Sizden Allah rizasi icin yardim istiyorum zekarattayim..

canım asla dönmem.hiçbir zaman ben burda o adama dönmeyi düşünüyorum demedim ki.ya da dini nikah kıyıcam demedim.adamın sözlerini yazdım.geçmişimi yazdım paylaşmak istedim.benim şu an tek sıkıntı geçmişi sorgulamak.bundan da kurtulduğum anda daha güçlü kalkıcam ayağa inşallah
İşte ona dönmeyi aklından bir an bile olsa geçirmiş olman hala aklını başına toplamadığın manasına geliyor.
Hadi buradakiler de cahil olsaydı da kocandır döver de sever de, hem evli kadının neyine aile görüşme annenle de deseydi ne yapacaktın? İmam nikahı kıyıp, işinden istifa edip, eve mi tıkılacaktın?
Onca yaşadığın şeyden sonra, dışarıdan birinin vereceği akla, derse ihtiyacın yok ki senin. Zaten yaşadıkların koskocaman hayat dersi olmalıydı sana. Ama sen hala ders almamışsın ki.
Bu adam şimdi dese ki resmi nikah tamam, ananla da görüş, işini de bırakma dese yine dönersin sen. Seninki affetmek değil, pisliği halının altına süpürmek. Bu adam ne derse desin inanmaman, güvenmemen gerekiyor.
Buradaki iki lafa tahammül edemedin, kaplan kesildin bak.
Ama adam senin canına okumuş, ona tahammül ediyorsun hala neden? Buradaki laflardan daha mı hafifti yaptıkları?
Şimdi ben sana bir tokat atsam asla affetmezsin beni, ama kocan sana neler yapmış ama hala acaba diyebiliyorsun. Yapma bunu.

İşte ona dönmeyi aklından bir an bile olsa geçirmiş olman hala aklını başına toplamadığın manasına geliyor.
Hadi buradakiler de cahil olsaydı da kocandır döver de sever de, hem evli kadının neyine aile görüşme annenle de deseydi ne yapacaktın? İmam nikahı kıyıp, işinden istifa edip, eve mi tıkılacaktın?
Onca yaşadığın şeyden sonra, dışarıdan birinin vereceği akla, derse ihtiyacın yok ki senin. Zaten yaşadıkların koskocaman hayat dersi olmalıydı sana. Ama sen hala ders almamışsın ki.
Bu adam şimdi dese ki resmi nikah tamam, ananla da görüş, işini de bırakma dese yine dönersin sen. Seninki affetmek değil, pisliği halının altına süpürmek. Bu adam ne derse desin inanmaman, güvenmemen gerekiyor.
Buradaki iki lafa tahammül edemedin, kaplan kesildin bak.
Ama adam senin canına okumuş, ona tahammül ediyorsun hala neden? Buradaki laflardan daha mı hafifti yaptıkları?
Şimdi ben sana bir tokat atsam asla affetmezsin beni, ama kocan sana neler yapmış ama hala acaba diyebiliyorsun. Yapma bunu.
:KK43: kesinlikle dönmeye niyetim yok.geçmişi sorguluyorum.ya sence ben annemin evine geldiğimde en az 1 kez de olsa arkamdan gelmesi gerekmiyor muydu? ben gel diyorum gel burda konuşalım.rüyanda mı diyordu.ve şu anda da sen beni terk ettin ben çok acılar çektim diyor.ya 1 kez bile gelmemesi kibrinden mi?5 ay hiç görüşmedik onu aramamam için telefon numrasını değiştirmişti.ve bir gün avukatı aradı beni boşanmak istiyor musunuz diye.çaresi evet dedim. ve biz boşandıktan sonra 1 hafta sonra aradı beni ağladı telefonda neden boşanmam demedin dedi.

