Sizden Allah rizasi icin yardim istiyorum zekarattayim..

Aha birde bir konu var su an cansu kullanici adi git birde bak onun eski konularina o adamla evli kalsaydin seninde sonun onunkisi gibi olurdu eminin

Annemin cok payi oldu bu bosanmada.her gun aradi telefonla ogretmenlik yapacam de diye tutturdu.inada bindi isler iyice.bana oyle geliyor ki benden maddi anlamda beklentisi vardi.zaten annemle aram hicbir zaman iyi olmadi.beni üniversitede aramazdi.son yillarda.zaten hep eski esim para gonderdi bana.ogrenim kredimi de odeyecekti.ama 1 ayda ciktim geldim annemin evine.biraz evli kalsaydim.politik davransaydim belki daha iyi olurdu diye dusunuyorum.birkac yila alistirirdimmbelki ogretmenlik fikrine.annem.o aralar evelenecegim diye esya almisti.onlarin parasini istedi.keske verip donseydim evime.ver parasini yoksa haram ederim dedi.ben bosanmaya giderken de yuzu guluyordu.gayet mutluydu anlayamadigim tuhaf bir mutlulugu vardi.hic bu kizin yuvasi dagiliyor diye dusunmedi.simdi onu cok sucluyorum

Damla, annen kötü bir kadın o belli. Ama eski kocan da kötü biri. Bak şimdi; dayak var, hakaret var, anakuzuluğu var, sana saygı duymama var, meslegine saygı duymama var.. e simdi bir de imam nikahı kıyalim diyor, telefonunu vermiyor, sahte face hesabından konusuyor bunları topladiginda da bu adam seni fuckbody olarak hayatinda istiyor. Kendine bu saygısızlığı yapma. Zaten seni seven adam pesinde kosardı, boyle kaçak göcek isler yapmazdı. Bosanmak istediginde bile cabalamams adam. O yüzden icin rahat olsun. Ileride seni aldatırdı da bu adam emin ol, çünkü suanda seninle yatıp bir başkasını aldatma pesinde.

Sen hayatındaki fazlalıklardan kurtar kendini. Gerekirse evini degistir, yeni mekanlar yeni enerji katar insana. Kendine bir hobi edin, bak yaz tatili geliyor. Spora gidebilirsin mesela, yahut bir kursa yazılabilirsin. Mesela yabancı dil kursuna katılıp yurt dışında ogretmenlik icin kendine yatırım yapabilirsin. Ya da hic olmazsa sosyalbhabiler edinebilirsin, ebru gibi terzilik gibi aşçılık gibi... ya da türkiyeyi gez mesela. Öğretmen evlerinde konaklayabilirsin. Yaz tatilin boyunca ege-akdeniz ve güney marmara bölgelerinde gez. Iyi gelecek yenileneceksin eminim.

Ferah güzel bir eve tasın ve icini istedigin renklerde cıvıl cıvıl döse. Gerekirse kredi cekip yap bunları ama icine sinsin evin. Sonra da güzel güzel ödersin o krediyi.

Ve asla terapiyi ihmal etme.

Tüm bunları yap bak, mis gibi çiçek gibi bir hayat seni bekliyor olacak. :)

Damla, annen kötü bir kadın o belli. Ama eski kocan da kötü biri. Bak şimdi; dayak var, hakaret var, anakuzuluğu var, sana saygı duymama var, meslegine saygı duymama var.. e simdi bir de imam nikahı kıyalim diyor, telefonunu vermiyor, sahte face hesabından konusuyor bunları topladiginda da bu adam seni fuckbody olarak hayatinda istiyor. Kendine bu saygısızlığı yapma. Zaten seni seven adam pesinde kosardı, boyle kaçak göcek isler yapmazdı. Bosanmak istediginde bile cabalamams adam. O yüzden icin rahat olsun. Ileride seni aldatırdı da bu adam emin ol, çünkü suanda seninle yatıp bir başkasını aldatma pesinde.

