Sonunda ben de delirdim

Hos bir sey degildi ama yaptirdilar iste. Laftan anlayin degil mi ama?
İsrar eden insanlar sert tepkiden baska dilden anlamiyor canim. Normal sekilde hayir diyorsun, yok. İlla hayir ulan istemiyorum heyt be demek gerekiyor (temsili olarak tabi) =) benim basimda da aynilarindan var o yuzden anliyorum. Uzulme sen, sen edeplisin ama laftan anlamayana mecbur cevap verecegiz yoksa yuz versek astari istenir.

Kusura bakmayin ama sizi son derece haksiz buldum. Uslubunuzda hayli kaba. Kadin yegeninin dogum gununu kutlamak istemis ustelik ilk dogum gunu. O partisini yapsin siz tekrar kendi aranizda kutlayin ne olacak. Gecinmek anlasmak bu kadar zor degil. Annenizin telefon numarasi neden gorumcenizde yok onu anlamadim numara icin arkadas eslerine ulasmak abartili olmus olabilir ama anormal olan gorumcenizden ziyade annenizin cevresi, bunu diger acidan bakarsaniz gorebilirsiniz. 2 kiz evlat halasiyim ve 2 gorumcem var. yegenlerimin dogum gununu gonlumce kutlarim, gorumcemlerinde kizimin ustunde bu tarz yetkileri var benden acik cek akrabalara :)

İsrar eden insanlar sert tepkiden baska dilden anlamiyor canim. Normal sekilde hayir diyorsun, yok. İlla hayir ulan istemiyorum heyt be demek gerekiyor (temsili olarak tabi) =) benim basimda da aynilarindan var o yuzden anliyorum. Uzulme sen, sen edeplisin ama laftan anlamayana mecbur cevap verecegiz yoksa yuz versek astari istenir.
Ulanli kismi tuttum yalniz:KK45:
Cok tesekkur ederim canim

Kusura bakmayin ama sizi son derece haksiz buldum. Uslubunuzda hayli kaba. Kadin yegeninin dogum gununu kutlamak istemis ustelik ilk dogum gunu. O partisini yapsin siz tekrar kendi aranizda kutlayin ne olacak. Gecinmek anlasmak bu kadar zor degil. Annenizin telefon numarasi neden gorumcenizde yok onu anlamadim numara icin arkadas eslerine ulasmak abartili olmus olabilir ama anormal olan gorumcenizden ziyade annenizin cevresi, bunu diger acidan bakarsaniz gorebilirsiniz. 2 kiz evlat halasiyim ve 2 gorumcem var. yegenlerimin dogum gununu gonlumce kutlarim, gorumcemlerinde kizimin ustunde bu tarz yetkileri var benden acik cek akrabalara :)
Yok neden kusura bakayim,konu acmisim her turlu yorum da gelecek. Gecinmek anlasmak bizimkilerle gercekten zor. Ben onlarin 30 yillik arkadaslariyla cocuga parti yapmak zorunda degilim,ki esim zaten kendisi istemedi bunu. Hayir demek her seferinde bana kaldi cunku gorumcem abisinden korktugu icin bir aydir benimle bu konuda konusup duruyor. Kv ve kp ile gorusmuyoruz,esim gorusmuyor ben de bir sey demiyorum artik cunku gecmiste pek cok yasanan var.bizim durumumuzda dogru bir secenek degildi dogum gunu meselesi. Ayrica dedigim gibi gorumcem ve esi zaten her pazar bizdeler emrivaki sekilde,sormadan aramadan bile geliyorlar,bunlardan herhangi birinde gelirken pasta getirseler iceri almamazlik etmeyecektim. Ben sadece onun kendi belirleyecegi davetlilere karsi ciktim cunku kimseyi tanimiyorum iclerinden ve esimin ailesiyle bile samimiyet hic yok inanin.
Siz yaparsiniz elbet bir hala olarak,ama dogum gunune kendi arkadaslarinizi,komsularinizi ve esinizin asker arkadaslarinin eslerini cagirmayin bence,yazik o yegenlerinize,oyle dogum gunu mu olur :KK66:
Yorumunuza cok tesekkurler yine de