:KK43: kesinlikle dönmeye niyetim yok.geçmişi sorguluyorum.ya sence ben annemin evine geldiğimde en az 1 kez de olsa arkamdan gelmesi gerekmiyor muydu? ben gel diyorum gel burda konuşalım.rüyanda mı diyordu.ve şu anda da sen beni terk ettin ben çok acılar çektim diyor.ya 1 kez bile gelmemesi kibrinden mi?5 ay hiç görüşmedik onu aramamam için telefon numrasını değiştirmişti.ve bir gün avukatı aradı beni boşanmak istiyor musunuz diye.çaresi evet dedim. ve biz boşandıktan sonra 1 hafta sonra aradı beni ağladı telefonda neden boşanmam demedin dedi.
Ya hu hala eskiyi kurcalıyorsun. Zaten o kadar düşünceli, olması gerekiği gibi davranan biri olsaydı şu an boşanmış olmazdınız.
Hadi onca dayağı yedikten sonra geldi arkandan eve döndün diyelim o zaman. Ne olacaktı sanıyorsun? En geç 1 ay sonra işi bırakmadığın ya da annenle görüştüğün için yine baskı yapacak hatta dövecekti. Annesi de desteklerdi, o da doğru yapıyorum sanarak işi son noktaya kadar götürürdü. Belki işi bırakır, ailenden vazgeçerdin. Sanardın ki sorun kalmayacak, ama öyle olmazdı emin ol. Seni değiştirmeye çalışan birisi seni sevmiyor demektir, değiştikten sonraki halini seveceğini iddia ediyordur sadece.
Ve tabi ki boşanacaktın ya hu! Adam seni eve kapatmak istemiş daha nolsun, dövmüş ya! Hala beni almaya gelmedi diyorsun. Bu saydıkların zaten boşanma sebebi. Sen hala olurunu arıyorsun. Ara ara bulursun diyorum.

arkadaşlar son güncellememe göre yorum yapar mısınız lütfen?

8 yil once dürülmüş defteri hala niye eşeliyorsun ? Yok gelmezmiydi yok aramazmiydi yok etmezmiydi...8 yilda 4 hukumet kuruldu sen hala nerdesin.Bunlari dusundukce ne eline geciyor anlamadim.Gecmisle hesaplasma derdinde degilsin bence..Bosluktan esine sarmis durumdasin..Sana daha oncede sordum.5 yil aramayan sormayan adama neden mesaj attin ? Birden mi sorgulayasin geldi gecmisi?

8 yil once dürülmüş defteri hala niye eşeliyorsun ? Yok gelmezmiydi yok aramazmiydi yok etmezmiydi...8 yilda 4 hukumet kuruldu sen hala nerdesin.Bunlari dusundukce ne eline geciyor anlamadim.Gecmisle hesaplasma derdinde degilsin bence..Bosluktan esine sarmis durumdasin..Sana daha oncede sordum.5 yil aramayan sormayan adama neden mesaj attin ? Birden mi sorgulayasin geldi gecmisi?
Sanırım cok buyuk bir bosluktayim ondan oluyor.iyi zamanlar aklima geliyor.ben de cok huysuz davrandim keske sabirli olsaydim biraz diyorum

Sanırım cok buyuk bir bosluktayim ondan oluyor.iyi zamanlar aklima geliyor.ben de cok huysuz davrandim keske sabirli olsaydim biraz diyorum

Neyin sabrı ? Neyin huysuzluğu ? Sen hala bir olur peşindesin.Dıyorum ya geçmiş 8 sene.Üstüne kimbilir neler yaşadı ona keza sen de yaşamışsın..Boşluktan sarıyorsun bu adama.O da boşta belli...Renk olsun,maksat oyalanacak birşeyler olsun diye cevap vermiş..Yoksa inan çevirip kafasını bakmazdı bile.Gerçek hayata dön artık.

Neyin sabrı ? Neyin huysuzluğu ? Sen hala bir olur peşindesin.Dıyorum ya geçmiş 8 sene.Üstüne kimbilir neler yaşadı ona keza sen de yaşamışsın..Boşluktan sarıyorsun bu adama.O da boşta belli...Renk olsun,maksat oyalanacak birşeyler olsun diye cevap vermiş..Yoksa inan çevirip kafasını bakmazdı bile.Gerçek hayata dön artık.
Neden bakmazdi cevirip kafasini bu kadar mi dusuk bir insanum ben