Sen hayatındaki fazlalıklardan kurtar kendini. Gerekirse evini degistir, yeni mekanlar yeni enerji katar insana. Kendine bir hobi edin, bak yaz tatili geliyor. Spora gidebilirsin mesela, yahut bir kursa yazılabilirsin. Mesela yabancı dil kursuna katılıp yurt dışında ogretmenlik icin kendine yatırım yapabilirsin. Ya da hic olmazsa sosyalbhabiler edinebilirsin, ebru gibi terzilik gibi aşçılık gibi... ya da türkiyeyi gez mesela. Öğretmen evlerinde konaklayabilirsin. Yaz tatilin boyunca ege-akdeniz ve güney marmara bölgelerinde gez. Iyi gelecek yenileneceksin eminim.

Ferah güzel bir eve tasın ve icini istedigin renklerde cıvıl cıvıl döse. Gerekirse kredi cekip yap bunları ama icine sinsin evin. Sonra da güzel güzel ödersin o krediyi.

Ve asla terapiyi ihmal etme.

Tüm bunları yap bak, mis gibi çiçek gibi bir hayat seni bekliyor olacak. :)
Gercekten de cabalamasi gerekiyordu degil mi bosanma asamasinda.avukata aratti ayrilmak istiyor musunuz diue sordu adam ben de mecburen evet dedim.o da islemleri halletti bosandik.hic caba gostermedi.ama bosandiktan bir hafta sonra aradi hungur hungur agladi telefonda.neden kabul ettin bosanmayi diye.bu ne demek oluyor neden once yapmadi bunu
Ben haksiz olsam bile 1 kere de olsa gelmesi gerekmiyor muydu

Gercekten de cabalamasi gerekiyordu degil mi bosanma asamasinda.avukata aratti ayrilmak istiyor musunuz diue sordu adam ben de mecburen evet dedim.o da islemleri halletti bosandik.hic caba gostermedi.ama bosandiktan bir hafta sonra aradi hungur hungur agladi telefonda.neden kabul ettin bosanmayi diye.bu ne demek oluyor neden once yapmadi bunu
Ben haksiz olsam bile 1 kere de olsa gelmesi gerekmiyor muydu

Tabiki cabalaması gerekiyordu. Ya erkek aklı iste ne dersen de, ama seven adam isteyen adam daha o kadar ayrı kaldığınızda bile yuz kere cabalardı.

Sen o defteri kapat artık önüne bak. Ondan da ne koca olur ne baba ne de yol arkadaşı.
Doktor olabilmis ama adam olamamıs bosver

Ya fake hayal urunu bir konu... ya da bunu yazan kisinin psikiyatrik bir hasta. Aklin yolu birdir... calisan bir kadin erkegin zulmune defalarca katlanmak istemez... mazosist degilse..

Bu adama dönecek gibisin kararinj vermissin biz ne diyelim dayak yiyip otutursun aşağı annende gelemez misya evine rahat rahat ana oğul ezerler seni hazır Kurtulmuş'un allah akil fikir versin:KK12:

Bu adama dönecek gibisin kararinj vermissin biz ne diyelim dayak yiyip otutursun aşağı annende gelemez misya evine rahat rahat ana oğul ezerler seni hazır Kurtulmuş'un allah akil fikir versin:KK12:
Nerde okudun donecegim yazdigimi? Bir alinti yapsana bakayim

