Gebeliğe Hazırlık Soğan Kürüne Başlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar kürler nasıl gidio. Bende bu ay yaptım 15 gun. Adeti düzenli olan kadınların bazılarınin düzenini bozuyormus.geciktiriyormus. benim bata 3 gün var. Ve her ay adettimden önce hassaslasan göğüslerim bu ay hiç ağrımiyor.acaba bende de mi geciktircek ya ins. düzenimi bozmaz. Bebek istiyoruz çünkü. Bu duruma benzer şey yaşayan var mı ?

Canım bende 15 gun uyguladm bitirdim
Benımde adete bi hafta kala goguslerım hassaslasır son 3-4 gun kala da acısı şişliği gider ve bu ayda aynı sekilde oldu benım de bata en fazla 5 gun var ama regl gelicek belli herhangi bi düzensizlik yapıcağını sanmıyorum ama bakalım haber verelim birbirimize

Tamam canım haberleşelim.. Ya benim göğüslerim niye hiç acimio anlamadım. Hiç böyle olmamıştı.

Tamam canım haberleşelim.. Ya benim göğüslerim niye hiç acimio anlamadım. Hiç böyle olmamıştı.

Gebelik olsa da hassaslaşırdı diye dusunuyorum acaba dedigin gibi adetin geç gelicek o yuzden mi henuz belirtin yok sabredelim biraz daha 1 haftaya netleşir sık dişini :)
Dedigin gibbi insallah adet düzenimizde bi değişiklik olmaz bende duzenli olurum enfazla 3-5 gun ileri yada geri atar düzeni bozup pskolojımızı de bozmaz insallah
Bu arada ne sikayetin vardı pcos var mı hormon testin nasıl

Benimde aynı seninki gibidir. İki üç gün geç ya da erken gelebilio bazen. Canım benim hiç bir sorunum yok.iki kere gittim doktora herşey normalmiş. Senin ?

Walla benim tam zamanında geldi. Çok ağrı çekerdim hastanelik olurdum. Sogan kurunden sonra Bu ay çok ağrısız geçti şükür. Olumsuz düşünme etkiler.

Benimde aynı seninki gibidir. İki üç gün geç ya da erken gelebilio bazen. Canım benim hiç bir sorunum yok.iki kere gittim doktora herşey normalmiş. Senin ?
Bende pcos var canım inanıyorum soğan kürü fayda edicek insallah

Hayirli geceler.yeni katildim bende.15 gun sogan kuru yaptim bu ay.ilacsiz kendiliginden ilk defa(son 3 yildir)adet gordum.bugun 7.gunum ve cok az kanamam var hala.acaba tekrar nezaman baslamam gerek heryerde farkli bisey yaziyor anlayamadim.

Hayirli geceler.yeni katildim bende.15 gun sogan kuru yaptim bu ay.ilacsiz kendiliginden ilk defa(son 3 yildir)adet gordum.bugun 7.gunum ve cok az kanamam var hala.acaba tekrar nezaman baslamam gerek heryerde farkli bisey yaziyor anlayamadim.

Adet bitiminden 2 gün sonra başlamak en sağlıklı olan diye biliyorum canim

Kizlar benin 13mgunun adetimin sizce ypsam sknti olumu tam yumrtlama gunum yuksek bugün ama doktora gitmeden kistim kaybolsun istiyorm

Canım regl oldum ben hayaller birdahaki aya kaldı
Sen naptın?

Canım regl oldum ben hayaller birdahaki aya kaldı
Sen naptın?
Canım ben henüz olmadım. Ama kesin olucam. Belirtileri var yani. zaten çoğu kişi yaptıktan sonraki ay faydasını görmüş bu soğan küründen. Hem geciktirip düzenini bozmamis. Benimde inşaallah gecikmez.

Nasik yapyirosnz babada anlatın ben kistler icn
Canım adetin bittikten sonra 5 gün içinde basla yapmaya. Bir adet soğanın kabuğunu soy ya da soyma 4 e böl. Kaynamakta olan 2 su bardağı suya at. 5 dk kaynat. Ağzı kapalı olarak kaynat.sonra onu biraz ılıyınca iç.sabah akşam aç karna içilecek. Ve sabah akşam taze olarak yapın diyorlar ama ben sabah iki kat ölçüyle yapıp onu akşam biraz ısıtıp bı daha içtim. Bir farkı olucagini zannetmiyorum.sen nasıl istersen öyle yap. 15 gün yapicaksin. Adet olduktan sonra 7 gün daha yapıp bitiriceksin.yani toplamda 21

Adet olduktan snra derken adetin 1.gun mu yapicam?

Isıtıp icilen sogan suyundan bir fayda gormezsiniz.cogu yerde boyle okudum cunku.

Isıtıp icilen sogan suyundan bir fayda gormezsiniz.cogu yerde boyle okudum cunku.
Vala ben müsait olamadım ayrı ayrı yapamadım. İnşaallah faydası olmuştur :) Olmadıysa da nasip kısmet . Zaten benim hiç bir problem yok. Öylesine belki bir faydası olur diye yaptım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…