sorular ve cevaplar:)

Saruboceq

İki Kız Annesi :)
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
12.358
218
Herkes kendini anlatıyor ve biz birbirimizi daha iyi tanıyoruzyerimseniben
Hadi bakalım başlıyorum sorularıma..
Ne zaman nişanlandınız?
Nerde oldu nişan?
Ne giydiniz?
Düğün ne zaman oldu?
İstediğiniz gibi oldu mu?
Hadi başlayın bakalım...:1rolleyes:

Bizim nişanımız 25.12.2005 tarihinde ailemin evinde oldu.
Hem eşimin hem de benim akrabalarımın tamamı şehir dışında olduklarından
gelemeyecekleri için nişanı kendi aramızda evde yapmayı uygun gördük.
Sağolsunlar eşimin ailesi müthiş ilgisiz oldukları için nişan kıyafetimi,
yüzüklerimizi falan hep kendim gidip aldım. Nişan kıyafetim aile arasında bi
nişan olması itibariyle günlük hayatta da giyebileceğim türden bir kıyafetti.
Düğünümüz 22.06.2006 ta oldu. Gönlüme göre olduğunu söylersem
yalan söylemiş olurum. Dediğim gibi eşimin ailesi acayip ilgisizlerdi ve
bizim evliliğimiz için beş kuruş para harcamak istemediklerinden
herşeyimizi kendi imkanlarımız ölçüsünde kendimiz yaptık.
Düğünümüzü, eşyalarımızı vs. vs.
Bu sırada kayınpederim de bankadan kredi çekip kendi ev eşyalarını
yenileme ve evine komple tadilat yaptırma derdindeydi. Eee ne de olsa şehir
dışından akrabalar gelip görücek hava atmamak olmaz demi ama.
Neyse, o dönem bayaa üzüldüm, kırıldım ama nabalım nasip böyleymiş.
Allah yuvamda huzur mutluluk versin de gerisi boş.

Nişan tarihim: 13.05.2005
Yer: Ege Üniversitesi Lokali
Kıyafet: Şeker pembesi,kabarık,nişanlık. Gelinlik gibiydi. Sadece duvağım eksikti.
Kına Gecesi tarihi:12.08.2005
Yer:Otel Ege Sağlık
Kıyafet: İmam nikahı ve hatim duası sırasında başım örtülü kırmızı bir gece elbisesi,oynarken lila renkli gece elbisesi,kına yakılırken bindallı giydim.
Düğün tarihi: 13.08.2005
Düğün yeri: Ege Üniversitesi Lokali

Şükürler olsun ki Rabbime, herşeyim dört dörtlük oldu..

Gülşahcım, konuyu açtın ama hani senden
ses çıkmıyor. Anlatsana şekerim.... a.s.

Gülşahcım, konuyu açtın ama hani senden
ses çıkmıyor. Anlatsana şekerim.... a.s.

Anlatim canımcım,işim olduğunda biraz kopuyorum idare et senyerimseniben

Nişanımız 5 yıl üzerine 11.06.2005 tarihinde bizim evimizde oldu.Yemekli ve dışarda düşünüyorduk ama 1 mayısda bizde kalan dedem vefat ettği için sade bir nişan yapılması kararlaştırıldı..
Nişanda açık ölü sarı incecik askılı dizden bir karış yukarıda göğüs altından fiyonklu bir elbise giydim..Elbisemi teyzemle gittim seçtim kocamda geldi.Çok aradım sade bir şey olsun diye polo tam bana göre:teselli:
Düğünümüz 07.07.2006 da Anakent Sosyal Tesislerinde oldu.Kırdüğünüydü.
Ben herşeyimi annemin vefatından maaşımla yapmaya başlamıştım zaten,çalışmaya başlayıncada iki maaş ve primlerimle herşeyimi aldım.Babacım da saolsun ben ona yük olmuyorum diye harçlığımı ve kendim için aldığım ufak tefek kıyafet ödemelerimi üstlenmişti.Bir öğretmen birikmişinde gözüm yoktu.
Eşiminkileride ailesi aldı.O da kendi maaşını kenara koyuyordu zaten..
Düğünüme çağırılacak bir sürü kişiyi unuttum.Anne gibi her sorumluluk bendeydi.Çok bunaldığım gecelerce ağladığım günlerim oldu.
Keşke diyorum annem olsaydı hiç bir şeyim düzgün olmasaydı...:çok üzgünüm:

21 Ocak ta yani iki sene önce bugün.:asigim:
Evde oldu çokda güzel oldu ben öyle istedim. a.s
İpekyoldan aldığım etek ceket takımını.:1rolleyes:
6 Mayıs 2006
Olmadı çünkü ben düğünleri hiç sevmem nikah olsun istiyordum.
:1closedeyes: Amaa sonrası süperdi
Düğünün ertesi günü uçakla Antalya Sidedeki bir tatil köyünde yedi gün balayı yaptık.
İşte unutulmaz olan düğün değil balayıydı. Çok eğlenmiştik:dance:

nişan 23.05.2004 te bizim evde aileler arasında sade bir törenle oldu.
nişan için kıyafetimi ben aldım yüzük ve bilezikleri eşim aldı. Kıyafette bir etek ve bluzdan oluşuyordu. senağlamasenağlama
Düğün ise 29.08.2004 te marmariste şahintepesi isimli restorant ta oldu. Ama düğünüm çok güzeldi. Dansözünden halk oyunları ekibine kadar her şey vardı tek bir şey hariç o da kameraman ve fotoğrafçı o nuda eşim bizim ordaydı sonradanda aklına gelmedi. Bizde avikap lar gibi a dan z ye her şeyimizi kendimiz yaptık

nişan tarihimi tam hatırlamıyorumCADIARZU
evde olmuştu aile arasında.daha sonra yemeğe çıkmıştık.siyah çok değişik bir pantolon giymiştim yırtmaçlı falandı çok şık ve sadeydi.sengözlerimebaksanab
kına gecesi adetlerimizde yoktur.aile yakınları beni görmek için geldi evimize.biraz çerkezce oynandı o kadar.beyaz etek ceket takımı giymiştim çiçekleri falan vardı çok ciciydim:dance:
düğünüm tek kelimeyle süperdi:hooray:bazı ufak tefek eksikleri oldu mesela girişte eteğimin kuyruğunu açmayı unutmuşlardı bende zaten akıl yoktu.kafamçokkarıştıgelinliğimi giydirmek için gelicekler gelmedi.oysa gelinliği alırken öyle konuşmuştuk:dilcikar:
Maslak Princess oteldeydi şimdi sheraton oldu gerçi:uhm:
eşimle erken gitmiştik fotoğraf çekimi için.herşeyimle eşim ilgilenmişti.
heyy günler heyy:asigim:

nişanım 28.10.2006 tarihinde samsunda bizim evimizde oldu güzel kalabalık bir nişandı
kına gecem samsunda gazi belediyesi sosyal tesislerinde oldu 18.05.2007
düğünüm etimesgut sena düğün salonunda oldu 20.05.2007 samsundaki düğün bana göre şahaneydii her şey iyiydi ama aksaklıklar oluyor mesela gelınlıgımı eşim temizlemeye verip tarlatanı olmadana askıları kopuk bir halde geri geldi neydi o gun gorunce gelınlıgımı oyle nasıl aglamısdım oldu bıtdı çok şükür mutluyuzz

nişanım 13,02,2001 te tam istediğim gibi nehir land'ta kır nişanı oldu
nişanlığım yanar döner tafta'dan tarlatanlı gelinlik gibi kabarıktı
düğünümde 21,04,2001 te aykar otelde oldu yani herşey istediğim gibi oldu
a.s.a.s.

a.s.:1hug::1hug::1hug::1hug::1hug:

bizim nişan ve düğün bir oldu çünkü şehir dışından gelecekleride düşündük.. 22.06.1994 yılında bir bankanın sosyal tesisinde oldu gerçekten benim düğünüm diye demiyorum okadar güzel bir düğün olduki tekrar aynı günü aynı yerde aynı insanlarla yaşamayı çoook isterdim..şimdi düşünüyorum birkaçı aramızda yok artık ..allah kimseyi sevdiklerinden ayırmasın...