Daha önceki konumda yazmistim.Evlendim ayrildim.Aradan 8 yil gecti biz yine gorusuyorduk ara ara ama son 5 yil hic gorusmedik en son ben ona mesaj attim faceden yeniden konusmaya basladik.
Bosanma nedenimiz ailesi beni hic begenmedi isyemedi.ogullarina layik gormedi.annesi ozellikle hic hic istemedi.2006 da nisanlanmistik bize gelmisti nisandan sonra eski esim bana sunlari dedi.
Ben bacilarim gibi kiz istiyormusum yanilmisim.ogretmenlik yapacam diye karsima cikma.bana bunlari dedi.ayrilmayi goze alamadim zaten her sey gecmisti aramizda ama ben seviyordum onu evlenince kabul eder diye dusundum.evendik ayni evin icinde 25 gun kalabildim ev boguyordu beni.calismayacaksin evde oturacaksin diyordu ona ifade edemedim.kendimi beni anlamiyordi.evde oturmak beni boguyordu.umirsamadi kapat o yarayı ort ustunu unut ogretmenligi dedi.annem de beni ha bre ariyordu telefonda kiziyordu meslegini birakma ogretmenlik yap ayrilamazs senden yapacam de ogretmenlik diyordu.diyordum ve dayak yiyordum.
Aslinda tum sucu kendime buluyorum su anda.karsima ondan daha iyisi cikmadi.o gercekten fiziken de ruhen de iyiydi.bilmiyorum su an mi gozume oyle gorunuyor.anasi cok fenaydi beni calistirmaya karar verdi kitap alacakti sus anam duymasin derdi.
Kendi halimize kalsaydik belki gizel olurdu.
Ben 25.gunden sonra dondum annemin evine.aradi ne zaman gelecen diye gelmicem dedim.bir de sunu diyordu bana
Biz yakin illerdeydik anan bu eve gelmeyecek ben de ananin evine gitmem zaten sen otobuse biner gidersin geri gelirsin diylrdu.anan gelmeyecek bu eve diyordu.beni ailemi koyde oturmamizi cok assaladilar.ozellikle anasi
Kizlar kabus gibi guer yasadim.6 ay anamin evinde gecirdim zamani
Surekli aradim buni yalvardik secim yapmak istemiyorum ne olur Allah rizasi icin ogretmenlik de yapayim evli de kalalim dedim yok dedi sec ya meslek ya ben.son ana kadar yalvardim.gel konusalim dedim once gelecem tamam seni almaya dedi sonra gelemem ben oraya gelirsem simdi beni doversiniz dedi.ama bosandiktan sonra esyalarimi getirdi o zaman dememis doversiniz diye.
Her sey muallaktaydi ta ki bir gun avukat beni arayana kadar.calismayacaksinbosanmak istiyor musunuz siye sordu. dusunsenize beni avukata aratti kendi aramak yerine.tamam dedim madem istiyor ben de istiyorum dedim.anlasmali bosandik 1 hafta sonra gizli numaradan ağlayarak beni aradi.neden kabul ettin bosanmayi diye.bana kizdi halbuki o hic caba gostermemisti bosanmamak icin.
Ama sunu net diyim yine de anasi .asaydi biz mutlu olabilirdik o yuzden diyorum daha iyisi cikmadi karsima.yuzu babacandi cana yakindi.insan kendini yaninda huzurlu hissediyordu.simdi yeniden konusmaya basladik ben yeniden evlenelim her seyi unutum istiyorum.o da dini nikahkiyalim zamana birakalim diyor.mesela telefon numarasini vermiyor bana.ben bu kez basa sariyorim huysuzlaniyorum.iste sen busun cok huysuzsun sana nasil katlandim diyor.gercekten de huysuz yonlerim var huzursuz ediyorum.huzursuzluk cikardim geçmişte cikariyorum da.
Kizlar Allah rizasi icin biseyler soyeyin siz haric dertlesecek kimsem yok.hic kimsem yok.yardim edin bana.ne olur yanimda olun.ALLAH RIZASI ICIN.
.........
Arkadaslar.son yazdigima bakarak yorum yapabilir misiniz
Kendini sucluyorsun birde. Bnce hic ugrasma dini nikahta neymis. Okada korkuyor demekki

Sakin ol damla, bu kadar tepki vermelerinin nedeni senin o adama dönecekmis gibi olan durusun. Sana sert bi tepki verip kendine getirmeye çalışıyorlar.

