solitary'nin ilk çeyizcikleri:)

bu arada mutfak perdemi ipli perde bulursam ipli perde alıcam cookienin model olarak sunduğu perdele çok hoş ama penceremin bulunduğu duvarın bir kısmını buz dolabı işgal edeceği için fon perde kullanamıyacam malesef

kızlar ev tmm mutfak tmm salona koltuklarım tamam şimdide perde ve halı tasası başladı yardımlarınızı yine esirgemeyin kızlar koltuk takımım bu pembeli kumaştan berjer ve yastıkları kaplanacak seçtiğim halıda bu kızlar nasıl olur sizce
Eki Görüntüle 668390 Eki Görüntüle 668391 Eki Görüntüle 668392 Eki Görüntüle 668393 Eki Görüntüle 668394

perdelerim nasıl olsun kızlar kırık beyaz düşünüyorum tülümü ve güneşliğimi fon perdem ne renk olsun berjerlerşmde hem pembelik hem mavilik var kararsız kaldım kızlar

Gamzecim koltukların çok tatlı , kumaş seçimin çok güzel olmuş maşallah diyelim Halı gayet uygun , perdeye gelirsek fon perdeni düz renk almanı öneririm şayet kırlent ve berjerlerde çiçekli olucagından salonda bir agırlık olmucak daha oturma odası gibi göstericektir.Bu yüzden düz renk olan koltukların tonundafon perde daha güzel bir hava katabilir.Tül kırık beyaz olmalı ki halıyada uygun olsun, çiçeklerin pembe-mavi olması hoş olmuş ben begendim :)

gelelim mutfağıma
Eki Görüntüle 668398

alt kapaklar kırmızı olduğu için halımı çok fazla kırmızılı istemiyorum üst kapaklarda krem ama halımı çok kremlide istemiyorum çünkü en ufak bişi dökülse mafolacak halım sizce nasıl bişi olur ben şu şekilde bişi buldum ama olur mu karar veremedim

Bu halı kesinlikle seçtiğin tarzdan çok uzak modern geometrik desenli bir halı, bir kere buna yine bu tarz perde seçmen gerekir ki o zaman yine istedigin tarzdan uzaklaşmış olucaksın, bunun yerine daha çiçek desenli yine bu tonlarda terch edersen hem mutfak takımına hem istedigin tarza yakın olucaktır.Yani ben halıyı begenmedim tatlım senin zevkini tarzını bildigimden bu bize göre değil :) Mesela örnek olarak

Eki Görüntüle 668401

perdelerimide tülünü kırmızı güneşliğini kırık beyaz düşünüyorum kızlar fikirlerinizi olumlu olumsuz bir şekilde paylaşırsanız çok sevinirim hatta foto falan ekleyin kızlar çünkü bu hafta içi herşeyimizi büyük ihtimalle halledecez

Perdelere gelince ben olsam yine kırık beyaz tül ve fon olarakta coockie nin paylaştığı tarzda fon perdelere bakardım yada küçük kırmızı çiçekli bir fon perde mesela

gözdecim çok teşekkür ederim fikirlerini paylaştığın için salon perdesinin fonunu vizon rengi yapmayı hiç düşünmedim koltuklarım vizon çünkü düz pembe yaparım diye düşünmüştüm mutfak halısına gelince çiçekli krem halılara baktım ama mutfak için sanki çok ağır kaçacak gibi geldi salon halısı gibiydiler mutfak perdesi ise gönlüm tabikide kırmızı fon perdeden yana ama dediğim gibi pencerenin duvarının bir kısmını buz dolabı isgal edecek o nedenle fon yaptıramıyacam malesef

Anladım tatlım pembe aklıma gelmemişti bak fon perde, kesinlikle daha iyi olrOlsun tatlım ya senin paylaştığın ip perdede çok güzeldi

Öncelikle eşyaların çok güzel, iyi günlerde kullanın Salonun için açık mavi fon kullanabilirsin bence, mavi renk de ayrı bir sevimlilik ve dinginlik katar... Açıkçası ben salon halını pek beğenmedim, biraz eski tip halılardan gibi geldi. Belki daha düz modelleri tercih edebilirsin.

Mutfağın içinse üstü renkli/çiçekli, altı ise düz tül olanları kullanabilirsin ya da resimdeki gibi üste kısa bir perde asabilirsin (Bunların adı ne bilmiyorum :) Mutfak halını ise bence kesinlikle düz bir renk hatta mümkünse beyaz/kırık beyaz seçmelisin. Çünkü mutfağın çok güzel, kıpkırmızı
Bir de halın renkli olursa karmaşa olur. Eski evimizde İkea'dan aldığım makinede yıkanabilen bir halı kullanıyorduk ve kirlenince makineye atılıp yıkanabiliyordu, emin ol büyük kolaylıktı :)

fikirlerini paylaştığın için çok teşekkürler senemm ama salon halım tarzıma en yakın halılardan biri o olmazsa angora marka halı almayı düşünüyorum yani halımı değiştirmeyeceğim bakalım mutfak halımı ince temizlenmesi kolay bir halı bulursam öyle alırım cnm düz renk beni çok korkutuyor