Daha önceki konumda yazmistim.Evlendim ayrildim.Aradan 8 yil gecti biz yine gorusuyorduk ara ara ama son 5 yil hic gorusmedik en son ben ona mesaj attim faceden yeniden konusmaya basladik.
Bosanma nedenimiz ailesi beni hic begenmedi isyemedi.ogullarina layik gormedi.annesi ozellikle hic hic istemedi.2006 da nisanlanmistik bize gelmisti nisandan sonra eski esim bana sunlari dedi.
Ben bacilarim gibi kiz istiyormusum yanilmisim.ogretmenlik yapacam diye karsima cikma.bana bunlari dedi.ayrilmayi goze alamadim zaten her sey gecmisti aramizda ama ben seviyordum onu evlenince kabul eder diye dusundum.evendik ayni evin icinde 25 gun kalabildim ev boguyordu beni.calismayacaksin evde oturacaksin diyordu ona ifade edemedim.kendimi beni anlamiyordi.evde oturmak beni boguyordu.umirsamadi kapat o yarayı ort ustunu unut ogretmenligi dedi.annem de beni ha bre ariyordu telefonda kiziyordu meslegini birakma ogretmenlik yap ayrilamazs senden yapacam de ogretmenlik diyordu.diyordum ve dayak yiyordum.
Aslinda tum sucu kendime buluyorum su anda.karsima ondan daha iyisi cikmadi.o gercekten fiziken de ruhen de iyiydi.bilmiyorum su an mi gozume oyle gorunuyor.anasi cok fenaydi beni calistirmaya karar verdi kitap alacakti sus anam duymasin derdi.
Kendi halimize kalsaydik belki gizel olurdu.
Ben 25.gunden sonra dondum annemin evine.aradi ne zaman gelecen diye gelmicem dedim.bir de sunu diyordu bana
Biz yakin illerdeydik anan bu eve gelmeyecek ben de ananin evine gitmem zaten sen otobuse biner gidersin geri gelirsin diylrdu.anan gelmeyecek bu eve diyordu.beni ailemi koyde oturmamizi cok assaladilar.ozellikle anasi
Kizlar kabus gibi guer yasadim.6 ay anamin evinde gecirdim zamani
Surekli aradim buni yalvardik secim yapmak istemiyorum ne olur Allah rizasi icin ogretmenlik de yapayim evli de kalalim dedim yok dedi sec ya meslek ya ben.son ana kadar yalvardim.gel konusalim dedim once gelecem tamam seni almaya dedi sonra gelemem ben oraya gelirsem simdi beni doversiniz dedi.ama bosandiktan sonra esyalarimi getirdi o zaman dememis doversiniz diye.
Her sey muallaktaydi ta ki bir gun avukat beni arayana kadar.calismayacaksinbosanmak istiyor musunuz siye sordu. dusunsenize beni avukata aratti kendi aramak yerine.tamam dedim madem istiyor ben de istiyorum dedim.anlasmali bosandik 1 hafta sonra gizli numaradan ağlayarak beni aradi.neden kabul ettin bosanmayi diye.bana kizdi halbuki o hic caba gostermemisti bosanmamak icin.
Ama sunu net diyim yine de anasi .asaydi biz mutlu olabilirdik o yuzden diyorum daha iyisi cikmadi karsima.yuzu babacandi cana yakindi.insan kendini yaninda huzurlu hissediyordu.simdi yeniden konusmaya basladik ben yeniden evlenelim her seyi unutum istiyorum.o da dini nikahkiyalim zamana birakalim diyor.mesela telefon numarasini vermiyor bana.ben bu kez basa sariyorim huysuzlaniyorum.iste sen busun cok huysuzsun sana nasil katlandim diyor.gercekten de huysuz yonlerim var huzursuz ediyorum.huzursuzluk cikardim geçmişte cikariyorum da.
Kizlar Allah rizasi icin biseyler soyeyin siz haric dertlesecek kimsem yok.hic kimsem yok.yardim edin bana.ne olur yanimda olun.ALLAH RIZASI ICIN.
.........
Arkadaslar.son yazdigima bakarak yorum yapabilir misiniz,
........................
sadece şunu merak ediyorum seven insan ben haksız da olsam annemin evine gittiğimde 1 kez de olsa gelmez miydi? gelmesi gerekmiyor muydu?hiç gelmedi.tıpış tıpış gel dedi.

Neden dini nikah sadece?
Neden deneyelim?
Pek içaçıcı gelmedi durum.
Kapıldım gidiyorum aşkımın rüzgarına halleriniz hata ikilenmesin yazık olur size

Neden bakmazdi cevirip kafasini bu kadar mi dusuk bir insanum ben

Offf sudamlasii dusuk bir insan oldugundan degil !! 5 sene herif kapatmis seninle evlilik defterini,aramamis etmemis kendi hayatina bakmis.Sen adimi atmasan 5 degil 50 senede olsa iletisime gecmeyecekti.Bundan diyorum.Hayir bunu idrak etmek gayet basit ama sen anlamak istemiyorsun.Sen hala ben inatcilik ettim.huysuzluk ettimdesin de alakasi yok.Adamin icinde sana dair birsey kalmamis ki kalmamasi normal 8 sene yani...Lutfen anla artik bunu..