Herkes böyle arafta kaldığı yanlış düşüncelerle boğuştuģu dönemler yaşayabilir. Bunun öğretmen bakan doktor asker olmakla bir alakasi yok. Bak burda herkes sana yardım al dedi. Hemencecik iyi gelmiycek büyük ihtimalle sana bu, ama aksatmadan terapiye devam edersen yeniden ışıl ışıl ayağa kalkabilirsin emin ol bundan.

Maddi imkanların nasıl peki?

Olmazdı. O zaman dik bir duruş sergilemişsiniz. Ortada sadece öğretmen olmayacaksın diyen bir eş yok. Aynı zamanda şiddet uygulayan bir eş var. Ne yapacaktınız. Hem dayak yiyip hem de nasıl kendinize bağlayacaktınız? Gözünüzdeki morlarla kırmızı gecelik mi giyecektiniz?

Sadece vicdanı elvermedi diye sizinle birlikte olmasını ister miydiniz peki? Sevgi için değil aşk için değil vicdan için. Bu mutlu edecek miydi sizi?
sizin şu yazdıklarınızı tekrar okudum bu sabah ve o kadar güzel yazmışssınız ki gerçekleri görmem için gözümdeki perdeyi çekiyorsunuz.Allah razı olsun sizden.:KK19:

Annemin cok payi oldu bu bosanmada.her gun aradi telefonla ogretmenlik yapacam de diye tutturdu.inada bindi isler iyice.bana oyle geliyor ki benden maddi anlamda beklentisi vardi.zaten annemle aram hicbir zaman iyi olmadi.beni üniversitede aramazdi.son yillarda.zaten hep eski esim para gonderdi bana.ogrenim kredimi de odeyecekti.ama 1 ayda ciktim geldim annemin evine.biraz evli kalsaydim.politik davransaydim belki daha iyi olurdu diye dusunuyorum.birkac yila alistirirdimmbelki ogretmenlik fikrine.annem.o aralar evelenecegim diye esya almisti.onlarin parasini istedi.keske verip donseydim evime.ver parasini yoksa haram ederim dedi.ben bosanmaya giderken de yuzu guluyordu.gayet mutluydu anlayamadigim tuhaf bir mutlulugu vardi.hic bu kizin yuvasi dagiliyor diye dusunmedi.simdi onu cok sucluyorum

Bakis acisi iste.Sen o berbat evliligine yuva diyorsun hala.Sorun burda iste.O yuva muva degildi sudamlasi.