Son düzenleme:
canım inan yorumda bulunmak istiyorum ama pek anlamıyorum bu işlerden evlilik olayımda olmadığı için pek araştırmadım bilmiyorum
halın kırmızı krem tonlarında bir şey olabilir . tabi tek krem olsa güzel olur ama mutfak halısı çok çabuk kirlenir yemek falan dökülür o yüzden sıkıntılı.
fon olarak da mavi tonu daha bi hoş geldi gözüme ikea da turkaz renkli vazolar falan var onlarla birlikte kombinleyebilirsin
mutfak tülünde krem alıcaksın zaten sanırım fon kullanamam demişsin o yüzden güneşliğini renkli çiçekli falan bir şey alsan olur mu?

valla elimden gelen bu kadar çok anlamıyorum ev dekorundan

kızlar günaydın perde işimi halettim en sonunda desenleri sakallı tül perdeler varmış onlardan aldım tül perdelerimiz salonuma fon olarakta pudra rengi ile pembe arası bir fon beğendim tüllerim ve güneşlikleri ekru renk olacak mutfağıma puantiyeli ip perde beğendim kırmızı renk bakalım nasıl olacak kızlar şimdiden çok sabirsızım

bu arada bazı şeyler benim istediklerimin tam aksi gelişiyor halam tutturdu çeyizlerimi bir kerede davullu zurnalı çıkaralım diye nişanlım davul zurna olursa ben gelmem size siz getirirsiniz evde beklerim ben diyor evimin temizliği için kadın tuttum kayınvalidem dırdır yaptı bir sürü ben bide temizlik için yorgunluk olsun istemedim kendi evinin boyası badanası var daha ben nisan üçüncü haftası çeyiz yazılsın istiyorum hanfendi üçüncü haftası boyasını yaptıracakmış ilk hafta yapın diyorum ağız burun kıvırıyorlar off ne zormuş bu işler allahıma sabır ver diye dua ediyorum sürekli bide kayın validem çeyizimi yazmaya tanımadığım insanları çağırıyo sinirlerim iyice tepeme çıktı kendi teyzesinin gelinleri gelecekmişte falan filan dedim istemem tanımadığım insanları olmaz alınırlar diyo haa bide asıl bomba hanfendi evde oturup torun bakacakmış gelinini gönderecekmiş çeyiz yazmaya ay valla iyice sinirlerim tepeme çıktı bende nişanlımı doldurdum dün akşam annen böyle böyle yaparsa kötü olur diye halamların ağzına laf verecekler nasıl düşüncesiz insanlar bunlar anlamadım ya

canım allah kolaylık versin. nacizane bence nişanlını çok doldurma oda gerilmiştir. biraz oluruna bırakmaya çalış (demesi kolay ama bende yapamıyorum ) birde çeyiz yazmak ne ?

canım çeyiz sermeye benim bildiğim kız tarafı gelir sadece damat tarafından da söylenir kız isterse gelinir. gelmelerini istemiyorsan kırmadan fazla kalabalık olsun istemiyorum işte halası mı kim gelecekse ben onları evim dizilsin çaya veya yemeğe alırım de hem onlarda yorulmamış olur falan işte söyleyebiliyorsan bu şekilde söyle:)

canım allah kolaylık versin. nacizane bence nişanlını çok doldurma oda gerilmiştir. biraz oluruna bırakmaya çalış (demesi kolay ama bende yapamıyorum ) birde çeyiz yazmak ne ?

valla cnm ben doğrudan kayınvalideme bişi diyemiyorum ufak tefek şey dışında gerçi o da bana bişi diyemiyor nişanlım kıyamam aramızda köprü durumunda o da sıkıldı ben annesine diyemediklerimi nişanlıma söylüyorum annesine güzel bir dille anlatıyor orta yolu buluyorum cnm sinirlenmeden hallediyorum ama ne kadar dayanır nişanlım hiç bilmiyorum çeyiz yazmak kızın çeyizinin evden çıkması ve yeni evine götürülüp yerleştirilmesidir

cnm bizde iki tarafta bulunur ama erkek tarafı çok kişi getirmez nişanlım annesi ve varsa kızkardeşi falan olması lazım ama benim tanımadığım insanlara bile teklif edecekler çok sinirlerim bozuk çeyiz serme gününe kadar kayınvalidemi vazgeçirmem lazım

canım sonuçta bu bir defa olacak bir şey dersin siz geliyorsanız gelin ama benim tanımadığım insanlar gelmesin zaten stresli bir gün olacak iş güç ben kendi akrabalarım olsun istiyorum sizden de rica ediyorum kırmayın beni de daha sonra gönüllerini alırsın kırılırlarsa

işte bende sen bizi ailenden saymıyormusun dese ne diyecem onu düşünüyorum sonuçta onların akrabası off işin içinden çıkamıyorum ayşegülcüm susup otursam içim içimi yiyecek zaten çok insan olsun istemiyordum ama her iki tarafıda mutlu etmek ne zormuş eşyalarıma zarar gelsin istemiyorum herşeyimin nereye koyulacağına ben karar vereyim istiyorum o gün her kafadan bir ses çıkacak o günkü stresi düşünemiyorum bile malım kıymetli benim sonuçta dişimi tırnağıma taktım çalıştım borçlarımı hala ödüyorum birine bişi olsa canım yanar gerçi bana gelen hediyelerde herşeyde böyleyim çok titizim bu konuda ama gelde bunları başkalarına anlat