kocasına,k.validesine şuna buna tepkisini koyamayıp buraya gelen konu açan ve arkalarından onlara bin ton laf sayan insanlara hem çok gülüyorum hem çok üzülüyorum ama sizi böyle yapmadığınız için takdir ettim.en azından tüm düşüncelerinizi görümcenizin yüzüne söylemişsiniz bence en güzeli ve doğrusu bu olmuş.herkese örnek olsun

ama bişey diyim mi bu kadın yine rahat bırakmaz sizi öyle geldi bana

Yok neden kusura bakayim,konu acmisim her turlu yorum da gelecek. Gecinmek anlasmak bizimkilerle gercekten zor. Ben onlarin 30 yillik arkadaslariyla cocuga parti yapmak zorunda degilim,ki esim zaten kendisi istemedi bunu. Hayir demek her seferinde bana kaldi cunku gorumcem abisinden korktugu icin bir aydir benimle bu konuda konusup duruyor. Kv ve kp ile gorusmuyoruz,esim gorusmuyor ben de bir sey demiyorum artik cunku gecmiste pek cok yasanan var.bizim durumumuzda dogru bir secenek degildi dogum gunu meselesi. Ayrica dedigim gibi gorumcem ve esi zaten her pazar bizdeler emrivaki sekilde,sormadan aramadan bile geliyorlar,bunlardan herhangi birinde gelirken pasta getirseler iceri almamazlik etmeyecektim. Ben sadece onun kendi belirleyecegi davetlilere karsi ciktim cunku kimseyi tanimiyorum iclerinden ve esimin ailesiyle bile samimiyet hic yok inanin.
Siz yaparsiniz elbet bir hala olarak,ama dogum gunune kendi arkadaslarinizi,komsularinizi ve esinizin asker arkadaslarinin eslerini cagirmayin bence,yazik o yegenlerinize,oyle dogum gunu mu olur :KK66:
Yorumunuza cok tesekkurler yine de
Acikcasi halalar teyzeler babaneler kuzenler cinsi bi dogum gunu hayal etmistim evet haklisiniz. Ne diyim Allah hepimize hayirli gecimler versin herkesede akil fikir versin

kocasına,k.validesine şuna buna tepkisini koyamayıp buraya gelen konu açan ve arkalarından onlara bin ton laf sayan insanlara hem çok gülüyorum hem çok üzülüyorum ama sizi böyle yapmadığınız için takdir ettim.en azından tüm düşüncelerinizi görümcenizin yüzüne söylemişsiniz bence en güzeli ve doğrusu bu olmuş.herkese örnek olsun

ama bişey diyim mi bu kadın yine rahat bırakmaz sizi öyle geldi bana
Canim, 2,5 senedir evliyim,ilk zamanlar esimin ailesiyle gorusuyordum ve her tepkimi guzelce soyluyordum onlara.zamanla normal davranmayi ogrenmislerdi. Sonra esim ilisigini kesti cunku dayanamadi yapilanlara. En guzeli her seyi insanlarin yuzune soylemek. Guzelce soyleyince anlamayana da 6 ay sabrettim iste.
Cok tesekkur ederim yorumunuza

Acikcasi halalar teyzeler babaneler kuzenler cinsi bi dogum gunu hayal etmistim evet haklisiniz. Ne diyim Allah hepimize hayirli gecimler versin herkesede akil fikir versin
Amin hepimize insallah, kp ve kv arti gorumcem bu saydiginiz insanlarin hepsine dusman. Ben gorusunce de arkamdan kizip dedikodu yapiyorlar. Ben ogluma dogum gunu yapsam da teyzeleri amcalari cagirmasam cok ayip olacakti cunku onlarla iliskim iyi. Insallah cocuklarimiz icin her sey hayallerimizdekk gibi olsun hep birlikte

