soğuk bir kocadan sıcak bir yuva olurmu?

öncelikle sen tamamen ayrılmaya karar vermiş olman lazım.ama bence sen hazır değilsin gibime geliyor.
18 yaş öncelikle hikaye, çocuk 18 geldiğinde senin yaşın kaç olacak?
ne seni işe alırlar nede o saatten sonra yuva kurabilirsin.
eşinde yaşlanacak hevesleri bitecek o zaman ona eş lazım olacak.kedi gibi olacak
ama sen hayattan birşey anlamadan bitecek
aklın varsa takma kafanı kocana.gez eğlen ye.kendini bir şekilde motive et.yavrun var
farzetki kocan öldü.öyle kendini toplaki kocan çatım çatım çatlasın
bak o zaman nasıl toplayacak kendini.
o tv mi izliyor senin mütfakta oğlunla konuşmaların gülmeleriniz çınlatsın ortalığı
para iste şunu ulucam bunu alacam diye.vermessse sen koca değilmisin de!!!!
vereliniortak

öncelikle sen tamamen ayrılmaya karar vermiş olman lazım.ama bence sen hazır değilsin gibime geliyor.
18 yaş öncelikle hikaye, çocuk 18 geldiğinde senin yaşın kaç olacak?
ne seni işe alırlar nede o saatten sonra yuva kurabilirsin.
eşinde yaşlanacak hevesleri bitecek o zaman ona eş lazım olacak.kedi gibi olacak
ama sen hayattan birşey anlamadan bitecek
aklın varsa takma kafanı kocana.gez eğlen ye.kendini bir şekilde motive et.yavrun var
farzetki kocan öldü.öyle kendini toplaki kocan çatım çatım çatlasın
bak o zaman nasıl toplayacak kendini.
o tv mi izliyor senin mütfakta oğlunla konuşmaların gülmeleriniz çınlatsın ortalığı
para iste şunu ulucam bunu alacam diye.vermessse sen koca değilmisin de!!!!
vereliniortak

canım zaten o şekilde yaşıyoruz...ben inan bunca şeye rağmen gülmesini eğlenmesini,süslenmesini bilen bi kadınım son derece bakımlıyım,kendisi derki sen çok akıılısın başaramıycan şey yok senin der,ama inan bunlardan etkilenmiyor bile öyle çatlamakmış etmekmiş yok umursamıyor sanki,zaten kendiside akşam beni yok kabul et beni gör me diyor yani bi nevi farzetki ben ölüyüm diyor,madem öyle olayımda neden ufacık şeyler için beni azarlıyorsun niye hayatı hepten çekilmez ediyorsun dedim,onlarıda görme diyor,öyle para harçamak filanda mümkün değil son derece tutumlu ve hatta cimridir,bişi alırken ona mutlaka danışırım yoksa biliyorumki günlerce suratını asar ve kızar bana,
az önce annem aradı,antalyaya giderim orda yaşarım onu aklından çıkar diyor,bilmediğin yerde rezil olursun diyor,hem mübarek gün derdin neydide ayrılmaya kalkıyorsun dedi,boşanmamı hem destekliyorlar hemde ayrılırım diye korkuyorlar işte tipik türk ailesi,
çocuğunuda vermezse mahvolursun diyor annem ANLIYCANIZ YİNE BAŞA DÖNDÜM YİNE KABUĞUMA ÇEKİLİYORUM

bak arkadaşım bütün aileler böyle..inan çok etkiledin beni.
arkadaş çevreniz yok mu?misafirlerin eşlerine davranışlarından etkilenmezmi?benim hanım daha iyi daha becerikli diye
zemuszemus

Seni de yakmış kendini de...
Eşinin boşanmayla ilgili söyledikleri beni çok düşündürdü. Ama sakın korkma.
Evlendikten sonra aldığı herşeyin % 50 si senin zaten :))
Ne diyeyim bacım Allah yardımcın olsun...

bak arkadaşım bütün aileler böyle..inan çok etkiledin beni.
arkadaş çevreniz yok mu?misafirlerin eşlerine davranışlarından etkilenmezmi?benim hanım daha iyi daha becerikli diye
zemuszemus

bunu kendisinin söylemesine gerek yokki iş çevresi arkadaş çevresi sürekli olarak NE KADAR ŞANSLISIN hem çok güzel hem çok akıllı bir eşin var diyorlarmış,ki bunu bile söylemez banada ben bi şekilde alırım ağzından ,derim kesin sana bişiler demişlerdirde sen söylemiyorsun filan derim ozaman itiraf eder,
özellikle şirketteki bayanlar sürekli beni takdir ederlermiş,bu onda nasıl bir psikoloji oluşturuyor bilmiyorum,bzen benle rekabet içine girdiğini hissediyorum,
neyse canım yaa çok bunaldım biraz dışarı çıkacağım ablama gideceğim,sonra yine grşz,ALLAH hepimizin yardımcısı olsun