Benimde çok düşündügüm konulardan biri canım daha uzun zaman olmasına ragmen..Ama biz karar verdik gerekirse 3-4 gün sürsün annem dahil hiç kimse gelmesin yerleştirmeye biz kendimiz yapalım Her kafadan bir ses cıkıyor dedigin gibi birde kırılcak diye paniklemi dolasacagım ortada :26: Söylesen ailenede kimse gelmese..Davul zurna diyorlarsa davulla yukarı cıkarsınlar ama içeri girmesinler yanlız suan kendi ceyizim gibi panikli oldum bir an :26:

Gamzecim sakin ol bitanem bu ne sinir ?? , Bak zaten gerginsin tüm bu aşamalar eminim çok streslidir ama sakın nişanlını doldurma bu nişanlınla senin aranı açabilir ki bunun olmasını istemezsin dimi ? Gelelim kızdığın noktalara :

halam tutturdu çeyizlerimi bir kerede davullu zurnalı çıkaralım diye nişanlım davul zurna olursa ben gelmem size siz getirirsiniz evde beklerim ben diyor
Bizdede çeyiz davulla zurnayla gider adet budur erkek tarafıda gelir buna damat(!) da dahil, böyle olursa böyle yapmam vs yklaşımı biraz kabaca olmuş eminim kırmak için dememiştir ama uygun olmamış , bak bnm kuzenim konyadan gelin aldı çeyiz almaya kamyon tutdu izmirden konyaya gitdi eşyaları getirdiler yani damat zaten orada olmalı.

Gayet doğal kadın tutman sen çalışan bir insansın ama sen yinede onu yanlış anlama oda boşa masraf yapma diye belki o tepkiyi vermiştir.Onuda anlamayaçalış bitanem zaten gerginsin ortam daha çok gerilir, haklısın annecim ama ben çalışıyorum o yüzden böyle olsun istedim de geç mesela :) Kayınvaliden biraz ertelemeli kendi işini önce evladını bir yerleştirsin sonuçta kendisi yeni gelin değil dimi ? Bu konuyu nişanlınla doldurmadan konuş hayatım eminm problem olmaktan çıkıcaktır.

Sanırım buradan okuduğum kadarıyla ben bu çeyiz sermede sizlere göre çok daha rahatım, inan hiiiiiç dert etmezdim bu sorun bile değil benim için o gün kalabalık olsun yavrum boşver sen evinin keyfini çıkar iki tarafında huzuru kaçmasın gelsinler yemekler yensin bizde böyle olur , sen o insanlarla tanışmış olursun hem belki dekorasyon konusunda yardımları dokunur, bunu biraz daha sakince düşün ve lütfen gamzecim bu bir sorun olucak kadar büyük birşey değil arkadaşım :)

asıl bomba hanfendi evde oturup torun bakacakmış gelinini gönderecekmiş çeyiz yazmaya

Torununuda getirsin tatlım, ama eğer torunu sen istemiyorsan annesi yanında olucagından mecbur ona bakıcak, ama tabiki onun gelmesi bir anne olarak daha uygun olur.

Samimi olduğum için iyi kötü bir yorumda bulunmak istedim ,kısa ve öz başkaları için yuvanıda huzurunuda bozma!

Herşeyi tek başınızamı yapıyosunuzda ev yerleştirmesi gibi heycanlı bir günde ailenizi yanınızda istemiyorsunuz eda ? Ben sana kesinlikle katılmıyorum siz yalnızmısınız o şehirde kimseniz yokmu ? Böyle günlerde onları saf dışı bırakırsanız ihtiyacnz olduğunda yanınızda ararsınız :)

Canım bu herkesin kişisel düşüncesi bende sadece fikrimi sunmak istedim istedigim gibi olmayacaksa bu durum bana göre daha iyi..
Hee ceyiz konusunda ben kendi payıma düsenleri tek basıma yapıyorum ( gerci bircok kisi kendi yapıyor) ama bunun bu düsüncemle uzaktan yakından alakası yok..mesela biz nisan alısverisine vs tek gitmek istiyoruz Rabbimin izniyle ikimiz herseyi birlikte yapabiliriz..Sen topluca gidersin kurarsın yuvanı ben sevdigimle Rabbim inşallah o günleri bize gösterirse
Ama neden bu cıkısı yaptıgınıda anlamadım canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…