Bana ayıp etmısısnız gıbı geldı bılıyormusun ?
Dogum gunu konusunda haklısınız keske bu kadar ozenmeselerdı sızın kadar, deger vermeselerdı dedım ıcımden

sizde öyle olabilir ama arkadaş hoşlanmadığını 12589726 kez söyledi görümceye
ki abisi de istemiyor ısrar sonucu böyle çıldırdı darkmore darkmore

eee bu süreçte dedikoducu teyzeye tek laf yok mu ben olsan bir punduna getirip yüzüne söylerdim. "bilmem ne teyze sen söylemişsin ben eşimle kavgalıymışım boşanıyormuşum hatta bana şiddet uygulamış. bunu nereden duydunda etrafta söylüyorsun?" derdim yani...

tamam görümcen düşüncesizlik etmiş ama o annenizin arkadaşı da etrafı karıştırmış açıkçası.

127 yorumun Görümceye "Hak" vermiş yorumlarından biri görünüyor olmak çok sevimli..
Değerli konu sahibi.. Bu hayatta salt haklı olunmaz, kimse olamaz.. bazen o an için en "doğru" ne ise onu yapmaya çalışmaktır hayat.. Çok bunalmış, yorulmuş ve hatta hiç uyuşmadığınız kültürde biriyle bile evlenmiş olabilirsiniz, inanın bilemiyorum.. Ben sizin konularınızı okudum.. İnsan bazen kendi annesiyle bile anlaşamıyor ama anlaşmak zorunda kalıyor.. Bazen böyle asgari mutluluklarda da bir çözüm üretmek gerekli.. Mesela bir doğum gününü, tam da doğum günü olduğu gün çekirdek ailenizle kutlarken, başka bir gün sizin dilediğiniz bir şekilde toplanarak da kutlayabilirsiniz.. Hala'ya düzenleme fırsatı vermeden, kendi yöneteceğiniz bir ortamda.. Kendi davetlilerinizle..
İkinciye post atıyorum, zira konuyu haklılık/haksızlık ve çoğulculuk zihniyetiyle, değerlendirmeden uzağa çekmek, benzer bir açmazda olup da bu konuyu okumak isteyen bir başkasının fikirlerine etki edecektir... Bu platformu karşılıklı atışma ya da çoğulculuk, grupçuluk görmek yerine, gerçekten "çözümcülük" (garip bir akım adı) olması adına kullanıyorum zira..
Umarım sizin için de her şey çok güzel olur, zamanın ne getireceği belli olmaz..
Selamlar,
Buarada bende sunu sormak ıstıyorum.

Konu sahıbı dogum gununu cıdden kocası ve kendısımı kutladı, yoksa konu sahıbının aılesıde katıldımı bu dogum gunune :işsiz:

yorumları mı saydın ?
3 le o zaman görümceye acıyanlar kısmına benide:))
ısrarına, mesajlarına cevap alamadı diye kocasını peşine takıp çat kapı gelmesine hak vermedim.
ama düştüğü duruma acıdım..

anket olaydı bari
:KK53:
yok canım tek tek yorumları saymadım
gorumceye hak verenler dırek ben burdayım dıyor zaten :KK70: :KK70: :KK70:

canımcım dusunsene guzelce yok dıyor dark, anlamıyor
acmıyor ısrarla arıyor
mesafe koyuyor ama gorumce hanım ılla benım dedıgım olmalı dık kafalılıgıyla kendını actırtana gorusturene kadar tacız edıyor
darkın annesıne ulasmak ıcın yaptıklarına bakılırsa bu kadın ıstedıgı olsun dıye herseyı yapabılecek bı kadın
nasıl yuzu uttuyor bıkere ben cekınırım ya dıdısının dıdısına ulasıp gelının annesının nosunu ıstemeye
elalem noluyor nosunu benden ısteyecek kadar demez mı... demısler ıste
bu konuda bıtek gorumceye bırsey olmadı herkesın tadı kactı
ıkı goz yası akıttı dıye acımayın suna oda numara...
kocasıyla gunduz vaktı baskına gelıp tımsah gozyası akıtıyor

okadar ıyı nıyetlı olsa arar dark canım ıyı nıyetle bısey yapmak ıstedım ama sanırım yanlıs anlasılmalar oldu mahcup oldum sana dıyebılırdı
ama gorumce hanım hala geldıgınde kendını haklı cıkarmaya calısıyor annen cevabını verememısmı dıyor a be gerızekalı gorumce cevap verebılecek durum mu bıraktın ortada sıvadın resmen derler adama

ayyy konusturma benı :KK70:

bence herkes yerını bılsın
gorumce gorumce olarak kalsın darkın kaynanası olarak davranmak zorunda degıl

