soğuk bir kocadan sıcak bir yuva olurmu?

zaten gitmek istediğimi biliyordu,çok sıkışırsam gezmek için gitmiştim çok bunalmıştım derim bunuda anlarlar sanırım hoş anlamasalar kaç yazar bana kim destekki şuan da bi sizler bide ablalaırm

vay kader ortagım vay hemen hemen aynı şeyleri yaşamısız bende yüksek tansiyona kaldım sıkıntılar yüzüne ve devam ne yapacmaı bende bilmiyom çaresizlik koydum adını ama yok bir iş bulup kurtulmak amacım yürümez böle sana 10 yıl olmuş bana 3 yıl boşver degmez bu erkek milletine

Eşiniz zaten aynı evde yalnız yaşıyor gibi.
Tam kendine göre bir çözüm bulmuş.
Aynı evin içinde ayrı yaşamanın adına evlilik mi deniyor.
Hiç evli kalmazsın daha iyi.
Yüzünü görmezsiniz en azından.

kendinize de çocuğunuza da daha fazla eziyet etmeyin zorla güzellik olmaz bu adamdan da ne baba ne koca olmaz. anladığım kadarıyla sizi hiç mutlu etmemiş hayatınız boyunca o yüzden bu kadar kolay ayrılın diyorum gönül bağınız olmadığı gibi gönül borcunuz da yok kendisine.
ayrılma kısmına gelince bir avukata gidin mutlaka sizin işi bırakmanıza o sebep olmuş her şekilde zaten malların yarısı sizin nafakada var. bu taleplerinizi avukatla da paylaşın.
artııı eşinizde raporlu bir hastalık ve en önemlisi cinsel bozukluk var . mahkemeden talep etmeniz halinde tazminata da hak kazanabilirsiniz. eşiniz cinsellik yönünden kusurlu evlilik birliği içinde kusurlu. bence bu adamdan hakkınız olan herşeyi alın. yıllarınızı geri getiremezsiniz belki ama hem çocuğunuza daha iyi bir yaşam koşulu yaratırsınız hem de eşinizin ucuza yırtmasına engel olursunuz.
hani vardır ya bazi kadınlar boşanıyım da başka hiçbirşeyini istemiyorum diyen sakın öyle olmayın. o keyfi ona yaşatmayın. kaybettiğiniz yılların bedelini bir şekilde isteyin. gururunuzu unutup çoıcuğunuza için yapın bunu. şimdiden kolay gelsin

avukat olduğunuzu görünce çok sevindim inanın,
eğer cevap verirseniz çok ama çok sevineceğim,eşimle alakalı elimde herhengi bir rapor filan yok,rahatsızlığı için gittiğimiz doktorda bizzat kendi ağzından anlatımlarının kayıtlı olduğu dosyası var ,tabiki obsesif tanıyı koyan dr du,fakat raporumuz yok,çünki bir kere gitti bir daha gitmedi doktur yaş olarak geç kalınmış bir tedavi olacağını söyleyince sanırım bir daha gitmek istemedi,size sorum şu;BU DOKTORDAN EŞİMLE ALAKALI DÖKÜMANLARI ALABİLİRMİYİZ YADA NASIL ALINABİLİR,
KOLAYLIKLA İŞE GİREBİLECEĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM OKONUDA EN AZINDAN O KONUDA EMİNM,ama işe girdikten sonra davayı başlatırsam nafakayı etkilermiyim yoksa bekliyim makhemeden sonramı çalışayım,
ailem bugün bir kere daha benle konuşmaya geldiler ve kararlılığımı görünce yarın evden ayrılmamı istediler ,evi terk etmem doğrumu?,birde ne gibi deliller gerekir bana mahkemeyi kolaylaştırmak acısından?

bunlara cevap verirseniz çok mutlu olurum şimdiden tşkr ederim

bosanmazmista cocugu vermezmiste pehhhhhhhh
kuru gürültüye papuc birakm ac davani git sonrada yok bosanmiycam falan zirvalamaya devam ederse tehdit et onu ya adam gibi ayrilalim yoksa herkese senin gay oldugunumu söylerim de
dile kolay 11 yil daha ne kadar hayatindan vermek istiyorsun allah yardimcin olsun