Arkadaslar.son yazdigima bakarak yorum yapabilir misiniz,
........................
sadece şunu merak ediyorum seven insan ben haksız da olsam annemin evine gittiğimde 1 kez de olsa gelmez miydi? gelmesi gerekmiyor muydu?hiç gelmedi.tıpış tıpış gel dedi.
son düzenlemene sakinca yorum yapalım:))
seven insan gelirdi ,kolay kolay da bırakmazdı.
seven insan eşini bu kadar ezmez ,hayatında böyle seçimler yapmaya zorlamazdı.
seven insan eşine el kaldırmaya da kıyamazdı.
defalarca yazıldı ama halen aynı yerdesin sudamlası.
sudamlası bak en gerçekçi yorumlardan biri bu.
böyle yazınca da kızıyosun gerçi.
acımasız buluyosun.
bak arkadaşım bu adamı seneler ve seneler sonra bulup arayıp zorla hayatına sokmaya çalışan sensin.
sana ulaşmış değil, görüşelim demiş değil,evlenelim demiş değil.
adamın senle hiçbir irtibatı yok.
anlaşamamış boşanmışssınız.
boşanmanız bile eskimiş mazi olmuş.
neden eski eşine sardın tekrar.
sonuçta daha bir ay öncesine kadar başka bir adam vardı hayatında.
kaç tane konun var o ilişkinle ilgili.
ne ara sevgilinle ilgili mevzuyu kapattın da duygusal olarak eski eşine dönüş yaptın.
bunu anlayamıyoruz gerçekten.
bak bu adamı hayatına zorla sokan sensin bunu iyi anla.
ne güzel uzak durmuş senelerce senden.
sevmiyor istemiyor bitti.
zaten evlidir o.çoluk çocuğu bile vardır.
araştırdın mı hiç.
biliyosundur hangi hastaneden çalıştığını.bi öğren bakalım.
belki o zaman vazgeçersin.
bu arada tedavin nasıl gidiyor.
Offf sudamlasii dusuk bir insan oldugundan degil !! 5 sene herif kapatmis seninle evlilik defterini,aramamis etmemis kendi hayatina bakmis.Sen adimi atmasan 5 degil 50 senede olsa iletisime gecmeyecekti.Bundan diyorum.Hayir bunu idrak etmek gayet basit ama sen anlamak istemiyorsun.Sen hala ben inatcilik ettim.huysuzluk ettimdesin de alakasi yok.Adamin icinde sana dair birsey kalmamis ki kalmamasi normal 8 sene yani...Lutfen anla artik bunu..
anlayamıyor malesef chelzy.

zeymuran0 zeymuran0

Yok ben daha yazmayacagim cunku insani en iyi kendisi kandirir.Su damlasi da kendini kandirmakla mesgul.30 yasindaki bir bireye daha ne kadar aciklamali konusabiliriz ki ?Bundan sonrasi kendi bilecegi iş.

son düzenlemene sakinca yorum yapalım:))
seven insan gelirdi ,kolay kolay da bırakmazdı.
seven insan eşini bu kadar ezmez ,hayatında böyle seçimler yapmaya zorlamazdı.
seven insan eşine el kaldırmaya da kıyamazdı.
defalarca yazıldı ama halen aynı yerdesin sudamlası.

sudamlası bak en gerçekçi yorumlardan biri bu.
böyle yazınca da kızıyosun gerçi.
acımasız buluyosun.
bak arkadaşım bu adamı seneler ve seneler sonra bulup arayıp zorla hayatına sokmaya çalışan sensin.
sana ulaşmış değil, görüşelim demiş değil,evlenelim demiş değil.
adamın senle hiçbir irtibatı yok.
anlaşamamış boşanmışssınız.
boşanmanız bile eskimiş mazi olmuş.
neden eski eşine sardın tekrar.
sonuçta daha bir ay öncesine kadar başka bir adam vardı hayatında.
kaç tane konun var o ilişkinle ilgili.
ne ara sevgilinle ilgili mevzuyu kapattın da duygusal olarak eski eşine dönüş yaptın.
bunu anlayamıyoruz gerçekten.
bak bu adamı hayatına zorla sokan sensin bunu iyi anla.
ne güzel uzak durmuş senelerce senden.
sevmiyor istemiyor bitti.
zaten evlidir o.çoluk çocuğu bile vardır.
araştırdın mı hiç.
biliyosundur hangi hastaneden çalıştığını.bi öğren bakalım.
belki o zaman vazgeçersin.
bu arada tedavin nasıl gidiyor.