valla dayımdada isteksizlk varmış.(felç geçirmiş)evlendi dul bir bayanla çocuklu(kadın parası için evlendi)kadın bunun parasını çatır çatır yiyor ailesine bakıyor.arabası altında geziyor.
azıcık sinirine dokunsan hemen kocasını diyor.
dayımın cinsellği var ama fazla değilmş
kadına bebek ne zaman diye sorsalar utanmadan tek kişiyle bebek olurmu diyormuş.tandık tanımadık
herkese(tüp bebeği kendi yapmadı)
y

ve bu gelin bir kıymetli bir kıymetli
sende kaynananın yanında susuyorsun

evet konuştuk..,
tahmin ettiğim şey oldu,asla boşanmam diyor uğraştığınla kalırsın,oğlanıda alırım giderim hiç sanma öyle kolay değil diyor.
açtığın mahkeme uzar gider benim rızam yok diyor.
böyle idare et beni evde yok kabul et hatta görme beni diyor,
diyor da diyor ama elde var sıfır bu adam ne boşanır ne nafaka verir nede başka bişi istersen bekle oğlan 18 yaşına gelince ayrılalım söz diyor ben açarım mahkemeyide ama 18 yaşından öncede olmaz diyor
delirmek üzreyim ben:KK43:

bence tüm bu boşanmak istemeyişide bencilliğinden....
çünkü mahkemede tüm sırları dökülecek ortayada ondan....
bence kuru gürültülere meydan bırakma canım.

allah bu mübarek günde sabir versin .cok zor durumun. bence yasin gecme den ayril .cocugun kücük se zaten sana veriyorlar . zaten ayrilma söz konusu oldugu zaman cocugun yüzünü göremessin deyip tehdit ediyolar.bu da insanin boynunu büküyo. benim esim de cimri dir bilirim . ücün besin hesabi yaparlar .ama ben de cocuklar icin harciyom diyom .su lazim bu lazimmis .pek seslenemiyo o zaman. benim esim de anne baba ayri büyümüs.psikolejileri cok farkli oluyo.hala babasina karsi büyük özlemi var .ayrica nefreti de . o yüzden cocuklari na asiri düskün. esim ilk evlendigin de soguk tu. cocuklar olunca onlara karsi sevgimi gösterdikce .benden de görerek agzin dan tatli sözcükler cikiyo. cocu ga na akit tüm sevgini ona göster.onunla paylas herseyini. esine o sana nasil davraniyo sa sen de ona öyle davran.cocugunla iletisimini göster ona .

ben ailenizin tutumunu anlamadım. anneniz olan biteni bildiği halde neden sizi hala orda tutuyor? geçmiş sayfalarda bişimi kaçırdım acaba.

ben ailenizin tutumunu anlamadım. anneniz olan biteni bildiği halde neden sizi hala orda tutuyor? geçmiş sayfalarda bişimi kaçırdım acaba.

canım bende hep onların ayrılmamı istediğini sanmıştım meğersem işin aslı odeğilmiş,annem bana gençsin güzelsin katlanma ayrıl derdi, iş ciddiye binince beni kararlı görünce değişti bugün bana diyor ki durdun durdun bunca zaman katlandın,durumun iyi mübarek gün napıcan işte herkesde türlü türlü sorun vs vs ,
ki babam karşıma bile çıkmadı çıkıpta derdin ne demeye korktu ,destek olmaktan korktu çünki ben hiç bukadar kararlı değildim,iş ciddiye binince başlarına giderim sandılar,
ve bugün ben onlarıda kaybettim BENİM AİLEM YOKMUŞ meğerse dedim kapıyı çarptım çıktım,
OYSAKİ NEKADAR YANILMIŞIM..
ablalarım sonuna kadar destekler bana büyük ablam hemen işe başla diyor,
yarın bi iş görüşmem var,sonrada ALLAH kerim.

canim bence acele karar verme. yani bu kadar bekledin, isini saglama al, sonra ne yapacaksan yap.

yani yarin is gorusmen varmis. ne kadars evindim. insallah olur. esin ne diyor bu duruma? yani seni durduramayacagini anladi mi?

yani hem seni adam yerine koymayayim, hem esin olmayayim, hem bosanmayayim, hem nafaka vermeyeyim, hem beraber aldiklarimizi paylasmayayim, hem calisma, hem evde otur.

OH ne ala memleket.

Bence yarin is gorusmesinden sonra git bir avukata durumu anlat. kadin avukat veya erkek avukat. hangisinde rahat hissedeceksen. cunku mahrem seyleri anlatman gerekecek.

bence herseyi bastan sona anlat. esinin dediklerini, tehditlerini, mal paylasimini, nafaka olayini vs vs vs.

bakalim ne diyor?

Ondan aldigin cesaretle daha iyi cikarsin karsisina. Ama bence bosanma davasi acacaksan haber verme once. hani dedin ya sirtindan vuramam vs. O evi baskasina devretmekte hic sakinca gormuyor ama.
Malina tedbir vs konulabilir. diger turlu evi devredebilir baskasina.