hadi öğretmen olmaktan vazgectin her seye eyvallah dedin. taviz tavizi dogurur. sen ona tamam diyecektin sonra baska bir seyıne karısacaktı. gittikçe kısıtlayacaktı seni. evden bile cıkarmayan bir adam.
gerçi arkdaslar yazmıstır simdiye kadar bunları ama, ben de eski erkek arkadasıma saplantılı bir sekilde baglıydım, kimseye güvenmiyordum kimseyi istemiyordum sevmiyordum. en ufak bir ilgisinde, bir sıcak davranısında bırakıyordum kendimi. ama öyle olmuyor iste. hayatın boyunca ona el acarak yasayamazsın. sen kendi kaderini tamamen onun eline bıraktıgın zaman, ona bu gücü verdigin zaman eski yasadıklarından bin beterini yasayacaksın. zaten yaralısın, daha fena acıyacak canın. biliyorum, ben de yasadım, ben de kac kere tekrar güvendim tekrar tamam dedim tekrar basladım, ama günün sonunda yine aynı huzursuzluk ve bu sefer kendine yaptıgın seyin vicdan azabı cok agır oluyor. kendi kendinin hakkına giriyorsun bir nevi. yapma bunu. onsuz da bir birey oldugunu hatırla. sen güclüsün, bir adamın öyle dini nikah adı altında yatıp kalktıgı bir kadın degilsin. eski esin veya degil, fark etmez. yarın bir gün hamile kalırsın, bu sefer cocuguna ne acıklama yapacaksın. ailen de istemeyecek belki o zaman seni. o zaman sadece kendinden degil cocugundan da sorumlu olacaksın. ben adamın evli oldugunu dusunuyorum aradaki yorumları okumadım yani bana öyle geliyor seninle iliski yasayıp sadece dini nikah istedigi icin bana öyle dusundurttu.
sen ona muhtac olabilirsin, cok asık olabilirsin, bagımlı olabilirsin her sey olabilir. ben de öyleydim inan. gücsüz ve zavallı hissediyordum. ama onun hayatına hicbir sey olmamıs gibi devam etmesi beni cok kırdı, ve tekrar ona güvensem inansam tekrar baslasam bir seylere, bir kez daha denesem bu sefer yaralı dizlerimin üstüne ikinci kere dusmek daha cok acıtacak canımı, ki denedim, acıttı da. senin benden daha cok tecrüben var, eminim beni anlıyorsundur. ama onunla birlikte olduktan sonra sadece hayatının iplerini tekrar onun eline vereceksin, kaderini yine ona emanet edeceksin. her seyi kapatıp yepyeni bir hayata sıfırdan baslamak varken. tekrar aynı bataklıkta debelenerek dibe batmayı niye seciyorsun. lütfen bunu kendine yapma, kendine bir sans ver ve mutlu olacagına inan.
sen cok degerlisin, gercekten sevgiyi hak ediyorsun, seni sevmeyen bir adamın heves ugruna duygularınla hayallerinle oynamasına izin verme, cok daha buyuk mutlulukları yasama sansın var, gercekten sevilme sansın var, sevileceksin de mutlu olacaksın da.. burada mutluluk resimlerini hikayelerini paylasan mutlu insanlardan ne eksigin var? her seyi kabul edip tekrar baslarsan adam sana daha da kötülerini yasatır emin ol, nasılsa bunu da kabul eder diye. sonunu bile bile kendini yakma. her seyini kaybedebilirsin ama umudunu kaybetme, insan iste o zaman tamamen bitiyor cunku.
çok teşekkür ederim mesajın için canım.ilaç kullanmaya başladım.geri dönmeye ona asla niyetim yok.zaten sevseydi ya öğretmenlik ya ben seç demezdi değil mi? zaten dediğin gibi zamanla bana şunu da dedi:anan bu eve gelmeyecek ya anan olacak o....u ya ben seç dedi bana...

Sakin ol damla, bu kadar tepki vermelerinin nedeni senin o adama dönecekmis gibi olan durusun. Sana sert bi tepki verip kendine getirmeye çalışıyorlar.

Herkes böyle arafta kaldığı yanlış düşüncelerle boğuştuģu dönemler yaşayabilir. Bunun öğretmen bakan doktor asker olmakla bir alakasi yok. Bak burda herkes sana yardım al dedi. Hemencecik iyi gelmiycek büyük ihtimalle sana bu, ama aksatmadan terapiye devam edersen yeniden ışıl ışıl ayağa kalkabilirsin emin ol bundan.

Maddi imkanların nasıl peki?
canım çok şükür param var.ama bazı bayanlar zehir kusuyor burda.demek ki hayatlarında çok mutsuzlar burda hıncını çıkarıyorlar.bu kadar sert uslupla konuşmanın başka açıklaması yok.ya da hayat onları zorlamamış.güzel ailede büyümüşler üzülmemişler demek ki..yardım almaya başlicam.doktora gittim ilaç tedavisine başladım 3 gündür içiyorum.antideprasan ayrıca okb için.uyku hapı ve sakinleştirici bir ilaç da alıyorum.inşallah iyi olucam.bataklıkta çırpındığımın farkındayım.burdan samimice bana el uzatan herkese teşekkür ediyorum.ama şu psikolojiden kurtulduğum andan yeniden ayağa kalktığım anda benden güçlüsü olmayacak.
geçmişi çok soruladım şöyle mi yapsaydım böyle mi yapsaydım diye ama hepsi boş.annemin evine geldiğim günlerde ona yalvarıyordum.ne olur al kpss kitaplarını gel mutlu olurum dünyalar benim olur gel konuşalım öğretmenlik de yapayım diyorum.rüyanda mı diyordu bana..