Son düzenleme:
arkadaslar darkın oncesı konusundakı ayrıntıyıda unutmayın
bu gorumce hanım darkı hergun tacız edıp
abıme soylemezsen bılmez abıme soylemeden bı dogum gunu hazırlıcam (sırf abısı gelsın dıye cunku abısının gelmeyecegını bılıyor )
arayı darkı koyup aıle ıcınde huzursuzluga sebebıyet verıcek gırısımlerde bulundu

gorumcenın nıyetı ıyı olsa karı koca arasında gızlı saklı ıs yaptırmaz aralarının gerılecegını bıle bıle
dokturmeyın bana eskı defterlerı yav

kadın almıs kocasını gunduz vaktı baskına gelmıs teeee yazlıga hemde !
duzgun bı kadın olsa boyle yapmaz
edep usul usturup destur dıye bırsey var yahu...

Bana ayıp etmısısnız gıbı geldı bılıyormusun ?
Dogum gunu konusunda haklısınız keske bu kadar ozenmeselerdı sızın kadar, deger vermeselerdı dedım ıcımden
Ayipligi bilemem de beni rahatsiz eden gergin konusmalar bunlar. Onceden de oluyordu da bu boyuttaki bir ilkti. Tane tane anlattim anlasin diye ben esimle birlikte kutlamak istedim, cocuk buyuyunce yaparsin ona dogum gunu en azindan hatirlar simdikini hatirlamasi mumkun degildi dedim defalarca. Ben sen degilim, senin isin gucun dugun olsun dernek olsun halaylar cekilsin dedim ama ben oyle degilim sevmiyorum dedim. Kendi dugunume zor tahammul ettim lutfen benim yakami birakin dedim. Biri bana bu konusmayi yapsa yerin dibine girerdim. O girmedi ama anca agladi gitti. Aglasin napayim

Ayipligi bilemem de beni rahatsiz eden gergin konusmalar bunlar. Onceden de oluyordu da bu boyuttaki bir ilkti. Tane tane anlattim anlasin diye ben esimle birlikte kutlamak istedim, cocuk buyuyunce yaparsin ona dogum gunu en azindan hatirlar simdikini hatirlamasi mumkun degildi dedim defalarca. Ben sen degilim, senin isin gucun dugun olsun dernek olsun halaylar cekilsin dedim ama ben oyle degilim sevmiyorum dedim. Kendi dugunume zor tahammul ettim lutfen benim yakami birakin dedim. Biri bana bu konusmayi yapsa yerin dibine girerdim. O girmedi ama anca agladi gitti. Aglasin napayim
Ama girmiş işte aglamıs gıtmıs yanı daha ne yapacak tı . Ayrıca sızı sevdıgını dusunuyorum kapınıza kadar gelmıs keske gelmeseymıs

eee bu süreçte dedikoducu teyzeye tek laf yok mu ben olsan bir punduna getirip yüzüne söylerdim. "bilmem ne teyze sen söylemişsin ben eşimle kavgalıymışım boşanıyormuşum hatta bana şiddet uygulamış. bunu nereden duydunda etrafta söylüyorsun?" derdim yani...

tamam görümcen düşüncesizlik etmiş ama o annenizin arkadaşı da etrafı karıştırmış açıkçası.
Biz bursada yasiyoruz,bilen bilir burasi bir buyuk sehirden cok kocaman bir kasabadir. Herkesin birbirinden haberi olur, acik aramaya bayilirlar. Dedikoducu teyzeler iki tane, annemin neredeyse 50 yillik arkadasinin esi ve kizkardesi. Benim gordugum insanlar degiller. Gorsem elbette soylerim ama oncelikle onlara laf verenleri fircalamis oldum.

X