Sizden Allah rizasi icin yardim istiyorum zekarattayim..

Konu sahibi mutluluk da musibet de insan için. Hepimizin hayatında iniş çıkışlar olur. Burada ipsiz sapsız konuşanlar alay edenler seni daha kötü hissettirmesin onlar da eşinin yaptığını yapıp şiddet uyguluyor sana aslında.

Fakat gözünü seveyim sana yardımcı olmaya çalışanlara kulak ver, psikolojik yardım al. Ruhunu bu işkenceden kurtar. Senin ruhun hastalanmış tedavi ol iyileştir onu.

Belki cevabını yazmışsınızdır ama
Konu sayfalarca sürmüş tam okuyamadım açıkcası
Öğretmenlik branşınız ne ve siz şu an öğretmenlik yapıyor musunuz?

Muthis tespit Mihail-ko. Dusunekaldim.
Eyyyy KKli kizlar cevap verin. Neden konu sahibine siddet uyguluyorsunuz? Cok merak ediyorum. Kadina etmediginiz hakaret kalmadi. Yok defalarca konu acmis, yok akli neredeymis. Sizin insanliginizdan suphe etmeye basladim.

Sudamlası merhaba, hatırladın mı beni? Hani 9 yıllık sevgilisinden ayrılan üyeyim ben, konusmustuk seninle. Bak ben gün gectikce daha da iyi oluyorum. Ama sen kendjne yeni bir acı noktası daha bulmussun bile eskisini kapatıp. Yani sen öyle dertlerden kurtulamıyorum diyecek biri de degilsin, senin sıkıntın bi dertten kurtulup hemen bir digerinin kucagina bırakıyorsun kendini. Yapma bunu.

Henüz yasin o kadar genc ki.. bence biryere tayinini iste ve kendine yeni bir hayat kur. Şirin tatlı bir ege köyü ya da ilçesi olabilir. Eminim iyi gelecektir sana. Ama ondan da önce terapi almaya başla bence. Hasta degilsin elbette, ama su asada senin oturup dertlesebilecegin ve sana gidecegin yolds ışık tutabilecek birine ihtiyacin var. Ve buradakiler seni daha da elestirip kötü hissettirmekten baska bir sey yapmayacak, çünkü yaptığın yanlidlar var ve bizler de profesyonel degiliz. O yüzden konusarak terapi yapacak bir psikologa gitmeni tavsiye ediyorum. Bence bunu sakınerteleme. Çünkü senin bence en temel sorunun ilgisizlik. Birinin seninle oturup dertlerinle ilgilenmemesi. Bu yüzden de tutunacak bir dal arıyorsun. Iste o dal da sana zarari dokunmayacak birj olmali: PSIKOLOG. Ilac kullaniyor olabilirsin bu baska birsey, ama muhakkak konuşarak terapi almalısın. Cocukliguna kadar inilip o travmalar silinmeli belki de. Iste bunlarla birlikte tam anlamiyla toparlarsn kendini.

Hocam simdi bir söz vermenizi istiyorum lütfen, hemen yarın icin ya da c.tesi icin iyi bir psikologtan randevu alıcaksınız?

Neyse sen kafana gore takil madem arkadaslar diger konularinda sayfalarca yazmis, sen yinede fikir soruyosum
ozaman buradakilerin dediginin senin icin pek bir onemi yok demek.

YorumlAr acımasız değil burdaki tüm kadınlar sana doğru yolu göstermeye çalışıyor sırf hata yapma diye neden saplantılı davranıyosun çok güzel bi hayatın olabilir öğretmen maaşıyla normal bi hayat kurabilirsin senim kimseye ihtiyacın yok ayrıcada burda herkesib öyle mükemmel ailesi ve aile hayatı yok biraz şükret arabana binip 130 km hız yaptım diyosun burda pek çok kadının arabasıda yoktur eminim elindekilerle mutlu olmaya bak senin yernde ve imkanında olmayı isteyen pek çok kadın var

Sakin ol. Gerçekten psikolojik olarak iyi değilsin. Bir hastaneye git ilaç tedavisi uygun görürlerse başla o sürede de tatil yap. Bu adamdan uzak dur. O anasını dinledikçe bu iş olmaz. Dünyada bir tek o da kalmadı. Karşına şu an birinin çıkmaması çıkmayacağı anlamınada gelmez. Hem öğretmenle evlenip hem anasının aklıyla çalıştırmayan o bu uğurda seni dövmeye cürret eden sevdiği kadına kıyan o. Senle konuşmadan avukat gönderen o. Bir erkek gibi davranmayan o. Peki sen neden vicdan azabı çekiyorsun? Bunalıma girmişsin kendini suçluyorsun ve bunun mantıksızlığının farkında değilsin yapma. Yada şöyle söyşeyim bir seçim yapmalısın. Ya işini bırakıp evde oturmaya razı olacaksın ya kocandan ayrı olmaya razı olacaksın. Bunun orta yolu yok anladığım kadarıyla. Hem kocam yanımda olsun hem öğretmen olayım diye umut etme. Ya evli kalıp anasının aklıyla hareket eden bu adamın her saçmalığına razı olacaksın yada huzuru başka seçeneklerde arayacaksın. Bu konu sadece çalıştırmama konusu değilki. Adam annenide istemiyor bu eve gelmesin diyor. Bunun gibi daha ne saçmalıklar yaşanır. Zaten evlenmeyelimde dini nikah yapalım konusuna hiç girmiyorum. Sakın belki zamanla kendime bağlarımda resmi nikahta yapar umıduyla bu işi girip daha da dibe batma. Ya ailesinden gizli kalsın diye böyle bir şey yapıyor yada şu an ailesi ona bir kız buldu onla evleneceği için böyle yapıyor. İki türlüde kaybettiğin vakte yazık. Sevgiyi başka yerlerde ara. Öğretmenlik yaptığın açocuklar öyle saf temiz ve karşılıksız sever ki seni. Bir kedi al köpek al kuş al onların sevgisiyle avun. Senin gibi aevilmemiş çocuklar varsa onlarla ilgilen onların umudu ol. Arkadaşlarının sevgisiyle avun. Tabiki bir aşkım yerini tam tutamaz eksik hissettirir ama o eksik dolana kadar avutur. Ama o eksik bu adamla dolmaz canım. Bol şans.