Allah hepinizi mesut etsin. mutluluğunuz dim olsun . ne güzel sizlerin güzel yazılarınızı okudukça aşkımla evleenesim geliyor hemen

ben nişanlı olduğum ıcın sadece nişanımı anlatabılırım düğünüm 31 mayısta inş..söz anlatıcam:dance: 10 hazıranda nişanım oldu aslında söz gıbı olu istemeyle yuzuk bıranda takıldı nişan yapıcaz dedık sonradan ama ben ıstemedım evde sade bı tören oldu ıste siyah saten bır gömlek şıkta bır kumaş pantolan takılar felan gusel oldumu sölemıslerdı simdi düğün hazırlıklarındayım nısanımda ole cok cok anlatıcağım bısı olmadı benm bıraz sıtreslı bır donemdeyız inş..düğünümde herseyın en ıyısı olması ıcın saerfedıcem herseyden onemlısı askımı ben cok sevıyorum :asigim:

Benim nişanımda 28.8.2004 tarihinde bizim evde benim ve eşimin ailesi arasında yapıldı.çünkü bende şehir dışına evlendiğim için kendi aramızda yaptık çokta güzel oldu.Kına gecesinde güzel bir kıyafet,kına yakılırkende bındallı giymiştim.Düğünümüz 20.08.2005 tarıhınde ticaret ve sanayı odası salonunda yemeklı düğünümüz oldu.KEŞKE O GÜNLERİ TEKRAR YAŞAYABİLSEK.videoda ızledım zaman ogünleri yaşıyorum.ALLAHIM HERKEZE ÖNCE SAĞLIK,EVIMIZDE HUZUR VE MUTLULUK VERSİN.sonrada bebiş:dance::teytey::enbuyukkk:

28ekim 1995 nişanlandım.16mart1996ev lendim. evde oldu sade hoş :mymeka:tartışmalı idi aileler negatif enerji dağıttı öyle yada böyle geldi geçti hala eşimi seviyorum kalıcı olan tek hatıram bu eski yiiiii hatırlamak istemiyom canım :asigim:ama yinede yaşadığım o sıkıntılı günlerin sonradan bana mutluluk getirmesi güzel a.s.

nişanımız 06.05.2007 ' de evde oldu, ablacımm 45 çeşit aparatif hazırlamıştı:1hug::1hug: boyundan bağlamalı kırmızı bir abiyee giymiştimm çok güzeldii
düğünümüz 26.08.2007' de Aladağ restaurant oldu.Her şey istediğimi gibi oldu.Sadece aşkım beni kuaförden alamadı.herkes abimi damat zannetti gerçi konvoyumuz herşeyimiz çok güzel oldu( babamda geç kalmışş annem hep söylersenağlama)
ben tekrar istiyorum yaaaa :roflol::roflol:

06.01.2002 tarihinde olması gereken nişanım kar yağışı ve yolların kapalı olması dolayısı ile bir hafta rötarlı olarak 13.01.2002 de mecburen evimizin alt katındaki boş dükkanda olmak zorunda kaldı. ( önceden tutulan düğün salonu bir sonraki hafta dolu idi senağlama )
Açık mavi kabarık bir nişanlık giymiştim ama çok güzeldi :dance:
06.10.2002 de İstanbul'da düğün salonunda oldu.
Küçük aksilikler dışında güzeldi her şey

nişanımız 21 mart 2007...trabzonda evimizde oldu...
çok güzeldi...elbiseme ben dahil herkes bayıldı...
yeşil ve siyah dizde bir elbiseydi...(laf aramızda bacaklarım düzgün olsa boyuna müdahale ederdim ama malesefff)
düğünüm tam bir kabustu...
ama gelinliğim çok güzeldi, dini nikah çok güzel oldu, sanırsam çok güzel bir gelin oldum...
kocacım ben kırmayıp istediğim damatlığı giydiği için ona bir kere daha aşık oldum çok yakışmıştı çünkü...
safranboluda çok hoş bir otelde kaldık o gece...
yani düğün seromonisi hariç herşey çok güzeldi:)))

23 Temmuz 2005 tarihinde nişanlandık.
Evimizde oldu.
Pempe pırıl pırıl kabarık omuzları açık bir elbise giydim. O zaman hiç istemiştim giymeyi süslü diye şimdi ohhhhhh iyikide giymişim diyorum. Bir daha nerde giycem o elbiseyi demi.
09 Eylül 2006 tarihinde kına gecem oldu. Lila rengi sırtı açık bir elbise giydim.
10 Eylül 2006 tarihinde düğünümüz oldu.
İstediğimden hayal ettiğimden çok daha güzel oldu. a.s:dance:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…