üzüldüm okurken...
ama şöyle de bi gerçek var ki,böyle bi evlilik yürümez...
sizi görmeyen,tanımayan,kaale almayan biriyle nereye kadar? bence bi avukat ile görüşmek için geç bile kalmışsınız...
Rabbim yardımcınız olsun.

biçok şeyi anlatmam imkansız yarın avukata hazırlıklı gitmemin doğru olduğunu düşünerek,bütün detaylarıyla yazdım herşeyi verecem okusun avukat aksi halde ben nasıl anlatırım ağlamaktan eminim yapamam bunu

Arkadaşım sen bakma onun öyle boşanmam etmem demesine, her boşanma anlaşmalı boşanma değil nihayetinde biraz daha uzun sürer ama biter. Oğlunu falan da alamaz elinden merak etme. Kararından sakın vaz geçme, avukata git, konuş, davanı açtır. O seni şunu yaparım bunu yaparım diye tehdit ederse unutma ki senin elinde onunla ilgili çoook daha güçlü belgeler var. Bi açıklarsan kimsenin yüzüne bile bakamaz bi daha... öyle atıp tutmak kolay... korkma sen... güçlü ol... Allah yardımcın olsun.

sabah babamla avukata gidicez ben yazımı tamamladım ama halaa içim rahat değil hadi başaramazsam off yaa

rabbim yardım etsin .... ilk sayfadaki yazınızı okudum zor işiniz ama çok iyi düşünerek karar verin pişman olucak bişey yapmayın çocuğunuz var ama en iyi olanı içinde olan bilir dışarıdan akıl vermek kolay olur inş. allah sizin için hayırlı olanını versin boshayallersmile

sabah babamla avukata gidicez ben yazımı tamamladım ama halaa içim rahat değil hadi başaramazsam off yaa

buraya kadar gelbılmyıde belkı hayal edemıyordun bır sure once.ama bu noktadasın bak.aslında bunu kendıne degıl yanlıs hatırlamıyorsam ogluna vardı ona yapıyorsun.annelık bu degılmı feda etmekle es deger.sındıde kendınden bırcok seyden vererek yavruna kazandırmaya calısıyorsun.unutma zaten soguk bır babaya sahıp,bırde ruhu olmus bır anneye sahıp olursa ne yapacak yavrun.bu yuzden saglam dur ve hem kendını hem cocugunu gün ısıgına cıkar.goreceksınkı bırgun aslında gokyuzu cocuklugundakı gıbı masmavı hala,goreceksınkı gulumsedıgınde gozlerın yıne ısıl ısıl olacak.elbettekı yasadıklarının ve yasayacaklarının golgesı yuzunde olacak ama buna degmezmı sence.
korkma olurmu sakın.
cunku asıl korkman onunla evlı kalarak hayatınızı heba etmek olmaı.
babanla avukata gıdrkende,mahkemede hakıme karsı konusurkend,cocugunun babası ıle konusrken ve tehdıtlerını dınlerkende,esının dostunun senınle ılgılı olumlu olumsuz cunlerını dınlerkende aklında hep korkmuyorum kelımesı olsun.basardını dusun ve ne kadar guclu oldugunu.
ve yıllar sonra pırlanta gıbı bır evlat buyuttugunde goreceklerını dusun.

eşinin tepkisini çok merak ediyorum.nasılmış yıllarca kahır çekmek.
o sana yalvaracak ilk zamanlar belli etmeyecek ama
etrafındakiler soracak elbet nedenn ayrıldığınızı?
dikkat edin iftira atmasın.

evet çok doğru söylüyorsun ,benim ruhum ölmüş bu enkazı ayağa kaldırmam lazım,
gece hiç uyumadım sürekli düşündüm,oğlum evde yoktu eşimle yine yanlızdık ama yine bir adım atmadı yine konuşamadık,sabah 5 gibi dedimki kendime ,bu süreci sağlam atlata bilmem için,boşanma sürecinde zaten bitmiş durumdaki ruhumu daha beter etmemem için,öncelikle psikiyatra gitmeliyim,sağlam ilaçlarla kendime gelmeliyim,
2 gündür ellerim sürekli titriyor ve aralıksız ağlıyorum,bu halimle nasıl mahkeme mahkeme gezerim,nasıl yeni bir hayata başlarım,çok zor..
yarın akşam için daha önce eşimin gittiği doktordan randevu aldım,
hem tedavimi olayım hemde o doktora yakın olayım diyorum....