canım biz sadece anlatılan kısmı biliyoruz ona göre yorum yapıyoruz şuan farklı yorum yaparım şuan seni daha iyi anlarım çünkü ilgisiz anne dağılmış ailede sevgi bulamayan insan elbet onu tamamlamaya çalışır hayatı boyunca. ama ne olursa olsun bu haytta hiçbirşey senin canından önemli değil sen değerlisin

Yazık yaa okumak ile geçirdiğin gündüzlerine gecelerine yazık bir cahil için kendini bukadar düşürmeye değersizleştirmeye değermi? Değmez.
Ama sen değer diyorsan, zaten öğretmenlik gibi bir kutsal mesleği haketmemişsin demektir.

Gerçekten öğretmen misin? Kendini bir an önce toparla; mesleğine sarıl. Kardeşimin senin gibi bir ilkokul öğretmeni vardı; çocuğun hayatı karardı; üniversitede bile başarısızdı. Mesleğinin ne kadar önemli olduğunu idrak et.

bu adamla barisma hem ogretmenlik yapmana izin vermiyor hem dayak atiyor hemde dini nikahli yasiyalim diyor insan oglu neden hatalarindan ders cikarmaz.senin onunla gorusmen bile hata..ogretmenligini yap onune daha guzel ve saygin oldugun deger gordugun adam gibi adamlar cikacaktir insallah..

Yorumlar acımasız değil, sadece hata yapmanı istemiyoruz. Şuan gerçekleri göremiyorsun. O adam öğretmenliği de bıraksan başka bir şeyi bahane edip bu evliliği yine bitirecekti bunu anlamıyorsun. Çok da mükemmel değilmiş zaten evliliğin. Çok da sana saygısı olan biri değilmiş. Genç yaşta üstelik bir adam için kendini heder etme. Kim bilir kimler çıkar karşına. Hiçbirimizin hayatı mükemmel değil. Ben de boşandım. 12 yıl sonra. bir de çocuğum var. Senin kadar da olumsuz bakmıyorum hayata ama. Senin yaşadıklarından çok çok kötü şeyler yaşadım. Ama her şeye rağmen hayat güzel ve sadece de onlar üzerine kurulu değil. Benim mutluluğum eski kocama bağlı değil, seninki de öyle... Kendini boş yere incitiyorsun. Şu yaptığınla kendine zulüm ediyorsun. lütfen bir uzmandan yardım al. Hepimiz sevmek sevilmek isteriz ama eski eşine dönmek artık bile bile hata yapmak olur ve bu ikinci evliliğin de bittiğinde işte o zaman kendini hiç affedemezsin. Lütfen kendine yönel. Özüne in. Bu dönemi kendini yeniden keşfetmekle geçir. Yalnızlık ol kadar da kötü değil eğer tadına varırsan. Merak etme hep böyle olmaz. Çok gençsin daha, karşına sana değer veren biri mutlaka çıkar. Ama şuan için önce kendi yaralarını onarman gerekiyor. Onun için de bir süre kendinle ilgilenmen, iyileşmen gerekiyor. Sevgiyle kal...

Annemin cok payi oldu bu bosanmada.her gun aradi telefonla ogretmenlik yapacam de diye tutturdu.inada bindi isler iyice.bana oyle geliyor ki benden maddi anlamda beklentisi vardi.zaten annemle aram hicbir zaman iyi olmadi.beni üniversitede aramazdi.son yillarda.zaten hep eski esim para gonderdi bana.ogrenim kredimi de odeyecekti.ama 1 ayda ciktim geldim annemin evine.biraz evli kalsaydim.politik davransaydim belki daha iyi olurdu diye dusunuyorum.birkac yila alistirirdimmbelki ogretmenlik fikrine.annem.o aralar evelenecegim diye esya almisti.onlarin parasini istedi.keske verip donseydim evime.ver parasini yoksa haram ederim dedi.ben bosanmaya giderken de yuzu guluyordu.gayet mutluydu anlayamadigim tuhaf bir mutlulugu vardi.hic bu kizin yuvasi dagiliyor diye dusunmedi.simdi onu cok sucluyorum

Burada eminim herkes süper aile icinde dogup büyümedi parcalanan bir cok ailenin kizlari vardir burada benim annem babam da ayri yillardir herkesin ailesi mükemmel degildir. Ama 120 km hiz yapip baska insanlarin da canini kast etme lütfen sen .ok yoluna gidiyon diye baska masum insanlari da sürükleme. Kendine baska bir piskiyatrist ara seni dinleyen. Cünkü aklin karisik actigin konulardan belli. Daha gencsin 30 yas üstü evlenip cocuk sahibi mutlu yuva kuran bir cok insan var sende onlardan olabilirsin ama ilk önce kafani toparla.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…