Birsey derse avukatinin sana dediklerini soylersin, ciddi oldugunu anlar.

canim su mubarek gun. bu adamla bir hayat gecmez.
simdi olmazsa ilerde tukeneceksin. sadece simdiyi degil ilerisini de dusun.

Çok zor karar, ama hayatınız boyunca bu sıkıntıyı yaşayıp yaşayamayacağınızı, bu arada kendi ruh sağlığınızı nasıl koruyacağınızı düşünmeniz lazım. Evet boşanma fikri çok soğuk yıpratıcı ama bu da ömür boyu çekilecek bir şey değil. Eşiniz tedavi olmaya yanaşsa, çaba sarfetse beraber mücedele edrsiniz de böyle tek başına çok zor..
Allah yardımcınız olsun.

canım bende hep onların ayrılmamı istediğini sanmıştım meğersem işin aslı odeğilmiş,annem bana gençsin güzelsin katlanma ayrıl derdi, iş ciddiye binince beni kararlı görünce değişti bugün bana diyor ki durdun durdun bunca zaman katlandın,durumun iyi mübarek gün napıcan işte herkesde türlü türlü sorun vs vs ,
ki babam karşıma bile çıkmadı çıkıpta derdin ne demeye korktu ,destek olmaktan korktu çünki ben hiç bukadar kararlı değildim,iş ciddiye binince başlarına giderim sandılar,
ve bugün ben onlarıda kaybettim BENİM AİLEM YOKMUŞ meğerse dedim kapıyı çarptım çıktım,
OYSAKİ NEKADAR YANILMIŞIM..
ablalarım sonuna kadar destekler bana büyük ablam hemen işe başla diyor,
yarın bi iş görüşmem var,sonrada ALLAH kerim.

dostlar alışverişte görsün derler ya, sizinki de o hesap... çok acı verici ya. kız evlat erkek evladın binde biri kadar kıymet görmüyo evlenince. oooooooooof of. inşallah iyi bir iş bulur da bu kabustan kurtulursunuz tez zamanda. hakime de olan biteni anlatmakta sakın çekinmeyin. öyle psikopat bi babanın yanına çocuk verilmemeli ama vermezler de zaten bildiğim kadarıyla 18ine kadar çocuk annenin artık.

ayy gece gece çok üzüldüm ..
Allahım ramazanın hürmetine dertlerinize deva olsun ..

ama varya bu erkek milletini bi tarafından asıp sallandırmak lazım .. surda kadınların çektıklerını okudukça ağzım açık kalıyor .. çok üzüldüm ama bebeğinize daha fazla üzüldüm , babası varken baba sevgısını az goren cocuklar sorunlu buyuyor ..

Allah kaynanızı bıldıgı yapsın .. pes artık .
ama kocanızda da sorun var .. size anlatsaymış nışanlıyken evlenmek ıstemedıgını acıkca ..
şimdi soyluyor bırde marıfetmış gb ..
İyi bir işim vardı , üni.mezunuyum demişsin .. bence tekrar bir işe girmeye çalış ve senı hak etmeyen bu adamdan vazgeç .. cunku o coktan vazgecmıs sızden ..
cevresıne , iş arkadaşlarına iyi davranıp eşine haksızlık yapan adamdan bişey beklemek yersiz ..

Ah canım ne kadar üzüldüm haline Allah yardımcın olsun , iyice düşün taşın ama sizin problemleriniz baya ağır ,eğer kararlıysan ayrılmakta haksız değilsin.Bunlar dayanılacak şeyler değil

AMİN Allahım sizlere yaşatmasın böyle bir hayat...
arkadaşlar bugün eşimden habersiz antalyaya gitmeyi planlıyorum ailemede demiycem okadar kırgınım ki anlatamam.....antalyadaki ablamın yanında bir süre kalayım iş bulursam kalıyım diyorum İŞ BULABİLİRMİYİM bunuda bilmiyorum yabancı bir yer neticede,eğer orda iş bulursam sanırım çok rahatlıycam eşim aynı evde ayrı yaşayalım diyor madem öyle ayrı şehirlerde yaşayalım ben artık BOĞULUYORUM

AMİN Allahım sizlere yaşatmasın böyle bir hayat...
arkadaşlar bugün eşimden habersiz antalyaya gitmeyi planlıyorum ailemede demiycem okadar kırgınım ki anlatamam.....antalyadaki ablamın yanında bir süre kalayım iş bulursam kalıyım diyorum İŞ BULABİLİRMİYİM bunuda bilmiyorum yabancı bir yer neticede,eğer orda iş bulursam sanırım çok rahatlıycam eşim aynı evde ayrı yaşayalım diyor madem öyle ayrı şehirlerde yaşayalım ben artık BOĞULUYORUM

canım benim kocanda çok akılllıymış
aynı evde ayrı yaşayalım.bu onun daha çok işine gelir
birde canım eminmisin antalya olayında.ya iş bulamazsan.
gizli gitme sakın .bakarsın hiçbirşey yolunda gitmedi.
gezmeye gidecem de
veya ramazan bitsin.

X