canım inan bu kararı almak zaten okadar zor ki benim için,soonuçlarınada katlanacağım caresiz,biliyorum zorlu bir yol,biliyorum sürekli savaş halinde olacağım hem eşimle hem ailesiyle hem çevredekilerle,
bunu başarmanın tek yoluda ruhumu güçlendirmekten geçiyor aksi halde girdiğim bu yolda kaybolurum..
iftira atarsa demişinde,yapar yapar beklerim,ama kim inanır ki,kendi ayıbı okadar büyük ki herkes demezmi ört bas etmek için yapıyor diye,
hoş deseler neolur demeseler,söz konusu benim hayatım,
kayınvalidemin yakın bi akrabasının oğlu boşandı 3 yıl evli kaldılar nedeniyse adamın erkekliğinin olmamasıymış ama erkek tarafı bunu böyle demedi tabi,kız eve erkek alıyormuş kötü yoldaymış,inanın kızıda tanıyorum okadar masum okadar hanım hanımcık bir kızcağızdı ki,ama kayınvalidem belli bi süre sonra dedi ki kıza iftira ediyorlar Allahtan korkmuyorlar dedi.

öncelikle tanıyı koyan doktorun sözlü ifadesi bile yeterlkidir. mahkemde tanık olarak dinletebilirsiniz. yazılı bir rapora ihtiyacınız yok. hatta sözlü olması hakimi ikna açısından daha önemlidir.
nafaka bakımından da gireceğiniz iş eşinmizin işinden daha az maaşlı ise boşuna beklemeyin. nafakanın amacı boşanmadan sonra fakirleşecek hayat standardı düşecek tarafın bu açığını kapatmaktır. çalışmanız buna engel değil eğerki eşinizden yüksek bir maaşla çalışmayacaksanız..
mal paylaşımı kesinlikle isteyin o evin yarısı sizin. bunu göz göre göre heba etmeyin. çocuğunuz rızkı sonuçta.
eşinizle cinsel hayatınız olmaması yeterli bir boşanma sebebidir. onun rahatsızlıkları da buna dahil. yani sizin buradaki en önemli deliliniz tanıklarınız. özellikle doktor. o da yalancı tanıklar bulabilir bunu da unutmayın. o yüzden dinleteceğiniz tanıklar ne derece ikinizin ortak tanıdıkları olursa inandırıcılıkları o kadar iyi olur..
bu arada evi terketmenizin ardından hemen dava açın çünkü dava açma amacıyla evi terkettiğiniz kanıtlansın. zaten haklı sebepleriniz var sorun olmaz. ama neden siz terkediyorsunuz o da ayrı eşinize söyleyin o gitsin evden . sonra evdeki eşyaları kaçırma olaylarına girmesinler ailecek.
birde hepsine ek olarak çekişmeli bri dava olacağından sakın avukatsız hareket etmeyin aile mahkemesi davalrında avukat çok önemli bir yer tutar. başka bir sorunuz olursa çekinmeyin

HERKESE bi tavsiyem olacak lütfen ciddiye alın arkadaşlar;

eğer aranızda nişanlı yada yeni evli olup sürekli sorun yaşayan varsa hiç beklemeden ayrılsınlar,

NASIL BAŞLARSA ÖYLE GİDİYOR....asla değişmiyorlar daha beter oluyor,

zaman okadar çabuk geçiyor ki gençlik elden gidiyor,karar almak dahada güçleşiyor,yol yakınken

dönmek sözü şimdi dahada bi anlam kazandı,

dün ailem beni evden götürmek istedi ben kabul etmedim,,ama eşimde gitmiyor aynı evde ayrı yaşayalım diyor ki zaten yıllardır talebi hep bu yöndeydi,
yarın akşam için eşimin gittiği doktordan randevu aldım gerçekten ruh sağlığım hiç iyi değil hem tedavi amaçlı hemde doktorla eşim hakkında konuşmak için gideceğim,
İLGİNİZ İÇİN ÇOK TŞKR EDERİM..

peki eşya kaçırmak mahkemeye nasıl yansır dün ablam bana eşyaları alalım filan dedi

bende bunun adil olmayacağını söyledim,

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…