anlayamıyor malesef chelzy.
Canim inanin anliyorum.cok tesekkur ediyorum yorumlariniz icin.ilac tedavisine basladim.ilaclar biraz olsun sakinlestiriyor.haklisiniz o isteseydi beni bu kadar kolay birakmazdi.ama hep beni sucladi sucluyor.1 aylikken ben terketmisim evi.o bana ogretmenlik yaptiracakmis ama ben 1 ayda kacmisim.ama 1 kez tek 1 kez gelmedi pesimden.ve evet yillar sonra onu ben buldum.ama ben face kullanmiyordum.o kullaniyordu.o da beni aramis internetten.calistigim yeri ogrenmis.ama ulasamamis bana.nolur kizmayin bana ve desteginizi esirgemeyin.

QUOTE="Chelzy, post: 46718617, member: 61237"] zeymuran0 zeymuran0

Yok ben daha yazmayacagim cunku insani en iyi kendisi kandirir.Su damlasi da kendini kandirmakla mesgul.30 yasindaki bir bireye daha ne kadar aciklamali konusabiliriz ki ?Bundan sonrasi kendi bilecegi iş.[/QUOTE]
Canim emin ol bosa gitmiyor yazdiklariniz.tekrar tekrar okuyorum.desteginizi esirgemeyin lutfen

Canim inanin anliyorum.cok tesekkur ediyorum yorumlariniz icin.ilac tedavisine basladim.ilaclar biraz olsun sakinlestiriyor.haklisiniz o isteseydi beni bu kadar kolay birakmazdi.ama hep beni sucladi sucluyor.1 aylikken ben terketmisim evi.o bana ogretmenlik yaptiracakmis ama ben 1 ayda kacmisim.ama 1 kez tek 1 kez gelmedi pesimden.ve evet yillar sonra onu ben buldum.ama ben face kullanmiyordum.o kullaniyordu.o da beni aramis internetten.calistigim yeri ogrenmis.ama ulasamamis bana.nolur kizmayin bana ve desteginizi esirgemeyin.
ee gelmemiş peşinden işte kendi ağzınla söylüyosun.
bak canım senden kaç yaş büyüğüm.
sakince ama kimi zaman sarsmak amacıyla da bazen sertçe de yazıyorum.
tamam yardım edelim de.
hep ama hep aynı noktadasın.
eşine neden sardın su damlası.
sevgilinden yeni ayrılmışken üstelik.
bu denli derinlemesine niye battın geçmişine.
daha düne kadar sevgilin varmış.

ee gelmemiş peşinden işte kendi ağzınla söylüyosun.
bak canım senden kaç yaş büyüğüm.
sakince ama kimi zaman sarsmak amacıyla da bazen sertçe de yazıyorum.
tamam yardım edelim de.
hep ama hep aynı noktadasın.
eşine neden sardın su damlası.
sevgilinden yeni ayrılmışken üstelik.
bu denli derinlemesine niye battın geçmişine.
daha düne kadar sevgilin varmış.
Belkicok derin bir bosluktayim.anlamiyorum.bundan sonrasi icin hayat zor diye dusunuyorum.kiminle baslicam tekrar hayata.kim beni gercekten sevecek.en son gorustugumden sogudum.olmaz onunla.
Bosandigim adama saplandim kaldim.keske diyorum kafamda gecmisin hesaplasmasini yapiyorum surekli.kimsem yok aile yonunden cok yalnizim.annemi sucluyorum.ben bosanmaya giderken gulumsuyordu.soyle dusunuyorum.amaci benim bosanmam ogretmenlige baslamam ve ona para vermemdi.evli kalsam bunu yapamayacaktim.nitekim de oyle oldu 7 yilimi onun icin uvey kardesime yaptirdigi ev icin tukettim.simdi onlarla da aram iyi degil.

Yarisina kadar okudum.siz mesleginizi yapacaksiniz diye dayak atan bi adam , 25 gun eziyet eden bi adami yillar sonra faceden mesaj atiyorsunuz.ne denirki size..bravo..allah islah etsin

X