaplarınıza göre bir karar verip bebeğin bakımını ya komple kv den alacağım ya da bu şekilde devam edeceğim, Cevaplarınız çok önemli Anneler !

Bakıcı tutmaya ne dersiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X