Heh işte canım kendine baska hobiler de edin. En güzeli spor yapmak. Fazla kilon varsa kurtulursun, sıkılasırsın, enerjin yerine gelir, sağlığına katkısı olur.. kendjne bos vakit bırakma daha fazla düşünürsün. Evde çiçek bak mesela, ya da düzenli olarak cicek al evine. Mesela papatya, küçük bir iki saksı papatya al evin en cok vakit gecirdigin yerlerine koy. Gönlün de ferahlar böylelikle :)

Sana neden kızıyorlar biliyor musun?
Burada boşanamayan, maddi gücü olmadığı için dayak yediği halde susan, eşi çocukları vermediği için her eziyete katlanan bir sürü kadın varken, senin böyle bir durumdan kurtulduğun halde ısrarla aynı cehenneme geri dönmek istemen.
Ve senin her türlü imkanın varken kendini pislik çukuruna çekmek için adeta zorluyorsun. Senin gibi olup da yol yakınken kurtulmuş olmayı dileyen kaç kadın var biliyor musun sen?
Ve sen şu an şımarıklık ederek kendine kötü bir hayat biçiyorsun, biçmek üzeresin.
Neden peki? Başka koca mı yok? İlla o mu olmalı, anana hakaret eden biri niye? Ben anneme hakaret edildi diye işimden istifa etmiştim, eşim etse onu da boşarım net! Koca bulunur ana bulunmaz. Kendine ve annene değer ver biraz. Seni geçtim ailen bunu haketmiyor.
Son olarak kimse seni kıskanmıyor ve de hınç almaya çalışmıyor. Neyinden hınç alacaklar ya? Millet dram okumaya meraklı değil emin ol, tanımasalar da senin kötü bir yola girmeni istemiyorlar. Olan sadece bu. Sen de bir şey sanıp da inadına o adama geri dönme. Ya da dön ne diyelim, en iyisi yaşayarak öğrenmektir. Ne demişler, bir musibet, bin nasihatten hayırlıdır.

Sana neden kızıyorlar biliyor musun?
Burada boşanamayan, maddi gücü olmadığı için dayak yediği halde susan, eşi çocukları vermediği için her eziyete katlanan bir sürü kadın varken, senin böyle bir durumdan kurtulduğun halde ısrarla aynı cehenneme geri dönmek istemen.
Ve senin her türlü imkanın varken kendini pislik çukuruna çekmek için adeta zorluyorsun. Senin gibi olup da yol yakınken kurtulmuş olmayı dileyen kaç kadın var biliyor musun sen?
Ve sen şu an şımarıklık ederek kendine kötü bir hayat biçiyorsun, biçmek üzeresin.
Neden peki? Başka koca mı yok? İlla o mu olmalı, anana hakaret eden biri niye? Ben anneme hakaret edildi diye işimden istifa etmiştim, eşim etse onu da boşarım net! Koca bulunur ana bulunmaz. Kendine ve annene değer ver biraz. Seni geçtim ailen bunu haketmiyor.
Son olarak kimse seni kıskanmıyor ve de hınç almaya çalışmıyor. Neyinden hınç alacaklar ya? Millet dram okumaya meraklı değil emin ol, tanımasalar da senin kötü bir yola girmeni istemiyorlar. Olan sadece bu. Sen de bir şey sanıp da inadına o adama geri dönme. Ya da dön ne diyelim, en iyisi yaşayarak öğrenmektir. Ne demişler, bir musibet, bin nasihatten hayırlıdır.
canım asla dönmem.hiçbir zaman ben burda o adama dönmeyi düşünüyorum demedim ki.ya da dini nikah kıyıcam demedim.adamın sözlerini yazdım.geçmişimi yazdım paylaşmak istedim.benim şu an tek sıkıntı geçmişi sorgulamak.bundan da kurtulduğum anda daha güçlü kalkıcam ayağa inşallah

X